آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

12 سوال رایج در مورد کاشت ابروی طبیعی

ابرو، قسمت‌های بسیار مهمی از صورت انسان هستند که زیبایی طبیعی و هارمونیکی را در صورت فراهم می‌آورد. به ابروها به قدری اهمیت داده می‌شود که روش‌های بسیاری در شکل دادن به آن‌ها وجود دارد. اگر یک نقص در این قسمت ایجاد شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ می‌توان تصور کرد این می‌تواند یک فاجعه باشد. اگرچه روشی برای کاشت ابرو وجود دارد که به کسانی که از ریزش ابرو رنج می‌برند کمک می‌کند.

از آنجا که ابروها بخش مهمی از زیبایی چهره زنان هستند، در صورت بروز هرگونه مشکل و نقص در آن‌ها، افراد به دنبال راه‌حل‌های سریع و طولانی مدت برای رفع مشکلشان خواهند بود. بهترین راه‌حل، کاشت ابروی طبیعی است.

سؤالات رایج کاشت ابرو


از روش کاشت ابرو چه مدت می‌گذرد؟

با ظهور تکنیک‌های جدید و اصلاح شده‌ی کاشت مو در دهه 1990، کاشت  ابرو نیز امکان پذیر شد. اگرچه کاشت موهای ابرو بیش از 20 سال است که در حال انجام است، اما اخیراً به خاطر مد شدن ظاهر ابروی کامل و پرپشت، این روش محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

روش کاشت ابرو چگونه است؟

روش کاشت ابرو چگونه است؟

 

کاشت موهای ابرو به صورت یک عمل در داخل مطب و سرپایی با استفاده از داروی آرام بخش خوراکی و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای این کار، بیهوشی عمومی لازم نیست. پزشکان شکل و ابعاد ابروها را به همراه ظاهر مورد نظر بیمار طراحی می‌کنند، برای این کار توجه زیادی باید به خرج دهند تا ابروها با ویژگی‌های صورت فرد کاملاً متعادل باشند.

با استفاده از بی حسی موضعی، موهای پیوندی را معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر با برداشتن نواری از موهای اهدایی جمع می‌کنند، که سپس با استفاده از میکروسکوپ به رشته‌های تار تار شده‌ی مو تقسیم می‌شوند، یا یک به یک دسته بندی می‌شوند. سپس این موهای اهدایی در ناحیه مورد نظر در ابروها در هر یک از سایت‌های برشی کوچکی قرار می‌گیرند و به اندازه کافی برای دریافت فولیکول مو بزرگ هستند. پزشکان هر برش را با توجه به زاویه خروج و جهت موهای ابرو ایجاد میکنند تا نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست آید. پس از پیوند، فولیکول‌ها 3-4 ماه بعد از عمل شروع به رشد موهای جدید می‌کنند و بهترین نتایج در 6-8 ماه مشاهده می‌شود.

 

 

مزایای کاشت ابرو در مقابل میکروبلیدینگ چیست؟

کاشت ابرو بهترین راه برای دستیابی به ابروهای دائمی و سه بعدی است. با این کاشت، موهای خود را به طور معمول از قسمت پشت سر به ناحیه ابرو منتقل می‌کنید تا ابرویی جدید و کامل‌تری داشته باشید. موها به طور طبیعی رشد می‌کنند و دائمی هستند. از طرف دیگر تکنیک میکروبلیدینگ روشی است که با استفاده از آن از رنگ‌دانه برای ایجاد ظاهر موها در لایه‌های بسیار بیرونی پوست انجام می‌شود. این روش  شامل موی واقعی نیست، و به ابرو جلوه‌ای سه بعدی نمی‌بخشد و به مرور زمان محو می‌شود، بنابراین این روشی است که باید برای حفظ نتایج تکرار شود.

آیا پیوند ابرو درد دارد؟ آیا خطرات یا عوارض جانبی احتمالی وجود دارد؟

از آنجا که در این روش، از بی‌حسی موضعی و آرام بخش خوراکی استفاده می‌شود، این روش دردناک نیست. پس از آن، ممکن است در ناحیه اهدا کننده در پشت سر خود احساس درد کنید که طی 24 تا 48 ساعت برطرف می‌شود. ناحیه ابرو بعد از عمل معمولاً بدون درد است زیرا موها بسیار سطحی کاشته می‌شود. مانند هر عمل جراحی، علاوه بر درد، خطر خونریزی، جای زخم و عفونت نیز وجود دارد. پزشکان همیشه برای جلوگیری از خطر عفونت، داروهای مسکنی را برای استفاده بعد از عمل و همچنین داروهای آنتی بیوتیک هایی برای پیشگیری از عفونت  تجویز می‌کنند – که البته این موارد بسیار نادر است.

چه کسی کاندید کاشت ابرو است؟

به‌طورکلی، بیشتر بیماران کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند. ازآنجاکه بهترین موهای قابل اهدا و با کیفیت معمولاً در قسمت پشت سر وجود دارد ، موهای صاف تا کمی موج‌دار برای رسیدن به بهترین نتیجه، مناسب‌تر هستند زیرا موهای خیلی مجعد می‌توانند در ابرو نیز به‌صورت مجعد رشد کنند. شرایط سلامتی مناسب برای به حداقل رساندن خطر بروز عوارض، حائز اهمیت است. علاوه بر این، بیمارانی که موهای ابرو خود را در نتیجه عوامل و مشکلات ژنتیکی، کندن بیش از حد و یا تروما از دست داده‌اند، به طور کلی بهترین کاندیدا برای انجام این روش هستند. بیماران مبتلا به آلوپسی و سایر دلایل پزشکی ریزش مو معمولاً کاندیدای مناسبی نیستند و لازم است که به صورت تخصصی ارزیابی شوند.

چند بار نیاز به انجام این روش است ؟

بیشتر بیماران برای دستیابی به اهداف خود، فقط یک بار باید تحت این عمل قرار گیرند. در بعضی موارد ، مانند بیمارانی که بافت آسیب دیده‌ای ناشی از یک صدمه دارند و یا به دلیل انجام روش‌هایی مانند میکروبلیدینگ و تاتو، بافت اسکار دارند، ممکن است به یک عمل دوم نیاز داشته باشد. این امر به این دلیل است که بافت اسکار جریان خون را کاهش داده است و برخی از فولیکول‌های پیوند داده شده و همچنین هنگامی که هیچ بافت اسکار وجود ندارد ، ممکن است پذیرفته نشوند. اگرچه بسیاری از افرادی که میکروبلیدینگ یا تاتو روی ابروهای خود انجام داده‌اند، نیازی به عمل دوم ندارند.

برای کاشت موفقیت آمیز ابرو باید چند فولیکول پیوند زده شود؟

بسته به تراکم مورد نیاز برای پوشاندن و پر کردن ابرو ، تعداد فولیکول‌های پیوندی از 50 تا 400 فولیکول در هر ابرو متغیر خواهد بود.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

بسته به تعداد فولیکول‌های کاشته شده، حدود 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد ، این مدت زمان شامل بی حسی، استخراج فولیکول‌ها از ناحیه اهدا کننده ، کاشت و تمیز کردن.

سرنوشت مو پیوند شده در دوره بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

برخی از موهای کاشته شده در طی چهار ماه می‌ریزند و دوباره رشد می‌کنند ، در 6 ماه بعد از عمل تراکم به تدریج افزایش می‌یابد.

پس از پیوند ابرو، چه زمانی می‌توان به محل کار و زندگی عادی بازگشت؟

5 تا 7 روز بعد از عمل قادر خواهید بود کارهای روزمره و فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید بدون اینکه نشانه‌ای از این عمل در صورتتان باقی بماند. تمام علائم تورم یا جای زخم و برش در 7 روز کاهش می‌یابد.

پس از اتمام روند بهبود و رسیدن به نتیجه نهایی چگونه باید از ابروها مراقبت کرد؟

کندن و برداشتن موهای کاشته شده ابرو توصیه نمی‌شود زیرا باعث کند شدن  روند رشد ابروها می‌شود. لازم به یادآوری است که چیدن بیش از حد تارهای ابرو، یکی از دلایل اصلی ریزش موهای ابرو می‌باشد. برای شکل بهتر می‌توانید آن‌ها را با قیچی کوتاه کنید.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو به تعداد فولیکول‌های پیوند یافته بستگی دارد.

مشاوره رایگان