آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

prp چیست و چه کاربردهایی دارد؟ مزایای پی آر پی پوست و مو

پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی (Platelet rich plasma – PRP) یک محصول طبیعی و درمانی است که از بدن خود شما تهیه می‌شود. فرایند تهیه‌ی PRP شامل گرفتن یک نمونه از خون خود شما برای غلظت و سپس جداسازی سلول‌های قرمز و سفید از پلاکت‌ها و پلاسما می‌باشد. پلاکت‌های غنی که حاوی فاکتورهای رشد می‌باشند، در این پلاسمای غلظت یافته موجود هستند. سپس این ماده مجدداً از طریق پوست به بدن شما تزریق می‌شود.

لیفت صورت با PRP (تزریق PRP برای صورت) 


prp چیست و چه کاربردهایی دارد؟ مزایای پی آر پی پوست و مو

این روش شامل تزریق پلاسمای غنی از پلاکت‌ها است که از خون خود شما مستقیماً از زیر پوست گرفته و دوباره به پوست تزریق می‌شود تا پوست بدون استفاده از تزریق ژل و  یا بوتاکس به ظاهری جوان و شاداب دست یابد.

جوان‌سازی و فرم دهی سینه با PRP 


این روش شامل استفاده از پلاسمای غنی از پلاکتی است که از خون خود شما گرفته شده و توسط میکرونیدل مستقیماً در اطراف یا در نزدیکی سینه تزریق می‌شود تا پوست اطراف سینه‌ها به ظاهری جوان‌تر و صاف‌تر دست یابد. این روش برای مناطق دکلته یا خط وسط سینه‌ها مناسب است.

جوان‌سازی صورت یا پی آر پی 


جوان‌سازی صورت یا پی آر پی

با حضور روش پیشرفته‌ی PRP، جوان‌سازی پوست برای خانم‌ها و آقایان وارد دوره‌ی جدیدی شده است؛ که در این روش از سلول‌های بدن خودتان برای کاهش یا حتی از بین بردن چین و چروک ها و اسکار استفاده می‌شود.

استفاده از سلول‌های بنیادی برای تحریک تولید سلول‌های جدید در سال‌های گذشته یک حرکت رو به رشد در زمینه زیبایی بوده است. اخیراً این فناوری تا جایی پیشرفت کرده است که استفاده از سلول‌های بنیادی خود فرد را برای برگرداندن جوانی و رشد پوستی با ظاهری جدید و جوان‌تر آسان‌تر ساخته است.

جوان‌سازی صورت با PRP روشی است که ترکیبی از پلاسمای غنی از پلاکت گرفته شده از خون خود فرد برای تحریک سلول‌های بنیادی او با روش میکرونیدلینگ برای القای کلاژن و الاستین می‌باشد تا پوستی صاف‌تر و جوان‌تر به شما ببخشد.

جوان‌سازی صورت با تزریق PRP یک روش عالی برای کمک به کاهش و رفع چین و چروک‌ها، خطوط روی پوست و حتی اسکارهای آکنه (جای جوش) برای ایجاد پوستی صاف‌تر و یکنواخت‌تر می‌باشد. از آنجا که PRP از خون خود شما گرفته می‌شود، خطر واکنش آلرژیک یا حساسیت پوستی در این روش بسیار پایین است.

چگونه پلاکت‌ها پوست را جوان‌سازی می‌کنند؟ 

پلاکت‌ها سلول‌های موجود در خون هستند که به بهبود و تحریک رشد سلول کمک می‌کنند. هنگامی‌که PRP به نواحی خاصی از پوست تزریق می‌شود، همانند ماده‌ای عمل می‌کند که روند رشد کلاژنتان را ارتقا می‌بخشد تا موجب رشد بافت و احیای آن و همچنین سرعت بخشیدن به روند ترمیم پوست شود. این روند ترمیم باعث پوستی صاف‌تر، سفت‌تر، با اسکاری کمتر و رنگ پوستی بهتر می‌شود.

جلسه جوان‌سازی صورت با PRP چگونه است؟

جلسه جوان‌سازی صورت با PRP چگونه است

پزشک سابقه‌ی شما را مرور می‌کند و شما فرصت دیگری برای سؤال خواهید داشت. یک کرم بی‌حسی موضعی در ناحیه درمان استعمال می‌شود. سپس خون شما را می‌گیرند و طبق دستورالعملی که در آن مطب صورت می‌گیرد، فراوری و تهیه می‌شود. هنگامی که PRP شما آماده شد، پزشک آن را به منطقه مورد نظر تزریق یا اعمال (در صورت میکرونیدلینگ) می‌کند.

پس از تزریق، مقداری تورم و قرمزی ​​ خفیف پدیدار خواهد شد و این علائم طی 1 تا 3 روز محو می‌شوند. گاهی اوقات ممکن است مقداری کبودی نیز وجود داشته باشد که باید طی 5 روز برطرف شود. به طور معمول، دوره‌ی نقاهت و عوارض بعد از عمل بسیار ناچیز است و نتایج به خوبی قابل مشاهده خواهند بود.

چه موقع می‌توانیم نتایج را ببینیم؟

هدف از جوان‌سازی پوست با PRP، بهبود بافت و رنگ پوست، سفت شدن پوست، کاهش جای زخم و جوش و کاهش خطوط و منافذ می‌باشد. نتایج 3 تا 4 هفته پس از انجام جلسه درمانی شروع می‌شود و با گذشت زمان بهتر و بهتر می‌شوند. کلاً سه جلسه درمانی در فاصله زمانی 1 تا 2 ماه توصیه می‌شود و می‌توان بعد از 3 تا 4 جلسه درمان در مدت زمان 3 الی 6 ماه به بهترین نتایج دست یافت. پزشکان همچنین 2 یا 3 بار جلسات تکمیلی را در سال (هر 4 تا 6 ماه) توصیه می‌کنند تا نتایج عالی شما را حفظ کنند.

PRP برای پوست سر


PRP برای پوست سر

PRP برای پوست سر چه تأثیری دارد؟ 

ریزش مو یکی از ناامیدکننده‌ترین مشکلات زیبایی است که می‌تواند زنان و مردان را تحت تأثیر قرار دهد و می‌تواند آن‌قدر وخیم باشد که منجر به تخریب اعتمادبه‌نفس شود. برای کسانی که به دنبال متوقف کردن اثرات ریزش مو هستند، PRP یک گزینه مفید و طبیعی است. این یک تکنیک طبیعی و غیر تهاجمی است که مطالعات و نتایج بی شماری از بیماران در مورد آن وجود دارد که اثربخشی PRP را در ترمیم مو اثبات می‌کنند.

PRP در پوست سر چگونه عمل می‌کند؟

PRP سرشار از مواد مغذی ضروری و فاکتورهای رشد است که اعتقاد بر این است که به کاهش التهاب و تحریک رشد مجدد موهای فولیکولی کمک می‌کند. PRP وقتی همراه با گزینه‌های درمانی دیگر و مراقبت‌های خانگی استعمال شود، بیشترین تأثیر را خواهد داشت؛ پزشک ممکن است درباره‌ی این راهکار در جلسه‌ی اول با شما صحبت کند.

آیا من کاندیدای خوبی برای این درمان هستم؟ 

خانم‌ها و آقایانی که دچار علائم ریزش مو هستند، می‌توانند از مزایای این روش همراه با سایر گزینه‌های درمانی بهره‌مند شوند. اگر این علائم را تجربه می‌کنید، باید در ابتدا یک جلسه‌ی مشاوره را با یکی از متخصصان زیبایی ما داشته باشید تا در مورد نیازها و اهدافتان از این درمان صحبت کنید. متأسفانه PRP برای همه انواع ریزش مو مؤثر نیست بنابراین مهم است که قبل از درمان این موضوع را با متخصصتان بررسی کنید.

سؤالات متداول 


روال کار این درمان چگونه است؟ 

تا چند هفته پس از انجام عمل، کلاژن تازه تشکیل شده در حال رشد و تولید سلول‌های بیشتر و سالم‌تر در زیر پوست می‌باشد. این در شرایطی است که بیماران شاهد بهبود کیفیت، رنگ و بافت پوست خواهند بود.

با تشکیل کلاژن تازه و وقتی سلول‌های بنیادی سلول‌های بیشتر و سالم‌تری تولید می‌کنند، با گذشت زمان، ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تری را با کیفیت پوستی بهتر تجربه خواهید کرد.

در این زمان متوجه خواهید شد که:

  • پوستتان درخشان و جوان‌تر شده است و این به دلیل تشکیل رگ‌های خونی جدید است.
  • پوستتان صاف‌تر شده است و این به دلیل تشکیل کلاژن جدید و بازسازی پوست است.
  • از همه جالب‌تر، چهره‌تان به‌طوری طبیعی شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد

دوره‌ی نقاهت این درمان چگونه است؟ 

بهتر است به خودتان فرصت دهید تا پوستتان التیام یابد. درصورتی‌که لیفت صورت با PRP و بدون میکرونیدلینگ انجام داده‌اید، ممکن است قرمزی، کبودی و یا تورم خفیفی را در محل تزریق (ها) مشاهده کنید. تورم در 24 تا 48 ساعت برطرف می‌شود اما کبودی، برای بعضی از افراد تا 2 هفته می‌تواند ادامه یابد. یک روز بعد از درمان می‌توانید فعالیت عادی‌تان را از سر بگیرید. برای دستیابی به نتایج مطلوب و به حداقل رساندن عوارض جانبی، لطفاً دستورالعمل پس از درمان را رعایت کنید.

لیفت صورت با پی آر پی (PRP Rich Facelift)چه تفاوتی با جراحی لیفت صورت دارد؟ 

بیمارانی که ترمیم‌ها و اصلاحات گسترده‌تری دارند، شاید بهتر باشد که جراحی متداول لیفت صورت را انتخاب کنند. لیفت صورت با PRP، یک روش سفت کننده پوست طبیعی‌تری است و نتایج آن کمتر از روش جراحی چشم‌گیر و محسوس خواهند بود و به مرور زمان مشخص می‌شوند. اگرچه می‌توان این درمان را به همراه جراحی لیفت صورت، جهت بهبود کیفیت پوست، بافت و خاصیت ارتجاعی پوست برای جوان‌تر به نظر رسیدن صورت انجام داد.

عوارض جانبی احتمالی این درمان چگونه است؟

از آنجا که این روش شامل برداشت پلاسمای غنی شده از خون بیمار و استفاده مجدد از آن به بدن خود بیمار است، احتمال بروز عوارض جانبی و واکنش‌های آلرژیک بعد از انجام این عمل بسیار کمتر خواهد بود. برخی از عوارض جانبی نادری که ممکن است تجربه کنید در زیر ذکر شده است:

  • تحریک و خارش خفیف (بسته به حساس بودن پوست شما)
  • تورم و آماس خفیف
  • کبودی (ناشی از واکنش پوست شما به تزریق فیزیکی)

اثر این درمان تا چه مدت ادامه خواهد داشت؟ 

با یک جلسه درمان، متوجه بهبودی خود خواهید شد، اما به طور متوسط ​​برای رسیدن به نتیجه مطلوب به 2 تا 3 جلسه درمان در فواصل 6 الی 8 هفته‌ای نیاز دارید. برخی از بیماران ممکن است فقط به یک جلسه درمان نیاز داشته باشند. معمولاً نتایج باید حدود 6 تا 9 ماه دوام داشته باشند و این نتایج نسبت به روند پیری، منحصر به فرد است. توصیه می‌شود برای حفظ نتایج و جوان‌سازی مداوم، سالی یک بار درمان را تکرار کنید.

چه آمادگی‌های قبل و روز درمان لازم است؟

پوست باید عاری از لوسیون، روغن، آرایش، دئودورانت، پود، عطر یا ضد آفتاب باشد، همچنین

  • لوسیون ها، کرم‌ها، مواد آرایشی یا دئودورانت موجود در منطقه‌ای را که باید تحت درمان قرار گیرند، پاک کنید
  • با پوست تمیز و شسته شده به مطب یا کلینیک بروید
  • در مورد هرگونه تغییر در سابقه‌ی پزشکی و همه داروهایی که مصرف می‌کنید، به پزشک اطلاع دهید.

ترکیب میکرونیدلینگ و پی آر پی چگونه است؟

پس از جدا کردن پلاسمای غنی از پلاکت بسیار غیظ از نمونه خون خود فرد بیمار، آن را به صورت یک سری از تزریق‌ها آماده می‌کنند. این مواد چند دقیقه طول می‌کشد تا تزریق شوند و به دلیل استعمال ماده‌ی بی‌حسی موضعی به ناحیه‌ی مورد، درد کمی احساس می‌شود. بعد از اتمام تزریق، پلاسمایی با غلظت کمتر بر روی سطح پوست شما اعمال می‌شود. یک قلم میکرونیدلینگ که از یک نوک سوزن استریل تشکیل شده است برای ایجاد کانال‌های ریز (میکرو) کنترل شده‌ای در پوست شما استفاده می‌شود. این کار باعث ایجاد آسیبی در بافت می‌شود که به خواص PRP می‌افزاید تا ترمیم و رشد بافت را تحریک کند. روش میکرونیدلینگ نسبتاً بدون درد است و حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. هنگامی که تزریقات پی آر پی همراه با میکرونیدلینگ انجام می‌شوند، نتایج خیلی بهتر و بیشتر از انجام روش میکرونیدلینگ به تنهایی خواهند بود.

مشاوره رایگان