آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

انواع عمل های جراحی زیبایی باسن برای خوش فرم کردن باسن

 

khoshformbasan

بخش باسن، به طور فزاینده‌ای مورد توجه و محبوبیت افراد قرار گرفته است و اهمیت بسیاری دارد. اگرچه ورزش می‌تواند به شما در این مورد کمک کند، اما اغلب نمی‌تواند به شکل و اندازه مورد نظر شما کمک کند. اگر از ظاهر باسن خود راضی نیستید و می‌خواهید باسنی پرتر و جوان‌تر داشته باشید، بزرگ کردن باسن می‌تواند راه مناسبی برای شما باشد. اگر باسن شما افتادگی دارد، می‌توانید روش لیفت باسن را انتخاب کنید. از طرفی، لاغر کردن باسن نیز می‌تواند برای کاهش اندازه آن و ایجاد هماهنگی و تقارن با سایر بخش‌های بدن مفید باشد. این روش‌ها برای تغییر شکل، سفتی، استحکام، گردی و اندازه باسن طراحی شده‌اند تا باسنی را که با خواسته‌های جسمانی و فیزیکی شما سازگار است، برایتان ایجاد کنند.

اگر از ظاهر باسنتان ناراضی هستید و می‌خواهید باسنی گردتر و خوش‌فرم‌تر داشته باشید، روش‌های مختلفی وجود دارد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را ارزیابی کرده و مناسب‌ترین درمان را به شما پیشنهاد می‌کنند. این درمان‌ها شامل عمل بزرگ کردن باسن، کوچک کردن باسن و لیفت باسن می‌باشد.

به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع عمل‌های جراحی زیبایی برای خوش‌فرم کردن باسن یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

بزرگ کردن باسن


khoshformbasan1

بزرگ کردن باسن، ناحیه‌ی سرینی شما را تغییر شکل و افزایش می‌دهد. اغلب عمل با استفاده از بافت چربی خود فرد صورت می‌گیرید که این عمل به‌ عنوان انتقال چربی شناخته می‌شود. انتقال چربی برای باسن که هم‌چنین با عنوان‌های پیوند چربی، تزریق چربی، یا لیفت برزیلی باسن معروف است، می‌تواند با استفاده از چربی طبیعی یک قسمت از بدنتان برای شما باسنی خوش‌فرم تر و پرتر ایجاد کند.

شرایط لازم برای متقاضیان جراحی زیبایی باسن

 • حجم نداشتن باسن
 • داشتن باسنی صاف و بدون فرم
 • افتادگی متوسط باسن
 • داشتن حداقل سن ۱۸ سال
 • سالم بودن
 • سیگاری نبودن
 • درک محدودیت‌ها و واقعیت‌های بزرگ کردن باسن

بهترین داوطلبان برای لیفت برزیلی باسن مردان و زنانی هستند که پری اضافی در شکم، باسن، ران‌ها، بازوها، پاها یا پایین کمر دارند. چربی اضافی از این نواحی چربی‌دار با لیپوساکشن گرفته می‌شود، پردازش می‌شود و دوباره به باسن تزریق می‌شود.

فرایند درمان

 بزرگ کردن باسن با انتقال چربی، اول شامل انجام لیپوساکشن می‌شود. چربی از مناطقی مثل شکم و کمر برداشته می‌شود. اگر به چربی بیشتری نیاز باشد از قسمت‌های دیگر هم ممکن است استفاده شود. در این مرحله اندام به طرز چشم‌گیری بهتر به نظر می‌رسد. برخلاف روند معمول لیپوساکشن، چربی در یک ظرف استریل مخصوص جمع‌آوری می‌شود. این ظرف به‌ منظور حفظ سلول‌های چربی از آسیب در نظر گرفته‌ شده است. اکنون به جای دور ریختن چربی، آن را برای تزریق دوباره آماده می‌کنند:

 • ابتدا باید سلول‌های چربی را از همه‌ی مایعات، چربی‌ها و بافت متصل‌کننده دیگر جدا کرد. این کار را می‌توان یا با استفاده از گرانش انجام داد که باعث می‌شود چربی به سمت بالا شناور شود یا می‌توان از یک سانتریفوژ (یک روش تفکیک کردن) استفاده کرد.
 • سپس مایعات و چربی‌های غیر لازم تخلیه می‌شوند و تنها سلول‌های چربی خوب و سالم نگهداشته می‌شود.
 • در این مرحله معمولاً تعداد زیادی سرنگ پرشده از چربی وجود دارد که در یک سینی مخصوص چیده شده‌اند. کانولا که یک وسیله یا ابزار باریک و دارای لبه ضخیم است، برای تزریق چربی درکل باسن استفاده می‌شود. نشانه‌گذاری‌های قبل از عمل برای قرار دادن و فرم دهی استفاده می‌شوند.
 • هنگامی‌که کل چربی تزریق شد و فرم ایجاد شد از یک لباس طراحی‌شده‌ی مخصوص برای فرم دادن به آن ناحیه و حفظ شکل (فرم) آن استفاده می‌شود.

برای اکثر بیماران طی فرایند لیفت برزیلی باسن بیهوشی عمومی (معمولی) انجام می‌شود. چربی با لیپوساکشن از مناطق چربی‌دار برداشته و به ‌دقت پردازش می‌شود. لیفت برزیلی باسن ربع فوقانی باسن را پر می‌کند تا باسن به نظر برسد که بالا آمده است و دارای فرمی گردتر و خوش‌ترکیب‌تر شده است. بزرگ کردن باسن را هم‌چنین می‌توان با پروتز انجام داد، هر چند به‌طور کلی پروتز برای بزرگ کردن باسن به خاطرعوارض جانبی متعدد آن توصیه نمی‌شود.

بهبودی

پس از جراحی، بیماران باید به مدت چند هفته از نشستن مستقیم بر روی ناحیه‌ای که تغییر فرم داده‌شده است خودداری کنند احتمالاً باید یک لباس فشرده‌سازی را برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن بپوشند. پزشک آموزش و راهنمایی‌های کامل برای مراقبت از خود پس از جراحی را به شما می‌دهد. اکثر بیماران می‌توانند پس از حدود یک هفته دوباره سر کار بروند و بیشتر فعالیت‌های طبیعی‌شان را پس از حدود ۳ هفته از سر بگیرند، ولی از ورزش‌ها و فعالیت‌های شدید تا ۶ هفته باید خودداری شود.

لیفت باسن


عمل لیفت باسن پوست اضافی را جدا کرده و آن را بالا می‌کشد. اگر پس از کم کردن زیاد وزن با پوست‌هایی شل و آویزان در بدنتان روبرو شدید انجام این فرایند می‌تواند گام اول شما برای رسیدن به یک اندام خوش‌فرم باشد.

متقاضی مناسب

بهترین متقاضیان برای این درمان کسانی هستند که کاهش وزن‌ قابل ‌توجهی داشته‌اند یا کسانی که به خاطر بالا رفتن سن و سنگینی، پوستشان شل شده است. این فرایند، بزرگ کردن باسن نیست؛ این فرایند، بالا آوردن (لیفت) باسن است. پزشکتان طی مشاره دادن به شما مدل، شکل، پوست و حالت باسن شما را ارزیابی می‌کند تا بتواند تعیین کند که آیا شما به بالا کشیدن (لیفت) باسن نیاز دارید یا به بزرگ کردن باسن.

فرایند درمان

جراح برش‌هایی را در مناطقی که قرار است لیفت شوند (بالا برده شوند) ایجاد می‌کند. جراح از طریق برش‌ها، پوست شل را سفت کرده و شکل آن را تغییر می‌دهد و در برخی موارد بافت اضافی پوست و رسوب‌های چربی را برداشته و باسن را نرم‌تر و صاف‌تر و شکل آن را خوش‌فرم‌تر می‌کند. این برش‌ها بسته به نوع لیفت متغیر هستند:

 • لیفت بالای باسن: لیفت بالای باسن فراگیرتر و در نتیجه گسترده‌تر است. برش در بالای باسن ایجاد می‌شود و پوست و بافت‌های اضافی از این برش‌ها جدا می‌شود.
 • لیفت پایین باسن: لیفت پایین باسن در بیمارانی انجام می‌شود که از افتادگی زیاد باسن رنج نمی‌برند. در این مورد برش در پایین باسن‌ها زده می‌شود. از طریق این برش بافت اضافی خارج می‌شود و سپس این چین‌ و چروک‌های پایینی به سمت بالا کشیده می‌شوند.
 • لیفت پروانه‌ای باسن: برشی که در این نوع جراحی انجام می‌شود شبیه شکل یک پروانه است. بدین‌وسیله برش از مرکز به سمت چروک‌های خارجی کشیده می‌شود. این نوع جراحی هنگامی انجام می‌شود که لازم نیست باسن جابجا شود یا بالا کشیده شود بلکه فقط لازم است بافت اضافی برداشته شود.
 • لیفت عرضی (جانبی) باسن: لیفت عرضی (جانبی) باسن در کاهش میزان جراحت ممکن مفید است. این نوع لیفت همچنین با کمک یک برش عرضی (جانبی) در هر طرف باسن به جهت دادن افتادگی‌های خفیف در باسن کمک می‌کند.

کوچک کردن باسن


khoshformbasan3

کوچک کردن باسن نوعی جراحی پلاستیک است که اغلب از فرایندی به نام لیپوساکشن استفاده می‌کند تا باسنی خوش‌فرم تر و شکیل‌تر ایجاد کند. بسیاری از افراد، مردان و زنان از اندازه باسن خود ناراضی هستند و فرایند کوچک کردن باسن راهی است برای افزایش هماهنگی و فرم‌دهی قسمت بالایی و پایینی بدن.

فرایند درمان

روش کوچک کردن باسن معمولاً از طریق لیپوساکشن انجام می‌شود. در این روش، یک یا چندین برش کوچک در منطقه چین و چروک باسن یا در بالای شکاف باسن ایجاد می‌شود. سپس یک کانول (یک لوله نازک و بلند توخالی) درون برش‌های کوچک قرار داده می‌شود. با استفاده از این کانول، بافت چربی از منطقه مورد نظر جذب شده و خارج می‌شود. نتیجه این روش، اندازه و شکل باسن کوچکتر، فرم‌دارتر و صاف‌تر می‌شود.

با این حال، باید توجه داشت که لیپوساکشن فقط در موارد خاصی قابل استفاده است و تغییرات حاصل از آن ممکن است محدود باشد. استفاده غیرمتعارف از لیپوساکشن در روش کاهش اندازه باسن ممکن است منجر به پوستی شل و آویزان یا ظاهری غیرطبیعی شود. بنابراین، قبل از تصمیم‌گیری برای انجام این روش، افراد باید اطلاعات کاملی درباره مزایا و محدودیت‌های آن را کسب کنند و با پزشک خود مشورت کنند.

هزینه


هزینه‌ی تغییر شکل باسن بستگی به نوع فرایند یا روند کار، میزان تغییرات مطلوب افراد و هزینه پزشک دارد.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان