جوانسازی و رفع چین و چروک پوست صورت

javansazi

هنگامی‌که به دنیا می‌آییم پوستی نرم، یکدست و خوش‌رنگ داریم. با بزرگ شدن و تجربه کردن زندگی، پوست به مرور زمان زیبایی خود را از دست می‌دهد. ممکن است در دوران بلوغ به جوش و آکنه مبتلا شویم، برخی از زنان در دوران حاملگی با لکه‌هایی در پوست خود مواجه می‌شوند، برخی ممکن است بر اثر جراحی یا تصادف دارای جای اسکار در پوست گردند. بالا رفتن سن نیز باعث به وجود آمدن چین‌وچروک‌هایی در پوست می‌شود و نیاز به جوان‌سازی دارد. علیرغم تمامی تغییرات ناخوشایندی که در پوست ممکن است به وجود آید خبر خوب این است که شما مجبور نیستید با پوست نامطلوب با اثرات زخم و لکه‌ها زندگی کنید. روش‌های مختلفی جهت جوان سازی پوست صورت وجود دارد. متخصص زیبایی بهترین روش جوان سازی پوست را برای شما انتخاب خواهد کرد.

درمان‌های مختلفی جهت رفع نشانه‌های کهولت سن شامل از بین بردن چین‌ و چروک، جای زخم و لکه‌های صورت وجود دارد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی بهترین روش درمانی را به توجه به مشکل شما پیشنهاد خواهند داد. این روش‌ها شامل تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لایه‌برداری، میکرودرم، میکرونیدلینگ، لیزر، لیفت با نخ و لیفت صورت است. این روش‌های درمانی بسیار مؤثر و امن بوده و با بازگرداندن جوانی باعث افزایش اعتمادبه‌نفس شما خواهند شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جوان‌سازی صورت یا رزرو نوبت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

روش‌های جوان‌سازی


لایه‌برداری شیمیایی

javansazi4

اگر می‌خواهید پوستتان نرم‌تر و جوان‌تر به نظر برسد از روش  جوان سازی صورت بدون جراحی لایه‌برداری شیمیایی بهره ببرید. در این روش با استفاده از یک محلول شیمیایی لایه خارجی پوست که آسیب ‌دیده است برداشته شده و به این ترتیب بافت پوست نرم‌تر می‌شود. لایه‌برداری بخصوص برای از بین بردن چین‌ و چروک‌های دور چشم و دور لب مفید هستند. از این روش جهت برطرف کردن چین‌ و چروک‌های صورت نیز می‌توان استفاده کرد. لایه‌برداری رنگ‌های غیرطبیعی پوست و لکه‌ها را نیز از بین می‌برد. لایه‌برداری در عمق‌های مختلف می‌تواند صورت بگیرد. لایه‌برداری سطحی تغییرات کمتری ایجاد کرده و ناراحتی کمتری نیز برای پوست ایجاد می‌کند. در لایه‌برداری عمیق، نتایج حاصله طولانی مدت است. نوع و شدت محلول شیمیایی مورد استفاده، عمق لایه‌برداری را تعیین می‌کند.

میکرودرم

javansazi5

میکرودرم باعث رفع آفتاب‌سوختگی، اسکار و چین‌ و چروک شده و پوست را پاکسازی می‌کند. یک جریان آرام از ذرات ریز باعث پوست پوسته شدن سطح خارجی پوست شده و ظاهری تازه، درخشان و جوان‌تر به فرد اعطا می‌کند. در این روش مقدار کمی از پوست برداشته می‌شود لذا برای درمان نواحی حساس مانند صورت، قفسه سینه، گردن، بازوها و دست‌ها مفید است. نتیجه روند با نمایش یک پوست تمیزتر و زیباتر بلافاصله قابل مشاهده است. میکرودرم معمولاً به همراه سایر درمان‌های جوان سازی پوست صورت مانند لیزر یا لایه‌برداری شیمیایی بکار می‌رود. جهت رسیدن به نتیجه دلخواه، بهتر است از ترکیب چند روش درمانی استفاده شود.

  لیفت سانترال لب: بالا کشیدن و خوش فرم کردن لب با لیفت سانترال لب

میکرونیدلینگ

javansazi6

این روش، نیدلینگ پوست و درمان با تحریک کلاژن نیز نامیده می‌شود. میکرونیدلینگ روشی جهت جوان‌سازی و زیبا سازی پوست است که در آن با سوزن‌های بسیار کوچک جراحت‌های کنترل شده‌ای در پوست ایجاد می‌شود. این جراحت‌ها آن‌قدر کوچک هستند که هیچ اثری از آن‌ها بر جای نمی‌ماند ولی در عین حال آن‌قدر زیاد هستند که قابلیت ترمیم و خود درمانی بدن را تحریک می‌کنند. این روند ترمیم باعث ایجاد پروتئین‌های ساختاری شده و خون و سایر عوامل رشد را به سمت محل تحت درمان سرازیر می‌کند.

بهبودی

بهبودی کامل روش میکرونیدلینگ حدود 3 تا 4 روز طول می‌کشد. بیشتر بیماران جهت رسیدن به نتایج چشمگیر به 4 تا 6 جلسه درمانی نیاز دارند.

تزریق ژل

javansazi7

تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست صورت در جهان است؛ زیرا این روش آسان‌ترین، آرام‌ترین و سریع‌ترین روش جهت رسیدن به نتیجه است. این روش تنها روشی است که نتیجه درمان بلافاصله قابل ‌مشاهده است. با توجه به اینکه تزریق بسیار محبوب است بهتر است تمامی روش‌های مشابه موجود بررسی شوند.

تزریق بوتاکس

javansazi8

این روش، بهترین راه برای درمان چروک‌هایی است که در اثر حرکت ماهیچه‌ها ایجاد می‌شوند مانند خط اخم ایجادشده بین دو ابرو و چین‌ و چروک دور چشم. در این روش بوتاکس در نواحی تحت درمان تزریق شده و باعث ریلکس شدن ماهیچه‌ها می‌شود. با این کار چین‌وچروک‌های مورد نظر رفع شده و امکان ایجاد چروک در آینده نیز از بین می‌رود. این روش درمانی یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمانی در جوان‌سازی پوست است.

لیزر

javansazi9

لیزر به روشی اطلاق می‌شود که در آن از لیزر برای بهبودی ظاهر و اصلاح عیوب پوست استفاده می‌شود. لیزر فرکشنال که به آن لیزر بدون زخم نیز گفته می‌شود روشی غیرتهاجمی و بدون عمل جراحی است که باعث به حداقل رساندن عیوب پوست می‌شود. چنانچه از مشکلات پوستی مانند اثر جوش، خط‌های ناشی از چاق و لاغر شدن‌های متوالی یا چین‌وچروک‌های حاصل از بالا رفتن رنج می‌برید می‌توانید از این روش درمانی جهت معالجه آن‌ها استفاده کرده و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

چند جلسه درمانی نیاز است؟

به طور معمول 4 تا 6 جلسه درمان جوان‌سازی پوست صورت با فاصله زمانی 4 هفته جهت درمان کل صورت و یا ناحیه گردن یا قفسه سینه نیاز است.

  آر اف ونوس ویوا: مزایای جوانسازی پوست با کمک امواج RF

چه نتایجی از این روند درمانی انتظار می‌رود؟

بیشتر بیماران بعد از جلسه دوم استفاده از روش لیزر شاهد بهبودهایی در ظاهر پوست خود خواهند بود. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است 4 تا 6 جلسه درمانی جوان‌سازی پوست انجام شود.

هایفوتراپی

javansazi10

لیفت پوست بدون عمل جراحی یکی از بیشترین روش‌های درمانی در حال انجام و هایفوتراپی آخرین فناوری غیرجراحی در این روش است که نیاز به فقط یک جلسه درمان دارد. این روش بر روی لیفت ابرو، لیفت خط گونه، رفع خط خنده، رفع چین‌وچروک دور لب و به طور کلی رفع شلی و افتادگی پوست و جوان‌سازی آن تمرکز دارد. انرژی صوتی متمرکز شده باعث ایجاد مناطق حرارتی در 3 عمق مختلف می‌شود. در این حالت عکس‌العمل بدن جهت ترمیم فعال شده و سبب تولید کلاژن جدید و ایجاد پوست سفت‌تر و صاف‌تر می‌گردد. در این روش درمانی غیرتهاجمی بیمار به بستری شدن نیاز ندارد.

لیفت با نخ

javansazi11

نخ‌ها دارای دندانه‌ها و پرزهایی با جهت‌های یک طرفه هستند که در بافت‌های زیرپوستی گیر کرده و باعث نگه‌داشتن پوست و لیفت پوست می‌گردند. این نخ‌ها در نواحی از پیش تعیین شده و با دقت فراوان در زیر پوست بیمار قرار داده شده و باعث محافظت و لیفت بافت‌های پوست در جهت دلخواه می‌گردند.  نتایج اولیه لیفت صورت با نخ بسیار چشمگیر بوده و ممکن است در عرض شش ماه بهبود پیدا کند. در این زمان کلاژن در اطراف نخ‌ها تجمع کرده و باعث لیفت بیشتر پوست می‌شود.

این روش در مقابل روش‌های معمول لیفت صورت، لیفت میانه صورت و لیفت ابرو حالت تهاجمی کمتری داشته و به درمان کمتر و مدت زمان کوتاه‌تری جهت بهبودی نیاز دارد. این روند در بین جوانانی که خواهان از بین بردن علائم بالا رفتن سن در صورت هستند مانند افتادگی صورت بسیار محبوب است.

لیفت صورت

javansazi12

لیفت صورت که به آن رایتیدکتومی نیز گفته می‌شود یک عمل جراحی است که جهت کاهش یا به حداقل رساندن علائم بالا رفتن سن در قسمت‌های میانی یا پایینی صورت انجام می‌شود. انجام این عمل باعث از بین بردن چربی‌های اضافه، سفت کردن ماهیچه‌های زیر پوست و فرم دهی مجدد صورت و گردن می‌شود. روشی که در لیفت صورت استفاده می‌شود به خصوصیات فردی، ساختار صورت و هدف شما از جراحی بستگی دارد. بسیاری از بیماران این عمل جراحی را با لیفت پلک، لیفت ابرو، لیزر صورت یا سایر عمل‌های جراحی زیبایی همراه می‌کنند.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ