تزریق چربی در صورت و بدن:کاربردها،مزایا و هزینه

عمل تزریق چربی که با عنوان پیوند چربی هم شناخته می‌شود، برای چاق‌تر کردن اجزای صورت یا بدن یک فرد با استفاده از چربی‌های طبیعی بدن خودش انجام می‌گیرد. هدف از تزریق چربی در صورت و بدن، رفع چین و چروک‌ها و پر کردن قسمت‌هایی از صورت یا بدن است که ظاهر چروکیده یا گود افتاده پیدا کرده است. همچنین این عمل می‌تواند باعث کاهش بافت جای زخم و اصلاح عوارض پوستی شود. از آنجا که در عمل تزریق چربی از سلول‌های چربی خود فرد استفاده می‌شود، خطر پس زدن بافت چربی توسط بدن وجود نخواهد داشت. چربی‌هایی که با استفاده از لیپوساکشن یا روش‌های دیگر از قسمت‌هایی از بدن برداشته می‌شود را می‌توان برای زیباتر کردن و برجسته‌سازی يک قسمت دیگر استفاده کرد.

تزریق چربی یک عمل زیبایی است که امروزه به طور فزاینده‌ای برای زیباسازی و چاق کردن اجزای صورت، لب‌ها ، گونه‌ها ، چانه، سینه‌ها  و باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این عمل برای رفع چین و چروک‌ها و گودی زیر چشم‌ها و نیز جوانسازی گردن و دست‌ها  استفاده کرد. متخصص کلینیک زیبایی رازی در جلسه مشاوره در مورد نتایج مورد انتظارتان با شما صحبت می‌کند و یک ارزیابی کلی از ناحیه مورد عمل انجام می‌دهد و از این طریق تعیین می‌کند که آیا شما کاندیدای خوبی برای عمل تزریق چربی هستید یا خیر. به این ترتیب متخصص پوست و مو یک برنامه اختصاصی متناسب با اهداف خاص شما برایتان طراحی خواهد کرد.
برای کسب اطلاعات و مطرح کردن سؤالات خود در خصوص تزریق چربی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره تلفن 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

 

تزریق چربی چیست؟


تزریق چربی یک عمل زیبایی با حداقل تهاجم و با نتایجی کاملاً طبیعی می‌باشد. تزریق چربی در میان افرادی که قصد برجسته‌سازی و چاق کردن سینه‌ها و باسن خود را دارند و یا می‌خواهند لاغری ناشی از پیری در صورت و دست‌های خود را برطرف کنند، با استقبال زیادی روبرو شده است. شما با تزریق چربی می‌توانید حجم نواحی خاصی از بدن خود را افزایش دهید و خطوط و چروک‌های موجود در آن را برطرف کنید. میزان موفقیت این عمل هم به کیفیت کار برداشتن چربی و هم به نحوه تزریق چربی‌های برداشته شده بستگی دارد. یک جراح زیبایی می‌تواند با تزریق چربی، فرم زیباتر و جوان‌تری به بدن و صورت شما بدهد. افراد بسیار زیادی توانسته‌اند با استفاده از عمل تزریق چربی به زیبایی و حس اعتماد به نفس بسیار بیشتری دست پیدا کنند.

کاندیداهای مناسب برای تزریق چربی


بهترین کاندیداها برای عمل تزریق چربی افرادی هستند که:
• در صورتشان جای زخم‌هایی مانند جای جوش وجود دارد.
• صورتشان لاغر شده است.
• پیری باعث افتادگی گونه‌ها و ایجاد چین و چروک در صورتشان شده است.
• افتادگی‌های خفیف پوست در قسمت‌هایی از بدن از قبیل ناحیه اطراف سینه‌ها وجود دارد.
• پوستی با انعطاف‌پذیری و کیفیت خوب داشته باشد.

نواحی قابل درمان با روش تزریق چربی


از تزریق چربی می‌توان برای چاق کردن یا درمان عوارض پوستی در نواحی زیر استفاده کرد:
چربی را می‌توان برای پُر کردن لب‌ها ، چانه ، گونه‌ها ، گودی زیر چشم‌ها ، جای جوش و نیز کمک به رفع ضایعات پوستی ناشی از جراحی و مصدومیت استفاده کرد. علاوه بر آن، استفاده از روش تزریق چربی برای چاق کردن و جوانسازی پوست پشت دست‌ها ، باسن  و سینه نیز رواج زیادی پیدا کرده است. به طور کلی تزریق چربی یک روش ایده‌آل برای رفع گودی‌ها، فرو رفتگی‌ها، چین و چروک و خطوط ریز صورت جهت جوانسازی  آن می‌باشد.

روش تزریق چربیروش‌های مختلفی برای تزریق چربی وجود دارد که روش مناسب از بین آنها بر اساس ناحیه مورد عمل انتخاب می‌شود.
شایع‌ترین نواحی اهدا کننده که چربی مورد استفاده برای تزریق از آنجا برداشته می‌شود شامل شکم، ران‌ها و پهلوها می‌باشد. معمولاً چربی از طریق یک بریدگی خیلی کوچک که در اطراف ناف زده می‌شود، با استفاده از لوله‌های ریز مخصوصی به نام کانولا برداشته می‌شود. کانولاها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند چربی را به شکل ذرات کوچکی استخراج کنند تا تزریق آنها با دقت بیشتری امکانپذیر باشد و سلول‌های چربی بیشتری هم بتوانند زنده بمانند.
چربی در مقادیر کم به صورت دستی و در مقادیر زیاد با استفاده از روش لیپوساکشن  برداشته می‌شود. سپس چربی برداشت شده وارد مرحله خالص‌سازی می‌شود تا سلول‌های زنده آن از ناخالصی‌ها و مواد غیرضروری جدا شوند. در مرحله بعد، چربی خالص شده به درون ناحیه مورد نظر تزریق می‌گردد. تزریق چربی در این مرحله با استفاده از کانولاهای کوچک مخصوصی که به منظور افزایش هر چه بیشتر تعداد سلول‌های چربی زنده طراحی شده‌اند، انجام می‌شود. در مرحله خالص‌سازی، چربی در دستگاه سانتریفوژ قرار می‌گیرد تا سلو‌ل‌های زنده آن از مایعات، ناخالصی‌ها و مواد غیرضروری جدا شود. سپس این سلول‌های زنده از طریق چند تزریق کوچک و ماهرانه به نقاط از پیش تعیین شده در صورت شما تزریق می‌شود تا فرم و حجم مورد نظر شما در آن ایجاد شود.

بعد از عمل تزریق چربی

نتایج عمل تزریق چربی ممکن است به خاطر ورم و کبودی که در محل عمل وجود دارد، بلافاصله بعد از پایان کار، قابل مشاهده نباشد. اما طی چند هفته بعد از آن که علائم ورم و کبودی به تدریج فروکش می‌کند، بیمار می‌تواند چاق شدن جایگاه‌های محل تزریق چربی و نیز لاغری به وجود آمده در نواحی اهدا کننده به وضوح ببیند.

بهبودی بعد از عمل


پس از پایان عمل تزریق چربی احتمالاً ورم و سوزش مختصری را در نقاطی که چربی از آنها برداشته شده است، احساس خواهید کرد. این عوارض معمولاً تا حدود یک الی دو هفته بعد ادامه خواهد داشت و بعد از آن بیمار می‌تواند به محل کار خود باز گردد یا فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد. برای کاهش ورم موضعی و کمک به تخلیه بهتر ضایعات توسط سیستم لنفاوی بدن می‌توانید روش نواحی محل تزریق و محل برداشت چربی، کمپرس سرد بگذارید. به خاطر داشته باشید که تا چند هفته بعد از عمل تزریق چربی باید از هر گونه فعالیت ورزشی شدید خودداری کنید، اما پیاده‌روی آرام می‌تواند در رفع ورم و جلوگیری از تشکیل لخته‌های خون مؤثر باشد.

مزایای تزریق چربی


8
• اصلاح ظاهر لاغر صورت و رفع افتادگی پوست و چین و چروک‌های موجود در آن
• چاق کردن اجزای صورت و سایر قسمت‌های بدن
• دستیابی به نتایجی ماندگارتر و بادوام‌تر از نتایج تزریق ژل
• استفاده از چربی بدن خود فرد
• روشی با حداقل تهاجم
• کاهش درد و به حداقل رسیدن زمان بهبودی بعد از عمل
• عدم احتمال پس زدن چربی پیوندی به وسیله بدن و یا تشکیل کپسول که از عوارض کاشت ایمپلنت می‌باشد.
• ایجاد نتایجی با ظاهر و حس کاملاً طبیعی

نتایج تزریق چربی تا چه مدت دوام دارد؟


موفقیت عمل تزریق چربی و ماندگاری نتایج حاصل از آن به عوامل زیر بستگی دارد:
1. برداشت چربی به نحوی که اغلب سلول‌های برداشته شده، زنده باقی بمانند.
2. خالص‌سازی چربی به نحو مناسب به طوری که ناخالصی‌ها و مواد غیرضروری موجود در آن از قبیل سلول‌های مرده و مایعات اضافی حذف شوند.
3. تزریق سلول‌های چربی به صورتی که شانس زنده ماندن سلول‌ها در محل جدید به حداکثر ممکن برسد.
4. محافظت از سلول‌ها بعد از آنکه در محل جدید تزریق شدند.
ماندگاری نتایج نهایی تا حدود زیادی به روش‌ها و تکنیک‌های تزریق بستگی دارد. سلول‌ها باید با فشار خیلی کم تزریق شوند تا آسیبی به آنها نرسد. همچنین تزریق سلول‌های چربی باید به شکل قطره‌های بسیار کوچک انجام شود تا بافت‌های اطراف بتوانند عمل خونرسانی به تمامی سلول‌های تزریق شده را با سرعت و کیفیت بالایی انجام دهند. اگر حجم چربی تزریق شده خیلی زیاد باشد، فقط آن سلول‌هایی که در حاشیه بیرونی توده تزریق شده قرار دارند، می‌توانند خون دریافت کنند، اما خون و مواد غذایی کافی به سلول‌هایی که در عمق این توده قرار گرفته‌اند، نمی‌رسد و در نتیجه این سلول‌ها خیلی زود از بین می‌رود. به طور کلی نتایج تزریق چربی در مناطقی از بدن که حرکت کمتری دارد، بهتر از قسمت‌هایی است که تحرک زیادی دارند.

خطرات و عوارض


در مورد عمل تزریق چربی نیز همانند هر عمل زیبایی دیگری، خطر بروز عفونت، بی‌حسی و آسیب‌دیدگی عصب هم در ناحیه اهدا کننده و هم در محل تزریق چربی وجود خواهد داشت. احتمال تغییر خفیف رنگ پوست و تشکیل بافت جای زخم در محل بریدگی‌ها نیز وجود دارد. شایع‌ترین عارضه ناشی از عمل تزریق چربی، توزیع غیریکنواخت و ناپیوسته چربی در ناحیه پذیرنده است که باعث می‌شود نتایج رضایت‌بخشی از این عمل به دست نیاید.

هزینه تزریق چربی


هزینه‌های عمل تزریق چربی تا حد زیادی به ناحیه‌ای از بدن که عمل تزریق در آن انجام می‌شود و نیز به موقعیت جغرافیایی کلینیک محل جراحی، استفاده از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای بیمار و میزان تجربه و مهارت جراح بستگی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان