آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

مزوتراپی برای لاغری موضعی

در مزوتراپی لاغری از یک سری تزریق‌های کوچک به منظور تجزیه و شکستن چربی‌های موضعی استفاده می‌شود. این فرایند تجزیه چربی‌ها به لیپولیز اشاره دارد. این روش برداشتن چربی‌های موضعی بدن با کمک تزریق محلول‌هایی در پوست با فرایندهای نام‌آشنای دیگر درآمیخته است.

مزوتراپی برای لاغری موضعی

برخی از پزشکان برای افزایش اثربخشی درمانی، این روش درمانی را همراه با فرایندهای درمانی دیگر مانند اولتراسوند، اندرمولوژی و velasmooth انجام می‌دهند.

 

با روش مزوتراپی لاغری می‌توان هر کسی از افراد چاق که نیاز به درمان دارند گرفته تا افراد لاغری که در قسمت‌هایی از بدن خود چربی‌های موضعی سرسخت و مقاوم دارند و قادر به از بین بردن آنها نیستند را درمان نمود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی از روش مزوتراپی برای لاغری دائمی و بدون برگشت استفاده می‌کنند که نتایج حاصل از آن با سرعت بیشتری قابل‌مشاهده بوده و به آنها در حفظ وزن بدن در آینده نیز کمک می‌کند البته در صورتی که از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنند.
برای کسب اطلاعات در این زمینه می‌توانیدبا شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 

روش بدون جراحی مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌ها چیست؟


روش بدون جراحی مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌ها چیست؟

مزوتراپی لاغری یک فرایند ساده است که در آن از طریق سوزاندن چربی‌های موضعی بدن انجام می‌شود. این روش بدون نیاز به جراحی است و امکان آزاد شدن از چربی‌های سخت و مقاوم به درمان را فراهم می‌کند. علاوه بر این، مزوتراپی لاغری می‌تواند به کاهش سلولیت در مناطقی مانند باسن کمک کند و چین و چروک‌های صورت را بهبود بخشد. در این روش، موادی نظیر آمینواسیدها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، هومیوپاتی و داروهای متداول دیگر به پوست تزریق می‌شوند. این مواد باعث حل شدن چربی‌ها شده و منجر به جوانسازی پوست از درون می‌شوند و ظاهر شما را بهبود می‌بخشند.

 مزایا و ویژگی‌ها


مزایای مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌ها

تزریق مواد مزوتراپی برای لاغری و کاهش سلولیت، یکی از روش‌های درمانی است که با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، مواد شیمیایی را در بافت‌های چربی تزریق می‌کند. برخی از بیماران پس از اولین جلسه درمانی، نتایج حاصله را مشاهده می‌کنند، اما بسیاری از آنها پس از حدود چهار جلسه درمانی، متوجه کاهش سایز خود می‌شوند. برای دستیابی به نتایج بهتر، ۵ تا ۱۰ جلسه درمانی پیشنهاد می‌شود.

تعداد تزریقات در هر جلسه درمانی، متغیر بوده و ممکن است از ۵۰ تا ۱۵۰ تزریق در یک جلسه انجام شود. این تزریق‌ها با استفاده از سرنگ مخصوص مواد شیمیایی یا “مزوگان” با سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود. بیماران معمولاً در حین انجام فرایند، احساس خاصی به جز احساس نیش مورچه ندارند.

اجرای این فرایند هزینه‌بر است، اما در بلند مدت، هزینه‌های آن بسیار کمتر از لیپوساکشن خواهد بود. برای دستیابی به نتایج بهتر، بیماران باید رژیم غذایی سالم و ورزش منظم را به عنوان بخشی از درمان خود در نظر بگیرند.

نواحی قابل‌درمان با روش تزریقی مزوتراپی


  • قسمت بالایی و پایین شکم
  • ران‌ها
  • قسمت بالایی دست‌ها
  • برآمدگی‌های زیر بند سینه‌بند
  • پهلوها
  • باسن
  • غبغب
  • چربی‌های باقی‌مانده پس از انجام عمل لیپوساکشن
  • سلولیت

محدودیت‌های استفاده


افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، لختگی خون یا آریتمی قلب دارند، زنان باردار یا افرادی که تحت درمان برای سرطان هستند، دیابتی‌ها یا افرادی که مشکلات اساسی پزشکی دارند، گزینه‌های خوبی برای انجام این روش درمانی نیستند.

این فرایند برای مادران شیرده، بیماران چاق، افراد مبتلا به اختلالات خود ایمنی، مبتلا به بیماری‌های عروقی یا کسانی که هر نوعی از عفونت در بدن آنها هست انجام نمی‌شود. توجه با این نکته که لیپولیز تزریقی برای حل چربی به معنای کاهش وزن و لاغری نیست از اهمیت زیادی برخوردار است.

نحوه انجام درمان


نحوه انجام درمان مزوتراپی

در روند درمان، محلول مستقیماً در لایه چربی و بافت‌های همبند تزریق می‌شود. این تزریقات عموماً بدون درد صورت می‌گیرد، با این حال برخی از بیماران ترجیح می‌دهند از کرم‌های بی‌حس کننده استفاده کنند. این داروها واکنش شیمیایی‌ای در رابطه با فیزیولوژی بدن ایجاد می‌کنند که باعث تقویت دیواره سلول‌های چربی و تجزیه چربی‌های موضعی می‌شوند.

اثر هر تزریق تقریباً سه هفته پس از درمان قابل مشاهده است. برای دستیابی به نتایج مطلوب، چندین جلسه درمانی با فاصله‌های چهار تا شش هفته باید انجام شود.

مواد مورد استفاده در هر تزریق چیست؟

مزوتراپی یک روش درمانی است که از مواد اصلی مانند فسفاتیدیل کولین، مولتی‌ویتامین و سالین استفاده می‌کند. فسفاتیدیل کولین یک لسیتین طبیعی است که از گیاه سویا استخراج می‌شود و دارای دو نوع اسید چرب غیراشباع (لینولیک و اسید لینولیک آلفا) است.

در بدن، فسفاتیدیل کولین تولید می‌شود، اما تولید آن حاوی اسیدهای چرب اشباع‌شده است. این مواد در غشای تمام سلول‌ها به طور طبیعی وجود دارند و در ریه‌های جنین در حال رشد نیز یافت می‌شوند. فسفاتیدیل کولین باعث پر شدن ریه‌ها با اسید پالمیک می‌شود و در روده‌ها نیز از چسبندگی جلوگیری می‌کند.

برای تزریق فسفاتیدیل کولین، از یک حلال که شامل ماده شوینده‌ای همچون اسید دی اکسیکولیک استفاده می‌شود. این حلال به شکل امولوسیون یا ذرات معلق برای جذب چربی‌ها در روده به کار برده می‌شود.

وقتی این مواد به وسیله سوزن‌های بسیار ریز در بافت‌های چربی تزریق می‌شوند، لایه دوگانه غشای سلول چربی سخت و متورم شده و عاملی که مانند شوینده عمل می‌کند شروع به تجزیه چربی کرده و سلول‌های چربی را به شکل ذرات ریز چربی در حد نانوذره تبدیل می‌کند. این فرایند در کبد انجام می‌شود و چربی به طور کامل به دی‌اکسید کربن و آب تجزیه می‌شود.

مواد مورد استفاده در هر تزریق چیست؟

مراقبت‌های پس از درمان


بیماران باید به دقت مراقب برنامه غذایی خود باشند، سطح هورمون‌های خود را حفظ کرده و به طور مرتب ورزش کنند. پزشک به شما در انجام فعالیت‌های سالم کمک می‌کند. اگر شما نیاز به کاهش وزن یا تعادل هورمونی داشته باشید، پزشک می‌تواند با شما برای داشتن یک برنامه جامع درمانی همکاری کند. زمان ریکاوری و نقاهت پس از انجام این فرایند بسیار کوتاه است.

نتایج


بعد از انجام مزوتراپی، بسیاری افراد به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند. اما تنها به دست آوردن نتایج کوتاه مدت توجه کردن کافی نیست و نباید این نتایج را با نتایج بلندمدت اشتباه گرفت. راه حل سریع و ساده برای رفع مشکلات جدی وجود ندارد و برای دست‌یابی به نتایج مطلوب ممکن است زمان بیشتری نیاز باشد.

برای مثال، اگر شما به مدت ۶ ماه رژیم غیرمعقولی را دنبال کرده و به وزن دلخواه خود دست یافته‌اید، این نتیجه نهایی نیست و باید به یک رژیم متعادل غذایی مراجعه کنید تا وزن خود را حفظ کنید.

بنابراین، برای دست‌یابی به نتایج مطلوب در کاهش وزن، باید از یک برنامه ۵ ساله استفاده کرد. هر چند که این فرایند برای همه به خوشی جواب نمی‌دهد و هنوز دلایلی برای عدم موفقیت برخی افراد وجود دارد.

بنابراین، باید با دقت و با تضمین بازگرداندن پول، به این فرایند روی آورد و در صورتی که نتایج آن راضی‌کننده نباشد، ارزش ریسک کردن ندارد.

عوارض جانبی


عوارض جانبی کوتاه مدت تزریق‌ها، موقتی است و شامل کبودی، درد و تورم مختصری شده که در صورت نیاز می‌توان آنها را درمان کرد.

هزینه‌ها


هزینه مزوتراپی سلولیت یا کاهش چربی به سختی قابل پیش‌بینی است. هزینه به سایز محل تحت درمان بستگی دارد. به طور مثال، هزینه برداشتن چربی‌های زیر چشم یا غبغب کمتر از برداشتن چربی‌های پهلوها و شکم می‌شود. هزینه‌ها (یا قیمت نهایی) با تعداد درمان‌های مورد نیاز مشخص می‌شود.

آیا این تزریق‌ها به سودآوری تزریق بوتاکس هست؟


شرکت‌ها ترکیبات مختلفی از لسیتین سویا مانند فسفاتیدیل کولین، نمک صفراوی (دی اکسیکولات سدیم) و سایر مواد را برای تزریق تولید می‌کنند. به دلیل متفاوت بودن فرمولاسیون این مواد، استانداردی برای ارزیابی آنها وجود ندارد.

با توجه به قوانین ایالتی، عموماً برای تزریق این مواد نیازی به استاندارد خاصی وجود ندارد.

در برخی از ایالت‌ها (اگرچه نه در همه آنها)، حداقل تزریق این مواد به عنوان فرایندهای پزشکی مورد نظر، نیازمند نظارت پزشک است.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان