جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن، عوارض، مزایا و هزینه

 

lif

به مرور زمان، پوست و بافت نرم صورت در اثر نیروی جاذبه شل می‌شوند. لیفتینگ گردن و صورت یک عمل جراحی است که هدف از انجام آن کاهش علائم افزایش سن و پیری در صورت و همچنین بازگرداندن طراوت و شادابی به پوست صورت و گردن است. در لیفت و کشیدن پوست صورت عضلات لایه زیرین سفت شده و پوست اضافی برداشته می‌شود. با انجام این کار ظاهر صورت و گردن شاداب‌تر شده و زیباتر به نظر می‌رسد.

با رفع چین و چروک‌ها و افتادگی پوست صورت، ظاهر آن جوان‌تر به نظر خواهد رسید. این کار از طریق به کارگیری روش‌های مختلف لیفت صورت و گردن انجام می‌شود. متخصصین کلینیک زیبایی رازی انتظارات شما را دریافته و پوستتان را برای پیشنهاد یک عمل متناسب با نیازهای شما مورد بررسی قرار می‌دهند. می‌توان به کمک عمل لیفت صورت و گردن، ظاهر پوست این نواحی را هموار، زیبا و لطیف کرد تا پس از انجام آن ظاهر کلی فرد بهبود یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیفت صورت و گردن چیست؟


علائم افزایش سن و پیری در صورت و گردن به دلایل مختلف مانند عوامل وراثتی، نوع پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سبک زندگی ظاهر می‌شوند. یک صورت پیر می‌تواند ظاهر فرد را خسته و احساسات وی را متفاوت نشان دهد. بافت‌های صورت به مرور زمان ضعیف شده و خاصیت ارتجاعی و توانایی خود را برای سفت و جوان نگه داشتن ظاهر صورت از دست می‌دهند. به علاوه، انباشتگی چربی که به طور طبیعی باعث صاف نگه داشته شدن و گرد ماندن ظاهر صورت می‌شود به سمت پایین آمده یا تخلیه می‌شوند و چاله‌هایی را روی صورت ایجاد می‌کنند. این تغییرات باعث ایجاد چین و چروک‌های عمیق، غبغب و شل شدن پوست در قسمت پایینی صورت و گردن می‌شوند.

لیفت صورت یک عمل جراحی برای رفع علائم افزایش سن در پوست صورت و گردن است. برخی از این علائم عبارتند از: چین و چروک‌های عمیق که از بینی شیوع شده و به گوشه‌های دهان ادامه می‌یابد، چربی‌های افتاده یا جابجا شده، کاهش حجم عضلات در قسمت پایین صورت و ایجاد غبغب، شل شدن پوست و انباشتگی چربی‌های اضافی زیر چانه که می‌تواند حتی در افرادی که وزن آن‌ها طبیعی است باعث ایجاد غبغب شود. لیفت گردن به جوانسازی پوست در ناحیه زیر چانه و خط فک، زیر استخوان ترقوه (استخوان‌های کلار) کمک می‌کند.

لیفت گردن و صورت اغلب همراه با عمل‌های زیبایی دیگر مانند بلفاروپلاستی (عمل جراحی زیبایی پلکلیپوساکشن، تزریق چربی، تخلیه چربی دهانی (گونه)، لیفت پیشانی، لیفت ابرو، پیلینگ شیمیایی یا لیزری و کاشت پروتز گونه یا پروتز چانه انجام می‌شود.

انجام عمل لیفت صورت و گردن برای چه افرادی مناسب است؟


شما گزینه خوبی برای قرار گرفتن تحت این نوع عمل‌ها و بهره گیری از مزایا لیفت پوست گردن و صورت هستید اگر:

 • پوست انعطاف‌پذیر و الاستیکی داشته باشید که پس از عمل روند بهبودی با موفقیت گذرانده شود.
 • استخوان‌های محکم و مشخص داشته باشید که بتواند به خوبی پشتیبانی‌های لازم را انجام دهد.
 • سلامتی کلی خوب داشته باشید که روند بهبودی به آن بستگی دارد.
 • انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید و متوجه باشید که لیفت صورت و گردن از تغییرات مربوط به افزایش سن یا تغییرات اساسی صورت جلوگیری نمی‌کند.
 • پوست شما هم در گردن و هم در صورت شل شده باشد که با برداشتن پوست اضافی سفت شود.

درمان


روش‌های انجام لیفت و کشیدن پوست صورت و گردن در همه افراد مشابه هم نیست. متناسب با خروجی و نتایج مورد انتظار، لیفت صورت شما ممکن است ترکیبی از لیفت قسمت پایین صورت، قسمت میانی یا پیشانی باشد.

لیفت پوست صورت (فقط پوست)

lift5

پوست صورت مربوط به قسمت پایین صورت و گردن می‌شود. در این عمل یک شکاف در خط مو و بالای گوش ایجاد شده و تا پشت گوش ادامه یافته و با یک انحنا دور گوش نیز شکافته شده و در خط رویش مو پشت گوش تمام می‌شود. جراح پوست را از چربی و عضلات زیرین تخلیه کرده و پوست را به عقب می‌کشد، پوست اضافی برداشته شده و شکاف بسته می‌شود.

لیفت عمیق صورت

lift6

لیفت عمیق صورت، تعدیل یافته روش قدیمی  لیفت است. در خلال این نوع از لیفت صورت، جراح قسمت‌های عمیق‌تری از صورت بیمار را قبل از لیفت و جابجایی عضلات تشریح می‌کند. به علاوه، جراح برخی لایه‌های عضلانی عمیق‌تر یا ساختارهای دیگر صورت را جدا می‌کند. این عمل باعث جوان‌سازی لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌شود.

لیفت قسمت میانی صورت

لیفت قسمت میانی پوست صورت یک عمل نسبتاً جدید است. هدف از انجام این درمان کشیدن بافت نرم روی استخوان گونه به منظور کشیدن پوست لبه بینی و پوست آویزان شده میانه صورت است. با لیفت پوست قسمت میانی صورت، گونه‌ها و قسمت پایین پلک کشیده شده و پوست گونه و چربی زیرین آن که شل شده است جابجا می‌شود. لیفت قسمت میانی صورت روش بهتری برای بازگرداند جوانی به صورت است.

لیفت صورت جزئی (مینی لیفت)

lift7

شکاف کوچکی در اطراف گوش و خط مو ایجاد می‌شود. جراح فرایند جوان‌سازی را با بازسازی پوست انجام می‌دهد تا خطوط و چین و چروک‌های ریز برطرف شوند.

لیفت گردن و پلاتیسما پلاستی

lift8

پوست افتاده و شل شده گردن به کمک عمل لیفت گردن‌ترمیم می‌شود. معمولاً شکافی کوچک‌تر از شکاف ایجاد شده برای لیفت قدیمی صورت ایجاد می‌شود، این شکاف در لاله گوش و پشت گوی و زیر چانه قرار دارد. جراح، چربی اضافی را از ناحیه گردن به کمک لیپوساکشن یا روش‌های مشابه دیگر تخلیه کرده تا عضلات گردن سفت شوند (به این عمل پلاتیسماپلاستی هم گفته می‌شود).

دروان بهبودی و نقاهت لیفت صورت و لیفت گردن


عمل جراحی کشیدن پوست صورت و لیفت گردن معمولاً بین 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد که این مدت به اهداف و نیازهای زیبایی فرد بستگی دارد. یک پوشش پنبه‌ای روی سر شما پوشانده می‌شود تا از گردن شما به مدت 1 تا 2 روز محافظت کند. زیر پوست گردن از پشت گوش تخلیه شده و تخلیه مایعات زیر پوست یک تا دو روز پس از درمان ادامه می‌یابد. بخیه‌ها هم معمولاً یک هفته پس از عمل کشیده می‌شوند. ممکن است پس از درمان، درد، گرفتگی، بیحسی، تورم و کبودی جزئی باقی بماند که با داروهای مسکن و ضد درد که در دوران بهبودی مصرف می‌کنید التیام می‌یابد. تورم صورت تا چند هفته باقی می‌ماند و تورم‌های زیر چشم حتی ممکن است مدت زمان بیشتری هم باقی بمانند. بیشتر بیماران می‌توانند پس از گذشت 7 تا 10 روز از عمل سر کار خود بازگشته و به فعالیت‌های روزمره خود مانند رانندگی بپردازند.

مزایا


تعدادی از مزایای لیفت پوست گردن و صورت در ادامه آورده شده است:

 • سفت شدن عضلات صورت
 • اصلاح و ترمیم پوست شل شده
 • بهبود ظاهر و برجستگی‌های صورت
 • بازسازی چربی‌های صورت و گردن
 • کاهش غبغب
 • سفت شدن پوست گردن
 • بازگرداندن اعتماد به نفس
 • حصول نتایج طبیعی

خطرات احتمالی و عوارض جانبی


خطرات احتمالی شامل هماتوم (به جمع شدن خون در بخشی از بدن ولی بیرون از رگ‌های خونی گفته می‌شود)، عدم تقارن، آسیب‌دیدگی عصب‌هایی که ماهیچه‌های صورت را کنترل می‌کنند (معمولاً موقتی است اما ممکن است به صورت دائمی هم باشد)، از دست دادن احساس اطراف گوش، عفونت، واکنش‌های جانبی به بیهوشی و در برخی موارد نادر ترومپوس عمیق وریدی و آمبولی ریوی می‌شود. خطرات احتمالی برای افراد سیگاری شامل کند شدن روند بهبودی پوست و باقی ماندن اسکارهای شدید می‌شود.

هزینه


هزینه عمل جراحی لیفت صورت به عوامل زیر بستگی دارد:

 • اجرت جراح
 • هزینه‌های امکانات بیمارستانی و جراحی
 • هزینه‌های بیهوشی
 • محل جغرافیایی
 • نوع عمل انجام‌شده

مطالب مرتبط

کلینیک زیبایی رازی

مجموعه کلینیکهای تخصصی پوست و مو و زیبایی رازی با دو شعبه بزرگ و مجهز در کشور عزیزمان ایران و ارائه خدمات بین المللی در کشورهای همسایه (عمان، عراق، حریم کردستان و …) با بهره گیری از علم روز و پیشرفته ترین تجهیرات پزشکی مورد تایید FDA آمریکا و CE اروپا و کادر متخصص و مجرب با مشاوره رایگان ۲۴ ساعته در خدمت شما سروران عزیز می باشد.

مقالات اخیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان