آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغری موضعی با دستگاه RF و بررسی فاکتورهای موثر بر هزینه آن

 

داشتن یک هیکل موزون و خوش‌فرم چیزی است که اکثر مردن آرزوی داشتن آن را دارند و امروزه دست‌یابی به این هدف با معرفی روش ساده و بدون درد آر اف یا رادیو فرکانسی برای لاغری امکان‌پذیر شده است. لاغری موضعی با لیزر یک روش کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل مردم به صورت روزافزونی انجام این فرایند درمانی را به جای انجام عمل‌های جراحی ترجیح می‌دهند. اثرات حاصل از انجام این فرایند مدت طولانی باقی مانده که یکی از دلایل آن این است که با این روش سلول‌های چربی که در عمق پوست نشسته‌اند هدف قرار می‌گیرند. این روش به طور همزمان هم به از بین رفتن چربی‌ها کمک می‌کند و هم باعث سفت شدن پوست و رفع شلی آن می‌شود.

ws1

 


اگر شما تمایل به برداشتی چربی‌های موضعی در بدن خود دارید، یک گزینه درمانی اثربخش و مقرون‌به‌صرفه انجام فرایند rf(رادیو فرکانسی) است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی سایز چربی‌های موضعی شما را ارزیابی کرده و تعداد و تناوب جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب را تعیین می‌کنند. برداشت چربی با استفاده از آر اف یک عمل سرپایی محسوب می‌شود که ناراحتی به دنبال نداشته و نتایج لاغری طبیعی و ظریفی را به همراه دارد.
در خصوص دریافت مشاوره در زمینه لاغری موضعی با rf یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

آر اف چگونه کار می‌کند؟


ws6

با استفاده از روش آر اف، سلول‌های چربی در بافت‌های چرب گرم می‌شود. گرما باعث می‌شود که چربی‌ها اسیدهای چرب را در غدد لنفاوی و عروق خونی ترشح کرده که توسط بدن فیلتر می‌شود. زمانی که اسیدهای چربی ترشح می‌شوند، چربی‌ها جمع شده و بدن لاغرتر می‌شود. لاغری با روش آر اف (رادیو فرکانسی) یک روش مناسب برای افرادی است که تمایل به ایجاد تغییرات زیر در بدن خود دارند:

 • کاهش افتادگی و شل شدگی پوست برای بهبود ظاهر پوست اضافی یا پوست شل شده. معمولاً این فرایند برای دست‌یابی به این هدف در قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، ران‌ها، باسن، بازوها و اصلاح زوایای صورت انجام می‌شود.
 • لاغر کردن، سفت کردن و بهبود رنگ پوست
 • افزایش متابولیزم سلولی، تخلیه یا درناژ لنفاوی و بهبود گردش جریان خون
 • ساده و دلپذیر تر شدن ظاهر بدن
 • افزایش لطافت و سفتی بافت پوست
 • تقویت تولید کلاژن
 • کاهش سایز و حجم ناحیه تحت درمان قرار گرفته
 • کاهش ظاهر سلولیتی پوست (برآمدگی‌های ناخوشایند پوست)
 • کاهش چربی‌های موضعی سرسخت و مقاوم

 

مزایای لاغری با دستگاه آر اف


مزایای لاغری با دستگاه آر اف

مطمئن، اثربخش و غیرتهاجمی بودن با نتایج تقریباً آنی

 از آنجاییکه سفت شدگی پوست با استفاده از امواج رادیویی یک روش درمانی غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است، در نتیجه نیازی به دوره نقاهت نیز نداشته و شما قادر خواهید بود این کار را در زمان نهارتان انجام دهید. پس بدون نیاز به بستری شدن و حصول نتایج بلند مدت می‌باشد

کاهش سلولیت

 سلولیت یک چربی زیرپوستی دائمی است که منجر به ایجاد حفره در پوست، به خصوص در باسن و ران زنان خواهد شد. سلولیت زمانی که چربی انباشته شده به بافتهای پیوندی در زیر پوست فشار می‌آورد، ایجاد می‌شود. جمع و سفت شدگی پوست با استفاده از امواج رادیویی، چربی‌های زیرپوستی را با انتشار امواج RF به منظور گرم نمودن لایه‌های چربی زیر پوست را هدف قرار می‌دهد؛ آثار انقباض و سفت شدگی بافتها و افزایش گردش جریان خون به معنی آن است که انباشته‌های چربی از طریق سیستم لنفاوی دفع شده و ظاهر سلولیت‌ها کاهش پیدا نموده اند.

از بین رفتن چربی‌های عمقی

 RF با ذوب و پردازش از طریق فرایند حذف طبیعی خود بدن، چربی‌های زیر پوستی را کاهش خواهد داد. این روند درمانی از آنجاییکه هیچ عامل خارجی به درون بدن وارد نمی کنیم، از عدم وجود هر گونه عفونت اطمینان حاصل می‌نماید و آن را به عنوان یک روش درمانی ایمن، حتی برای آن دسته از افرادی که دچار حساسیت پوستی هستندف معرفی نموده است. پس ظاهر و ترکیب بدن را بهبود می‌بخشد.

سفت شدن و جوان‌سازی پوست، بهبود خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست

 با پیرتر شدن، فرایند بازسازی سلولهای پوستی کاهش پیدا نموده وآهسته می‌شود که منجر به از دست رفتن کلاژن، الاستین (نوعی پروتئین)، خطوط ریز روی صورت،  پوست شل و آویزان خواهد شد. سفت کردن پوست با استفاده از امواج رادیویی، فیبرهای پروتئینی پوست را تحریک می‌نماید که منحر به الاستیک نگاه داشتن پوست و افزایش کلاژن و در نتیجه ظاهری جوان‌تر خواهد شد.

کاهش سایز در کمر، شکم، ران‌ها و باسن

متاسفانه بسیاری از افرادی که قبلا عمل جراحی کاهش وزن مانند لیپوساکشن داشتند، با پوست شل و آویزان مواجهند و با احساس بدتر از زمانی که به درون اتاق عمل رفته اند، بیرون می‌آیند. بله درست است، چربی حذف شده اما آنها با پوستی آویزان مواجهند. سفت شدگی پوست توسط RF، درمانی عالی برای حصول اطمینان از آنست که دوره نقاهت و هزینه‌های گزافی که در روشهای درمانی کاهش وزن نموده اید، هدر نرفته و همچنین از الاستیک ماندن پوستتان نیز مطمئن خواهید بود.

متقاضیان انجام فرایند RF


متقاضیان انجام فرایندRF

افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از انجام این فرایند دارند می‌توانند تحت این فرایند درمانی قرار گیرند. درمان به روش رادیو فرکانسی یک روش برای کاهش وزن نیست اما می‌تواند به میزان چشمگیری شکل بدن و رنگ پوست شما را بهبود بخشد. موارد منع انجام کمی برای به کار بردن این روش درمانی وجود دارد. فقط افرادی که از پیس میکر و دریچه‌های قلب مصنوعی یا فلزی استفاده می‌کنند نمی‌توانند روش لاغری با آر اف را به کار گیرند زیرا ممکن است در عملکرد این وسایل اختلال ایجاد کند. زنان باردار نیز نمی‌توانند قبل از وضع حمل از مزایای فرایند آر اف بهره‌مند شوند.

قسمت‌هایی که می‌توان به روش آر اف تحت درمان قرار داد


قسمت‌هایی از بدن که در زیر به آنها اشاره شده است را می‌توان به روش آر اف تحت درمان قرار داد:

نحوه انجام فرایند لاغری موضعی با دستگاه آر اف


نحوه انجام فرایند لاغری موضعی با دستگاه آر اف

قبل از این که شما تحت درمان رادیو فرکانسی قرار گیرید، باید با یک متخصص زیبایی مشورت کرده تا وی تعیین کند که چه نوع درمانی برای شما مناسب است. در خلال جلسه مشاوره، متخصص زیبایی فرایند را به طور کامل برای شما شرح می‌دهد و از شما در مورد سابق پزشکیتان سؤالاتی می‌پرسد سپس یک رضایت‌نامه به شما داده می‌شود که باید آن را به دقت مطالعه کرده و امضا نمایید. این که فرایند برای شما چگونه انجام می‌شود به نوع دستگاه لاغری RF مورد استفاده توسط پزشکتان بستگی دارد. درمان با آر اف معمولاً دردناک نیست ولی به هر حال، در برخی موارد قبل از انجام فرایند rf از بیحس کننده‌های موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی بیمار در حین انجام فرایند استفاده می‌شود. در برخی موارد ممکن است پزشک قسمت‌هایی که باید تحت درمان قرار گیرند را علامت‌گذاری کند. یک ژل یا کرم روی ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرد مالیده می‌شود. ابزار دستی دستگاه آر اف روی ناحیه تحت درمان به چرخش درآورده می‌شود و انرژی را به بافت‌های عمیق ارسال کرده تا سلول‌های چربی تجزیه شده و تولید کلاژن تحریک شود.

RF انرژی به درون لایه‌های پوست نفوذ نموده و به صورت منتخب، بافتهای پوستی و دیگر سلول‌هایی که رشته‌های کلاژن در آن قرار می‌گیرند را گرم کنند. گرمایش موضعی منجر به انقباض فوری رشته‌های کلاژن و به صورت همزمان، افزایش متابولیسم سلولهای تولید کننده ماتریکس خارجی سلول و در نتیجه تسریع تولید رشته‌های جدید الاستین و کلاژن خواهد شد. انقباض رشته‌های کلاژن و بازسازی انباشت‌های الاستین و کلاژن، لاسه‌های پوستی را سفت‌تر و ظاهر پوست را جوان تر، سالم‌تر و نرم‌تر خواهد نمود. این روش درمانی همه جانبه و همه کاره در سفت سازی و بالاکشیدن پوست شل در مناطق بسیاری از بدن به کار گرفته می‌شود؛ از مناطق محبوب برای تحت درمان قرار گرفتن عبارتند از شکم و گردن. یک ژل خنک‌کننده پس از انجام فرایند روی ناحیه درمان شده قرار داده می‌شود. کارایی این روش درمانی بدون درد و جراحی، به صورت بالینی در سفت سازی و بالاکشیدن پوست شل و ایجاد یک پوست جوان تر، سالم‌تر و نرم‌تر به اثبات رسیده است.

 مراقبت‌های قبل و بعد از انجام RF


 • از اجام هرگونه عملی که پیش از جلسات درمانی پوستتان را تحریک نماید، خودداری نمایید. این اعمال می‌تواند شامل برنزه کردن (طبیعی یا مصنوعی) باشد. ایجاد درد ناشی از گرمای اضافی ایجاد شده بر روی پوست آسیب دیده محتمل‌تر خواهد بود؛ با این حال پوست برنزه از قبل مشکلی ندارد.
 • بلافاصله پس از جلسه درمان با امواج فراصوت، حمام یا سونای داغ نگیرید.
 • سعی کنید یک وعده غذایی کم کالری حاوی پروتئین و نوشیدن حداقل یک لیوان آب گرم (آب گاز دار، pop، قهوه و … ننوشید) قبل و بعد از جلسه داشته باشید.
 • انجام تمریناتی مانند پیاده روی تند، دوچرخه سواری یا دیگر فعالیتهای هوازی برای حداقل سه روز پس از جلسه درمانی به منظور تحریک فعالیتهای لنفاوی، چرا که حذف چربی‌ها از طریق سیستم لنفاوی تا 72 ساعت ادامه پیدا خواهد نمود. از یک برنامه تمرینی مناسب پیروی کنید.
 • RF در حضور آب به بهترین شکل انجام خواهد شد، بنابراین از خوردن کافئین و یا داروهای ادرار آور حداقل 2 روز پیش از درمان، خودداری کنید. نوشیدن آب زیاد به شما در بهبود متابولیزم و افزایش خروج سموم – آزادسازی متابولیت‌های چربی به خارج بدن – کمک می‌کند.
 • ماساژی به منظور تخلیه لنف‌ها نیز برای بهبود گردش و سیستم لنفاوی که به تخلیه مایعات کمک می‌کنند، مفید است.
 • دستیابی به یک سبک زندگی بدون تنش نیز می‌تواند به بدن در بیرون کشیدن موثر چربی‌ها از مکانهای مختلف کمک کند.

سوالات متداول


در هنگام انجام این فرایند بیمار چه احساسی را تجربه می‌کند؟

در هنگام انجام این فرایند بیمار چه احساسی را تجربه می‌کند

این روند درمانی برای اکثر افراد بدون درد و بسیار راحت است. برخی از افراد با درد بسیار اندکی ناشی از انتشار امواج صوتی بخصوصی درون بدن را حس می‌کنند که البته آسیبی ایجاد ننموده و به محض دور کردن دستگاه از بدن، از بین می‌رود. همچنین در طول درمان می‌توانید احساس گرمایش داشته باشید. اگر زمانی با گرمای زیادی مواجه شدید، می‌توانید بلافاصله اعمال مقدار بیشتری از ژل فراصوت را درخواست نمایید. RF یک روش درمان بدون درد است. ممکن است قرمزی اندکی، گاهی اوقات ایجاد شود ولی اصولا هیچگونه دردی ایجاد نخواهد کرد. گرمای ایجاد شده توسط دستگاه که در طول جلسه درمانی حس می‌شود، کاملا قابل تحمل است.

انجام فرایند آر اف چقدر طول می‌کشد؟

زمان انجام فرایند آر اف به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و بین 30 تا 120 دقیقه متغیر است. پزشک در مورد مدت زمان انجام فرایند پس از برنامه‌ریزی برای درمان و پس از جلسه مشاوره با شما صحبت می‌کند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولاً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب انجام یک دوره درمانی توصیه می‌شود. تعداد جلسات درمانی به ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرد بستگی دارد اما معمولاً انتظار می‌رود که بین 8 تا 10 جلسه با فواصل دو هفته‌ای نیاز باشد.

نتایج پس از چه مدتی ملموس می‌شود؟

سرعت دست‌یابی به نتایج به نوع بدن، ناحیه تحت درمان و میزان مطلوبیت نتایج بستگی دارد. بیشتر مردم می‌توانند نتایج را پس از انجام 2 جلسه درمانی مشاهده کنند.

نتایج حاصل از فرایند RF چه مدت باقی می‌ماند؟

پس از انجام فرایند rf، نتایج حاصله به طور متوسط از 12 تا 18 ماه روی بدن باقی می‌ماند. به هر حال، این مدت به نوع سبک زندگی شما و عوامل دیگری مانند رژیم غذایی، سن و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. شما باید برای حفظ نتایج این فرایند را دوباره انجام دهید. اگر فکر می‌کنید که به ادامه انجام این فرایند نیاز دارید ما توصیه می‌کنیم که قبل از رزرو نوبت برای شروع دوره درمانی جدید حداقل به مدت 3 ماه صبر کنید.

 آیا RF ایمن است؟

فراکاویتاسیون (حفره زایی) روشی ایمن و بدون نیاز به جراحی و بدون بی حسی است؛ غیرتهاجمی، هیچگونه برش، زخم و دوره نقاهتی پس از جلسه درمانی مورد نیاز نیست.  با توجه به پارامترها مافوق صوت سطوح انرژی، می‌توان از ایجاد آسیب بر روی تنها سلولهای چربی و عدم تداخل با هیچ ارگان دیگری، اطمینان حاصل نمود.

بهبودی و نقاهت این روش چگونه است؟

ممکن است شما پس از انجام این فرایند نیاز بیشتری به دفع ادرار داشته باشید زیرا با به کار بردن این روش، درناژ لنفاوی تحریک شده و سلول‌های تجزیه شده چربی از طریق کبد متابولیزه شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند. حتماً مقادیر زیادی مایعات بنوشید تا به شما در شستشوی این مواد و دفع آنها از بدن کمک کند.

خطرت احتمالی و عوارض جانبی این روش لاغزی موضعی چه می‌باشد؟

خطرات احتمالی و عوارض جانبی رادیو فرکانسی برای بدن بسیار نادر است. ممکن است پوست شما کمی قرمز شده و ناحیه درمان شده کمی متورم شود همچنین ممکن است کبودی در ناحیه درمان شده ایجاد شود که البته تمام این عوارض موقتی هستند. مهم‌ترین خطر ناشی از انجام درمان به روش رادیو فرکانسی سوختگی است که ممکن است به وسیله دستگاه ایجاد شود اما این اتفاق واقعاً به ندرت رخ می‌دهد و در صورتی که یک پزشک مجرب این فرایند را انجام دهد چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد.

هزینه این روش چقدر است؟

هزینه درمان به روش رادیو فرکانسی (آر اف) متغیر بوده و به نوع دستگاه rf مورد استفاده، تعداد قسمت‌هایی از بدن که باید تحت درمان قرار گیرند، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، دستمزد پزشک و محل جغرافیای مطب وی بستگی دارد.

مشاوره رایگان