آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

kz1

بدن پس از زایمان تغییرات زیادی می‌کند؛ سینه‌ها حجم خود را از دست می‌دهند و دچار افتادگی می‌شوند. ماهیچه‌های شکمی دچار کشش شده و حالت افتاده و شل پیدا می‌کنند و اضافه وزن در ناحیه شکم و لگن، ران و باسن جمع می‌شود. اثرات حاملگی نسبتاً واضح است و می‌تواند باعث ناراحتی، عدم اعتماد به نفس و حتی در برخی افراد افسردگی شود. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از زنان به دنبال انجام عمل تناسب اندام بعد از زایمان هستند. عمل تناسب اندام بعد از زایمان به شما کمک خواهد کرد که ظاهر و تناسب بدنی دلخواه خود را به دست آورید.

اگر شما در خصوص تناسب اندام خود بعد از زایمان ناراحت هستید و تمایل به بهبود ظاهر و فرم بدن خود دارید، روش‌های درمانی برای رفع چاقی و بزرگی اندام‌ها برای هر فرد جهت رفع مشکل هر ناحیه از بدن و بهبود ظاهر آن وجود دارد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی وضعیت کلی شما را ارزیابی کرده و بهترین درمان مناسب را برای شما توصیه می‌کنند. درمان‌های رفع چاقی و عمل‌های تناسب اندام بعد از زایمان عبارتند از: لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، بزرگ کردن سینه، لیفت سینه و لابیاپلاستی. استفاده از این روش‌ها ظاهر شما را بهبود می‌بخشند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت قبلی در کلینیک رازی می‌توانید با شماره های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

عمل تناسب اندام بعد از زایمان چیست؟


بارداری و زایمان بدن شما را به دلیل ایجاد وزن اضافی و نوسانات هورمونی تغییر می‌دهد. عمل تناسب اندام بعد از زایمان یک ترکیب خاص از روش‌های درمانی است که به بدن و سینه‌های شما شکل داده و اندام‌ها را متناسب‌تر نشان می‌دهد. رایج‌ترین اهداف عمل تناسب اندام بعد از زایمان عبارتند از:

  • در طول عمل تناسب اندام بعد از زایمان، شکل و کانتور سینه‌ها و بدن بازسازی شود.
  • زمان بهبودی پس از انجام عمل کم شود.
  • اندازه‌ی طبیعی سینه افزایش و بهبود یابد.

شرایط انجام عمل تناسب اندام بعد از زایمان:

  • افتادگی سینه همراه با افزایش وزن یا از دست دادن حجم
  • گسترش ساختار آرئولار نوک سینه
  • عدم تقارن سینه‌ها
  • افزایش عضلات شکم همراه با بزرگ و برجسته شدن شکم
  • شل شدن پوست و ایجاد ترک‌های بعد از زایمان
  • افزایش چربی شکم و پهلوها
  • افتادگی ناحیه لگن و شکم

مزایا


عمل تناسب اندام بعد از زایمان می‌تواند موجب جوان‌تر شدن ظاهر کلی شما گردد، به خصوص در مناطقی از بدن شما که می‌خواهید از طریق عمل جراحی درمان شود. سینه‌های شما با انجام این عمل به حالت اولیه خود پیش از زایمان باز می‌گردند و شکم نیز صاف‌تر و کوچک‌تر می‌شود. با انجام عمل تناسب اندام بعد از زایمان لباس‌های شما ظاهری متناسب‌تر و شیک‌تر خواهند داشت. مهم‌تر از همه، كوچك كردن شكم بعد از سزارين می‌تواند به شما کمک کند احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، عزت نفس خود را بالا ببرید و باعث می‌شود که شما به اندازه کافی شاد و پر انرژی باشید تا بتوانید به خوبی از خود و نوزاد جدیدتان مراقبت کنید.

متقاضیان


خانم‌هایی که فرزند داشته‌اند و برنامه‌ای برای بارداری‌های آینده و به دنیا آوردن نوزادی دیگر ندارند، معمولاً متقاضیان مناسبی برای عمل تناسب اندام بعد از زایمان هستند. اگر شما برای کاهش وزن خود برنامه ریزی کرده‌اید و می‌خواهید وزن خود را کم کنید، پس بهتر است قبل از انجام این عمل جراحی به وزن ایده آل خود رسیده باشید. همچنین مهم است که انتظارات واقع بینانه ای در مورد این که این روش چه میزان تغییراتی می‌تواند ایجاد کند، داشته باشید، اما به احتمال زیاد از تغییراتی که پزشکان و متخصصان مراقبت از پوست شما می‌توانند در شما ایجاد کنند، شگفت زده خواهید شد.

گزینه‌های درمانی


لیپوساکشن

kz5

اکثر روش‌های عمل تناسب اندام بعد از زایمان شامل لیپوساکشن به عنوان بخشی از عمل ابدومینوپلاستی برای کاهش چربی و کوچک کردن شکم هستند. علاوه بر این، بسیاری از زنان که می‌خواهند عمل تناسب اندام بعد از زایمان را نیز انجام دهند، می‌توانند از مزایای انجام عمل لیپوساکشن برای لاغر کردن شکم و پهلوها، لاغر کردن ران‌ها یا لاغر کردن باسن بهره مند شوند.

ابدومینوپلاستی

kz6

عمل جراحی ابدومینوپلاستی صدمات ایجاد شده به شکم ناشی از بارداری را که به طور کلی نمی‌تواند تنها با رژیم و ورزش اصلاح شود، درمان می‌کند. علاوه بر سفت کردن پوست شل شده و آویزان، متخصص جراح شما می‌تواند عضلات شکمی را در طول خط میانی بدن به منظور صاف کردن شکم، افزایش قدرت شکمی، و بهتر کردن عملکرد آن بهبود بخشد. سایر مزایای عمل ابدومینوپلاستی عبارتند از: کمتر به نظر رسیدن اسکار سی سکشن و از بین رفتن ترک‌های پوست روی پوست شل شده‌ی شکم. ابدومینوپلاستی موجب سفت شدن عضله شکم از قسمت قفسه سینه تامحوطه‌ی لگنی می‌شود، و در عین حال به ما اجازه می‌دهد که پوست هردو قسمت بالا و پایین شکم را سفت کنیم. ابدومینوپلاستی باعث ایجاد اسکار یا جای زخم در امتداد پایینی شکم می‌شود. روش‌های دیگری می‌توانند بهمنظور کم کردن یا به حداقل رساندن جای زخم انجام شوند، اما اگر پوست اضافی یا شل وجود داشته باشد، سفت کردن پوست به برش نیاز دارد. اگر چربی بیش از حد در شکم وجود دارد، اما همچنان دارای کشش (الاستیسیته) پوستی خوب هستید، ممکن است بتوان این مشکل را با استفاده از انجام عمل لیپوساکشن به جای ابدومینوپلاستی حل کرد.

بهبود ظاهر سینه

kz7

متخصصین جراح ما جراحی زیبایی سینه را جهت سازگاری با عمل تناسب اندام بعد از زایمان طرح ریزی می‌کنند. بسیاری از زنان تمایل دارند بعد از دوران شیردهی با انجام عمل بزرگ کردن سینه حجم از دست رفته را بازگردانند، اما مطمئن نیستند که آیا عمل جراحی لیفت سینه نیز مورد نیازاست یا خیر. متخصصین جراح ما در طول مشاوره به بررسی شکل سینه و میزان شلی پوست می‌پردازند و گزینه‌های درمانی‌ای را توصیه می‌کنند که به نظر آن‌ها سینه را زیباتر کرده و نتایج طولانی مدت را نیز به همراه دارد. عمل بزرگ کردن سینه موجب افزایش حجم سینه از طریق قرار دادن سیلیکون ژل یا ایمپلنت سالین (پروتز سینه) می‌گردد. این روش می‌تواند سینه‌های شما را به اندازه قبل از بارداری بازگرداند یا سینه‌های کاملی را که همیشه آرزو داشتید، به شما بدهد. ایمپلنت‌ها بخش فوقانی سینه‌ها را برای ایجاد شکلی زیبا و جوان‌تر پر می‌کنند.

لیفت سینه

kz8

عمل لیفت سینه به منظور بالا بردن، سفت کردن و شکل دادن به سینه انجاممی‌شود. هر یک از جزئیات عمل لیفت سینه از محل برش تا تنظیم درجه‌ینوک سینه و آرئولا (ناحیه‌ی اطراف نوک سینه) همگی می‌توانند با توجه به نیازهای شما انجام شوند. پس از اتمام عمل لیفت سینه، سینه‌هایی زیبا با شکل بهبود یافته ایجاد می‌شوند.

بزرگ کردن سینه همراه با انجام عمل لیفت سینه

kz9

بزرگ کردن سینه همراه با عمل لیفت سینه باعث افزایش شکل و اندازه سینه‌ها می‌شود. بیمارانی که می‌خواهند افتادگی پوست را به طور همزمان با عمل بازگرداندن یا افزایش حجم سینه انجام دهند، اغلب متوجه می‌شوند که انجام عمل بزرگ کردن سینه به همراه لیفت سینه یک راه حل ایده آل است.

لابیاپلاستی

تعداد زیادی از متقاضیان عمل تناسب اندام پس از زایمان به دنبال انجام عمل لابیاپلاستی به عنوان بخشی از این عمل جراحی نیز هستند. حتی اگر برخی افراد واژه‌های “لابیاپلاستی” و “واژینوپلاستی” را جابجا و به صورت اشتباه استفاده کنند، در واقع باید گفت که این دو روش‌هایی متمایز از یکدیگر هستند. لابیاپلاستی حساسیت را به این ناحیه ظریف باز می‌گرداند و می‌تواند ظاهر آن را تغییر دهد، تغییرات زیبایی شناختی ناشی از زایمان باعث می‌شود برخی افراد احساس عدم اعتماد به نفس در این خصوص داشته باشند. واژینوپلاستی که گاهی اوقات عمل جوان سازی واژن نیز نامیده می‌شود، یک روش درمانی برای سفت کردن کانال واژن است.

بهبود

روند بهبود بسته به هر شخص کمی متفاوت است. به طور کلی، به مدت یک تا دو هفته بعد از عمل، باید در رختخواب یا روی مبل استراحت کنید. احتمالاً می‌توانید در عرض دو تا سه هفته بیشتر فعالیت‌های روزانه‌ی خود مانند کارهای ضروری، کارهای خانه و رانندگی را انجام دهید و بعد ازچهار تا شش هفته قادر به انجام دادن فعالیت‌های سنگین‌تر خواهید بود. متخصصین جراح ما در طول بهبودی شما را تحت نظر خواهند داشت تا روند بهبودی را بررسی کنند و بتوانند بازگشت شما به کار، تمرین و فعالیت‌های دیگر را تأیید نمایند.

نتایج

به منظور حفظ نتایج عمل تناسب اندام بعد از زایمان، باید با استفاده از برنامه رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، وزن خود را ثابت نگه دارید. همچنین، به یاد داشته باشید که حاملگی می‌تواند اثرات عمل تناسب اندام بعد از زایمان را از بین ببرد.

هزینه


هزینه‌های عمل تناسب اندام بعد از زایمان شما به چندین عامل بستگی دارد، از جمله روش‌های که درمانی که استفاده می‌شوند و اینکه آیا این عمل‌ها را کلاً در طول یک عمل جراحی انجام داده‌اید یا این که هر عمل را با فاصله و جداگانه انجام داده‌اید. به عنوان مثال، یک عمل تناسب اندام بعد از زایمان شامل بزرگ کردن سینه، لیفت سینه و ابدومینوپلاستی گران‌تر از عملی است که فقط شامل لیفت سینه و ابدومینوپلاستی است.

مشاوره رایگان