آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لاغری موضعی با دستگاه لیپوماتیک:مزایا،عوارض و هزینه

sdsd

گاهی افراد، به رغم تلاش‌هایشان برای ورزش در باشگاه و رعایت رژیم غذایی مناسب، با مشکل کاهش چربی‌های مقاوم در نواحی اطراف کمر، ران‌ها و باسن خود روبرو می‌شوند. راه‌حل بهترین برای این مشکل استفاده از روش لیپوماتیک است. این روش به افراد کمک می‌کند بدون نیاز به فرآیند پیچیده، بهترین نتایج ممکن را به دست آورند. لیپوماتیک، یکی از جدیدترین نوآوری‌های مرتبط بالیپوساکشن است که به شما کمک می‌کند به آسانی از چربی‌های اضافی در بدن خود خلاص شوید. یکی از دلایل اصلی اهمیت این روش این است که فرد می‌تواند با استفاده از آن از میزان ناراحتی مربوط به روش لیپوساکشن کاسته شود. همچنین، لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش‌های استفاده شده برای کاهش چربی‌های اضافی، خطر کمتری دارد و اجرای آن نیز سریع‌تر است. در ادامه، بیشتر درباره مفهوم و کاربردهای لیپوماتیک توضیح داده خواهد شد.

 

آیا می‌خواهید از چربی‌های مقاوم بدن خود رها شوید؟ متخصصین کلینیک زیبایی رازی تکنیک‌های لیپوساکشن متعددی را برای از بین بردن چربی‌های اضافی که در قسمت‌های خاصی از بدن شما جمع شده‌اند، به شما پیشنهاد می‌کنند و علاوه بر این در تعیین مؤثرترین شیوه برای دستیابی به اهداف مورد نظرتان به شما کمک می‌کنند. لیپوماتیک کمترین میزان ناراحتی را برای شما به دنبال دارد، زمان بهبودی شما را کاهش می‌دهد و به دلیل عدم استفاده از روش‌های حرارتی برای سوزاندن چربی‌ها هیچ خطری را برای شما به همراه ندارد. این روش به عنوان یکی از ایمن‌ترین گزینه‌های درمانی موجود شناخته شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیپوماتیک یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

لیپوماتیک چیست؟


برای از بین بردن چربی‌ها به شیوه لیپوماتیک از لوله‌ کوچکی به نام کانول استفاده می‌‌شود که با استفاده از فشار هوا فعال شده و برای خارج کردن بافت چربی از زیر پوست مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. لیپوماتیک مانند دیگر شیوه‌های لیپوساکشن به واسطه حرکت چرخشی (توأم با لرزش و انرژی مادون صوت) به ‌طور همزمان چربی را از بافت موجود در اطراف آن جدا کرده و از بدن خارج می‌‌سازد. از لیپوماتیک بازو، شکم، باسن و … می‌توان برای خارج کردن توده‌های چربی موجود در نواحی مختلفی از بدن استفاده کرد. این روش برای خارج کردن بافت چربی نزدیک سطح پوست نیز کارایی بالایی دارد. 

مزایای استفاده از لیپوماتیک


 • لیپوماتیک یک عمل سرپایی است که با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • شیوه‌ای راحت و بدون درد برای از بین بردن چربی‌ها است.
 • به دلیل عدم استفاده از فناوری‌های حرارتی امنیت بالایی دارد.
 • سلول‌های چربی را به ‌طور دائمی کاهش می‌دهد.
 • یک شیوه درمانی ایده‌آل برای لاغری موضعی به میزان زیاد است.
 • عدم تخریب سلول‌های چربی خارج شده از بدن و در نتیجه فراهم شدن امکان تزریق و انتقال این چربی‌ها به بخش‌های دیگری از بدن و یا ذخیره‌سازی چربی‌ها برای استفاده در آینده.
 • کاهش میزان کبودی، خونریزی و تورم بعد از انجام این روش.
 • کاهش مدت زمان بهبودی.

نواحی قابل درمان


چه افرادی شرایط لازم را برای انجام لیپوماتیک دارند؟


شما در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشید، می‌توانید از روش لیپوماتیک استفاده کنید.

 • داشتن بدن سالم و بدون مشکلات و عوارض حاد پزشکی.
 • داشتن وزن تقریبی مناسب، عدم اضافه وزن بیش از ۱۳.۶۰۸ کیلوگرم و تمایل برای از بین بردن چربی در نقاط خاصی از بدن.
 • قرار داشتن در محدوده سنی بین ۳۰ تا ۶۰ سال، هر چند لیپوماتیک برای افراد جوان‌تر و مسن‌تر هم موفقیت‌آمیز بوده است.
 • داشتن پوستی با قابلیت ارتجاعی مناسب برای تطبیق آسان بدن با تغییرات فوری که در بدن ایجاد می‌شود.
 • مطلع بودن در مورد مزایا و خطرات استفاده از لیپوماتیک.
 • داشتن انتظارات معقول و واقع‌بینانه.

چه تفاوتی بین لیپوماتیک و دیگر شیوه‌های لیپوساکشن وجود دارد؟


روش لیپوماتیک از انرژی مادون صوت به جای استفاده از انرژی فراصوت یا حرارت برای از بین بردن چربی‌های اضافی بدن استفاده می‌کند. این روش باعث می‌شود بافت‌های سالم در نتیجه واکنش بهتر پوست حفظ شوند. در این روش از یک نوع کانول استفاده می‌شود که به طور متفاوت از کانول‌های استفاده شده در روش‌های لیپوساکشن، که از لیزر یا انرژی فراصوت استفاده می‌کنند، سرد باقی می‌ماند. این باعث کاهش خطر سوختن بافت‌های بدن می‌شود. همچنین، دستگاه مورد استفاده در این روش به یک سیستم خاموش کننده خودکار مجهز است که هنگامی که دستگاه به بافت‌های غیر چربی مانند پوست یا عضله می‌رسد، فعال می‌شود و از آسیب رسیدن به بافت‌های مجاور جلوگیری می‌کند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند جراح بتواند با استفاده از لیپوماتیک به صورت مؤثر و بی‌خطر چربی‌های اضافی را از بدن بیمار خارج کرده و اندام‌های او را به شکلی زیبا و تناسب اندام بخشید.

یکی از مزایای این روش این است که نیازی به بی‌هوشی عمومی نیست. این ویژگی باعث می‌شود استفاده از لیپوماتیک به صورت سرپایی انجام شود و سطح امنیت بسیار بالاتری داشته باشد. لیپوماتیک امکان خوش‌فرمی اندام‌ها و لاغری موضعی را افزایش می‌دهد و نتایج بهتری را به همراه دارد و همچنین کاهش تورم و کبودی بدن بیمار را فراهم می‌کند. علاوه بر این، این روش تا ۲۵ درصد سریع‌تر از روش‌های رایج لیپوساکشن انجام می‌شود.

مراحل درمان


قبل از شروع روند درمان

قبل از شروع درمان، بیمار در جلسه مشاوره نواحی درمان، اهداف مورد نظر، بیماری‌ها و عوارض قبلی خود را با جراح مورد بحث قرار داده و درباره عمل‌های جراحی پیشین خود صحبت می‌کند. در این جلسه وضعیت کنونی سلامتی، نیازهای تغذیه‌ای، سابقه بیماری‌ها، درمان‌های پیشین و ساختار بدنی بیمار نیز به منظور دستیابی به بهترین نتایج درمان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طی روند درمان

sfsdfww

درمان لیپوماتیک یک روش جراحی زیبایی است که با استفاده از کانول‌های لیپوماتیک پیشرفته، بافت چربی اضافی را از بدن بیمار خارج می‌کند. در این روش، بیمار با تزریق داروهای آرام‌بخش، تحت بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. بسته به ناحیه مورد نظر و مقدار بافت چربی اضافی، این مرحله ممکن است ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد.

برای شروع درمان، جراح برش‌های کوچکی با طول ۳ میلی‌متر در ناحیه درمان ایجاد می‌کند و با استفاده از کانول‌های لیپوماتیک پیشرفته، مواد بی‌حس کننده را در بدن بیمار تزریق می‌کند. زمانی که ناحیه مورد نظر کاملاً بی‌حس شد، جراح کانول ارتعاشی لیپوماتیک را فعال می‌سازد. این ابزار به گونه‌ای طراحی شده است که بافت چربی را به صورت دقیق و بهترین شکل ممکن از بدن بیمار خارج کند. جراح سپس از کانول برای خارج کردن بافت چربی مقاوم استفاده می‌کند. در حین این عمل، بیمار ممکن است کمی احساس درد کند.

پس از اینکه نتایج مورد نظر حاصل شد، پزشک با استفاده از بخیه برش‌های ایجاد شده را می‌بندد و سپس آنها را با نوار جراحی و پوشش مناسب پانسمان می‌کند. در طی روند درمان، بیمار ممکن است کمی درد احساس کند، اما پزشک می‌تواند به او داروهای مسکن دهد تا از راحتی و بی‌حسی بیمار هنگام اِعمال بی‌هوشی یا بی‌حسی اطمینان حاصل شود.

در نهایت، بیمار باید به مدت تقریبی ۸ هفته، لباس فشرده‌سازی مخصوصی بپوشد تا به بازگشت مجدد پوست کمک کرده و دستیابی به نتایج مطلوب را سهولت بخشد.

بعد از درمان

بعد از اتمام درمان، بیمار ممکن است کمی درد احساس کند، اما می‌تواند برای کاهش درد از داروهای مسکن بدون نیاز به نسخه نیز استفاده کند. اگر درد شدیدی دارید، پزشک ممکن است داروهای مسکن را به شما تجویز کند تا بهبودی راحت‌تری داشته باشید. همچنین، پزشک به شما توصیه می‌کند که روز بعد از درمان فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید. همچنین، لازم است که به مدت تقریبی ۸ هفته، لباس فشرده‌سازی مخصوصی را بپوشید تا به بازگشت مجدد پوست کمک کرده و دستیابی به نتایج مطلوب را سهولت بخشد.

آیا می‌توان بدون استفاده از بی‌هوشی عمومی روش لیپوماتیک را انجام داد؟


بله، می‌توان روش لیپوماتیک را با استفاده از انرژی ارتعاشی مادون صوت با فرکانس ۱۰Hz انجام داد. این انرژی ارتعاشی، محرک‌های احساس درد را با فعال سازی عصب‌هایی که انتقال سیگنال‌های درد را مسدود می‌سازند، مختل می‌کند. زمانی که فیبرهای تولید کننده درد نتوانند سیگنال‌های درد را به مغز ارسال کنند، بیمار درد کمتر و احساسی شبیه به غلغلک خواهد داشت. همچنین، جراح می‌تواند در طی رون

دوره بهبود


مدت زمان بهبودی بیمار بعد از روش لیپوماتیک کاملاً عادی و نورمال است. در واقع از آنجا که در این روش نیازی به استفاده از بی‌هوشی کامل نیست، بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از اتمام درمان، مطب یا بیمارستان را ترک کند. پس از چند روز بیمار می‌تواند دوباره فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد. با این وجود لازم است که بیمار به مدت ۱ تا ۴ هفته همچنان از لباس فشرده‌سازی (گن) استفاده کند.

نتایج درمان


نتایج مورد نظر بین افراد مختلف متفاوت است. اغلب بیمار می‌تواند بلافاصله نتایج این شیوه درمانی را مشاهده کند. انتظار می‌رود که ناحیه تحت درمان لاغرتر شده و ظاهر بهتر و سفت‌تری بیابد. در برخی از بیماران بعد از مدت کوتاهی نظیر یک ماه، نتایج فوق‌العاده‌ای دیده می‌شود. اما در برخی دیگر چند ماه طول می‌کشد تا نتایج مورد نظر نمایان شود. صرف نظر از اینکه نتایج این روش برای شما چگونه خواهد بود، به یاد داشته باشید که بدن هر شخصی به گونه‌ای متفاوت به این روش پاسخ می‌دهد.

آیا حذف چربی‌های اضافی با روش لیپوماتیک دائمی است؟


لیپوماتیک سلول‌های چربی را به‌طور دائمی در بدن از بین می‌برد. برای کسب بهترین نتایج ممکن شما باید بعد از انجام لیپوساکشن سبک زندگی سالمی را دنبال کنید.

از چه زمانی بعد از لیپوماتیک می‌توان ورزش کرد؟


برای کسب اطمینان از بهبودی کامل، پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند که حدود یک هفته صبر کنند و سپس فعالیت‌های ورزشی شدید را دوباره آغاز کنند. البته شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام روند درمان، پیاده‌روی یا فعالیت‌های قلبی سبک دیگر را انجام دهید.

عوارض جانبی


روش‌های لیپوساکشن معمولی (صوتی) نیز همانند سایر روش‌های درمانی، خطرات خاص خود را دارند. اما یکی از مزایای استفاده از لیپوماتیک این است که به دلیل عدم استفاده از حرارت و بی‌هوشی عمومی، میزان خطرات آن به حداقل می‌رسد. عوارض اصلی لیپوماتیک عبارتند از ناهمواری در توزیع چربی و شل شدن پوست پس از خارج کردن چربی‌های بدن. با این حال، جراح می‌تواند به راحتی هر دو مشکل را پس از اتمام فرآیند درمانی برطرف کند.

هزینه


هزینه درمان به وسعت ناحیه مورد نظر، تعداد نواحی درمان و دستمزد پزشک بستگی دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان