تزریق ژل و چربی به لب، مزایا و هزینه

برجسته‌سازی

برجسته‌سازی لب یک درمان زیبایی است که در آن لب‌ها پرتر، گوشتی‌تر و جذاب‌تر می‌شد. برای این منظور از روش‌هایی مانند تزریق ژل و تزریق چربی برای برجسته‌سازی لب‌ها و بهبود ظاهر صورت استفاده می‌شود. این یک روش عالی برای افرادی است که لب‌های باریک و نازکی دارند و آرزو دارند که لب‌های بزرگتر و جذاب‌تری داشته باشند.

با استفاده از تزریق ژل و تزریق چربی می‌توان لب‌های پر و گوشتی داشت. شما می‌توانید با مراجعه به یک جراح زیبایی از او در مورد برجسته‌سازی لب‌های خود مشاوره گرفته و در مورد انتظارات خود از نتایج این درمان با صحبت کنید. جراح بهترین روش تزریق ژل یا تزریق چربی را به شما پیشنهاد کرده و در مورد دوام نتایج آن با شما گفتگو می‌کند. برجسته‌سازی لب با به کارگیری روش‌های تزریق ژل یا چربی یک روش کم‌تهاجمی و محبوب است که برای دست‌یابی به ظاهری زیبا و خوشایند انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات در خصوص برجسته‌سازی لب از طریق تزریق یا رزرو نوبت با شماره تلفن 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید

برجسته‌سازی لب با روش‌های تزریقی


برجسته‌سازی

برجسته‌سازی لب با روش‌های تزریق ژل در لب است که در آن در نقاط مختلف لب و نواحی اطراف آن برای بهبود شکل و سایز لب و افزایش حجم آن، ژل تزریق می‌شود. با این روش حتی می‌توان چین و چروک‌های اطراف لب را رفع کرده و با کشیدن پوست اطراف آن، احتمال ایجاد چین و چروک را در اطراف لب‌ها کاهش داد. برجسته‌سازی لب همیشه با برجسته کردن قسمت ورمیلیون یا قسمت قرمزرنگ لب انجام نمی‌شود. پر کردن اطراف لب‌ها به اندازه حجیم کردن خود لب‌ها مهم است. کاهش حجم لب معمولاً به مرور زمان اتفاق می‌افتد و جایگزینی و بازسازی این حجم از دست رفته می‌تواند باعث جوان‌تر شدن ظاهر لب‌های شود.

افرادی که می‌توانند متقاضی تزریق در لب‌ها شوند


لب‌ها

شما در صورتی کاندید مناسبی به شمار می‌روید که:

 • بصورت طبیعی لب‌های نازکی دارید. با افزایش سن، بسیاری از افراد متوجه نازک شدن لب‌های خود می‌شود. فیلرهای لب راه‌حلی ایده‌آل برای کسانی است که بصورت طبیعی لب‌های نازکی دارند یا به مرور زمان لب‌هایشان نازک‌تر شده است.
 • به قدر کافی برای انجام این کار سالم هستید. هرگونه دغدغه سلامتی خود را باید با پزشک خود در میان بگذارید، مثلاً اگر دارویی را مصرف می‌کنید یا آلرژی دارید.
 • از گزینه‌های موجود آگاهی دارید. با این مقدار گزینه‌های موجود که می‌توان در دنیای تزریق لب از میان آنها انتخاب کرد، مطمئن شوید که خودتان و پزشکتان پروسه و محتویات فیلر را به گونه‌ای طراحی کنید که برای احتیاجات شما مناسب باشد.
 • می‌دانید انتظار چه چیزی را دارید. درمانگر شما باید تصاویر قبل و بعد بیماران قبلی خود را برایتان به نمایش بگذارد. در جلسه مکالمه با پزشک خود در مورد انتظارات خود، هزینه، مدت دوام درمان و عوارض جانبی احتمالی آن صحبت کنید.

افرادی که به بیماری‌های زیر مبتلا هستند نباید تزریق را برای برجسته‌سازی لب‌های خود انجام دهند:

 • تبخال
 • مشکلات انعقاد خون
 • عفونت
 • زخم بودن بافت لب
 • دیابت
 • لوپوس
 • اختلالات عصبی در صورت
 • فشار خون بالا
 • زخم‌های مکرر و عود کننده ناشی از هرپس

قبل از انجام درمان


قبل از انجام درمان

قبل از انجام باید با جراح مشورت کنید. این یک قرار ملاقات مهم بوده که در آن فرصت سؤال کردن در مورد درمان و نتیجه‌ای که انتظار دارید حاصل شود برای شما وجود دارد. جراح در مورد اهداف شما از انجام این روش با شما صحبت کرده و سوابق پزشکی و بیماری‌های فعلی شما را بررسی می‌کند. همچنین در این جلسه شما متوجه می‌شوید که کدام روش برای شما مناسب بوده و خطرات احتمالی و عوارض جانبی هر روش چیست.

اگر تصمیم دارید از ژل‌های تزریقی لب استفاده کنید و بهترین پزشک را برای انجام آن یافته‌اید، سعی کنید ده روز پیش از تزریق از مصرف هرگونه داروی مسکّن، ویتامین E و خون ماهی اجتناب کنید. این مواد باعث رقیق شدن خون می‌شوند که در نهایت منجر به کبودی و خونریزی پس از تزریق خواهند شد. همچنین باید از ورزش کردن و ماساژ صورت گرفتن در روز تزریق پرهیز کنید، زیرا این فعالیت‌ها باعث افزایش جریان خون در صورت می‌شود.

روش‌های برجسته‌سازی لب


تزریق ژل

 تزریق ژل

انواع و روش‌های مختلفی برای تزریق ژل‌های موقتی وجود دارد:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

فرایند تزریق ژل

فرایند تزریق ژل

نخست پزشک ناحیه تزریق را به وسیله مواد بی‌حس کننده به طور موضعی بی‌حس کرده تا درد ناشی از تزریق کاهش یابد. روش‌های مختلفی برای تزریق وجود دارد. غالباً با استفاده از کانولا (یک بلانت با ته سوزنی) به جای سوزن تیز استفاده می‌شود. با این کار تورم و کبودی به میزان چشم‌گیری کاهش می‌یابد و زمان و فرایند بهبودی تسریع می‌شود. ردیابی دقیق تزریق در خلال انجام درمان بسیار مهم است تا بتوان از متقارن بودن تزریق در لب اطمینان پیدا کرد.

تزریق چربی


تزریق چربی

برجسته کردن لب با تزریق چربی روشی است که ایمنی و تأثیر آن ثابت شده است برای:

 • شکل بی‌نقص لب‌ها
 • افزایش حجم لب‌ها برای بیمارانی که لب‌هایی نازک، کوچک، تخت، با برجستگی کم، افتاده یا شل دارند
 • بهبود ظاهر لب‌هایی که کم کم علائم پیری در آنها پدیدار شده است (همچون چروک و خطوط ظریق اطراف حاشیه لب یا روی سطح لب)
 • ترمیم افتادگی و انحنای لب‌ها که بخاطر سیگار کشیدن، جاذبه، مصدومیت‌های محیطی و یا سن ایجاد می‌شود
 • بازیابی شکل، ظاهر، پری و نرمی جوانانه‌تر برای لب‌ها

نحوه انجام تزریق چربی

نحوه انجام تزریق چربی

برجسته سازی لب با تزریق چربی، باعث افزایش حجم لب‌ها از طریق تزریق دقیق چربی‌ای می‌شود که از ناحیه اهداء کننده بدن بیمار (همچون شکم، ران‌ها و باسن) برداشت شده است. از آنجایی که تزریق حاوی بافت‌های بدن بیمار است، خطر پس زدن قابل اغماض بوده و احتمال نتایجی موفق، دائمی و با ظاهری یک دست بسیار بالاست. یکی دیگر از مزایای این تکنیک منعطف بودن بالای آن برای احتیاجات مختلف بیمار است، که به درمانگر اجازه می‌دهد مقدار دقیق چربی را برای تزریق انتخاب کند تا به اهداف مورد نظر بیمار دست یابد. هرچند این کار از لحاظ فنی یک عمل جراحی محسوب می‌شود، ولی برجسته سازی لب با تزریق چربی:

 • کم تهاجمی است
 • می‌توان بصورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی آن را انجام داد
 • همراه با ناراحتی خفیف است (که اغلب احساس نمی‌شود)
 • مستلزم طی دوره ریکاوری برای چند روز است
 • نتایج فوری ایجاد می‌کندپس از درمان


[dopts id=”4″]

بلافاصله پس از انجام درمان در ناحیه تحت درمان، تورم ایجاد می‌شود که به کمک بسته یخ می‌توان آن را کاهش داد. در 24 ساعت اول پس از تزریق نباید مقادیر زیاد آب بنوشید تا تورم سریع‌تر کاهش یابد. همچنین ممکن است لازم باشد برای پیشگیری از خشک شدن لب‌ها از بالم لب استفاده کنید. اگر هر گونه توده‌ای در لب‌های خود احساس کردید آن را دو مرتبه در روز ماساژ دهید تا برطرف شود. اگر این توده پس از ماساژ باقی ماند باید آن را به کمک پزشک یا پرستار اصلاح و ترمیم کنید.

دوران بهبودی و نقاهت


دوران بهبودی و نقاهت

پس از عمل دستورالعمل‌هایی برای به حداقل رساندن کار کشیدن از لب‌هایتان برای 48 ساعت آتی به شما داده می‌شود. برای مثال نباید کسی را ببوسید، نباید از برجسته کننده‌های لب استفاده کنید، پس در صورت لزوم در هنگام استفاده از رژ لب باید مراقب بود. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، کمی کبودی و حساسیت به همراه کمی تورم وجود خواهد داشت، ولی لب‌های شما در عرض 48 تا 72 ساعت پس از تزریق آرام خواهند شد. وقتی که عامل بی‌حس کننده از بین می‌رود، دهان می‌تواند احساس خشکی، درد و تورم داشته باشد ولی این حس دوام نخواهد داشت. وقتی که نتایج قطعی شدند، شما می‌توانید برای یک چهارم سال یا حتی نصف سال از داشتن لب‌های برجسته و زیبا لذت ببرید.

هزینه


هزینه‌های درمان برجسته‌سازی لب بسیار متنوع بوده و به نیازهای هر بیمار بستگی دارد. مهم‌ترین عوامل مؤثر در هزینه تزریق ژل برای برجسته‌سازی لب شامل تبحر و تخصص جراح، مقدار کمی و نوع ژل‌های مورد استفاده می‌شود. باید به این نکته توجه کرد که تزریق چربی گران‌تر از تزریق ژل است.

سوالات رایج در خصوص تزریق چربی به لب ها


آیا خطرات و عوارضی همراه با تزریق چربی وجود دارد؟

اگرچه همه انواع جراحی با خود خطرات محتملی دارند، ولی انتقال چربی یک فرآیند نسبتاً بی‌خطر است. در موارد نادر، ممکن است بیماران متوجه برآمدگی چربی در یک ناحیه شوند که معمولاً بیشتر بخاطر واکنش پروسه بهبودی بدن تا یک مشکل فنی در عمل. اگر این اتفاق افتاد، ماساژ آرام می‌تواند انحنای لب را به حالت سابق خود بازگرداند. چاره دیگر این مشکل، تزریق استروئید و/یا تزریق حل کننده‌های چربی است که ممکن است مزایای بیشتری فراهم کنند.

چه زمانی می‌توان پس از تزریق چربی ورزش را از سر گرفت؟

می‌توان در عرض 7 تا 10 روز پس از عمل انتقال چربی، اکثر ورزش‌ها را از سر گرفت.

 چه زمانی می‌توان به سر کار بازگشت؟

بیماران معمولاً می‌توانند در عرض 3 الی 5 روز پس از عمل انتقال چربی به سر کار بازگردند.

آیا انتقال چربی، فرآیندی دردناک است؟

هرگونه درد یا ناراحتی همراه با عمل انتقال چربی معمولاً خفیف است.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.

مطالب مرتبط

کلینیک زیبایی رازی

مجموعه کلینیکهای تخصصی پوست و مو و زیبایی رازی با دو شعبه بزرگ و مجهز در کشور عزیزمان ایران و ارائه خدمات بین المللی در کشورهای همسایه (عمان، عراق، حریم کردستان و …) با بهره گیری از علم روز و پیشرفته ترین تجهیرات پزشکی مورد تایید FDA آمریکا و CE اروپا و کادر متخصص و مجرب با مشاوره رایگان ۲۴ ساعته در خدمت شما سروران عزیز می باشد.

مقالات اخیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان