آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

مزوتراپی برای لاغری موضعی

در مزوتراپی لاغری از یک سری تزریق‌های کوچک به منظور تجزیه و شکستن چربی‌های موضعی استفاده می‌شود. این فرایند تجزیه چربی‌ها به لیپولیز اشاره دارد. این روش برداشتن چربی‌های موضعی بدن با کمک تزریق محلول‌هایی در پوست با فرایندهای نام‌آشنای دیگر درآمیخته است.

مزوتراپی برای لاغری موضعی

برخی از پزشکان برای افزایش اثربخشی درمانی، این روش درمانی را همراه با فرایندهای درمانی دیگر مانند اولتراسوند، اندرمولوژی و velasmooth انجام می‌دهند.

 

با روش مزوتراپی لاغری می‌توان هر کسی از افراد چاق که نیاز به درمان دارند گرفته تا افراد لاغری که در قسمت‌هایی از بدن خود چربی‌های موضعی سرسخت و مقاوم دارند و قادر به از بین بردن آنها نیستند را درمان نمود. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی از روش مزوتراپی برای لاغری دائمی و بدون برگشت استفاده می‌کنند که نتایج حاصل از آن با سرعت بیشتری قابل‌مشاهده بوده و به آنها در حفظ وزن بدن در آینده نیز کمک می‌کند البته در صورتی که از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنند.
برای کسب اطلاعات در این زمینه می‌توانیدبا شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

روش بدون جراحی مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌ها چیست؟


روش بدون جراحی مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌ها چیست؟

لاغری موضعی با مزوتراپی یک فرایند ساده است که در آن چربی‌های موضعی بدن سوزانده می‌شود.مزوتراپی لاغری یک روش بدون جراحی است که در آن می‌توانید از شر چربی‌های سرسخت و مقاوم به درمان رهایی یافته و از طریق انجام آن می‌توانید سلولیت های باسن را کاهش داده و چین و چروک‌های روی پوست صورت را برطرف کنید. در این روش پزشکی موادی مانند آمینواسیدها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، هومیوپاتی و داروهای متداول دیگر در پوست تزریق می‌شود تا چربی‌ها را حل کرده و باعث جوانسازی پوست شده و ظاهر شما را از داخل بهبود بخشد.

 مزایا و ویژگی‌ها


مزایای مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌ها

برخی از بیماران پس از اولین جلسه درمانی می‌توانند نتایج حاصله را مشاهده کنند اما بسیاری از آنها پس از حدود 4 جلسه درمانی متوجه کاهش سایز خود می‌شوند. برای لاغری و کاهش سلولیت، ما 5 تا 10 جلسه درمانی را پیشنهاد می‌کنیم. تعداد تزریقات در هر جلسه درمانی متغیر بوده و ممکن است از 50 تا 150 تزریق در یک جلسه انجام شود.

از آنجا که این تزریق‌ها با سرنگ مخصوص مواد شیمیایی یا “مزوگان” با سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود، معمولاً بیماران در حین انجام فرایند احساس خاصی به جز احساس نیش مورچه ندارند. انجام این فرایند ارزان نیست اما در بلند مدت هزینه‌های آن بسیار کمتر از لیپوساکشن می‌شود.

نواحی قابل‌درمان با روش تزریقی مزوتراپی


  • قسمت بالایی و پایین شکم
  • ران‌ها
  • قسمت بالایی دست‌ها
  • برآمدگی‌های زیر بند سینه‌بند
  • پهلوها
  • باسن
  • غبغب
  • چربی‌های باقی‌مانده پس از انجام عمل لیپوساکشن
  • سلولیت

محدودیت‌های استفاده


افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، لختگی خون یا آریتمی قلب دارند، زنان باردار یا افرادی که تحت درمان برای سرطان هستند، دیابتی‌ها یا افرادی که مشکلات اساسی پزشکی دارند، گزینه‌های خوبی برای انجام این روش درمانی نیستند.

این فرایند برای مادران شیرده، بیماران چاق، افراد مبتلا به اختلالات خود ایمنی، مبتلا به بیماری‌های عروقی یا کسانی که هر نوعی از عفونت در بدن آنها هست انجام نمی‌شود. توجه با این نکته که لیپولیز تزریقی برای حل چربی به معنای کاهش وزن و لاغری نیست از اهمیت زیادی برخوردار است.

نحوه انجام درمان


نحوه انجام درمان مزوتراپی

در خلال درمان، محلول به طور مستقیم در لایه چربی‌ها و بافت‌های همبند تزریق می‌شود. تزریق تقریباً بدون درد است، با این حال برخی از بیماران ترجیح می‌دهند که از کرم‌های بیحس کننده استفاده کنند. این داروها یک واکنش شیمیایی در رابطه با فیزیولوژی بدن تولید می‌کند که دیواره سلول‌های چربی را سفت کرده و چربی‌های موضعی را تجزیه می‌کند.

اثر هر تزریق حدود 3 هفته پس از درمان مشخص می‌شود. چندین جلسه درمانی به فاصله 4 تا 6 هفته از هم باید انجام شود تا بتوان به نتایج مطلوب دست یافت.

مواد مورد استفاده در هر تزریق چیست؟

مواد اصلی مورد استفاده در مزوتراپی فسفاتیدیل کولین، مولتی‌ویتامین و سالین است. فسفاتیدیل کولین یک لسیتین طبیعی است که حاوی دو نوع اسید چرب غیراشباع است (لینولیک و اسید لینولیک آلفا) و از گیاه سویا استخراج می‌شود.

فسفاتیدیل کولین در بدن تولید می‌شود اما آنچه در بدن تولید می‌شود حاوی اسیدهای چرب اشباع‌شده (اسید پالمیلیک، اسید اولئیک و اسید استیاریک) است. این مواد در غشای تمام سلول‌ها به طور طبیعی وجود دارد. برای مثال، در ریه‌های جنین در حال رشد این مواد از ماه چهارم وجود دارد. در این مورد، ریه‌ها با اسید پالمیک پر شده و دم و بازدم ریوی انجام شده تا از چسبندگی ریه‌ها پیشگیری شود. همچنین این مواد عملکرد مشابه در روده‌ها برای پیشگیری از چسبندگی روده دارند.

برای این که فسفاتیدیل کولین قابل تزریق شود باید از یک حلال استفاده کرد که باید یک ماده شوینده باشد – اسید دی اکسیکولیک به شکل امولوسیون یا ذرات معلق برای جذب چربی‌ها در روده به کار برده می‌شود.

زمانی که این مواد به وسیله سوزن‌های بسیار ریز در بافت‌های چربی تزریق می‌شوند، لایه دوگانه غشای سلول چربی سخت و متورم شده و عاملی که مانند شوینده عمل می‌کند شروع به تجزیه چربی کرده و سلول‌های چربی را به شکل ذرات ریز چربی در حد نانوذره (یک‌میلیونی‌ام میلی‌متر) تبدیل می‌کند. فرایند نهایی در کبد انجام شده و چربی به طور کامل به دی‌اکسید کربن و آب تجزیه می‌شود.

مواد مورد استفاده در هر تزریق چیست؟

مراقبت‌های پس از درمان


بیماران باید به دقت مراقب برنامه غذایی خود باشند، سطح هورمون‌های خود را حفظ کرده و به طور مرتب ورزش کنند. پزشک به شما در انجام فعالیت‌های سالم کمک می‌کند. اگر شما نیاز به کاهش وزن یا تعادل هورمونی داشته باشید، پزشک می‌تواند با شما برای داشتن یک برنامه جامع درمانی همکاری کند. زمان ریکاوری و نقاهت پس از انجام این فرایند بسیار کوتاه است.

نتایج


بسیاری از افراد از کاهش وزن و لاغری پس از انجام مزوتراپی خوشحال می‌شوند. به هر حال، فقط دست‌یابی به نتایج کوتاه مدت مهم نیست.

لطفاً نتایج کوتاه مدت را با نتایج بلندمدت اشتباه نگیرید. راه حل ساده و سریعی برای رفع مشکلات جدی وجود ندارد. ما همه به دنبال لذت و خشنودی فوری هستیم. معمولاً این ایده خوبی نیست.

به طور مشابه، اگر شما دچار اضافه‌وزن هستید، ممکن است دست‌یابی به نتایج مطلوب به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

برای مثال، فرض کنید که شما به مدت 6 ماه رژیم غیرمعقول گریپ فوروت و سفیده تخم‌مرغ گرفتید و حدود 10 کیلو وزن کم کردید. آیا این رژیم کاهش وزن کار می‌کند؟ خوب، شما 10 کیلو از وزن خود را کم کرده ید اما آیا این نتیجه نهایی است؟ مشخص است، وقتی شما شروع به پیروی از یک رژیم متعادل غذایی کنید، وزن شما باز خواهد گشت.

پس عاقلانه این است که یاد بگیرید که از یک برنامه 5 ساله برای کاهش وزن خود استفاده کنید. هنوز مشکل چربی‌های نامحلول باقی مانده است، هیچ مدرکی برای باقی ماندن اثرات آن وجود ندارد و اثربخشی در 5 سال آینده مشخص می‌شود.

هر کسی که این فرایند را انجام می‌دهد لزوماً خشنود و خوشحال نمی‌شود. هنوز مشخص نیست که چرا این روش درمانی روی برخی افراد جواب نمی‌دهد. حتی وقتی که این فرایند با تضمین بازگرداندن پول انجام می‌شود، اگر شما از نتایج آن راضی نباشد ارزش ریسک کردن ندارد.

عوارض جانبی


عوارض جانبی کوتاه مدت تزریق‌ها، موقتی است و شامل کبودی، درد و تورم مختصری شده که در صورت نیاز می‌توان آنها را درمان کرد.

هزینه‌ها


هزینه مزوتراپی سلولیت یا کاهش چربی به سختی قابل پیش‌بینی است. هزینه به سایز محل تحت درمان بستگی دارد. به طور مثال، هزینه برداشتن چربی‌های زیر چشم یا غبغب کمتر از برداشتن چربی‌های پهلوها و شکم می‌شود. هزینه‌ها (یا قیمت نهایی) با تعداد درمان‌های مورد نیاز مشخص می‌شود.

آیا این تزریق‌ها به سودآوری تزریق بوتاکس هست؟


شرکت‌ها مخلوط‌های متنوعی از ترکیبات لسیتین سویا مانند فسفاتیدیل کولین، نمک صفراوی (دی اکسیکولات سدیم) و مواد دیگر برای تزریق می‌سازند. از آنجا که فرمول‌های این مواد متفاوت است، استانداردی برای ارزیابی آنها وجود ندارد.

مطابق با قوانین ایالتی، معمولاً برای تزریق این مواد نیازی به این استاندارد ندارند.

در برخی از ایالت‌ها (نه همه آنها)، حداقل این تزریق‌ها به عنوان فرایندهای پزشکی مورد ملاحظه قرار می‌گیرند که باید تحت نظارت پزشک انجام شوند.

مشاوره رایگان