آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

7 راه بزرگ کردن آلت تناسلی مردان و افزایش طول آلت

حدود 45 درصد از مردان فکر می‌کنند که آلت تناسلی آن‌ها کوچک است. اندازه آلت نقش مهمی در زندگی جنسی و اعتماد به نفس مردان دارد. به همین دلیل بسیاری از مردان، نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند. بسیاری از مردان آرزو دارند که آلت آن‌ها بزرگ‌تر باشد. به هر حال، بیشتر مردان بیش از حد نگران خودشان و توانایی‌هایشان در ارضا کردن شریک جنسی خود هستند. خبر خوب این که، اگر شما فکر می‌کند که آلت تناسلی شما کوچک است، روش‌های ساده‌ای برای افزایش طول آن وجود دارد.

افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

روش‌های افزایش اندازه آلت تناسلی مردان


 

استفاده از پمپ یا ابزار ترکشن برای افزایش طول

روش‌های افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

یکی از رایج رین روش‌های افزایش طول آلت تناسلی، کشیدن آن‌ها هم با دست و هم با ابزار است. تمرین‌های کششی با دست و با ماساژ دادن بافت در طول آلت انجام می‌شود. همانند ورزش دادن عضلات به منظور افزایش اندازه آن‌ها، کشش آلت نیز به منظور کشش پوست و ایجاد پارگی‌های جزئی روی بافت آن انجام می‌شود. این پارگی‌های بسیار کوچک زمانی که بهبود می‌یابند، بزرگ‌تر شده و باعث می‌شوند که آلت بزرگ‌تر به نظر برسد، البته مدرکی در تأیید اثربخشی این روش در بلند مدت وجود ندارد.

آسان‌ترین روش برای افزایش سایز آلت مردان، استفاده از پمپ آلت است. پمپ آلت یک استوانه پر از هوا است که با ایجاد خلاء باعث می‌شود که آلت برای مدتی بزرگ شود.

همان طور که انتظار می‌رود، پمپ آلت باعث نعوظ فوری و افزایش طول آلت مردان در پمپ می‌شود زیرا جریان خون در عروق خونی آلت به شدت افزایش می‌یابد. برخی مردان گفته‌اند که با استفاده مکرر از این وسیله، طول آلت تناسلی آن‌ها به صورت دائمی افزایش یافته است.

استفاده از ابزارهای ترکشن نیز رایج است، این ابزارها تفاوت کمی با پمپ‌ها دارند، در حالی که پمپ‌ها برای افزایش دائمی سایز آلت به کار برده می‌شوند، ابزارهای ترکشن برای کشش آلت شل شده به کار می‌رود. این ابزارها را باید بین 4 تا 9 ساعت در روز و به مدت 6 ماه به طور مکرر و منظم به کار برد. پمپ‌های آلت را نباید بیش از 30 دقیقه در هر مرتبه استفاده کرده زیرا ممکن است به بافت‌ها آسیب وارد کند.

جراحی رفع زودانزالی

 

جلکینگ

جلکینگ مشابه ماساژ آلت تناسلی است اما در آن از فشار بیشتری استفاده می‌شود. امروزه، بیشتر “راهنماها” توصیه می‌کنند که صبر کنید تا نعوظ آلت انجام شود سپس از روغن استفاده کنید، فشار بیشتری در انتهای آلت تناسلی (نزدیک به استخوان لگن) وارد کنید و دستان خود را با اعمال فشار تا انتهای آلت بکشید، انگار می‌خواهید آن را بدوشید.

با این کار هم طول و هم قطر آلت تناسلی شما افزایش می‌یابد اما یکی از مشارکت‌کنندگان ادعا کرده است که از روش جلکینگ استفاده کرده ولی طول و قطر آلت وی افزایش نیافته است.

جلکینگ اگر به صورت نادرست انجام شود ممکن است باعث کبودی شده و مشکلاتی در نعوظ (مانند اختلال نعوظ) ایجاد کند و در انحنای آلت تناسلی نیز ناهنجاری به وجود آورد.

جراحی افزایش طول آلت مردان

 

 

مطابق با نظرسنجی سال 2015، جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان هنوز یکی از جراحی‌های زیبایی مورد علاقه مردان پس از جراحی‌های کاهش چربی است. چندین روش جراحی برای این منظور وجود دارد مانند ایمپلنت‌ها، تزریق چربی و جراحی پلاستیک.

با جراحی پلاستیک احتمالاً می‌توان طول آلت تناسلی را 3.8 سانتی‌متر و قطر آن را تا 6.35 سانتی‌متر افزایش داد. تزریق چربی نیز یک روش سریع و کم تهاجمی برای دست‌یابی به این اهداف است که در این عمل، چربی‌های قسمت‌های دیگر بدن بیمار برداشته شده و در آلت تناسلی تزریق می‌شود. این کار باعث افزایش جزئی و کمتر از 2.5 سانتی‌متر در طول آلت شده ولی حدود 2 و 5 سانتی‌متر می‌تواند قطران را افزایش داده و باعث سنگین‌تر شدن آلت تناسلی نیز می‌شود.

همانند جراحی‌های دیگر این جراحی نیز در دو نوع انجام می‌شود: افزایش طول آلت و افزایش قطر آن. در عمل جراحی که برای افزایش طول آلت تناسلی مردان انجام می‌شود، رباطی که آلت تناسلی را به استخوان لکن متصل می‌کند بریده می‌شود. این کار باعث می‌شود که قسمت بیشتری از لوله آلت در خارج از بدن دیده شود اما این کار باعث افزایش طول آلت تناسلی تا کمتر از متوسط 2.5 سانتی‌متر می‌شود. بیشترین کاری که در این روش انجام می‌شود این است که مقدار بیشتری از آلت تناسلی در خارج از بدن نمایان می‌شود ولی اندازه طول آن به طور واقعی افزایش نمی‌یابد. همچنین این خطر نیز وجود دارد که پس از انجام این عمل، تاندون قطع شود بنابراین برای پیشگیری از بروز این عارضه باید هر روز از وزنه‌ها یا حرکات کششی استفاده شود.

یک روش جراحی کم تهاجمی دیگر نیز وجود دارد که می‌توان برای مردانی که کیسه بیضه آن‌ها بالاتر از لوله آلت آن‌ها قرار دارد به کار برد. در این روش، کیسه بیضه برداشته شده و دوباره در قسمت پایین‌تر به بدن متصل می‌شود و مشابه عمل جراحی قبلی، فقط قسمت بیشتری از آلت تناسلی بدون این که اندازه آن واقعاً بزرگ شده باشد دیده می‌شود.

روش بحث‌برانگیز دیگر، افزایش قطر آلت تناسلی است که در آن از تزریق چربی، پیوند بافت و ایمپلنت‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از عمل‌های جراحی که برای افزایش طول آلت تناسلی یا قطران انجام می‌شوند با خطرات بیشتری نظیر آسیب‌دیدگی عصب‌ها، کاهش حساسیت، مشکلات نعوظ و ایجاد بافت اسکار نسبت به عمل کاشت پروتز همراه هستند که ممکن است باعث کوتاه‌تر شدن آلت تناسلی حتی نسبت به قبل از انجام عمل جراحی نیز شوند.

کاهش وزن و اصلاح کردن

روش‌های افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

این مسئله ارتباطی با طول واقعی آلت تناسلی ندارد اما آلت ممکن است در زمانی که از بالا به آن نگاه می‌کنید نسبت به زمانی که از روبرو یا پهلو دیده می‌شود، کوچک‌تر به نظر برسد، این که نتوانید آلت تناسلی خود را ببینید باعث می‌شود که فکر کنید اندازه واقعی آن، هم از نظر شما و هم از نظر شریک جنسیتان کوچک‌تر از اندازه طبیعی است. اضافه وزن و چاقی علاوه بر کاهش اندازه قابل رؤیت، باعث بروز مشکلات جنسی دیگر نیز می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • پایین آمدن اعتماد به نفس: وزن اضافی احتمالاً باعث کاهش اعتماد به نفس می‌شود و می‌تواند بر دیدگاه مردان نسبت به خودشان (و آلتشان) تأثیر داشته باشد همچنین ممکن است باعث افزایش احتمال ابتلا به اضطراب و افسردگی شود که احتمالاً بر عملکرد آن‌ها نیز تأثیر منفی دارد. اگر شریک جنسی شما ارضا نشود، ممکن است فکر کنید که این به اندازه آلت تناسلی مربوط بوده است.
 • کاهش قدرت و بنیه بدنی: بیشتر مردان قبول دارند که سلامت عمومی آن‌ها با افزایش وزنشان کاهش می‌یابد. هر کیلو اضافه وزن در سیستم قلبی و عروقی باعث کاهش عملکرد آن‌ها شده و توانایی‌های جسمی که برای انجام فعالیت‌های جنسی مورد نیاز است را کاهش می‌دهد.
 • مشکلات پوستی: زمانی که چین و چروک‌های پوست نمایان می‌شوند، احتمال بروز مشکلات پوستی با وجود چین و چروک‌ها و تعریق در این قسمت‌ها افزایش می‌یابد و این می‌تواند مشکلات متعددی نظیر برفک، تینئا کروریس و افروختگی کشاله ران را برای خود آلت تناسلی نیز به وجود آورد.
 • از دست دادن احساس: بیش از 4000 عصب در انتهای آلت تناسلی وجود دارد و زمانی که چربی‌های اضافی بر این عصب‌ها فشار وارد می‌کنند، باعث از دست رفتن احساس شده و در فعالیت‌ها و لذت جنسی فرد اختلال ایجاد می‌کند.
 • مشکلات گردش خون: وزن اضافی یکی از دلایل شناخته‌شده مشکلات گردش خون است اما فقط قلب نیست که از این مشکل آسیب می‌بیند. در صورتی که چربی زیادی در بدن وجود داشته باشد، ممکن است جریان خون آلت تناسلی مردان نیز کاهش یافته و باعث بروز اختلالات نعوظ یا نعوظ ناقص شود.
جراحی رفع زود انزالی  (مشاوره رایگان ۰۲۱۴۵۳۷۹)

 

حتی اگر مقدار زیادی چربی اطراف آلت تناسلی وجود نداشته باشد غالباً اصلاح کردن موهای ناحیه شرمگاهی باعث می‌شود که آلت تناسلی مردان بزرگ‌تر به نظر برسد. این کار تغییری در طول آلت یا عملکرد آن ایجاد نمی‌کند اما اگر این که آلت تناسلی شما در نظر شریک جنسی‌تان چگونه باشد برای شما مهم است، موهای اضافی اطراف آن را اصلاح کنید تا مقدار بیشتری از آن نمایان شود.

مصرف دارو برای افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

مصرف دارو برای افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

تخمین زده می‌شود که حدود 18.4 درصد از مردانی که بیش از 29 سال دارند در مقطعی از زندگی خود دچار اختلالات نعوظ می‌شوند. این مشکل لزوماً به معنی ابتلا به بیماری نیست زیرا اختلال نعوظ ممکن است علل متعددی داشته باشد اما برخی مردانی که به طور مکرر دچار این مشکلات می‌شوند ممکن است بتوانند از مزایای مصرف داروهای مرتبط استفاده کنند.

اگر عملکرد و اعتماد به نفس شما با نعوظ کامل افزایش می‌یابد، دو داروی معروف در بازار برای مردان وجود دارند: سیالیس و ویاگرا.

با این که گفته می‌شود هر دو باعث نعوظ محکم و بلند مدت برای مردان می‌شوند اما تفاوت بین آن‌ها در زمان شروع اثربخشی و مدت زمانی است که اثر این داروها در سیستم بدن باقی می‌ماند.

واکنش هر فرد به این داروها متفاوت است و اثربخشیان به نوع غذایی که در هر وعده با دارو مصرف می‌کنید بستگی دارد (به عنوان مثال، اگر غذای پرچرب قبل از مصرف دارو میل کنید، طول مدت جذب آن نیز افزایش می‌یابد). معمولاً، ویاگرا سریع‌تر اثر می‌کند و نعوظ شما تا یک ساعت پس از مصرف دارو ادامه می‌یابد در حالی که مددت زمان بیشتری طول می‌کشد تا سیالیس اثر کند؛ حدود دو ساعت پس از مصرف. اثر سیالیس بلند مدت تر است و ادعا می‌شود که تا 36 ساعت پس از مصرف توانایی نعوظ را افزایش می‌دهد در حالی که استفاده از ویاگرا این توانایی را تا 5 ساعت افزایش می‌دهد. این که کدام یک برای هر فرد مناسب است به عوارض جانبی که ایجاد می‌کند بستگی دارد

 داروهای طبیعی

مصرف دارو برای افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

داروهای طبیعی متعددی برای درمان این مشکل وجود دارند اما غالباً این داروها برای درمان مشکلات نعوظ به کار برده می‌شوند تا افزایش طول آلت تناسلی.

 • جنسینگ پاناکس: اثبات شده است که مصرف جنسینگ قرمز در کمک به درمان اختلال نعوظ بسیار اثربخش است. در حال حاضر تحقیقات بیشتری در مورد این که چگونه مصرف جنسینگ قرمز به درمان اختلال نعوظ کمک می‌کنند در حال انجام است اما تاکنون، مشخص شده است که مقداری بین 600 تا 1000 میلی‌گرم مصرف روزانه این ماده به بهبودی عملکرد ریه‌ها و گردش جریان خون کمک می‌کند بنابراین مردان می‌توانند این مقدار جینسینگ قرمز مصرف کنند.
 • گل روسولیا: در یک مطالعه محدود که بر روی 35 مرد انجام شد، 26 نفری که به آن‌ها این ماده داده شد، عملکرد جنسی بسیار بهتری پیدا کردند، انرژی آن‌ها افزایش یافت و احساس خستگی آنان برطرف گردید. تحقیقات بیشتری در مورد اثربخشی و اطمینان از مصرف این ماده در حال انجام است.
 • دهیدروپیاندروسترون (DHEA): این ماده نوعی هورمون طبیعی است که در غدد فوق کلیوی تولید می‌شود و مقدار آن در بدن مردانی که اختلال نعوظ دارند کم است. در یک مطالعه کوچک که بر روی 40 مرد انجام شد، به نیمی از آن‌ها مکمل DHEA و به نیمی دیگر داروی بی‌اثر داده شد. اختلال نعوظ در افرادی که هورمون DHEA دریافت کرده بودند بیش از بقیه افراد که داروی بی‌اثر دریافت کرده بودند، بهبود یافت. مصرف DHEA برای درمان اختلال نعوظ افراد مبتلا به دیابت خوب است اما تحقیقات بیشتری در مورد عوارض جانبی و اطمینان از مصرف این دارو در حال انجم است.
 • طب سوزنی: نتایج با این روش درمانی ترکیب می‌شوند اما احتمال اثر مثبتان بیشتر است. یک مطالعه که در سال 1999 انجام شد مشخص گردید که اختلال نعوظ و عملکرد جنسی 39 درصد افراد پس از دریافت طب سوزنی بهبود یافت. در یک مطالعه که پس از آن در سال 2003 انجام شد معلوم شد که نتایج حاصله در 21 درصد افراد مثبت بود اما اگر این کار توسط یک متخصص انجام شود با خطرات احتمالی کمتری همراه بوده و یک روش امیدوارکننده برای درمان اختلال نعوظ محسوب می‌شود.

 درمان مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای

کوچک بودن آلت مردان و ابتلا به اختلالات نعوظ ممکن است دلایل متعددی داشته باشد اما باید هر گونه بیماری یا مشکل زمینه‌ای که باعث ابتلا به این مشکلات می‌شوند را نیز تحت درمان قرار داد.

در بسیاری از موارد، اختلال نعوظ دلال جسمی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • بیماری‌های قلبی
 • کلسترول بالا یا فشار خون بالا
 • دیابت
 • چاقی
 • اختلالات خواب
 • عوامل روانی مختلف مانند افسردگی، استرس یا مشکلات ارتباطی نیز ممکن است باعث کاهش یا عدم لذت جنسی می‌شوند. در این صورت شما باید به دنبال درمان این مشکلات باشید.
 • مصرف تنباکو نیز باعث انقباض عروق خونی می‌شوند بنابراین ترک سیگار نیز یک روش ساده است تا بفهمید که آیا این مورد نیز باعث بروز مشکلات شما بوده است یا نه.

اگر احساس می‌کنید هر یک از این علائم جسمی یا روانی ذکرشده، علت اختلال نعوظ شما هستند با پزشک خود مشورت کنید.

افزایش اندازه آلت تناسلی مردان

مشاوره رایگان