آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغری موضعی با دستگاه RF و بررسی فاکتورهای موثر بر هزینه آن

داشتن یک هیکل متناسب و زیبا به یک آرزوی بسیاری از آقایان است و در حال حاضر، با معرفی یک روش ساده و بدون درد به نام آر اف یا رادیو فرکانسی برای لاغری، دست‌یابی به این هدف ممکن شده است. لاغری موضعی با لیزر ، یک روش کاملاً غیرتهاجمی است و به همین دلیل، افراد به طور روزافزونی به انجام این فرآیند درمانی روی محلول‌های جراحی تمایل دارند. اثرات این فرآیند برای مدت طولانی باقی می‌ماند، که یکی از دلایل آن این است که این روش سلول‌های چربی عمیق در پوست را هدف قرار می‌دهد. این روش همزمان به کاهش چربی‌ها کمک می‌کند و به سفت شدن پوست و رفع شلی آن نیز منجر می‌شود.

ws1

 


اگر شما تمایل به برداشتی چربی‌های موضعی در بدن خود دارید، یک گزینه درمانی اثربخش و مقرون‌به‌صرفه انجام فرایند rf(رادیو فرکانسی) است. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی سایز چربی‌های موضعی شما را ارزیابی کرده و تعداد و تناوب جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب را تعیین می‌کنند. برداشت چربی با استفاده از آر اف یک عمل سرپایی محسوب می‌شود که ناراحتی به دنبال نداشته و نتایج لاغری طبیعی و ظریفی را به همراه دارد.
در خصوص دریافت مشاوره در زمینه لاغری موضعی با rf یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

آر اف چگونه کار می‌کند؟


ws6

با استفاده از روش آر اف، سلول‌های چربی در بافت‌های چرب گرم می‌شود. گرما باعث می‌شود که چربی‌ها اسیدهای چرب را در غدد لنفاوی و عروق خونی ترشح کرده که توسط بدن فیلتر می‌شود. زمانی که اسیدهای چربی ترشح می‌شوند، چربی‌ها جمع شده و بدن لاغرتر می‌شود. لاغری با روش آر اف (رادیو فرکانسی) یک روش مناسب برای افرادی است که تمایل به ایجاد تغییرات زیر در بدن خود دارند:

 • کاهش افتادگی و شل شدگی پوست برای بهبود ظاهر پوست اضافی یا پوست شل شده. معمولاً این فرایند برای دست‌یابی به این هدف در قسمت‌هایی از بدن مانند شکم، ران‌ها، باسن، بازوها و اصلاح زوایای صورت انجام می‌شود.
 • لاغر کردن، سفت کردن و بهبود رنگ پوست
 • افزایش متابولیزم سلولی، تخلیه یا درناژ لنفاوی و بهبود گردش جریان خون
 • ساده و دلپذیر تر شدن ظاهر بدن
 • افزایش لطافت و سفتی بافت پوست
 • تقویت تولید کلاژن
 • کاهش سایز و حجم ناحیه تحت درمان قرار گرفته
 • کاهش ظاهر سلولیتی پوست (برآمدگی‌های ناخوشایند پوست)
 • کاهش چربی‌های موضعی سرسخت و مقاوم

 

مزایای لاغری با دستگاه آر اف


مزایای لاغری با دستگاه آر اف

مطمئن، اثربخش و غیرتهاجمی بودن با نتایج تقریباً آنی

 از آنجاییکه سفت شدگی پوست با استفاده از امواج رادیویی یک روش درمانی غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است، در نتیجه نیازی به دوره نقاهت نیز نداشته و شما قادر خواهید بود این کار را در زمان نهارتان انجام دهید. پس بدون نیاز به بستری شدن و حصول نتایج بلند مدت می‌باشد

کاهش سلولیت

سلولیت یک مشکل پوستی است که به وجود آمده از چربی زیر پوستی و باعث ایجاد حفره‌های ظاهری در پوست می‌شود، به ویژه در مناطق باسن و ران‌ها در زنان. سلولیت زمانی ایجاد می‌شود که چربی زیر پوستی به بافت‌های پیوندی فشار و فشار می‌آورد. امواج رادیویی RF با هدف گرم کردن لایه‌های چربی زیر پوست، به منظور جمع و سفت شدگی پوست و افزایش گردش خون، این انباشته‌های چربی را از طریق سیستم لنفاوی دفع می‌کنند و باعث کاهش ظاهر سلولیت‌ها می‌شوند.

از بین رفتن چربی‌های عمقی

روش RF (رادیو فرکانسی) با استفاده از فرایند طبیعی خود بدن، چربی‌های زیر پوستی را کاهش می‌دهد. این روش درمانی، به دلیل عدم نیاز به ورود عوامل خارجی به بدن، اطمینان از عدم وجود هر گونه عفونت را فراهم می‌کند و به عنوان یک روش درمانی ایمن، حتی برای افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند، معرفی شده است. این روش بهبودی در ظاهر و ترکیب بدن را ایجاد می‌کند.

سفت شدن و جوان‌سازی پوست، بهبود خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست

 با پیرتر شدن، فرایند بازسازی سلولهای پوستی کاهش پیدا نموده وآهسته می‌شود که منجر به از دست رفتن کلاژن، الاستین (نوعی پروتئین)، خطوط ریز روی صورت،  پوست شل و آویزان خواهد شد. سفت کردن پوست با استفاده از امواج رادیویی، فیبرهای پروتئینی پوست را تحریک می‌نماید که منحر به الاستیک نگاه داشتن پوست و افزایش کلاژن و در نتیجه ظاهری جوان‌تر خواهد شد.

کاهش سایز در کمر، شکم، ران‌ها و باسن

متاسفانه بسیاری از افرادی که قبلا عمل جراحی کاهش وزن مانند لیپوساکشن داشتند، با پوست شل و آویزان مواجهند و با احساس بدتر از زمانی که به درون اتاق عمل رفته اند، بیرون می‌آیند. بله درست است، چربی حذف شده اما آنها با پوستی آویزان مواجهند. سفت شدگی پوست توسط RF، درمانی عالی برای حصول اطمینان از آنست که دوره نقاهت و هزینه‌های گزافی که در روشهای درمانی کاهش وزن نموده اید، هدر نرفته و همچنین از الاستیک ماندن پوستتان نیز مطمئن خواهید بود.

متقاضیان انجام فرایند RF


متقاضیان انجام فرایندRF

افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از انجام این فرایند دارند می‌توانند تحت این فرایند درمانی قرار گیرند. درمان به روش رادیو فرکانسی یک روش برای کاهش وزن نیست اما می‌تواند به میزان چشمگیری شکل بدن و رنگ پوست شما را بهبود بخشد. موارد منع انجام کمی برای به کار بردن این روش درمانی وجود دارد. فقط افرادی که از پیس میکر و دریچه‌های قلب مصنوعی یا فلزی استفاده می‌کنند نمی‌توانند روش لاغری با آر اف را به کار گیرند زیرا ممکن است در عملکرد این وسایل اختلال ایجاد کند. زنان باردار نیز نمی‌توانند قبل از وضع حمل از مزایای فرایند آر اف بهره‌مند شوند.

قسمت‌هایی که می‌توان به روش آر اف تحت درمان قرار داد


قسمت‌هایی از بدن که در زیر به آنها اشاره شده است را می‌توان به روش آر اف تحت درمان قرار داد:

نحوه انجام فرایند لاغری موضعی با دستگاه آر اف


نحوه انجام فرایند لاغری موضعی با دستگاه آر اف

قبل از اینکه شما تصمیم به انجام درمان رادیو فرکانسی بگیرید، بهتر است با یک متخصص زیبایی مشورت کنید تا تعیین کند کدام نوع درمان برای شما مناسب است. در جلسه مشاوره، متخصص زیبایی به طور کامل فرایند را برای شما توضیح می‌دهد و از شما در مورد سوابق پزشکیتان سوالاتی می‌پرسد. سپس یک رضایت‌نامه به شما ارائه می‌شود که باید آن را به دقت مطالعه کرده و امضا نمایید.

روش انجام درمان رادیو فرکانسی بستگی به نوع دستگاه لاغری RF استفاده شده توسط پزشکتان دارد. درمان با آر اف معمولاً دردناک نیست، اما در برخی موارد قبل از انجام فرایند RF، از بیحس کننده‌های موضعی برای کاهش ناراحتی بیمار در حین انجام فرایند استفاده می‌شود. همچنین، پزشک ممکن است قسمت‌هایی که باید تحت درمان قرار بگیرند را علامت‌گذاری کند و ژل یا کرم روی ناحیه مورد نیاز برای درمان استفاده می‌شود. سپس ابزار دستی دستگاه آر اف روی ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرد و انرژی به بافت‌های عمیق ارسال می‌شود تا سلول‌های چربی تجزیه شده و تولید کلاژن تحریک شود.

RF انرژی را به لایه‌های پوست نفوذ می‌دهد و به صورت انتخابی بافت‌های پوستی و دیگر سلول‌های حاوی رشته‌های کلاژن را گرم می‌کند. این گرمایش موضعی منجر به انقباض فوری رشته‌های کلاژن می‌شود و همچنین باعث افزایش متابولیسم سلول‌های تولید کننده ماتریکس خارجی سلول می‌شود که در نتیجه تسریع تولید رشته‌های جدید الاستین و کلاژن خواهد شد. این انقباض و بازسازی رشته‌های کلاژن و الاستین، منجر به تقویت و جوان‌تر شدن پوست می‌شود. این روش درمانی برای سفت‌تر شدن و جوان‌تر کردن پوست در مناطق مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله مناطق محبوب برای این درمان می‌توان به شکم و گردن اشاره کرد. پس از انجام فرایند درمان، یک ژل خنک‌کننده روی ناحیه درمان شده قرار داده می‌شود. کارایی این روش درمانی بدون درد و جراحی به صورت بالینی در سفت‌تر شدن و جوان‌تر کردن پوست و ایجاد یک پوست سالم‌تر و نرم‌تر تأیید شده است.

 مراقبت‌های قبل و بعد از انجام RF


 • از اجام هرگونه عملی که پیش از جلسات درمانی پوستتان را تحریک نماید، خودداری نمایید. این اعمال می‌تواند شامل برنزه کردن (طبیعی یا مصنوعی) باشد. ایجاد درد ناشی از گرمای اضافی ایجاد شده بر روی پوست آسیب دیده محتمل‌تر خواهد بود؛ با این حال پوست برنزه از قبل مشکلی ندارد.
 • بلافاصله پس از جلسه درمان با امواج فراصوت، حمام یا سونای داغ نگیرید.
 • سعی کنید یک وعده غذایی کم کالری حاوی پروتئین و نوشیدن حداقل یک لیوان آب گرم (آب گاز دار، pop، قهوه و … ننوشید) قبل و بعد از جلسه داشته باشید.
 • انجام تمریناتی مانند پیاده روی تند، دوچرخه سواری یا دیگر فعالیتهای هوازی برای حداقل سه روز پس از جلسه درمانی به منظور تحریک فعالیتهای لنفاوی، چرا که حذف چربی‌ها از طریق سیستم لنفاوی تا ۷۲ ساعت ادامه پیدا خواهد نمود. از یک برنامه تمرینی مناسب پیروی کنید.
 • RF در حضور آب به بهترین شکل انجام خواهد شد، بنابراین از خوردن کافئین و یا داروهای ادرار آور حداقل ۲ روز پیش از درمان، خودداری کنید. نوشیدن آب زیاد به شما در بهبود متابولیزم و افزایش خروج سموم – آزادسازی متابولیت‌های چربی به خارج بدن – کمک می‌کند.
 • ماساژی به منظور تخلیه لنف‌ها نیز برای بهبود گردش و سیستم لنفاوی که به تخلیه مایعات کمک می‌کنند، مفید است.
 • دستیابی به یک سبک زندگی بدون تنش نیز می‌تواند به بدن در بیرون کشیدن موثر چربی‌ها از مکانهای مختلف کمک کند.

سوالات متداول


در هنگام انجام این فرایند بیمار چه احساسی را تجربه می‌کند؟

در هنگام انجام این فرایند بیمار چه احساسی را تجربه می‌کند

این روند درمانی برای اکثر افراد بدون درد و بسیار راحت است. برخی افراد ممکن است احساس درد بسیار کمی ناشی از انتشار امواج صوتی خاص درون بدن کنند. این درد بسیار اندک است و به محض دور شدن دستگاه از بدن، از بین می‌رود و هیچ آسیبی ایجاد نمی‌کند. همچنین، در طول درمان ممکن است احساس گرمایش شود. اگر زمانی با گرمای زیادی مواجه شدید، می‌توانید بلافاصله اعمال مقدار بیشتری از ژل فراصوت را درخواست کنید. RF یک روش درمان بدون درد است و ممکن است در اثر آن قرمزی اندکی ایجاد شود، اما اصولاً هیچگونه دردی ایجاد نمی‌کند. گرمای ایجاد شده توسط دستگاه در طول جلسه درمانی کاملاً قابل تحمل است.

انجام فرایند آر اف چقدر طول می‌کشد؟

زمان انجام فرایند آر اف به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و بین ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه متغیر است. پزشک در مورد مدت زمان انجام فرایند پس از برنامه‌ریزی برای درمان و پس از جلسه مشاوره با شما صحبت می‌کند.

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب به چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولاً برای دست‌یابی به نتایج مطلوب انجام یک دوره درمانی توصیه می‌شود. تعداد جلسات درمانی به ناحیه‌ای که باید تحت درمان قرار گیرد بستگی دارد اما معمولاً انتظار می‌رود که بین ۸ تا ۱۰ جلسه با فواصل دو هفته‌ای نیاز باشد.

نتایج پس از چه مدتی ملموس می‌شود؟

سرعت دست‌یابی به نتایج به نوع بدن، ناحیه تحت درمان و میزان مطلوبیت نتایج بستگی دارد. بیشتر مردم می‌توانند نتایج را پس از انجام ۲ جلسه درمانی مشاهده کنند.

نتایج حاصل از فرایند RF چه مدت باقی می‌ماند؟

پس از انجام فرایند rf، نتایج حاصله به طور متوسط از ۱۲ تا ۱۸ ماه روی بدن باقی می‌ماند. به هر حال، این مدت به نوع سبک زندگی شما و عوامل دیگری مانند رژیم غذایی، سن و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. شما باید برای حفظ نتایج این فرایند را دوباره انجام دهید. اگر فکر می‌کنید که به ادامه انجام این فرایند نیاز دارید ما توصیه می‌کنیم که قبل از رزرو نوبت برای شروع دوره درمانی جدید حداقل به مدت ۳ ماه صبر کنید.

 آیا RF ایمن است؟

فراکاویتاسیون (حفره زایی) روشی ایمن و بدون نیاز به جراحی و بدون بی حسی است؛ غیرتهاجمی، هیچگونه برش، زخم و دوره نقاهتی پس از جلسه درمانی مورد نیاز نیست.  با توجه به پارامترها مافوق صوت سطوح انرژی، می‌توان از ایجاد آسیب بر روی تنها سلولهای چربی و عدم تداخل با هیچ ارگان دیگری، اطمینان حاصل نمود.

بهبودی و نقاهت این روش چگونه است؟

ممکن است شما پس از انجام این فرایند نیاز بیشتری به دفع ادرار داشته باشید زیرا با به کار بردن این روش، درناژ لنفاوی تحریک شده و سلول‌های تجزیه شده چربی از طریق کبد متابولیزه شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند. حتماً مقادیر زیادی مایعات بنوشید تا به شما در شستشوی این مواد و دفع آنها از بدن کمک کند.

خطرت احتمالی و عوارض جانبی این روش لاغزی موضعی چه می‌باشد؟

خطرات و عوارض جانبی رادیو فرکانسی برای بدن بسیار نادر هستند. بعضی از عوارض ممکن است شامل کمی قرمزی پوست و تورم کم در ناحیه درمان شده باشد. همچنین، ایجاد کبودی در ناحیه درمان شده نیز ممکن است، اما تمام این عوارض به موقتی هستند و بعداً بهبود می‌یابند. مهمترین خطر مرتبط با انجام درمان رادیو فرکانسی، سوختگی است که ممکن است ناشی از دستگاه باشد. با این حال، این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد و در صورتی که یک پزشک ماهر و مجرب این فرایند را انجام دهد، احتمال وقوع چنین مشکلاتی بسیار کم است.

هزینه این روش چقدر است؟

هزینه درمان به روش رادیو فرکانسی (آر اف) متغیر بوده و به نوع دستگاه rf مورد استفاده، تعداد قسمت‌هایی از بدن که باید تحت درمان قرار گیرند، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، دستمزد پزشک و محل جغرافیای مطب وی بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان