آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی

sfafas

با پیر شدن، عضلات صورت ضعیف می‌شوند و رنگ پوست نیز تغییر می‌کند. پوست اضافی روی پیشانی به دلیل نیروی جاذبه باعث فروکشی ابروها می‌شود. از دست دادن خاصیت ارتجاعی در پوست، باعث می‌شود پوست اضافی پیشانی ابروها را به سمت پلک‌ها بکشد و چین و چروک اطراف چشم‌ها را ایجاد کند. اخم کردن همچنین باعث ایجاد یک خط عمودی بین دو ابرو می‌شود. در طول زمان، خط اخم به طور کامل قابل مشاهده است و باعث می‌شود شما به نظر عصبانی یا نگران بیایید. لیفت ابرو یک روش ساده است که با استفاده از آن، قسمت بالای چشم‌ها بالا کشیده می‌شود و چشم‌ها بیشتر بروز می‌کنند و صورت جوان‌تر به نظر می‌رسد.

اگر شما در پیشانی خود چین و چروک داشته باشید یا بین ابروهای شما خطی ایجاد شده باشد و یا ابروهای شما افتاده باشند می‌توانید با کمک عمل لیفت ابرو این مشکلات را حل کنید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی متناسب با محل و شدت مشکلی که باید درمان شود، رویکرد و عمل یا فرایند مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهند. ممکن است متخصصین به شما پیشنهاد دهند که این فرایند را همراه با عمل‌های دیگر صورت مانند عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یا عمل لیفت صورت انجام دهید تا به نتایج مطلوب‌تری دست یابید.

برای دریافت مشاوره و مطرح کردن سؤالات خود یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید

لیفت ابرو یا لیفت پیشانی چیست؟


لیفت ابرو یا لیفت پیشانی عملی است که ظاهر جوان صورت را به قسمت بالای چشم‌ها و ابروهای شما را بازمی‌گرداند. با انجام این عمل، افتادگی ابروها یا بافت ابرو به سمت بالا کشیده می‌شوند. با انجام این عمل همچنین می‌توان خطوط افقی پیشانی و خط اخم را که باعث می‌شوند شخص خسته یا ناراحت به نظر برسد درمان کرد. این یک روش کاملاً مؤثر در جوانسازی صورت و از بین بردن خطوط و چین و چروک‌ها است.با این که غالباً فرایند لیفت ابرو به دلایل زیبایی انجام می‌شود اما افتادگی شدید ابروها و پلک‌های بالایی ممکن است باعث ایجاد اختلال در دید شود که می‌توان با کمک این روش ساده و سریع مشکل را حل کرد. این فرایند ممکن است همراه با عمل‌های زیبایی صورت مانند عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) ، لیفت صورت و لیزر درمانی صورت انجام شود.

چه موقع باید لیفت ابرو انجام شود و پس از انجامان چه انتظاراتی باید داشت؟


لیفت ابرو و پیشانی برای اصلاح و ترمیم سه مشکل انجام می‌شود:

  • پری جانبی پلک بالا و پایین ابرو که باعث می‌شود بیماران خسته به نظر برسند. این مشکل به دلیل وجود نیروی جاذبه زمین و اثر آن بر پیشانی و پوست ابروها ایجاد می‌شود.
  • خط اخم که به دلیل انقباض عضلات بین ابروها بالای پل بینی ایجاد می‌شود.
  • چین و چروک‌های عرضی پیشانی که به دلیل فعالیت آنها در بالا و پایین بردن ابروها ایجاد می‌شود..

انجام عمل لیفت ابرو یا لیفت پیشانی برای چه کسانی مناسب است؟


معمولاً ابروهای افراد بین ۴۰ تا ۷۰ ساله دچار افتادگی می‌شود. این افتادگی باعث ایجاد یک لایه اضافی روی پلک شده و چهره بیماران را خسته‌تر نشان می‌دهد. افراد دارای خط اخم نیز می‌توانند برای رفع این مشکل از این عمل استفاده کنند.

مزایای انجام لیفت ابرو یا لیفت پیشانی


نحوه انجام عمل لیفت ابرو و لیفت پیشانی


 تزریق بوتاکس

dsgsgg

با استفاده از تزریق بوتاکس، می‌توان خطوط و چین و چروک‌های پیشانی را هموار کرده و ابروها را بالا کشید. در اکثر موارد، فرایند تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها به سرعت انجام می‌شود. معمولاً، جراح مواد را در عضلاتی که ابروها را پایین می‌کشند و باعث افتادگی آنها می‌شوند، تزریق می‌کند. این تزریق باعث می‌شود که عصب‌ها قادر به ارسال سیگنال به عضلات تحت درمان نباشند و در نتیجه، عضلاتی که ابروها را بالا می‌کشند بدون مقاومت از طرف عضلات پایین‌آورنده ابرو به کار خود ادامه دهند. همچنین، ممکن است جراح بوتاکس را در عضلاتی که باعث ایجاد خط اخم شده‌اند یا در عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک‌های پیشانی شده‌اند، تزریق کند. معمولاً، فرآیند تزریق حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

لیفت با نخ

لیفت ابرو با نخ یک روش کم‌تهاجمی برای جوانسازی پیشانی است که تحت بیهوشی موضعی به عنوان یک عمل سرپایی انجام می‌شود. در این روش از نخ‌های جراحی برای لیفت و نگه‌داشتن ابروهای افتاده، گونه‌ها، صورت و گردن استفاده می‌شود. این نخ‌ها در زیر پوست قابل دیده شدن نیستند و با دقت و با استفاده از سوزن‌های ریزی در محل تحت درمان قرار داده می‌شوند. زمانی که نخ‌ها به اندازه کافی ابروها را بالا کشیدند، سوزن‌ها خارج شده و انتهای نخ بریده و گره زده می‌شود تا در زیر پوست قابل احساس و دیده نباشد.

عمل باز لیفت ابرو

sfsdgds

اگر جراح تشخیص دهد که لیفت ابروی باز برای شما مناسب است، او یک شکاف را از یک گوش در امتداد خط رویش موها در صورت شما ایجاد خواهد کرد. این مورد باید به طور واضح به خاطر داشته شود که این شکاف معمولاً در چین و چروک‌های طبیعی پیشانی قرار می‌گیرد و برای افرادی که موهای بلند یا تند روی پیشانی ندارند، مشکلی ایجاد نمی‌شود. پس از ایجاد شکاف، جراح پوست بالایی صورت را با دقت از بافت زیرین جدا می‌کند و سپس عضلات را کاهش یا سفت می‌کند تا پوست و عضلات اضافی که باعث ایجاد چین و چروک شده‌اند را بردارد. سپس پوست اضافی برداشته شده و باقیمانده پوست کشیده شده و محل شکاف با استفاده از خیاطی یا استفاده از گیره‌های جراحی به هم متصل می‌شود.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

p[[p

برای انجام روش لیفت ابرو، جراح ابتدا ۳ تا ۵ شکاف در نقاط مختلف پوست سر ایجاد می‌کند و سپس از طریق این شکاف‌ها یک لوله پلاستیکی باریک با دوربین تعبیه شده را رد می‌کند. تصاویر زنده‌ای که توسط این دوربین‌ها گرفته می‌شود، نشان داده شده که به کمک آنها جراح قادر خواهد بود تا عضلات و بافت‌های چربی زیر خط رویش مو را تحت عمل جراحی قرار دهد. سپس ابروها لیفت داده شده و با استفاده از بخیه یا پیچ‌های موقتی زیر خط رویش موها نگه داشته می‌شوند و شکاف‌های ایجاد شده نیز با بخیه یا گیره‌های جراحی بسته می‌شوند.

بهبودی و نقاهت


پس از انجام عمل، بیماران ممکن است احساس ناراحتی و سردرد کنند. اما این عوارض با استفاده از داروهای تجویزی که توسط پزشک تجویز می‌شوند، قابل کنترل هستند. تورم در ناحیه پیشانی و چشم‌ها و گاهی در گونه‌ها نیز معمول است. برای کاهش تورم، مهم است سر خود را به بالا نگه دارید. همچنین، ممکن است ناحیه درمان شده به صورتی که سیاه یا آبی رنگ می‌شود، نشان دهد. تورم و کبودی معمولاً در طی یک هفته پس از عمل بهبود می‌یابند. بیماران اکثراً می‌توانند بین ۱۰ تا ۱۴ روز پس از عمل به کار خود بازگردند، اما باید فعالیت‌های سنگین را به مدت چند هفته محدود کنند.

خطرات احتمالی


در حالی که بروز عوارض جانبی لیفت ابرو و لیفت پیشانی به ندرت اتفاق می‌افتد اما ممکن است عدم تقارن جزئی در ابروها دیده شود. همچنین خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی، از دست رفتن احساس در پوست و ریزش موقتی مو نیز ممکن است رخ دهند.

هزینه


هزینه لیفت ابرو و لیفت پیشانی به شدت چین و چروک‌ها و خطوط، نوع عمل یا فرایند انجام شده، دستمزد پزشک و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان