آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

انواع مدل تزریق ژل لب: بهترین مدل تزریق ژل به لب ها چیست؟

ژل لب یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است. از فیلرهای پوستی در لب می‌توان برای بازگرداندن حجم از دست رفته در لب افراد مسن و همچنین به منظور افزایش حجم و بهبود نسبت‌ها در لب مشتریان جوان استفاده کرد.

روش‌های اساسی و شناخته شده مختلفی وجود دارد که از تزریق فیلرهای پوستی برای مدل سازی خطوط صورت و حجم دادن و پر کردن چین و چروک‌های مختلف استفاده می‌شود. اهداف ژل لب بر اساس ویژگی‌های طبیعی لب‌های هر شخص متفاوت خواهد بود. پزشک با تجربه‌ای را که دید هنری نسبت به این کار دارد انتخاب کنید که نسبت‌ها، شکل‌ها و روندهای ایده‌آل لب را درک کند و با او همکاری کنید تا طرح مناسبی را برای شما بسازد. با اینکه عکس‌ها مفید هستند، اما در طول فرآیند یک ذهن باز و انتظارات واقع بینانه داشته باشید تا به نتایج زیبا و طبیعی دست پیدا کنید.

آناتومی لب


معماری لب دارای سه نوع بافت متفاوت است که شامل لب سفید ، حاشیه لب و لب قرمز یا ورمیلیون می شود. لب سفید شامل پوستی است که دارای لایه سطحی سخت (اپیتلیوم سنگفرشی) ، غدد عرقی و فولیکول مو است و روی بافت های زیر جلدی واقع شده است. حاشیه لب یک نوع بافت منحصر به فرد است که در منطقه انتقال بین لب سفید و قرمز قرار دارد. این قسمت از لب دارای لایه سطحی سخت است اما بدون ملانوسیت (سلول های تولید کننده پیگمانت) ، غدد عرقی و فولیکول های مو روی بافت های زیر جلدی قرار نمی گیرد. ورمیلیون یا لب قرمز ، یک نوع بافت مخاطی ویژه است که همراه با لایه پروپریا (لایه میانی) و غدد بزاق جزئی روی بافت های زیرمخاطی قرار دارد.

ساختار لب از سطح خارجی به داخل شامل پوست ، چربی زیرجلدی ، عضلات حلقوی محیطی ، چربی زیرمخاطی و مخاط دهان است. انتهای آزاد لب ها دارای لایه مخاط خشک خاصی است. عرقرسانی به لب از طریق شریان های صورت و شریانهای لب فوقانی و تحتانی صورت می گیرد و تفاوت هایی در عمق و آناتومی شریانهای لب وجود دارد. شریان اصلی در عضله قرار دارد و شاخه های کوچکتر آن به سمت سطحی تر برای تأمین بافت های پوششی می رود. دلیلی که بخش های مختلف لب نشانه های پیری متفاوتی را نشان می دهند و این تغییرات در علائم جسمی پیری که در اطراف لب وجود دارد بیشتر مشاهده می شود ، این است که این بخش ها در نظرات بافت شناسی متفاوتی می باشند. بنابراین ، در هنگام انجام فرآیند جوانسازی لب ، باید به این بافت های مختلف به طور جداگانه توجه کنید و آنها را درمان کنید.

ژل لب 


ژل لب بسیار محبوب است و روز به روز بر میزان محبوبیت آن افزوده می‌شود، زیرا افراد می‌توانند بوسیله آن لب‌های خود را برجسته‌تر کنند.

 اما ژل لب دقیقاً چیست و چگونه کار می‌کند؟


ژل لب نوع خالصی از اسید هیالورونیک (HA) است. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می‌شود. مزیت استفاده از اسید هیالورونیک این است که باعث جذب آب بسیار بیشتری نسبت به وزن خود می‌شود و در نتیجه ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کند. با افزایش سن، اسید هیالورونیک طبیعی به تدریج کاهش می‌یابد و در نتیجه توانایی اتصال آن با آب نیز کم می‌شود. به همین دلیل لب‌های ما با افزایش سن نازک‌تر به نظر می‌رسند.

با این حال، این روزها از ژل لب فقط برای معالجه لب‌های سالخورده استفاده نمی‌شود بلکه اغلب توسط نسل جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهند لب‌های بسیار پر و برجسته‌تری داشته باشند یا حتی به دنبال تنظیم شکل لب‌های خود هستند.

انتخاب بهترین مدل تزریق ژل لب


انتخاب بهترین مدل تزریق ژل لب

بسته به نحوه تزریق و محل استفاده، ژل لب می‌تواند شکل‌های گوناگونی در لب ایجاد کند. استفاده از ژل لب می‌تواند به شما لبخندی طبیعی و لب‌هایی نرم و صاف ببخشد. با توجه به سبک لب مد نظرتان، انواع مختلفی از محصولات پرکننده لب موجود است.

قبل از استفاده از محصول پر کننده لب و شکل دلخواه لب خود، می‌توانید با پزشکتان در جلسه مشاوره مشاوره کنید. با تزریق ژل بیشتر در لب پایین، می‌توانید لب‌هایی که کاملاً پر شده و شبیه به لب‌های آنجلینا جولی باشند، داشته باشید. همچنین با برجسته کردن لب بالا، می‌توانید ظاهری چشم‌نوازتر در سبک هالیوودی داشته باشید.

انتخاب شکل لب باید بیشتر بر اساس سبکی باشد که برای شما مناسب است. بسیاری از افراد با عکسی از شکل لب مورد نظر شان به مطب مراجعه می‌کنند. اما لب هر فرد با هم متفاوت است و به همین دلیل بدست آوردن ماکت دقیقی از شکل لب شخص دیگر مشکل است. اگر در مورد جزئیات کوچکی مطمئن نیستید و نمی‌دانید چه شکلی برای شما مناسب‌تر است، بهتر است به یک نوبت مشاوره بروید و با پزشکتان صحبت کنید. پزشک می‌تواند در مورد شکل و سبکی که برای شما مناسب است با شما درمیان بگذارد.

برخی از مدل های تزریق ژل لب


مشتری‌های جوانی که لب‌های نازک‌تری دارند، ترجیح می‌دهند حجم لب‌های خود را بیشتر کنند یا نسبت لب بالا و پایین را با یکدیگر برابر کنند. بیماران مسن‌تر با توجه به مرز لب‌هایی که با افزایش سن از بین می‌روند، ظاهر طبیعی و جوان را ترجیح می‌دهند. نیازی نیست قبل از معالجه خود دقیقاً بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. می‌توانید در روز مشاوره درباره تکنیک‌های مختلف و نتیجه مورد نظر خود با پزشک گفتگو کنید. همانطور که هیچ صورتی شبیه صورت دیگر نیست، هیچ لبی هم شبیه لب دیگر نیست. پزشکان برای دستیابی به نتیجه‌ای زیبا و ایده‌آل، مدل مناسبی را بر اساس نیازهای شما و ساختار صورت شما توصیه می‌کنند.

تکنیک قلبی

تکنیک قلبی

پزشکان برای دستیابی به نتیجه‌ای جذاب و کامل‌تر از تکنیک قلبی استفاده می‌کنند. لب‌های قلبی شکل بسیار زیبا و زنانه هستند و در بین بیماران طرفداران بسیاری دارند. این تکنیک شکل خاص‌تری نسبت به سایر ورش‌های معمولی تزریق ژل لب ایجاد می‌کند زیرا تکنیک تزریق ژل در این روش بسیار حرفه‌ای‌تر است و در نتیجه باعث برجسته شدن و خوش فرم شدن لب‌ها می‌شود.

 روش بزرگ کردن لب با استفاده از ژل لب به همراه لیدوکائین، شکل طبیعی قلبی لب‌ها را بدون جراحی بازسازی می‌کند. این درمان بخصوص ویژه خانم‌های جوانی است که صورت آن‌ها بیضی شکل است، زیرا ظاهری طبیعی و زیبا و لبخندی زنانه در آن‌ها ایجاد می‌کند.

تکنیک عروسک روسی

تکنیک عروسک روسی

این تکنیک خاص لب‌ها را به شکل قلب ظریف و با حجم بیشتر در نزدیکی مرکز لب، دقیقاً شبیه عروسک روسی شکل می‌دهد. این روش بجای اضافه کردن حجم بیش از حد به لب، ان‌ها را بالا می‌برد. بنابراین برای افرادی که به دنبال ظاهر طبیعی هستند بسیار ایده‌آل است. همچنین در این مدل لب‌های شما ظاهر صاف‌تری دارند و به اندازه مدل قلبی برجسته نیستند (اگرچه این همان چیزی است که شما می‌خواهید!) این تکنیک نیاز به یک هنرمند دارد، بنابراین پیدا کردن یک انژکتور قابل اعتماد مهم‌تر از هرچیز دیگری است.

بر خلاف پرکننده‌های متداول لب، انژکتوری که از تکنیک روسی لب استفاده می‌کند، تزریق این محصول را به طور عمودی از پایه لب شروع کرده و محصول را به سمت خارج به سمت حاشیه لب تزریق می‌کند. انژکتور به جای اینکه تزریق را از حاشیه لب شروع کند و به سمت داخل برود، ژل را از داخل به بیرون تزریق می‌کند. تکنیک لب روسی ۳۰-۴۵ دقیقه طول می‌کشد که این مدت شامل زمان آمادگی نیز می‌شود. ماندگاری فیلر لب هیالورونیک اسید شما به طور معمول ۱۲-۱۸ ماه طول می‌کشد و هر ۶-۹ ماه یک درمان ترمیمی مورد نیاز است.

چگونه به پزشک خود توضیح دهید که چه شکل لبی را می‌خواهید


برای به دست آوردن زیبایی مورد نظر، باید در طول مشاوره بتوانید اهداف خود را برای پزشکتان توضیح دهید. این سه نکته به شما در درک صریح‌تر اهداف خود و نحوه توصیف آن‌ها به پزشک کمک می‌کند.

بدانید که کدام نواحی لب خود را می‌خواهید تغییر دهید

قبل از ملاقات با پزشک، کمی در مورد آناتومی لب خود بیاموزید تا به شما در توصیف قسمت های خاص لب خود که می‌خواهید تغییر دهید، کمک کند. به عنوان مثال، بسیاری از افراد آرزو می کنند کمان کوپید خود را برجسته کنند. کمان کوپید همان قوس مضاعف لب فوقانی شما است که به کمان کوپید، خدای عشق رومی، شباهت دارد. در موارد دیگر، تقویت فیلترال ستون‌های بالای لب فوقانی شما می‌تواند به ایجاد ظاهری جوان‌تر کمک کند.

این مرحله نه تنها شرایط مناسبی را برای توصیف آنچه می‌خواهید به پزشک خود ارائه دهید فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تصمیم دقیق‌تری درباره شکل لب خود بگیرید.

عکس‌های خود را همراه خود داشته باشید

اگر هدف شما این است که مانند دوران جوانی خود به نظر برسید، عکسی از جوانی خود را با خودتان بیاورید. به عنوان مثال، اگر ۵۰ ساله هستید، عکسی از ۲۰ سالگی خود بیاورید تا به پزشک خود در مورد “نواحی مشکل‌ساز” لب خود بگویید. با افزایش سن، لب‌های ما لاغرتر می‌شود و این به معنای آن است که شکل لب شما دقیقاً مطابق با گذشته نخواهد بود. پزشک با مراجعه به عکس جوانی شما می‌تواند مشکلاتی را که باید برطرف شوند به شما توضیح دهد.

اگر هدف شما تغییر شکل لب، اندازه یا متناسب کردن آن برای داشتن ظاهری ایده‌آل است، سعی کنید تصاویری را از مجله یا اینترنت پیدا کنید تا به پزشک خود نشان دهید.

اهداف واقع بینانه داشته باشید

عکس‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند، مادامی که بدانید ژل لب چه کاری می‌تواند برای لب‌های شما انجام دهند. هدف این است که ساختار لب طبیعی خود را بزرگ‌تر کنید، نه اینکه آن را به طور کامل تغییر دهید. با پزشک خود در مورد نسبت‌های ایده‌آل لب صحبت کنید تا از آنچه به عنوان “نسبت طلایی” شناخته می‌شود پیروی کنید.

قبل از تزریق ژل لب، مهم است که برای صحبت در مورد اهداف و نتیجه مورد انتظار خود با پزشک معالجتان صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که اگر هنوز حجم بیشتری می‌خواهید، می‌توانید بعداً دوباره ژل بیشتری تزریق کنید، اما حذف محصول پس از تزریق بسته به نوع فیلر سخت و گاهی غیرممکن است.

نکات مهم درباره انواع مدل تزریق ژل لب


نکات مهم درباره انواع مدل تزریق ژل لب

انتخاب فیلر مناسب مهم است

فیلرهای اسید هیالورونیک دارای تراکم‌های متفاوتی از این اسید هستند و این امر بسیار مهم است برای انتخاب مناسب‌ترین محصول. انتخاب صحیح محصول یک مرحله بسیار حیاتی برای دستیابی به نتیجه مطلوب است.

در صورتی که محصولی با ترکیب بالای اسید هیالورونیک به لب تزریق شود، باعث جذب زیادی از آب به خود می‌شود و یک جایگاه سفید و نازک غیرجذاب در بالای لب ایجاد می‌شود. هیچگاه اجازه ندهید فیلر دیگری به جز اسید هیالورونیک به لب‌های شما تزریق شود. فیلرهای اسید هیالورونیک قابل حل هستند و تنها نوع پرکننده‌های پوستی هستند که مورد استفاده در تزریق لب‌ها قرار می‌گیرند. در نتیجه، انتخاب محصولی با خاصیت ارتجاعی مناسب یا G Prime بسیار مهم است. دهان و لب‌ها در حالتی حرکت زیادی دارند، بنابراین باید اطمینان حاصل کرد که فیلرهایی که برای آن‌ها انتخاب می‌کنیم، قادر به تطابق با این حرکات هستند.

اسید هیالورونیک یک قند است و به طور طبیعی در بدن ما تولید می‌شود. شاید درباره حضور این ماده در کرم‌های صورت خاص شنیده باشید و دلیل آن این است که اسید هیالورونیک یک هومکتانت است، یعنی تراکمی که آب را به سمت خود جذب می‌کند. هنگامی که فیلر اسید هیالورونیک در ابتدا به لب یا هر نقطه دیگری از صورت تزریق می‌شود، طبیعی است که ممکن است احساس آن را داشته باشید (البته باید به نحوی باشد که بروز ظاهر غیرطبیعی یا توده‌ای نداشته باشد).

معمولاً تا ۲-۴ هفته پس از تزریق، اسید هیالورونیک موجود در فیلر باعث خروج آب از بدن شما می‌شود و آن را به سمت خود جاذبه می‌کند. این عامل باعث نرمی و انتشار فیلر می‌شود و به همین دلیل پزشکان عموماً به مشتریان خود می‌گویند که باید حداقل دو هفته بعد از تزریق صبر کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

جایگذاری نادرست محصول

اگر محصول خیلی عمیق به بافت تزریق شود، در اصل از بین می‌رود. یعنی شما هیچ تغییری در لب‌های خود مشاهده نخواهید کرد. از طرف دیگر اگر پرکننده لب خیلی سطحی تزریق شود، مطمئناً آن را خواهید دید. اما شکل خوبی نخواهد داشت: قبل از انتخاب کلینیک و انژکتور تحقیقات خود را انجام دهید.

تزریق خیلی زیاد ژل

همه ما لب‌هایی را دیده‌ایم که مشخص است بیشتر از ظرفیت خود پر شده است. این لب‌ها غیرطبیعی به نظر می‌رسند و تناسبی با بقیه اجزای چهره ندارند. چگونه این اتفاق می‌افتد؟ اکثر مشتری‌ها در یک جلسه درمانی حداکثر فقط ۱ سی‌سی ژل لب تزریق می‌کنند. دلیل این امر این است که تزریق بیشتر از این (برای بیشتر مشتری‌ها) می‌تواند شکل طبیعی لب را خراب کند.

تزریق بیش از حد ژل شبیه به انتقال سوسیس به داخل محفظه است. حاشیه لب می‌تواند از بین برود و بیرون بزند و لب‌ها شبیه به سوسیس می‌شوند.

اما اگر تزریق به تدریج انجام شود (یعنی چندین درمان در طی چند ماه)، مشتری و پزشک می‌توانند با هم همکاری کنند تا به نتیجه مطلوب برسند. به طور متوسط​​، بیشتر مشتری‌ها در طی یک سال ۱-۳ سی‌سی ژل ب تزریق می‌کنند. هنگامی که لب خود را به حجم دلخواه خود رساندید، بیشتر مشتری‌ها می‌توانند آن حجم را با تقریباً نیمی از مقدار فیلری که قبلا تزریق کرده‌اند، در سال بعد حفظ کنند.

پزشک با شما همکاری می‌کند و از شما درباره اهداف شخصی درباره لب‌هایتان می‌پرسد. سپس در مورد BeautiPHIcation با شما صحبت خواهد کرد. PHI نسبت – ۱: ۱.۶۱۸ است. این نسبت تمام چیزهایی را که چشم انسان زیبا یا جذاب می‌بیند، تعریف می‌کند. در سراسر صورت، نسبت های PHI مختلفی وجود دارد که انژکتور شما به دنبال آن خواهد بود. به طور خاص در لب، لب فوقانی شما باید تقریبا “۱” به لب پایین “۱.۶۱۸” باشد.

همچنین مقادیر PHI دیگری نیز وجود دارد که انژکتور آن را بر روی صورت شما ارزیابی می‌کند. صورت‌های مختلف می‌توانند حجم‌های مختلف لب را بهتر از دیگران تحمل کنند. با استفاده از PHI ، انژکتور به شما اطمینان می‌دهد که لب‌های شما هرگز بیش از حد بزرگ به نظر نمی‌رسند و با بقیه صورت شما در تعادل باقی می‌مانند.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان