آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغری موضعی با دستگاه لیپوماتیک:مزایا،عوارض و هزینه

sdsd

گاهی افراد با وجود اینکه روزانه چندین ساعت در باشگاه ورزش می‌کنند و برای پیروی از رژیم غذایی مناسب تلاش می‌کنند، اما باز هم نمی‌توانند از مقدار چربی‌های مقاوم اطراف کمر، ران‌ها و باسن خود بکاهند. بهترین راه حل برای رفع این مشکل استفاده از روش لیپوماتیک است. این روش به افراد کمک می‌کند تا بدون متحمل شدن یک فرآیند پیچیده، بهترین نتایج ممکن را کسب کنند. لیپوماتیک یکی از جدیدترین نوآوری‌های مرتبط با لیپوساکشن است و می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی از چربی‌های اضافی موجود در بدن خود رها شوید. یکی از دلایل اصلی اهمیت این روش این است که فرد می‌تواند به واسطه آن از میزان ناراحتی روش لیپوساکشن کم کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که لیپوماتیک در مقایسه با دیگر روش‌های مورد استفاده برای بین بردن چربی‌های اضافی خطر کمتری دارد و انجام آن نیز سریع‌تر است. در ادامه بیشتر درمورد اینکه لیپوماتیک چیست و چه کاربردی دارد، توضیح داده شده است.

 

آیا می‌خواهید از چربی‌های مقاوم بدن خود رها شوید؟ متخصصین کلینیک زیبایی رازی تکنیک‌های لیپوساکشن متعددی را برای از بین بردن چربی‌های اضافی که در قسمت‌های خاصی از بدن شما جمع شده‌اند، به شما پیشنهاد می‌کنند و علاوه بر این در تعیین مؤثرترین شیوه برای دستیابی به اهداف مورد نظرتان به شما کمک می‌کنند. لیپوماتیک کمترین میزان ناراحتی را برای شما به دنبال دارد، زمان بهبودی شما را کاهش می‌دهد و به دلیل عدم استفاده از روش‌های حرارتی برای سوزاندن چربی‌ها هیچ خطری را برای شما به همراه ندارد. این روش به عنوان یکی از ایمن‌ترین گزینه‌های درمانی موجود شناخته شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیپوماتیک یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیپوماتیک چیست؟


برای از بین بردن چربی‌ها به شیوه لیپوماتیک از لوله‌ کوچکی به نام کانول استفاده می‌‌شود که با استفاده از فشار هوا فعال شده و برای خارج کردن بافت چربی از زیر پوست مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. لیپوماتیک مانند دیگر شیوه‌های لیپوساکشن به واسطه حرکت چرخشی (توأم با لرزش و انرژی مادون صوت) به ‌طور همزمان چربی را از بافت موجود در اطراف آن جدا کرده و از بدن خارج می‌‌سازد. از لیپوماتیک بازو، شکم، باسن و … می‌توان برای خارج کردن توده‌های چربی موجود در نواحی مختلفی از بدن استفاده کرد. این روش برای خارج کردن بافت چربی نزدیک سطح پوست نیز کارایی بالایی دارد. 

مزایای استفاده از لیپوماتیک


 • لیپوماتیک یک عمل سرپایی است که با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • شیوه‌ای راحت و بدون درد برای از بین بردن چربی‌ها است.
 • به دلیل عدم استفاده از فناوری‌های حرارتی امنیت بالایی دارد.
 • سلول‌های چربی را به ‌طور دائمی کاهش می‌دهد.
 • یک شیوه درمانی ایده‌آل برای لاغری موضعی به میزان زیاد است.
 • عدم تخریب سلول‌های چربی خارج شده از بدن و در نتیجه فراهم شدن امکان تزریق و انتقال این چربی‌ها به بخش‌های دیگری از بدن و یا ذخیره‌سازی چربی‌ها برای استفاده در آینده.
 • کاهش میزان کبودی، خونریزی و تورم بعد از انجام این روش.
 • کاهش مدت زمان بهبودی.

نواحی قابل درمان


چه افرادی شرایط لازم را برای انجام لیپوماتیک دارند؟


شما در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشید، می‌توانید از روش لیپوماتیک استفاده کنید.

 • داشتن بدن سالم و بدون مشکلات و عوارض حاد پزشکی.
 • داشتن وزن تقریبی مناسب، عدم اضافه وزن بیش از 13.608 کیلوگرم و تمایل برای از بین بردن چربی در نقاط خاصی از بدن.
 • قرار داشتن در محدوده سنی بین 30 تا 60 سال، هر چند لیپوماتیک برای افراد جوان‌تر و مسن‌تر هم موفقیت‌آمیز بوده است.
 • داشتن پوستی با قابلیت ارتجاعی مناسب برای تطبیق آسان بدن با تغییرات فوری که در بدن ایجاد می‌شود.
 • مطلع بودن در مورد مزایا و خطرات استفاده از لیپوماتیک.
 • داشتن انتظارات معقول و واقع‌بینانه.

چه تفاوتی بین لیپوماتیک و دیگر شیوه‌های لیپوساکشن وجود دارد؟


در روش لیپوماتیک به جای استفاده از انرژی فراصوت یا حرارتی برای خارج کردن چربی‌های اضافی بدن، از انرژی مادون صوت استفاده می‌شود. این امر باعث می‌شود که بافت‌های سالم به منظور واکنش بهتر پوست باقی بمانند. کانولی که در روش لیپوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، برخلاف کانول‌های مورد استفاده در شیوه‌های لیپوساکشن در آنها از لیزر یا انرژی فراصوت استفاده می‌شود، سرد باقی می‌ماند. از این رو خطر سوختن بافت‌های بدن کاهش می‌یابد. علاوه بر این دستگاهی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد، به یک سیستم خاموش کننده خودکار مجهز است. این سیستم هنگامی که دستگاه به بافت‌های غیر چربی مانند پوست یا عضله می‌رسد، فعال می‌گردد و از این طریق از آسیب رسیدن به بافت‌های مجاور جلوگیری می‌کند. این ویژگی‌ها سبب می‌شود تا جراح بتواند با لیپوماتیک به گونه‌ای مؤثر و بی‌خطر چربی‌های اضافی را از بدن بیمار خارج کرده و اندام‌های او را خوش فرم سازد. هنگام استفاده از لیپوماتیک نیازی به بی‌هوشی عمومی نیست. این ویژگی باعث می‌شود که استفاده از آن به ‌طور سرپایی بوده و امنیت بسیار بالاتری داشته باشد. لیپوماتیک امکان خوش‌ فرمی اندام‌ها و لاغری موضعی را افزایش می‌دهد، نتایج بهتری را به همراه دارد و از میزان تورم و کبودی بدن بیمار می‌کاهد. این روش همچنین 25 درصد سریع‌تر از روش‌های رایج لیپوساکشن انجام می‌شود. 

مراحل درمان


قبل از شروع روند درمان

قبل از شروع درمان، بیمار در جلسه مشاوره نواحی درمان، اهداف مورد نظر، بیماری‌ها و عوارض قبلی خود را با جراح مورد بحث قرار داده و درباره عمل‌های جراحی پیشین خود صحبت می‌کند. در این جلسه وضعیت کنونی سلامتی، نیازهای تغذیه‌ای، سابقه بیماری‌ها، درمان‌های پیشین و ساختار بدنی بیمار نیز به منظور دستیابی به بهترین نتایج درمان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طی روند درمان

sfsdfww

طی روند درمان، بیمار با تزریق داروهای آرام‌بخش، تحت بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. این مرحله ممکن است بسته به ناحیه مورد نظر و مقدار بافت چربی اضافی که باید از بدن خارج شود، 2 تا 3 ساعت طول بکشد.

ابتدا جراح برش‌های 3 میلی‌متری کوچکی را در ناحیه درمان ایجاد می‌کند و با استفاده از کانول‌های لیپوماتیک پیشرفته، مواد بی‌حس کننده مناسب را در بدن بیمار تزریق می‌کند. زمانی که ناحیه مورد نظر کاملا ًبی‌حس شد، جراح کانول ارتعاشی لیپوماتیک را فعال می‌سازد. این ابزار به گونه‌ای مناسب برای خارج کردن دقیق بافت چربی طراحی شده است. جراح سپس از کانول برای خارج کردن بافت چربی مقاوم استفاده می‌کند. ممکن است بیمار هنگام این عمل کمی احساس درد کند. زمانی که نتایج مورد نظر حاصل شد، پزشک با استفاده از بخیه برشهای ایجاد شده را می‌بندد و سپس آنها را با نوار جراحی و پوشش مناسب پانسمان می‌کند.

بعد از درمان

بیمار بعد از اتمام درمان، درد کمی را حس می‌کند، اما می‌تواند برای کاهش درد از داروهای مسکن بدون نسخه نیز استفاده کند. اگر میزان دردتان زیاد باشد، پزشک برای شما داروهای مسکن را تجویز می‌کند تا در طول زمان بهبودی وضعیت راحت‌تری داشته باشید.پزشک همچنین به شما توصیه می‌کند که روز بعد از درمان راه بروید و فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید.علاوه بر این لازم است به مدت تقریبی 8 هفته، لباس فشرده‌سازی مخصوصی را بپوشید. این امر به بازگشت مجدد پوست شما کمک می‌کند و دستیابی به نتایج مطلوب را سهولت می‌‌بخشد.

آیا می‌توان بدون استفاده از بی‌هوشی عمومی روش لیپوماتیک را انجام داد؟


انجام این کار با استفاده از انرژی ارتعاشی مادون صوت با فرکانس 10Hz امکان‌پذیر است. این انرژی ارتعاشی، محرک‌های احساس درد را با فعال سازی عصب‌هایی که انتقال سیگنال‌های درد را مسدود می‌سازند، مختل می‌کند. زمانی که فیبرهای تولید کننده درد نتوانند سیگنال‌های درد را به مغز ارسال کنند، بیمار درد کمتر و احساسی شبیه به غلغلک خواهد داشت. جراح علاوه بر این می‌تواند طی روند درمان به بیمار داروهای مسکن خوراکی دهد تا از راحتی و بی‌حسی بیمار هنگام اِعمال بی‌هوشی یا بی‌حسی اطمینان یابد.

دوره بهبود


مدت زمان بهبودی بیمار بعد از روش لیپوماتیک کاملاً عادی و نورمال است. در واقع از آنجا که در این روش نیازی به استفاده از بی‌هوشی کامل نیست، بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از اتمام درمان، مطب یا بیمارستان را ترک کند. پس از چند روز بیمار می‌تواند دوباره فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد. با این وجود لازم است که بیمار به مدت 1 تا 4 هفته همچنان از لباس فشرده‌سازی (گن) استفاده کند.

نتایج درمان


نتایج مورد نظر بین افراد مختلف متفاوت است. اغلب بیمار می‌تواند بلافاصله نتایج این شیوه درمانی را مشاهده کند. انتظار می‌رود که ناحیه تحت درمان لاغرتر شده و ظاهر بهتر و سفت‌تری بیابد. در برخی از بیماران بعد از مدت کوتاهی نظیر یک ماه، نتایج فوق‌العاده‌ای دیده می‌شود. اما در برخی دیگر چند ماه طول می‌کشد تا نتایج مورد نظر نمایان شود. صرف نظر از اینکه نتایج این روش برای شما چگونه خواهد بود، به یاد داشته باشید که بدن هر شخصی به گونه‌ای متفاوت به این روش پاسخ می‌دهد.

آیا حذف چربی‌های اضافی با روش لیپوماتیک دائمی است؟


لیپوماتیک سلول‌های چربی را به‌طور دائمی در بدن از بین می‌برد. برای کسب بهترین نتایج ممکن شما باید بعد از انجام لیپوساکشن سبک زندگی سالمی را دنبال کنید.

از چه زمانی بعد از لیپوماتیک می‌توان ورزش کرد؟


برای کسب اطمینان از بهبودی کامل، پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند که حدود یک هفته صبر کنند و سپس فعالیت‌های ورزشی شدید را دوباره آغاز کنند. البته شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام روند درمان، پیاده‌روی یا فعالیت‌های قلبی سبک دیگر را انجام دهید.

عوارض جانبی


روش‌های لیپوساکشن معمولی (صوتی) نیز مانند هر روش دیگری خطرات مخصوص به خود را دارند. اما از آنجا که هنگام انجام لیپوماتیک از هیچ‌گونه حرارت و بی‌هوشی عمومی استفاده نمی‌شود، میزان خطرات آن به حداقل می‌رسد. بیشترین عوارض لیپوماتیک مربوط به خارج کردن چربی‌های بدن، توزیع ناهموار چربی و شل شدن پوست است که البته جراح می‌تواند به راحتی هر دو مورد را بعد از اتمام روند درمان برطرف کند.

هزینه


هزینه درمان به وسعت ناحیه مورد نظر، تعداد نواحی درمان و دستمزد پزشک بستگی دارد.

مشاوره رایگان