آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

۱۲ سوال رایج در مورد کاشت ابروی طبیعی

ابرو، قسمت‌های بسیار مهمی از صورت انسان هستند که زیبایی طبیعی و هارمونیکی را در صورت فراهم می‌آورد. به ابروها به قدری اهمیت داده می‌شود که روش‌های بسیاری در شکل دادن به آن‌ها وجود دارد. اگر یک نقص در این قسمت ایجاد شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ می‌توان تصور کرد این می‌تواند یک فاجعه باشد. اگرچه روشی برای کاشت ابرو وجود دارد که به کسانی که از ریزش ابرو رنج می‌برند کمک می‌کند.

از آنجا که ابروها بخش مهمی از زیبایی چهره زنان هستند، در صورت بروز هرگونه مشکل و نقص در آن‌ها، افراد به دنبال راه‌حل‌های سریع و طولانی مدت برای رفع مشکلشان خواهند بود. بهترین راه‌حل، کاشت ابروی طبیعی است.

سؤالات رایج کاشت ابرو


از روش کاشت ابرو چه مدت می‌گذرد؟

با ظهور تکنیک‌های جدید و اصلاح شده‌ی کاشت مو در دهه ۱۹۹۰، کاشت  ابرو نیز امکان پذیر شد. اگرچه کاشت موهای ابرو بیش از ۲۰ سال است که در حال انجام است، اما اخیراً به خاطر مد شدن ظاهر ابروی کامل و پرپشت، این روش محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

روش کاشت ابرو چگونه است؟

روش کاشت ابرو چگونه است؟

کاشت موهای ابرو یک روش جراحی است که به صورت سرپایی و در داخل مطب انجام می‌شود. این روش با استفاده از داروی آرام بخش خوراکی و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. پزشکان ابعاد و شکل ابروها را به همراه ظاهر مورد نظر بیمار طراحی می‌کنند. این فرایند نیازمند توجه دقیق به جزئیات است تا ابروها با ویژگی‌های صورت فرد کاملاً متعادل باشند.

در این روش، ابتدا موهای پیوندی از ناحیه پشت سر جمع آوری می‌شوند. این موها از موهای اهدایی بدست می‌آیند و سپس با برداشتن نواری از آنها انجام می‌شود. سپس با استفاده از میکروسکوپ، موها به رشته‌های تار تار شده یا به صورت دسته‌بندی یک به یک تقسیم می‌شوند. در مرحله بعد، این موهای اهدایی در منطقه مورد نظر در ابروها قرار می‌گیرند. این کار در سایت‌های برشی کوچکی انجام می‌شود و موها به اندازه کافی بزرگ هستند تا فولیکول مو را دریافت کنند. پزشکان با توجه به زاویه خروج و جهت موهای ابرو، هر برش را ایجاد می‌کنند تا نتیجه‌ای طبیعی به دست آید. بعد از انجام پیوند، فولیکول‌ها پس از ۳-۴ ماه شروع به رشد موهای جدید می‌کنند و بهترین نتایج بعد از ۶-۸ ماه قابل مشاهده هستند.

 

 

مزایای کاشت ابرو در مقابل میکروبلیدینگ چیست؟

کاشت ابرو بهترین راه برای دستیابی به ابروهای دائمی و سه بعدی است. با این کاشت، موهای خود را به طور معمول از قسمت پشت سر به ناحیه ابرو منتقل می‌کنید تا ابرویی جدید و کامل‌تری داشته باشید. موها به طور طبیعی رشد می‌کنند و دائمی هستند. از طرف دیگر تکنیک میکروبلیدینگ روشی است که با استفاده از آن از رنگ‌دانه برای ایجاد ظاهر موها در لایه‌های بسیار بیرونی پوست انجام می‌شود. این روش  شامل موی واقعی نیست، و به ابرو جلوه‌ای سه بعدی نمی‌بخشد و به مرور زمان محو می‌شود، بنابراین این روشی است که باید برای حفظ نتایج تکرار شود.

آیا پیوند ابرو درد دارد؟ آیا خطرات یا عوارض جانبی احتمالی وجود دارد؟

از آنجا که در این روش، از بی‌حسی موضعی و آرام بخش خوراکی استفاده می‌شود، این روش دردناک نیست. پس از آن، ممکن است در ناحیه اهدا کننده در پشت سر خود احساس درد کنید که طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف می‌شود. ناحیه ابرو بعد از عمل معمولاً بدون درد است زیرا موها بسیار سطحی کاشته می‌شود. مانند هر عمل جراحی، علاوه بر درد، خطر خونریزی، جای زخم و عفونت نیز وجود دارد. پزشکان همیشه برای جلوگیری از خطر عفونت، داروهای مسکنی را برای استفاده بعد از عمل و همچنین داروهای آنتی بیوتیک هایی برای پیشگیری از عفونت  تجویز می‌کنند – که البته این موارد بسیار نادر است.

چه کسی کاندید کاشت ابرو است؟

بطور کلی، اکثر بیماران مناسب برای کاشت ابرو هستند. به دلیل اینکه بهترین موهای قابل اهدا و با کیفیت معمولاً در قسمت پشت سر وجود دارد، موهای صاف یا کمی موج‌دار برای رسیدن به نتایج بهتر، مناسب‌تر هستند، زیرا موهای خیلی مجعد ممکن است در ابرو نیز به‌صورت مجعد رشد کنند. شرایط سلامتی مناسب برای کاهش خطر بروز عوارض، بسیار مهم است. همچنین، افرادی که موهای ابرو خود را به دلیل عوامل و مشکلات ژنتیکی، کندن بیش از حد و یا تروما از دست داده‌اند، به طور کلی بهترین کاندیدا برای انجام این روش هستند. بیماران مبتلا به آلوپسی و سایر دلایل پزشکی ریزش مو معمولاً کاندیدای مناسبی نیستند و نیاز به ارزیابی تخصصی دارند.

چند بار نیاز به انجام این روش است ؟

بسیاری از بیماران به منظور دستیابی به اهداف خود، تنها یک بار نیاز به عمل جراحی دارند. اما در برخی موارد خاص، ممکن است نیاز به یک عمل جراحی دوم وجود داشته باشد. این اتفاق معمولاً در مواردی رخ می‌دهد که بافت آسیب دیده از ناحیه‌ای مثل بر اثر صدمه یا به دلیل انجام روش‌هایی مانند میکروبلیدینگ و تاتو، دارای بافت اسکار است. در این حالت، بافت اسکار می‌تواند جریان خون را کاهش دهد و باعث شود برخی از فولیکول‌های پیوند داده شده به درستی رشد نکنند. به عبارت دیگر، وقتی بافت اسکار وجود دارد، فولیکول‌های پیوند شده به درستی قبول نمی‌شوند. اما بسیاری از افرادی که میکروبلیدینگ یا تاتو را روی ابروهای خود انجام داده‌اند، نیازی به عمل دوم ندارند.

برای کاشت موفقیت آمیز ابرو باید چند فولیکول پیوند زده شود؟

بسته به تراکم مورد نیاز برای پوشاندن و پر کردن ابرو ، تعداد فولیکول‌های پیوندی از ۵۰ تا ۴۰۰ فولیکول در هر ابرو متغیر خواهد بود.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

بسته به تعداد فولیکول‌های کاشته شده، حدود ۳ تا ۴ ساعت طول می‌کشد ، این مدت زمان شامل بی حسی، استخراج فولیکول‌ها از ناحیه اهدا کننده ، کاشت و تمیز کردن.

سرنوشت مو پیوند شده در دوره بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

برخی از موهای کاشته شده در طی چهار ماه می‌ریزند و دوباره رشد می‌کنند ، در ۶ ماه بعد از عمل تراکم به تدریج افزایش می‌یابد.

پس از پیوند ابرو، چه زمانی می‌توان به محل کار و زندگی عادی بازگشت؟

۵ تا ۷ روز بعد از عمل قادر خواهید بود کارهای روزمره و فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید بدون اینکه نشانه‌ای از این عمل در صورتتان باقی بماند. تمام علائم تورم یا جای زخم و برش در ۷ روز کاهش می‌یابد.

پس از اتمام روند بهبود و رسیدن به نتیجه نهایی چگونه باید از ابروها مراقبت کرد؟

کندن و برداشتن موهای کاشته شده ابرو توصیه نمی‌شود زیرا باعث کند شدن  روند رشد ابروها می‌شود. لازم به یادآوری است که چیدن بیش از حد تارهای ابرو، یکی از دلایل اصلی ریزش موهای ابرو می‌باشد. برای شکل بهتر می‌توانید آن‌ها را با قیچی کوتاه کنید.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو به تعداد فولیکول‌های پیوند یافته بستگی دارد.

 

فهرست مطالب

مشاوره رایگان