آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با تزریق و جراحی

sfafas

با افزایش سن، عضلات صورت ضعیف شده و رنگ پوست نیز تغییر می‌کند و پوست اضافی روی پیشانی که به دلیل نیروی جاذبه ایجاد شده است باعث پایین آمدن ابروها می‌شود. فقدان خاصیت ارتجاعی که در جوانی وجود داشت باعث می‌شود که پوست اضافی پیشانی، ابروها را تا روی پلک‌ها پایین آورده و باعث ایجاد چین و چروک اطراف چشم‌ها شود. اخم کردن نیز باعث ایجاد یک خط عمودی بین دو ابرو می‌شود. به مرور زمان خط اخم کاملاً به چشم آمده و باعث می‌شود که شما عصبانی یا نگران به نظر برسید.لیفت ابرو یک عمل ساده است که از طریق آن قسمت بالای چشم‌ها بالا کشیده شده و چشم‌ها نمایان‌تر گردیده و صورت جوان‌تر به نظر می‌رسد.

اگر شما در پیشانی خود چین و چروک داشته باشید یا بین ابروهای شما خطی ایجاد شده باشد و یا ابروهای شما افتاده باشند می‌توانید با کمک عمل لیفت ابرو این مشکلات را حل کنید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی متناسب با محل و شدت مشکلی که باید درمان شود، رویکرد و عمل یا فرایند مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهند. ممکن است متخصصین به شما پیشنهاد دهند که این فرایند را همراه با عمل‌های دیگر صورت مانند عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یا عمل لیفت صورت انجام دهید تا به نتایج مطلوب‌تری دست یابید.

برای دریافت مشاوره و مطرح کردن سؤالات خود یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید

لیفت ابرو یا لیفت پیشانی چیست؟


لیفت ابرو یا لیفت پیشانی عملی است که ظاهر جوان صورت را به قسمت بالای چشم‌ها و ابروهای شما را بازمی‌گرداند. با انجام این عمل، افتادگی ابروها یا بافت ابرو به سمت بالا کشیده می‌شوند. با انجام این عمل همچنین می‌توان خطوط افقی پیشانی و خط اخم را که باعث می‌شوند شخص خسته یا ناراحت به نظر برسد درمان کرد. این یک روش کاملاً مؤثر در جوانسازی صورت و از بین بردن خطوط و چین و چروک‌ها است.با این که غالباً فرایند لیفت ابرو به دلایل زیبایی انجام می‌شود اما افتادگی شدید ابروها و پلک‌های بالایی ممکن است باعث ایجاد اختلال در دید شود که می‌توان با کمک این روش ساده و سریع مشکل را حل کرد. این فرایند ممکن است همراه با عمل‌های زیبایی صورت مانند عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) ، لیفت صورت و لیزر درمانی صورت انجام شود.

چه موقع باید لیفت ابرو انجام شود و پس از انجامان چه انتظاراتی باید داشت؟


لیفت ابرو و پیشانی برای اصلاح و ترمیم سه مشکل انجام می‌شود:

  • پری جانبی پلک بالا و پایین ابرو که باعث می‌شود بیماران خسته به نظر برسند. این مشکل به دلیل وجود نیروی جاذبه زمین و اثر آن بر پیشانی و پوست ابروها ایجاد می‌شود.
  • خط اخم که به دلیل انقباض عضلات بین ابروها بالای پل بینی ایجاد می‌شود.
  • چین و چروک‌های عرضی پیشانی که به دلیل فعالیت آنها در بالا و پایین بردن ابروها ایجاد می‌شود..

انجام عمل لیفت ابرو یا لیفت پیشانی برای چه کسانی مناسب است؟


معمولاً ابروهای افراد بین 40 تا 70 ساله دچار افتادگی می‌شود. این افتادگی باعث ایجاد یک لایه اضافی روی پلک شده و چهره بیماران را خسته‌تر نشان می‌دهد. افراد دارای خط اخم نیز می‌توانند برای رفع این مشکل از این عمل استفاده کنند.

مزایای انجام لیفت ابرو یا لیفت پیشانی


نحوه انجام عمل لیفت ابرو و لیفت پیشانی


 تزریق بوتاکس

dsgsgg

با تزریق بوتاکس می‌توان خطوط و چین و چروک‌های پیشانی را هموار کرده و ابروها را بالا کشید. در بیشتر موارد، فرایند تزریق بوتاکس بالا بردن ابروها به سرعت انجام می‌شود. معمولاً جراح مواد را در عضلاتی که ابروها را پایین می‌کشند و باعث افتادگی آنها می‌شوند تزریق می‌کند. از آنجا که تزریق بوتاکس باعث می‌شود که عصب‌ها قادر به ارسال سیگنال به عضلات تحت درمان نباشند در نتیجه عضلاتی که ابروها را بالا می‌کشند می‌توانند بدون وجود مقاومت از طرف عضلات پایین آورنده ابرو به کار خود ادامه دهند. همچنین ممکن است جراح، بوتاکس را در عضلاتی که باعث ایجاد خط اخم شده‌اند یا در عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک‌های پیشانی شده‌اند تزریق کند. معمولاً فرانید تزریق در حدود 15 دقیقه طول می‌کشد.

لیفت با نخ

لیفت ابرو با نخ روشی کم تهاجمی است که برای جوانسازی پیشانی طراحی شده و تحت بیهوشی موضعی به عنوان یک عمل سرپایی انجام می‌شود. در لیفت ابرو با نخ از نخ‌های ظریف جراحی برای لیفت و نگه‌داشتن ابروهای افتاده، گونه‌ها، صورت و گردن استفاده می‌شود. این نخ‌ها در زیر پوست قابل دیده شدن نیستند. نخ‌ها با دقت و با استفاده از سوزن‌های ریزی در محل تحت درمان قرار داده می‌شوند. زمانی که نخ‌ها به اندازه کافی ابروها را بالا کشیدند، سوزن‌ها خارج شده و انتهای نخ بریده و گره زده می‌شود به طوری که در زیر پوست قابل احساس و دیده نباشد.

عمل باز لیفت ابرو

sfsdgds

اگر انجام عمل باز لیفت ابرو برای شما مناسب تشخیص داده شود، جراح یک شکاف از یک گوش در امتداد خط رویش مو در صورت شما ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید که چون این شکاف معمولاً در چین و چروک‌های طبیعی پیشانی استتار می‌شوند مشکلی برای افراد طاس یا کم مو ایجاد نمی‌کند. وقتی که شکاف ایجاد شد، جراح پوست قسمت بالایی صورت را به دقت از بافت زیرین آن جدا کرده و سپس اقدام به کاهش یا سفت کرده عضلات کرده تا پوست و عضلات اضافی که باعث ایجاد چین و چروک شده‌اند را بردارد. سپس پوست اضافی برداشته شده و بقیه پوست کشیده شده و محل شکاف بخیه شده یا به وسیله گیره‌های جراحی به هم متصل می‌شود

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

p[[p

برای انجام این روش لیفت ابرو، جراح 3 تا 5 شکاف در محل‌های مختلف پوست سر ایجاد کرده و یک لوله پلاستیکی باریک که انتهای آن یک دوربین تعبیه شده است را از درون آنها رد می‌کند. عکس‌هایی که توسط این دوربین‌ها گرفته می‌شود به صورت زنده از طریق صفحه نمایش نشان داده شده که به کمک آنها جراح قادر خواهد بود که عضلات و بافت‌های چربی زیر خط رویش مو را تحت عمل جراحی قرار دهد. ابروها لیفت داده شده و به وسیله بخیه یا پیچ‌های موقتی زیر خط رویش موها نگه داشته می‌شوند و شکاف‌های ایجاد شده هم به وسیله بخیه یا گیره‌های جراحی بسته می‌شوند

بهبودی و نقاهت


در بیشتر موارد، بیماران در ناحیه شکافته شده پوست احساس ناراحتی می‌کنند یا دچار سر درد می‌شوند که با مصرف داروهای تجویزی قابل کنترل هستند. تورم پیشانی و چشم‌ها و در برخی موارد تورم گونه‌ها نیز معمول است. برای کاهش تورم شما باید سر خود را بالا نگه دارید. ممکن است علائمی از کبودی (سیاه شدن یا آبی‌رنگ شدن ناحیه درمان شده) نیز دیده شود. تورم و کبودی در مدت یک هفته پس از عمل از بین می‌روند. در بیشتر موارد، بیماران قادرند 10 تا 14 روز پس از عمل سر کار خود بازگردند. انجام فعالیت‌های شدید باید به مدت چند هفته محدود شوند.

خطرات احتمالی


در حالی که بروز عوارض جانبی لیفت ابرو و لیفت پیشانی به ندرت اتفاق می‌افتد اما ممکن است عدم تقارن جزئی در ابروها دیده شود. همچنین خطرات احتمالی ناشی از بیهوشی، از دست رفتن احساس در پوست و ریزش موقتی مو نیز ممکن است رخ دهند.

هزینه


هزینه لیفت ابرو و لیفت پیشانی به شدت چین و چروک‌ها و خطوط، نوع عمل یا فرایند انجام شده، دستمزد پزشک و محل جغرافیایی مطب وی بستگی دارد.

مشاوره رایگان