گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

در طول دوره جوانی گونه‌ها برجسته و حجیم هستند. به هر حال با گذشت زمان، لایه چربی زیر گونه‌ها به خاطر تاثیرات ناشی از جاذبه ضعیف و صاف شده و در نتیجه این شرایط گونه‌ها بر روی صورت برآمدگی خود را از دست می‌دهند. در این زمان به خاطر از دست دادن ساختار نگهدارنده و ضعیف شدن بافت پیوندی، خطوط لبخند و سایر چین و چروک‌ها بر روی پوست نمایان شده و احتمالاً فرورفتگی‌های عمیق در پوست ایجاد می‌شود.

به هر حال، امروزه می‌توان با استفاده از روش‌های غیر جراحی مثل تزریق ژل و چربی، برآمدگی و برجستگی گونه‌ها را مشابه حالت جوانی بازیابی کرد. برای این کار متخصص زیبایی علم و هنر را با یکدیگر ترکیب کرده و سعی می‌کند با ایجاد تغییرات مورد نیاز، ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر برای گونه‌ها ایجاد کند. به این ترتیب علاوه بر بازیابی ظاهر صورت، ساختار گونه‌ها نیز تقویت خواهد شد.

روش‌های غیر جراحی گونه گذاری همچون تزریق چربی و تزریق ژل می‌تواند ظاهر کلی استخوان‌های گونه را اصلاح کرده و با بالا کشیدن ناحیه میانی صورت، نقش موثر در بازیابی جوانی و شادابی فرد داشته باشد. در حقیقت امروزه از این تزریق‌ها به عنوان روش‌های جایگزین برای پروتز دائمی گونه استفاده شده و تزریق ژل و چربی روش‌های قابل استفاده برای دستیابی به نتایج مشابه پروتز گونه بدون نیاز به انجام عمل جراحی هستند.

متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی از تزریق ژل و چربی برای برجسته و حجیم کردن گونه‌ها استفاده می‌کنند. تمام این روش‌های درمان زیبایی توسط تیم متخصص ما که از سطح دانش و تجربه بالا برخوردار هستند، انجام می‌شود. روش‌های غیر جراحی برجسته کردن گونه همانند تزریق ژل و چربی باید توسط یک متخصص زیبایی مجرب و یا تحت نظر وی انجام گیرند.

 

انواع روش‌های غیر جراحی برجسته کردن گونه


مهم‌ترین روش‌های غیر جراحی قابل استفاده برای برجسته کردن گونه‌ها به شرح زیر هستند:

تزریق ژل

یکی از روش‌های درمان زیبایی برای برجسته کردن گونه تزریق ژل است که یک روش غیر جراحی برای دستیابی به نتایج مورد انتظار فرد در ارتباط با ظاهر گونه‌ها می‌باشد. ژل ساختار سازگار با بدن انسان داشته و در عمل می‌تواند ظاهر و حجم از دست رفته در گونه‌ها و سایر نقاط صورت را بازیابی نماید. این روش همچنین یک درمان معمول برای از بین بردن مشکلات ظاهری ناشی از پیری می‌باشد. به این ترتیب ژل به سادگی در ناحیه تحت درمان تزریق شده و با انجام این کار، نتایج مورد نظر فرد بدون نیاز به بستری شدن طولانی در بیمارستان و بی‌هوشی امکان‌پذیر می‌شود. با وجودی که نتایج این درمان دائمی نیستند، اما استفاده از این روش می‌تواند بهبود در وضعیت ظاهری فرد را در مدت زمان کوتاه به همراه داشته باشد.

امروزه از انواع مختلف ژل‌ها برای تزریق به پوست فرد استفاده می‌شود که هر یک از آن‌ها دارای دوام و ماندگاری خاص خود بوده و مزایا و معایب خود را دارند. به این ترتیب در اکثر مواقع از ژودرم برای حجیم و برجسته کردن گونه‌ها استفاده می‌شود، زیرا این ژل نرم بوده و ساختار یکنواخت دارد.

مزایای تزریق ژل

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل دارای مزایای متعدد در مقایسه با عمل جراحی زیبایی است. برخی از مهم‌ترین این مزایا به شرح زیر هستند:

 • هزینه درمان با تزریق ژل ارزان‌تر از عمل جراحی است و به این ترتیب افراد بیشتری می‌توانند هزینه این درمان را پرداخت کنند.
 • تزریق ژل یک روش تهاجمی نیست و به همین خاطر خطر آن کمتر از عمل جراحی می‌باشد.
 • تزریق ژل می‌تواند اعتماد به نفس فرد در ارتباط با ظاهر وی را افزایش داده و تاثیر چشمگیر بر بهبود سلامت ذهنی داشته باشد.
 • فرآیند درمان در این حالت سریع بوده و امکان تکمیل آن در طول یک روز وجود دارد.
 • عوارض جانبی این درمان در موارد نادر شدید و جدی بوده و اغلب با گذشت چند روز از درمان به خودی خود برطرف می‌شود.
 • دوره بهبودی این درمان کوتاه بوده و دستیابی به نتایج دقیق‌تر با استفاده از این روش در مقایسه با عمل جراحی زیبایی امکان‌پذیر می‌باشد.
 • درمان با تزریق ژل به نسبت بدون درد است.
 • تزریق ژل می‌تواند به همراه سایر روش‌های درمان زیبایی و نیز تزریق بوتاکس برای ایجاد نتایج ماندگارتر و موثرتر برای بیمار مورد استفاده قرار گیرد.
 • امروزه انواع بسیار متنوعی از ژل‌ها وجود داشته و به این ترتیب استفاده از آن‌ها برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن با توجه به مقدار هزینه انجام شده امکان‌پذیر است.

در طول درمان زیبایی برجسته کردن گونه با تزریق ژل چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول درمان زیبایی برجسته کردن گونه با تزریق ژل چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که از تزریق ژل برای گونه‌گذاری استفاده شود، ابتدا یک کرم بی‌حسی موضعی بر روی پوست فرد مالیده خواهد شد. هنگامی که بی‌حسی لازم از طریق این دارو ایجاد گردید، از یک سوزن بسیار ریز برای تزریق ژودرم به ناحیه گونه‌ها استفاده می‌شود. در این زمان متخصص زیبایی به صورت بسیار دقیق مقدار دوز دارو و محل‌های تزریق را مشخص کرده و فرآیند تزریق به گونه‌ها را آغاز می‌کند. کل مدت زمان لازم برای تزریق‌ها در این حالت در حدود چند دقیقه خواهد بود. علاوه بر این برخی بیماران نیاز به دو جلسه درمان برای دستیابی به بهترین نتایج درمانی خواهند داشت. توجه داشته باشید نتایج تزریق ژل دائمی نیست، اما در اکثر مواقع می‌تواند از ۱ تا ۲ سال دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق چربی

رایج‌ترین روش برای برجسته کردن گونه‌ها تزریق چربی است که در آن چربی مورد نیاز برای تزریق در ناحیه گونه از سایر نقاط بدن بیمار همچون لگن و ران‌ها گرفته شده و سپس به گونه‌ها تزریق می‌شود. این درمان یک راهکار بلندمدت برای ایجاد گونه‌های برجسته و برآمده می‌باشد. تنها عیب این روش نیاز به استفاده از یک درمان اضافی همچون لیپوساکشن برای خارج کردن سلول‌های چربی مورد نیاز برای تزریق به گونه‌ها از سایر نقاط بدن است.

با توجه به اینکه در این حالت چربی مورد نیاز از خود بدن فرد گرفته می‌شود، احتمال مشاهده واکنش منفی به سلول‌های چربی توسط بدن وجود نداشته و این درمان بدون هر گونه عوارض خاص خواهد بود. به این ترتیب بخش عمده بافت چربی توسط بدن حفظ شده و با جوان‌سازی پوست صورت، تزریق چربی گونه باعث ایجاد یک ظاهر طبیعی و شاداب برای فرد خواهد شد.

مزایای تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

برخی از مهم‌ترین مزایای تزریق چربی گونه به شرح زیر هستند:

 • استفاده از چربی بدن خود فرد
 • استخراج چربی از ناحیه ران، پهلو، باسن و شکم همراه با لاغری موضعی
 • امکان ایجاد ظاهر جوان برای پوست صورت در محل انجام تزریق
 • امکان دستیابی به نتایج کاملاً طبیعی و مناسب
 • ماندگار بودن نتایج درمان برای تمام عمر

در طول درمان زیبایی گونه‌گذاری با تزریق چربی چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول درمان زیبایی گونه‌گذاری با تزریق چربی چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که گونه گذاری به همراه تزریق چربی انجام شود، اولین مرحله درمان لیپوساکشن می‌باشد. به این منظور شکاف‌های بسیار کوچک در بدن فرد ایجاد شده و سپس یک لوله به نام کانولا به شکاف‌ها وارد می‌گردد. این لوله به یک دستگاه ساکشن (مکش) متصل است که می‌تواند بافت چربی مورد نیاز برای تزریق به گونه‌ها را از بدن خارج کند. در صورتی که فرد به دنبال کاهش اندازه ناحیه استخراج چربی باشد، امکان استفاده از لیپوساکشن کامل به همراه این درمان برای وی وجود خواهد داشت. در ادامه سلول‌های چربی خارج شده از بدن در دستگاه سانتریفیوژ چرخانده و تصفیه می‌شود. در نهایت سلول‌های چربی تصفیه شده را می‌توان به ناحیه گونه تزریق کرد. به این ترتیب با گذشت چند ماه، ممکن است از یک جلسه درمان ثانویه برای انجام اصلاحات لازم در ناحیه گونه برای بیمار استفاده شده و نتایج درمان پس از تکمیل آن دائمی خواهد بود.

بهبودی


در ارتباط با فرآیند بهبودی پس از تزریق ژل و چربی به نکات زیر توجه کنید:

 • متخصص زیبایی توصیه‌های لازم را درباره مراقبت‌های پس از درمان به بیمار ارائه کرده و چندین بار در طول دوره بهبودی با بیمار ملاقات می‌کند تا به این ترتیب وضعیت بهبود فرد را تحت کنترل داشته باشد.
 • با گذشت ۴ تا ۵ روز از تزریق چربی، بانداژ روی زخم برداشته شده و در صورت بخیه زدن محل ایجاد شکاف، نخ‌های بخیه با گذشت ۱ تا ۲ هفته کشیده خواهند شد. علاوه بر این پس از درمان احتمالاً از بیمار خواسته می‌شود از پوشش مخصوص تنگ بر روی ناحیه خارج کردن چربی از بدن استفاده کند.
 • در هر دو روش تزریق ژل و تزریق چربی، مشاهده مقداری ناراحتی، کبودی، حساسیت، بی‌حسی، احساس خارش، و ورم کاملاً عادی است. در این زمان معمولاً داروهای مورد نیاز برای کنترل درد و ناراحتی برای بیمار تجویز می‌شود، اما اکثر افراد احتمالاً متوجه می‌شوند که استفاده از مسکن‌های درد قابل تهیه از داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک همچون تیلنول برای کنترل و مدیریت این علائم کافی است.
 • بهبودی پس از تزریق ژل معمولاً نیازمند ملاقات مجدد با متخصص زیبایی نیست. با این وجود همکاران ما آماده پاسخگویی به هر گونه سوال یا مشکلات احتمالی بیمار در طول فرآیند بهبود خواهند بود. در این شرایط برخی افراد ممکن است با مقداری ورم، کبودی، و تغییر رنگ در محل‌های انجام تزریق برای چند روز مواجه شوند، اما معمولاً این عوارض را به خوبی می‌توان با استفاده از لوازم آرایشی از دید سایر افراد پنهان کرد.

طول مدت دوام و ماندگاری نتایج حاصل از گونه گذاری چقدر است؟


نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی است. به این ترتیب با وجودی که مقداری از چربی به مدت کوتاه پس از تزریق توسط بدن جذب شده و این شرایط به معنی نیاز به جلسه درمان ثانویه برای بیمار خواهد بود، چربی تزریق شده در پایان درمان برای همیشه ماندگار خواهد بود. از طرف دیگر ماندگاری در روش تزریق ژل وابسته به نوع ژل تزریق شده دارد و میزان ماندگاری می‌تواند از یک سال تا دو سال باشد.

هزینه برجسته کردن گونه‌ها


با توجه به اینکه هر بیمار دارای شرایط خاص منحصر به فرد برای خود می‌باشد، تعیین دقیق میانگین هزینه تزریق چربی دشوار است. به این ترتیب بهترین روش برای اطلاع از هزینه دقیق درمان با تزریق ژل و چربی صحبت کردن با متخصص زیبایی در مطب وی می‌باشد. توجه داشته باشید روش تزریق چربی در مقایسه با روش تزریق ژل هزینه بیشتری دارد که علت آن پیچیده بودن مراحل انجام آن از جمله برداشتن چربی از قسمتی از بدن بیمار با استفاده از پروسه لیپوساکشن است.

از سوی دیگر قیمت گونه‌گذاری با تزریق ژل با توجه به نوع ژل تزریق شده مشخص می‌شود. پس از عمل جراحی با پزشک خود درباره انتخاب ژل مناسب و هزینه‌های عمل زیبایی مشورت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان