آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن (سفت کردن پوست)

 

sdjvh

با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین کندتر شده، آفتاب‌سوختگی اثرات نامطلوب خود را روی پوست شما گذاشته و زمانی که در آینه نگاه می‌کنید و سیاهی دور چشم خود را می‌بینید متوجه وجود قدرت جاذبه زمین می‌شوید اما یک راه برای بازگشت به گذشته و رفع چین و چروک‌های پوست وجود دارد. به این روش سفت کردن پوست گفته می‌شود که به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژی یک عمل بسیار متداول است. در واقع، سفت کردن پوست به راحتی و تحت عمل بسیار ساده سرپایی انجام می‌شود که می‌تواند به میزان چشمگیری ظاهر شما را بهبود داده و طول دوره بهبودی آن بسیار کوتاه است. اثربخشی این روش برای درمان شلی پوست به سن، سبک زندگی و سطح فعلی تولید کلاژن در پوست شما بستگی دارد.

اگر شما به دنبال یک روش برای جوانسازی پوست خود هستید، عمل سفت کردن پوست می‌توانید تغییرات عظیمی در زندگی شما ایجاد کند. متخصصین در کلینیک پوست و موی رازی تعیین خواهند کرد که کدام روش سفت کردن پوست مناسب شرایط شما است. سفت کردن پوست یک روش مناسب است که می‌تواند صورت شما را 10 تا 15 سال جوان‌تر کند. با به کار گیری روش‌های سنتی مانند لیفت صورت یا با به کارگیری روش‌های کم تهاجمی مانند ترمیژ، هایفو، لیزر درمانی، تزریق ژل و فیلر و لیفت با نخ می‌توان پوست شل شده صورت را کشیده و سفت کرد.

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رفع شلی و افتادگی پوست یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

علل شل شدن و افتادگی پوست چیست؟


بارداری یکی از دلایل اصلی شل شدن پوست است زیرا به واسطه بارداری، پوست بیش از حد معمول کشیده می‌شود. افزایش سن، کاهش زیاد وزن، عوامل ژنتیکی و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماورا بنفش از دلایل عمده کاهش خاصیت الاستیکی پوست است. این عوامل می‌تواند باعث آسیب فیبرهای کلاژن و کاهش تعداد فیبروبلاست ها (سلول‌هایی که فیبر کلاژن تولید می‌کنند) شوند. در نتیجه پوست شروع به شل شدن و افتادن می‌کند.

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان به این روش درمان کرد؟


 • چشم‌ها
 • ابروها
 • صورت
 • گردن
 • پاها
 • شکم
 • پهلوها
 • ران‌ها
 • دست‌ها
 • باسن
 • چربی‌های پشت
 • بازوها

روش‌های سفت کردن پوست


روش‌های سفت کردن و درمان شل شدن پوست بیشتر در صورت استفاده می‌شوند و شامل طیف وسیعی از گزینه‌های مختلف از جراحی‌های تهاجمی که اثرات آن بلند مدت باقی مانده تا روش‌های کم تهاجمی که تولید کلاژن را به مرور در پوست تحریک می‌کند می‌شود.

ژل‌های تزریقی 

fgknhjfg

در این روش ترکیبات شیمیایی مستقیماً در ناحیه مشکل‌دار صورت تزریق می‌شود. ژل‌ها و فیلرهای پوستی برای سفت کردن و درمان افتادگی پوست و پر کردن فضاهای خالی زیر پوست، تحریک تولید کلاژن از طریق واکنش‌های شیمیایی طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. ژل‌ها و فیلرهای پوستی در انواع مختلف وجود دارند و شما باید در مورد گزینه‌های مناسب با پزشک مشورت کنید. به هر حال، اگر شما می‌خواهید با استفاده از این روش پوست خود را سفت کنید به یاد داشته باشید که اثر این تزریق‌ها موقتی است و شما باید 12 تا 24 ماه بعد دوباره درمان تجدید شود.

لیزر

zjkdvnh

در سفت کردن پوست به وسیله لیزر از انرژی حرارتی برای تولید کلاژن بیشتر در لایه‌های پوست استفاده می‌شود. هر چه تولید کلاژن در پوست افزایش یابد، پوست شما سفت‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. شما بلافاصله پس از انجام فرایند نتایج را احساس کرده و تا زمانی که تولید کلاژن در حال افزایش است بهبود نتایج ادامه می‌یابد.

اولتراسوند متمرکزشده

jbfdf

یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست استفاده از اولتراسوند متمرکزشده که به آن اولتراپی (هایفو) گفته می‌شود است. با این روش تولید کلاژن طبیعی در بدن تحریک می‌شود. به مرور زمان، پوست جوان‌تر شده و سفت‌تر می‌شود. این روش سفت کردن پوست در کاهش و رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز پوست بسیار مؤثر بوده و طول دوره بهبودی آن نیز بسیار کوتاه است.

ترمیژ wegfikd

یکی دیگر از روش‌های سفت کردن پوست و درمان افتادگی پوست  ترمیژ است. این روش درمانی از رادیوفرکانسی برای تحریک تولید کلاژن و تقویت پوست استفاده می‌شود. کلاژن برای سفت کردن پوست لازم است و با افزایش سن، تولید کلاژن در بدن کند شده و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. با تحریک فیبرهای کلاژن، ترمیژ پوست را سفت‌تر کرده و باعث تغییرات قابل توجهی در ظاهر بیشتر بیماران می‌شود. بهترین نکته در مورد ترمیژ این است که این روش غیرتهاجمی بوده و دردناک نیست.

لیفت صورت

سلریسر

بهترین روش شناخته شده برای سفت کردن پوست صورت، لیفت صورت است. این یک روش جراحی برای برداشتن پوست اضافی شل شده و کشیدن پوست برای سفت کردن آن است. با این که در برخی موارد در حین انجام این عمل کار زیادی روی صورت انجام می‌شود اما معمولاً لیفت صورت به بیهوشی عمومی نیازی ندارد. در بیشتر موارد لیفت صورت به عنوان یک عمل سرپایی محسوب شده که نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. نکته مثبت این روش سفت کردن پوست این است که نتایج حاصل از انجام آن چشمگیر بوده و معمولاً اثر آن مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند. پس از بهبودی کامل، شما به میزان چشمگیری جوان‌تر شده و ظاهر چین و چروک‌ها و افتادگی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

لیفت پیشانی و لیفت ابرو

sjdhs

لیفت پیشانی و لیفت ابرو برای بیمارانی که پوست ناحیه ابروی آنها شروع به افتادن و شل شدن کرده است و باعث ایجاد خط اخم و چین و چروک‌های صورت شده و ابروی آنها روی چشم آنها را پوشانده است (این موضوع می‌تواند باعث اختلال در دید شود) مناسب است. در لیفت ابرو یک شکاف در پشت خط رویش مو ایجاد شده و بافت اضافی آن برداشته شده و پوست ابرو به ناحیه جدید انتقال پیدا می‌کند.

لیفت گردن

hsd

در لیفت گردن، ظاهر پوست گردن بهبود می‌یابد. با افزایش سن، رشته‌های طنابی گردن (به شکل رشته‌های طنابی شکل که از چانه به سمت استخوان ترقوه می‌روند) رشد می‌کنند. همچنین ممکن است زمانی که پوست زیر چانه شل شود و با حرکات سر شروع به تکان خوردن کند گردن بوقلمونی شکل می‌گیرد. لیفت گردن ممکن است یک یا دو بخش شامل برداشتن پوست اضافی و سفت کردن عضلات گردن داشته باشد؛ مانند لیفت صورت، طول دوره بهبودی بین 4 تا 6 هفته است.

  لیفت با نخ

اغشسر

لیفت با نخ نیز یکی دیگر از روش‌های سفت کردن پوست بوده که با استفاده از نخ‌هایی که با سوزن داخل پوست قرار داده می‌شود انجام می‌گردد. این نخ‌ها صورت را کشیده تا ظاهر آن جوان شود. کلاژن در اطراف نخ‌ها افزایش یافته و باعث حفظ نخ‌ها در محل خود می‌شود. نتایج حاصل از این عمل مانند نتایج حاصل از روش‌های تهاجمی است. این عمل در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.

 هزینه


هزینه سفت کردن پوست به میزان زیادی به نوع عمل یا فرایند، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، دستمزد پزشک و محل جغرافیایی مطب او بستگی دارد.

مشاوره رایگان