آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

انواع مدل تزریق ژل لب: بهترین مدل تزریق ژل به لب ها چیست؟

ژل لب یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است. از فیلرهای پوستی در لب می‌توان برای بازگرداندن حجم از دست رفته در لب افراد مسن و همچنین به منظور افزایش حجم و بهبود نسبت‌ها در لب مشتریان جوان استفاده کرد.

روش‌های اساسی و شناخته شده مختلفی وجود دارد که از تزریق فیلرهای پوستی برای مدل سازی خطوط صورت و حجم دادن و پر کردن چین و چروک‌های مختلف استفاده می‌شود. اهداف ژل لب بر اساس ویژگی‌های طبیعی لب‌های هر شخص متفاوت خواهد بود. پزشک با تجربه‌ای را که دید هنری نسبت به این کار دارد انتخاب کنید که نسبت‌ها، شکل‌ها و روندهای ایده‌آل لب را درک کند و با او همکاری کنید تا طرح مناسبی را برای شما بسازد. با اینکه عکس‌ها مفید هستند، اما در طول فرآیند یک ذهن باز و انتظارات واقع بینانه داشته باشید تا به نتایج زیبا و طبیعی دست پیدا کنید.

آناتومی لب


لب بالا و پایین از سه بافت مختلف تشکیل شده است. لب سفید، حاشیه لب، و لب قرمز (ورمیلیون). ناحیه سفید لب (لب سفید) پوستی است که دارای اپیتلیوم سنگفرشی طبقه بندی شده، غدد عرق درم و فولیکول‌های مو است که روی بافت‌های زیر جلدی قرار گرفته است. حاشیه لب یک بافت منحصر به فرد است که د رواقع یک منطقه انتقال بین لب سفید و قرمز است. این قسمت لب اپیتلیوم سنگفرشی طبقه بندی شده فاقد ملانوسیت‌ است، درم دارای غدد عرق نیست و فولیکول‌های مو روی بافت‌های زیر جلدی قرار ندارند. ورمیلیون (لب قرمز) مخاطی خاص است و لامینا پروپریا همراه با غدد بزاق جزئی که بر روی بافت‌های زیر مخاطی قرار گرفته است.

در مقطع لب، از خارج به داخل، لب‌ها شامل پوست، چربی زیر جلدی ، عضله حلقوی محیطی، چربی زیرمخاطی و مخاط دهان هستند. انتهای آزاد لب‌ها مخاط خاص خشک هستند. خونرسانی به لب از شریان صورت از طریق شریان‌های لب فوقانی و تحتانی انجام می‌شود و یک تفاوتی در عمق و آناتومی شریان‌های لب وجود دارد. شریان اصلی در عضله قرار دارد و شاخه‌های کوچکتر آن برای تأمین بافت‌های پوششی، سطحی‌تر می‌شوند. دلیل این که قسمت‌های مختلف لب با پیری تغییرات مختلفی را نشان می‌دهند که این تغییرات در علائم جسمی پیری که در اطراف لب وجود دارد به اوج خود می‌رسد، این است که این قسمت‌ها از نظر بافت شناسی متفاوت هستند. بنابراین، باید این بافت‌های مختلف را هنگام انجام جوانسازی لب، بطور جداگانه درمان کرد.

ژل لب 


ژل لب بسیار محبوب است و روز به روز بر میزان محبوبیت آن افزوده می‌شود، زیرا افراد می‌توانند بوسیله آن لب‌های خود را برجسته‌تر کنند.

 اما ژل لب دقیقاً چیست و چگونه کار می‌کند؟


ژل لب نوع خالصی از اسید هیالورونیک (HA) است. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می‌شود. مزیت استفاده از اسید هیالورونیک این است که باعث جذب آب بسیار بیشتری نسبت به وزن خود می‌شود و در نتیجه ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کند. با افزایش سن، اسید هیالورونیک طبیعی به تدریج کاهش می‌یابد و در نتیجه توانایی اتصال آن با آب نیز کم می‌شود. به همین دلیل لب‌های ما با افزایش سن نازک‌تر به نظر می‌رسند.

با این حال، این روزها از ژل لب فقط برای معالجه لب‌های سالخورده استفاده نمی‌شود بلکه اغلب توسط نسل جوان مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهند لب‌های بسیار پر و برجسته‌تری داشته باشند یا حتی به دنبال تنظیم شکل لب‌های خود هستند.

انتخاب بهترین مدل تزریق ژل لب


انتخاب بهترین مدل تزریق ژل لب

ژل لب بسته به محل و نحوه تزریق، اشکال مختلفی در لب ایجاد می‌کند. ژل لب می‌تواند یک لبخند طبیعی ایجاد کند و احساس نرم‌تر و صاف‌تری به لب و صورت شما بدهد. انواع مختلفی از محصولات پر کننده لب وجود دارد. نوع محصول مورد استفاده عمدتاً تحت تأثیر نوع سبک لب مورد نظر شما قرار می‌گیرد.

در جلسه مشاوره درباره محصول پر کننده لب و همچنین شکل لب دلخواه خود با پزشکتان صحبت می‌کنید. با تزریق بیشتر ژل در لب پایین، لب‌های کاملاً پر شبیه به لب‌های آنجلینا جولی ایجاد می‌شود و با برجسته کردن لب بالا، ظاهر چشمگیرتری به سبک هالیوودی خواهید داشت.

تصمیم‌گیری در مورد شکل لب شما باید عمدتاً بر این اساس باشد که چه سبکی برای لب‌های شما مناسب‌تر است. بسیاری از مراجعان با عکسی از شکل لب‌های مورد نظرشان وارد مطب می‌شوند. اما لب افراد با یکدیگر متفاوت است، بنابراین دستیابی به یک ماکت دقیق از شکل لب شخص دیگر بسیار دشوار است. اگر از کوچکترین نکته‌ای مطمئن نیستید و نمی‌دانید چه چیزی برای شما مناسب‌تر است، یک وقت مشاوره بگیرید و با پزشکتان صحبت کنید. پزشک می‌تواند در مورد اینکه چه شکل و سبکی برای شما مناسب‌تر است با شما صحبت کند.

برخی از مدل های تزریق ژل لب


مشتری‌های جوانی که لب‌های نازک‌تری دارند، ترجیح می‌دهند حجم لب‌های خود را بیشتر کنند یا نسبت لب بالا و پایین را با یکدیگر برابر کنند. بیماران مسن‌تر با توجه به مرز لب‌هایی که با افزایش سن از بین می‌روند، ظاهر طبیعی و جوان را ترجیح می‌دهند. نیازی نیست قبل از معالجه خود دقیقاً بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. می‌توانید در روز مشاوره درباره تکنیک‌های مختلف و نتیجه مورد نظر خود با پزشک گفتگو کنید. همانطور که هیچ صورتی شبیه صورت دیگر نیست، هیچ لبی هم شبیه لب دیگر نیست. پزشکان برای دستیابی به نتیجه‌ای زیبا و ایده‌آل، مدل مناسبی را بر اساس نیازهای شما و ساختار صورت شما توصیه می‌کنند.

تکنیک قلبی

تکنیک قلبی

پزشکان برای دستیابی به نتیجه‌ای جذاب و کامل‌تر از تکنیک قلبی استفاده می‌کنند. لب‌های قلبی شکل بسیار زیبا و زنانه هستند و در بین بیماران طرفداران بسیاری دارند. این تکنیک شکل خاص‌تری نسبت به سایر ورش‌های معمولی تزریق ژل لب ایجاد می‌کند زیرا تکنیک تزریق ژل در این روش بسیار حرفه‌ای‌تر است و در نتیجه باعث برجسته شدن و خوش فرم شدن لب‌ها می‌شود.

 روش بزرگ کردن لب با استفاده از ژل لب به همراه لیدوکائین، شکل طبیعی قلبی لب‌ها را بدون جراحی بازسازی می‌کند. این درمان بخصوص ویژه خانم‌های جوانی است که صورت آن‌ها بیضی شکل است، زیرا ظاهری طبیعی و زیبا و لبخندی زنانه در آن‌ها ایجاد می‌کند.

تکنیک عروسک روسی

تکنیک عروسک روسی

این تکنیک خاص لب‌ها را به شکل قلب ظریف و با حجم بیشتر در نزدیکی مرکز لب، دقیقاً شبیه عروسک روسی شکل می‌دهد. این روش بجای اضافه کردن حجم بیش از حد به لب، ان‌ها را بالا می‌برد. بنابراین برای افرادی که به دنبال ظاهر طبیعی هستند بسیار ایده‌آل است. همچنین در این مدل لب‌های شما ظاهر صاف‌تری دارند و به اندازه مدل قلبی برجسته نیستند (اگرچه این همان چیزی است که شما می‌خواهید!) این تکنیک نیاز به یک هنرمند دارد، بنابراین پیدا کردن یک انژکتور قابل اعتماد مهم‌تر از هرچیز دیگری است.

بر خلاف پرکننده‌های متداول لب، انژکتوری که از تکنیک روسی لب استفاده می‌کند، تزریق این محصول را به طور عمودی از پایه لب شروع کرده و محصول را به سمت خارج به سمت حاشیه لب تزریق می‌کند. انژکتور به جای اینکه تزریق را از حاشیه لب شروع کند و به سمت داخل برود، ژل را از داخل به بیرون تزریق می‌کند. تکنیک لب روسی 30-45 دقیقه طول می‌کشد که این مدت شامل زمان آمادگی نیز می‌شود. ماندگاری فیلر لب هیالورونیک اسید شما به طور معمول 12-18 ماه طول می‌کشد و هر 6-9 ماه یک درمان ترمیمی مورد نیاز است.

چگونه به پزشک خود توضیح دهید که چه شکل لبی را می‌خواهید


برای به دست آوردن زیبایی مورد نظر، باید در طول مشاوره بتوانید اهداف خود را برای پزشکتان توضیح دهید. این سه نکته به شما در درک صریح‌تر اهداف خود و نحوه توصیف آن‌ها به پزشک کمک می‌کند.

بدانید که کدام نواحی لب خود را می‌خواهید تغییر دهید

قبل از ملاقات با پزشک، کمی در مورد آناتومی لب خود بیاموزید تا به شما در توصیف قسمت های خاص لب خود که می‌خواهید تغییر دهید، کمک کند. به عنوان مثال، بسیاری از افراد آرزو می کنند کمان کوپید خود را برجسته کنند. کمان کوپید همان قوس مضاعف لب فوقانی شما است که به کمان کوپید، خدای عشق رومی، شباهت دارد. در موارد دیگر، تقویت فیلترال ستون‌های بالای لب فوقانی شما می‌تواند به ایجاد ظاهری جوان‌تر کمک کند.

این مرحله نه تنها شرایط مناسبی را برای توصیف آنچه می‌خواهید به پزشک خود ارائه دهید فراهم می‌کند، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تصمیم دقیق‌تری درباره شکل لب خود بگیرید.

عکس‌های خود را همراه خود داشته باشید

اگر هدف شما این است که مانند دوران جوانی خود به نظر برسید، عکسی از جوانی خود را با خودتان بیاورید. به عنوان مثال، اگر 50 ساله هستید، عکسی از 20 سالگی خود بیاورید تا به پزشک خود در مورد “نواحی مشکل‌ساز” لب خود بگویید. با افزایش سن، لب‌های ما لاغرتر می‌شود و این به معنای آن است که شکل لب شما دقیقاً مطابق با گذشته نخواهد بود. پزشک با مراجعه به عکس جوانی شما می‌تواند مشکلاتی را که باید برطرف شوند به شما توضیح دهد.

اگر هدف شما تغییر شکل لب، اندازه یا متناسب کردن آن برای داشتن ظاهری ایده‌آل است، سعی کنید تصاویری را از مجله یا اینترنت پیدا کنید تا به پزشک خود نشان دهید.

اهداف واقع بینانه داشته باشید

عکس‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند، مادامی که بدانید ژل لب چه کاری می‌تواند برای لب‌های شما انجام دهند. هدف این است که ساختار لب طبیعی خود را بزرگ‌تر کنید، نه اینکه آن را به طور کامل تغییر دهید. با پزشک خود در مورد نسبت‌های ایده‌آل لب صحبت کنید تا از آنچه به عنوان “نسبت طلایی” شناخته می‌شود پیروی کنید.

قبل از تزریق ژل لب، مهم است که برای صحبت در مورد اهداف و نتیجه مورد انتظار خود با پزشک معالجتان صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که اگر هنوز حجم بیشتری می‌خواهید، می‌توانید بعداً دوباره ژل بیشتری تزریق کنید، اما حذف محصول پس از تزریق بسته به نوع فیلر سخت و گاهی غیرممکن است.

نکات مهم درباره انواع مدل تزریق ژل لب


نکات مهم درباره انواع مدل تزریق ژل لب

انتخاب فیلر مناسب مهم است

فیلرهای اسید هیالورونیک حاوی غلظت‌های مختلفی از اسید هیالورونیک هستند. معنی این برای انتخاب محصول چیست؟ انتخاب محصول یک گام بسیار مهم برای دستیابی به نتیجه مطلوب است.

اگر محصولی با غلظت بالای اسید هیالورونیک به لب تزریق شود، آب زیادی را به سمت خود می‌کشد و یک “رج سفید” غیرجذاب در بالای لب ایجاد می‌کند. هرگز به انژکتور اجازه ندهید که نوع دیگری از فیلر را به غیر از فیلرهای اسید هیالورونیک به لب‌های شما تزریق کند. فیلرهای اسید هیالورونیک قابل برگشت هستند و تنها نوع پرکننده‌های پوستی هستند که برای تزریق لب تعیین شده‌اند. در نهایت، انتخاب محصولی با خاصیت ارتجاعی کافی یا G Prime بسیار مهم است. دهان و لب‌های ما بسیار حرکت می‌کنند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنیم که فیلرهایی که به آن‌ها تزریق می‌کنیم، با آن‌ها حرکت کنند!

اسید هیالورونیک یک قند است. ما آن را به طور طبیعی در بدن خودمان می‌سازیم. احتمالا درباره وجود این ماده در کرم‌های مخصوص صورت شنیده‌اید و دلیل آن این است که اسید هیالورونیک یک هومکتانت است. هدف این است که آب را به سمت خود بکشیم. هنگامی که فیلر در ابتدا به لب یا هر جای صورت تزریق می‌شود، طبیعی است که اگر بخواهید، می‌توانید آن را حس کنید (البته نباید ظاهر برآمده یا توده مانند داشته باشد).

معمولاً 2-4 هفته پس از تزریق، اسید هیالورونیک موجود در فیلر آب را از بدن شما خارج کرده و آن را به سمت خود می‌کشد. این ماده فیلر را نرم و حل می‌کند و به همین دلیل پزشکان معمولاً به مشتری می‌گویند حداقل 2 هفته پس از تزریق منتظر دیدن نتایج مطلوب باشند.

جایگذاری نادرست محصول

اگر محصول خیلی عمیق به بافت تزریق شود، در اصل از بین می‌رود. یعنی شما هیچ تغییری در لب‌های خود مشاهده نخواهید کرد. از طرف دیگر اگر پرکننده لب خیلی سطحی تزریق شود، مطمئناً آن را خواهید دید. اما شکل خوبی نخواهد داشت: قبل از انتخاب کلینیک و انژکتور تحقیقات خود را انجام دهید.

تزریق خیلی زیاد ژل

همه ما لب‌هایی را دیده‌ایم که مشخص است بیشتر از ظرفیت خود پر شده است. این لب‌ها غیرطبیعی به نظر می‌رسند و تناسبی با بقیه اجزای چهره ندارند. چگونه این اتفاق می‌افتد؟ اکثر مشتری‌ها در یک جلسه درمانی حداکثر فقط 1 سی‌سی ژل لب تزریق می‌کنند. دلیل این امر این است که تزریق بیشتر از این (برای بیشتر مشتری‌ها) می‌تواند شکل طبیعی لب را خراب کند.

تزریق بیش از حد ژل شبیه به انتقال سوسیس به داخل محفظه است. حاشیه لب می‌تواند از بین برود و بیرون بزند و لب‌ها شبیه به سوسیس می‌شوند.

اما اگر تزریق به تدریج انجام شود (یعنی چندین درمان در طی چند ماه)، مشتری و پزشک می‌توانند با هم همکاری کنند تا به نتیجه مطلوب برسند. به طور متوسط​​، بیشتر مشتری‌ها در طی یک سال 1-3 سی‌سی ژل ب تزریق می‌کنند. هنگامی که لب خود را به حجم دلخواه خود رساندید، بیشتر مشتری‌ها می‌توانند آن حجم را با تقریباً نیمی از مقدار فیلری که قبلا تزریق کرده‌اند، در سال بعد حفظ کنند.

پزشک با شما همکاری می‌کند و از شما درباره اهداف شخصی درباره لب‌هایتان می‌پرسد. سپس در مورد BeautiPHIcation با شما صحبت خواهد کرد. PHI نسبت – 1: 1.618 است. این نسبت تمام چیزهایی را که چشم انسان زیبا یا جذاب می‌بیند، تعریف می‌کند. در سراسر صورت، نسبت های PHI مختلفی وجود دارد که انژکتور شما به دنبال آن خواهد بود. به طور خاص در لب، لب فوقانی شما باید تقریبا “1” به لب پایین “1.618” باشد.

همچنین مقادیر PHI دیگری نیز وجود دارد که انژکتور آن را بر روی صورت شما ارزیابی می‌کند. صورت‌های مختلف می‌توانند حجم‌های مختلف لب را بهتر از دیگران تحمل کنند. با استفاده از PHI ، انژکتور به شما اطمینان می‌دهد که لب‌های شما هرگز بیش از حد بزرگ به نظر نمی‌رسند و با بقیه صورت شما در تعادل باقی می‌مانند.

مشاوره رایگان