rishsebil

ممکن است ریش نیز به‌اندازه موی سر برای مردان مهم باشد، چرا که می‌تواند بر اعتماد به‌ نفس و ظاهر آن‌ها تأثیرگذار باشد. با این‌ حال ممکن است برخی مردان به ‌اندازه کافی ریش نداشته باشند. تقریباً 50٪ از مردان ممکن است به‌ سختی ریش کاملی داشته باشند و بخش‌هایی از ریش آن‌ها کم‌پشت و یا حتی بدون مو باشد. کاشت ریش و سبیل یک درمان زیبایی است که در آن موهای سر در مناطق کم‌پشت و یا فاقد موی صورت کاشته می‌شود تا تراکم و حجم موهای ریش افزایش یابد.

اگر شما می‌خواهید موهای صورت شما کامل و خوش‌فرم به نظر برسد، می‌توانید برای پرحجم کردن موهای ریش، سبیل و یا خط ریش خود از پیوند مو استفاده کنید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی موی صورت شما را ارزیابی و معاینه می‌کنند، سپس بر اساس شرایط و اهداف شما، مناسب‌ترین روش کاشت مو و تعداد گرافت یا پیوند را برای به دست آوردن نتیجه دلخواه شما توصیه خواهند نمود. عمل کاشت و ترمیم ریش می‌تواند به‌طور کامل ظاهر صورت شما را تغییر دهد. همچنین خط ریش شما منظم، کامل‌تر و خوش‌فرم تر خواهد شد. به ‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت ریش و سبیل یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

پیوند یا کاشت مو در صورت


ریزش موهای صورت می‌تواند در اثر عوامل متعددی رخ دهد، از جمله مواردی همچون؛ ژنتیک، لیزر مو، الکترولیز، جراحی، سوختگی و یا جراحت‌ها. پیوند ریش یک نوع روش درمانی است که در آن به‌طور معمول، مو از ناحیه سر برداشته شده و در قسمتی از صورت کاشته می‌شود. در این روش قسمت‌های زیادی را می‌توان پوشش داد، از کاشت مو در یک ناحیه کوچک گرفته تا بازسازی کامل ریش‌ها و یا ایجاد مدل خاصی از ریش مانند ریش پروفسوری. کاشت ریش صورت را می‌توان در ناحیه‌ای که اصلاً مو ندارد و یا ناحیه که موهای کم‌پشت و یا نازک دارد، انجام داد تا حجم مورد نظر فرد متقاضی به دست آید.

مزایا


 • بی‌خطر است و نتیجه آن طبیعی و دائمی خواهد بود.
 • بدون ایجاد اسکار یا جای زخم در ناحیه ریش‌ها و صورت
 • در یک نوبت قابل انجام است و نیازی به نگهداری و یا داروی خاصی ندارد.
 • می‌توان آن‌ها را تراشید، کوتاه کرد و یا مدل خاصی را بر آن‌ها اجرا نمود.
 • همچنین عمل کاشت ریش می‌تواند مواردی همچون جای زخم، خط ریش ناقص و غیره را مخفی نماید.
 • روشی کم تهاجمی است و هیچ‌گونه عارضه جانبی ایجاد نخواهد کرد.

متقاضیان مناسب کاشت موی صورت


مردانی که درگیر وجود موی ناکافی در صورت خود هستند، متقاضی مناسبی برای این روش درمانی محسوب می‌شوند.  این به این معنی است که در این افراد موهای صورت به‌ اندازه کافی رشد نکرده و یا در اثر جراحت و غیره به‌ صورت تکه‌ای در ریش آن‌ها جای خالی وجود دارد. این افراد باید در ناحیه‌ای که مو از آن برداشت می‌شود (برای مثال پشت سر)، به ‌اندازه کافی مو داشته باشند تا کاشت و پیوند مو فقیت‌آمیز باشد.

روش کاشت مو


پیوند ریش می‌تواند توسط روش کاشت واحد فولیکولی (FUT) و یا روش برداشت واحد فولیکولی (FUE) انجام شود.

FUE (برداشت واحد فولیکولی)

rishsebil3

در روش FUE، پزشک ابتدا بخشی از موهای سر را که وضعیت باثباتی دارند، انتخاب می‌کند. این بخش می‌تواند از موهای کنار سر و یا پشت سر باشد. هنگامی‌که بخش مورد نظر تعیین شد، به‌عنوان ناحیه اهداکننده برای موهای صورت در نظر گرفته می‌شود. در بیمارانی که به‌طور کامل طاس هستند یا به ‌اندازه کافی مو ندارند، از موهای قسمت‌های دیگر بدن مثل موهای سینه می‌توان کمک گرفت. پس از تعیین ناحیه اهداکننده، هر گرافت مو  به‌ صورت جداگانه برداشته می‌شود. میزان برداشت موها به‌ اندازه مکان مورد نظر برای درمان بستگی دارد. معمولاً، موها به ‌صورت پراکنده از بخش‌های مختلف سر برداشته می‌شوند، بنابراین تغییر چندانی در ظاهر موهای آن ناحیه ایجاد نخواهد شد. هنگامی‌که تعداد موی لازم برداشته شد، ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار خواهد گرفت. سپس موهای استخراج‌شده در محل مورد نظر کاشته خواهند شد، در هر نوبت یک فولیکول مو کاشته می‌شود. زاویه کاشتن مو نیز باید رعایت گردد تا تراکم و ظاهر موها طبیعی به نظر برسد. قرار گرفتن مو در زاویه و جهت مناسب تأثیر زیادی بر ظاهر موها خواهد داشت. برای حفظ زنده ماندن موها پس از برداشت از مکان اهداکننده، مراقبت و نگهداری از موها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 روش FUT (کاشت واحد فولیکولی)

rishsebil4

در روش FUT، فولیکول‌های مو یا واحدهای فولیکولی (FUS) به دقت به ‌صورت یک نوار، از قسمتی که از تراکم موی خوبی برخوردار است (معمولاً از ناحیه پشت سر)، برداشته می‌شود. اجرای این روش حدود پنج تا هشت ساعت طول خواهد کشید. پس از استخراج، فولیکول‌های مو زیر میکروسکوپ برداشت‌شده و در قسمت‌های دایره‌ای شکل که جراح آن‌ها را در محل مورد نظر آماده کرده است، کاشته خواهند شد.

چه تعداد گرافت (پیوند) برای بازسازی ریش و سبیل موردنیاز است؟

تعداد گرافت مورد نیاز می‌تواند برای کاشت موی طبیعی ریش متفاوت باشد، اما به ‌طور میانگین به این شرح است؛ 300 الی 600 گرافت برای سبیل، 600 الی 800 گرافت برای ریش پروفسوری، 200 الی 350 گرافت برای خط ریش زیر شقیقه‌ها و 500 الی 1000 گرافت برای بازسازی ریش گونه‌ها.

ریش‌های جدید چگونه رشد خواهند کرد؟


موهای جدید صورت به‌طور معمول مانند موهای طبیعی صورت رشد خواهند داشت. بافت و دیگر ویژگی‌های فولیکول مو برداشت‌شده از پوست سر، مجدداً بازسازی می‌گردد، شما می‌توانید آن‌ها را پیرایش کنید یا بتراشید. همچنین می‌توانید همانند دیگر موهای اصلی صورت، طول آن‌ها را به ‌اندازه دلخواه رشد دهید. پس از کاشت، موها به ‌صورت دائمی در صورت شما استقرار خواهند یافت و به‌ سختی می‌توان آن‌ها را از موهای اصلی صورت تفکیک نمود.

دوره بهبودی و نقاهت


معمولاً دوره نقاهت روش پیوند ریش (FUE) بسیار کوتاه خواهد بود، چرا که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. مراجعه‌کنندگان پس از اتمام فرایند کاشت، می‌توانند کلینیک را ترک کرده و فعالیت‌های عادی روزمره خود را از سر بگیرند، هر چند در طول چند روز اول مقداری تورم و قرمزی در ناحیه درمان شده وجود خواهد داشت. به شما دستورالعمل‌های خاصی جهت مراقبت‌های پس از کاشت داده می‌شود تا مراقبت‌های لازم را از فولیکول‌های کاشته شده به عمل‌آورید.

دستورالعمل مراقبتی پس از کاشت ریش و سبیل


 • در ناحیه‌ای که گرافت‌های مو قرار داده می‌شوند، آن ناحیه مقداری پوسته‌پوسته می‌شود که در طی 4 الی 6 روز خواهد ریخت. به ‌آرامی هرگونه پوسته باقی‌مانده را پس از یک هفته با ماساژ برطرف نمایید. در صورتی‌که هر گونه ناراحتی یا خونریزی وجود داشت، مالش پوست را متوقف کرده و در روز بعد مجدداً از سر بگیرید. پس از افتادن پوسته‌های ایجادشده، احتمالاً برای چند روز در آن ناحیه رنگ پوست صورتی‌رنگ خواهد شد.
 • هشت روز پس از کاشت، شما می‌توانید موها را بتراشید.
 • به‌طور معمول دو تا سه هفته پس از کاشت، بسیاری از موهای پیوند شده دچار ریزش خواهند شد. این موضوع طبیعی است، موها پس از حدود چهار ماه دوباره رشد خواهند کرد. هنگامی‌که موها دوباره رشد کردند، شما می‌توانید آن‌ها را به‌طور طبیعی اصلاح نمایید.
 • در پنج روز اول پس از کاشت نباید ناحیه پیوند شده خیس شود. در روز ششم، شما می‌توانید به‌طور معمول صورت خود را شستشو دهید، اجرای فعالیت‌های ورزشی نیز در این زمان به شما اجازه داده خواهد شد. استفاده از شامپوهای معمولی نیز در روز بعد از کاشت، امکان‌پذیر خواهد بود.

نتایج


نتیجه مورد انتظار دائمی و ظاهر آن بسیار طبیعی خواهد بود. بلافاصله پس از اتمام فرایند کاشت ریش و سبیل، تفاوت را حس خواهید کرد. انتظار می‌رود رشد ریش‌های پیوند شده همانند سایر موهای صورت آغاز شود، اما نتیجه نهایی معمولاً پس از چند ماه خود را نشان خواهد داد.

عوارض جانبی


 • کبودی
 • تورم
 • قرمزی
 • حساسیت یا درد ناحیه اهداکننده مو و ناحیه دریافت‌کننده موها
 • عفونت
 • جای زخم
 • عدم رشد موها

هزینه


هزینه کاشت ریش و سبیل به تعداد گرافت و روش پیوند بستگی خواهد داشت. در هنگام جلسه مشاوره، بر اساس شرایط و نیاز شما هزینه‌ها تخمین زده شده و به شما ارائه می‌گردد.

مطالب مرتبط

کلینیک زیبایی رازی

مجموعه کلینیکهای تخصصی پوست و مو و زیبایی رازی با دو شعبه بزرگ و مجهز در کشور عزیزمان ایران و ارائه خدمات بین المللی در کشورهای همسایه (عمان، عراق، حریم کردستان و …) با بهره گیری از علم روز و پیشرفته ترین تجهیرات پزشکی مورد تایید FDA آمریکا و CE اروپا و کادر متخصص و مجرب با مشاوره رایگان ۲۴ ساعته در خدمت شما سروران عزیز می باشد.

مقالات اخیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان