آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

رفع خط اخم با تزریق بوتاکس و ژل

 

chinpishani

اگر چه چین‌وچروک‌های پیشانی می‌تواند در هر سنی آشکار و نمایان شود اما معمولاً این نوع چین‌وچروک یکی از واضح‌ترین نشانه‌های بالا رفتن سن به حساب می‌آید. چین‌وچروک‌های پیشانی معمولاً به شکل خطوط افقی ظاهر می‌شوند که در تمام پوست پیشانی امتداد دارند. همچنین ممکن است که در اطراف ابروهای خود خطوط عمودی کوچکی را نیز ببینید. وقتی میزان کلاژن و الاستین که باعث صاف و بدون چین‌وچروک بودن پوست در جوانی هستند کاهش پیدا کند چین‌وچروک‌هایی بر روی پیشانی به وجود می‌آید. روش‌های قطعی متعددی جهت کاهش، رفع و از بین بردن چین‌وچروک‌های پیشانی و خطوط اخم در دسترس است که به چهره فرد ظاهری جوان‌تر می‌بخشند.

 متخصصین ما در کلینیک رازی شدت چین‌وچروک‌ها را ارزیابی می‌کنند و بسته به محل بروز آنها مناسب‌ترین روش درمانی را به شما پیشنهاد خواهند کرد. این روش‌های درمانی عبارتند از: بازسازی و جوانسازی پوست به‌وسیله لیزر فرکشنال، میکرونیدلینگ، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و لیفت پیشانی و ابرو. این روش‌های درمانی در کاهش میزان چین‌وچروک‌های پیشانی، خطوط اخم و رفع نشانه‌های افزایش سن بسیار مؤثرند و به چهره فرد ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر می‌بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رفع خط اخم و چین‌ و چروک پیشانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

علت بوجود آمدن چین‌ و چروک پیشانی و خطوط اخم


chinpishani4

با افزایش سن فرد، حالت کشسانی پوست کاهش پیدا می‌کند، این امر علت اصلی بروز چین‌وچروک در پیشانی است. با پیر شدن بدن، روند تقسیم سلولی نیز آهسته شده، لایه درمیس پوست (لایه میانی پوست) شروع به نازک شدن می‌کند و سلول‌های چربی موجود در زیر لایه درمیس خشک می‌شوند و به علت اینکه غدد چربی به میزان کمتری امولسیون آبی- لیپیدی تولید می‌کند رطوبت پوست کمتر شده و پوست خشک‌تر می‌شود.

تارهای کلاژن که از ساختار لایه‌های پوست محافظت می‌کند ضعیف و نازک می‌گردد. در همین زمان پروتئین الاستین در بافت همبند آسیب می‌بیند و خاصیت کشسانی پوست تحت تأثیر این مسئله قرار می‌گیرد. در این حالت دیگر پوست نمی‌تواند خود را بازسازی کند و پوست دچار افتادگی و شلی شده و چین‌وچروک‌ها بر روی پوست پیشانی بروز پیدا می‌کنند.

با کمتر شدن حالت کشسانی پوست، وقتی با ایجاد حالاتی در چهره باعث بروز کشیدگی و شیارهایی در زیر پوست می‌شوید پوست دیگر قادر به حفظ بافت گذشته خود نیست. وقتی تکرار کردن حالات احساسی در چهره به یک عادت تبدیل شود پوست نمی‌تواند به وضعیت سابق خود بازگردد و با برجسته شدن این خطوط، خطوط اخم ایجاد می‌گردد. برای مثال وقتی ما در هنگام نگران شدن، به‌طور مداوم حالت نگرانی به چهره می‌دهیم این کار می‌تواند موجب بروز چروک‌هایی در راستای خطوط اخم در پیشانی شود.

رفع خط اخم


امروزه روش‌های متعددی برای رفع چین و چروک صورت و به خصوص خط اخم وجود دارد. جراحی لیفت، لیفت با نخ و البته تزریق ژل و یا بوتولونیوم که به بوتاکس مشهور است از روش‌های رایج رفع خوصص اخم به حساب می‌آیند.

تزریق ژل و بوتاکس یکی از راحت‌ترین، کم عارضه‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌ می‌باشد. وجود چنین مزایایی، موجب استقبال گسترده‌ای از این روش‌ها شده است. در ادامه این مقاله به بررسی رفع خط اخم با استفاده از بوتاکس و ژل میپردازیم.

رفع خط اخم با تزریق بوتاکس

risquesinjectionssilicone

بوتاکس (Botox) نام تجاری ماده‌ای به نام بوتولونیوم تاکسین یا سم بوتولونیوم میباشد که از فعالیت زیستی باکتری بوتالینیوم بدست می‌آید و ماده ای به شدت سمی و کشنده برای انسان است. اما در دوزهای کم از خواص درمانی این ماده در رفع مشکلات عدیده‌ای در بدن انسان استفاده میشود.

استفاده از بوتاکس علاوه بر مصارف درمانی در عملهای سرپایی زیبایی نیز به کار گرفته میشود. در واقع بیشترین کاریرد بوتاکس در موارد زیبایی و برای رفع چین و چروک و خطوط اخم و لبخند یا پنجه کلاغی است. تزریق بوتاکس باید توسط فردی با تجربه و متخصص که به میزان دوز مورد نیاز و نحوه تزریق آشنایی دارد، صورت گیرد.

عمل کرد بوتاکس اینگونه است که با فلج موقتی اعصاب درون عضلات از حرکت کردن آنها جلوگیری میکند. برای مثال پس از تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم فرد نمیتواند عضلات پیشانی خود را تکان دهد و این مسئله در واقع میتواند موجب از یاد بردن عادت اخم کردن بشود و فرم و حالت پیشانی فرد را تغییر دهد.

توضیح کامل‌تر عملکرد بوتاکس به اینگونه است که چند قطره از بوتاکس به درون ماهیچه ایجادکننده خطوط و چروک‌ها تزریق می‌شود. بوتاکس مانع از ارسال تکانه‌های عصبی به ماهیچه شده و ماهیچه را شل می‌کند.

بوتاکس، ماهیچه‌های بیش‌ازحد فعال صورت را به حالت استراحت درمی‌آورد و از انقباض عضلات جلوگیری می‌کند. این امر از بروز خطوط دینامیکی که در هنگام اخم کردن توسط عضلات صورت ایجاد می‌شوند (خطوط اخم) پیشگیری می‌کند.

وقتی عضلات شل شوند پوست روی عضله صاف‌تر شده و چین‌وچروک‌های پیشانی محو و ناپدید می‌گردند. ظرف چند روز پس از انجام درمان، خطوط روی صورت کاهش می‌یابد و با تکرار درمان، این خطوط کاملاً رفع خواهند شد.

درمان چروک اخم پیشانی با بوتاکس نتایج چشمگیری به همراه دارد و مدت ماندگاری نتایج آن معمولاً 3 تا 6 ماه است. برنامه‌ریزی زمان در درمان چین‌وچروک‌ها با بوتاکس اهمیت بسیاری دارد، برای اینکه نتایج، ماندگاری طولانی‌مدت‌تری داشته باشد بسیار مهم است که درمان تکمیلی را قبل از دوباره فعال شدن عضله انجام شود.

رفع خط اخم با ژل

chinpishan9i

امروزه برندهای متعددی از ژل‌ها در بازار موجود‌ هستند. اما عملکرد همگی‌ آنها تقریبا به یکی شکل است. ژل ها نقش پرکنندگی فرو رفتگی‌های صورت را ایفا میکنند و از ماده ای به نام هیالورنیک اسید تشکیل شده اند که زنجیره ای هیدروکربنی استو در بدن انسان بالغ به طور طبیعی 15 گرم از این ماده وجود دارد و روزانه 30 درصد آن تجزیه شده و مجدد بازتولید میگردد. وظیفه این ماده جذب رطوبت و به تبع آن مواد مغذی در پوست بوده و نقش به سزایی در ترمیم زخم‌ها ایفا میکند.

ژل و پرکننده‌های پوستی با بافت‌های اطراف سازگاری دارند و از هیالورونیک اسید یعنی مواد طبیعی درون پوست ساخته می‌شوند. پرکننده‌های پوستی می‌توانند به تقویت و بازیابی قوام و استحکام پوست کمک کنند.

این مواد با استفاده از تکنولوژی بهبود یافته‌اند تا به لایه مناسب پوست بهتر وارد شده و تأثیرشان دوام بیشتری داشته باشد. ژوویدرم و رستیلن دو نوع از پرکننده‌های پوستی هستند که از اسید هیالورونیک ساخته‌ شده‌اند.

اسید هیالورونیک ماده‌ای طبیعی است که در بدن ما انسان‌ها وجود دارد. با بالا رفتن سن، میزان اسید هیالورونیک در بدن کاهش پیدا می‌کند و از حجم و حالت کشسانی پوست کاسته می‌شود. ژوویدرم و رستیلن، میزان اسید هیالورونیک پوست ما را افزایش داده و از شدت چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز پیشانی می‌کاهند.

ژل‌ها و پرکننده‌های پوستی یا پرکننده‌های چین‌ و چروک پیشانی، می‌توانند چروک‌ها را پر، حجم پوست را بازگردانند و یا به قسمت‌هایی از صورت که دچار افتادگی شده‌اند مجدداً حجم دهند.

ژل‌ها و پرکننده‌های پوستی قادرند فوراً چین‌وچروک‌های پیشانی را بازسازی و آنها را رفع کنند و فرورفتگی یا کاهش حجم پوست را اصلاح نمایند. بسته به نوع ژل و ماده پرکننده مور داستفاده، مدت ماندگاری نتایج سال در هر منطقه از بدن حدود 6 ماه تا 2 است اما تأثیرات ژل‌ها و مواد پرکننده نیمه دائمی و دائمی می‌تواند 5 سال و یا حتی بسیار بیشتر هم دوام داشته باشد.

بوتاکس

ژل یا بوتاکس، کدام بهترند؟


انتخاب استفاده از هرکدام از این مواد کاملا به خود شخص بستگی دارد. استفاده از هر دوی این مواد ایمن است و سالانه میلیون‌ها نفر از ژل یا بوتاکس برای انجام تزریق‌های زیبایی استفاده میکنند و تنها در 1 درصد از آنها بروز حساسیت و عوارض جانبی گزارش شده است. در استفاده از هر کدام از این محصولات نکاتی که باید در نظر گرفته شوند کیفیت و مرغوب بودن آن‌هاست.

وجود انواع برندهای اصل و تقلبی انتخاب را کمی دشوار کرده است اما آنچه توصیه میشود این است که حتما از مرکزی مطئن خرید کرده و تزریق را به فردی متخصص بسپارید.

در مورد استفاده از ژل و بوتاکس در زنان باردار و افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای اکیدا مراجعه و مشاوره با پزشک متخصص پیشنهاد میگردد.

هزینه استفاده از ژل و بوتاکس در رفع خط اخم


هزینه رفع چروک پیشانی به نوع ماده استفاده شده میزان دوز مصرفی و برند آن بستگی دارد. مورد تاثیرگذار دیگر در هزینه تزریق ژل یا بوتاکس کلینیک و همچنین متخصصی است که برای تزریق به آن مراجعه میکنید. از آنجا که تزریق بوتاکس و ژل برای مصارف زیبایی تحت پوشش بیمه های درمانی قرار ندارند بهتر است قبل از انجام آن از هزینه‌های آن مطمئن شوید.

مشاوره رایگان