لیپوساکشن چیست؟ کاربردها، مزایا و هزینه

تعادل، تناسب و برجستگی‌های بدن اساس المان‌هایی هستند که باعث جذاب شدن انسان می‌شوند. لیپوساکشن برای از بین بردن چربی‌های مقاوم که با برنامه‌های معمولی کاهش وزن از بین نمی‌روند یا برداشتن قسمت‌هایی از بدن که پوست آنها شل شده به کار برده می‌شود. در عمل لیپوساکشن، چربی‌های انباشته‌شده اضافی تراشیده شده و سایز بدن بیمار بهبود می‌یابد و تغییرات زیبا در بدن ایجاد می‌شود. لاغری موضعی با لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) روش دیگری برای از بین بردن چربی های مقاوم است. عمل لیپومتیک دستگاه مطمئن و امتحان شده‌ای است که سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) آن را تایید کرده است.

اگر شما تمایل دارید که چربی‌های انباشته‌شده اضافی را در قسمت خاصی از بدن خود بردارید می‌توانید از عمل لیپوساکشن کمک بگیرید. متخصص کلینیک زیبایی رازی ناحیه مورد نظر را ارزیابی کرده و در مورد انتظارات شما در مورد نتایج عمل با شما گفتگو می‌کند تا بتواند مناسب‌ترین روش را برای لیپوساکشن انتخاب کند. با انجام عمل لیپوساکشن، اعتماد به نفس فرد افزایش یافته و تصویر شخصی وی از خودش با سایز جدید بدن به کمک یک روش سریع با نتایجی دائمی بهبود می‌یابد.

برای دریافت اطلاعات و کسب مشاوره در خصوص لیپوساکشن یا رزرو نوبت با شماره 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن چیست؟


لیپوساکشن فرایندی است که در آن لایه‌ای از پوست برای برداشتن چربی‌های اضافی که باعث عوارض متعددی شده‌اند برداشته می‌شود. لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی است که برای برداشتن چربی از نقاط مختلف بدن به کار برده می‌شود. یک لوله مکنده کوچک در قسمتی از بدن که قرار است چربی از آن ناحیه برداشته شود قرار داده می‌شد و لایه‌ای از چربی را به سمت بیرون مکیده و از بدن خارج می‌کند. دستگاهی که به لوله وصل شده است برای مکش چربی‌های اضافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیپوساکشن یک عمل جراحی محبوب بوده که همراه با عمل جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی انجام می‌شود. لیپوساکشن درمان چاقی نیست و سلولیت ها یا علائم کشیدگی پوست را برطرف نمی‌کند.

لیپوساکشن چیست؟

عمل لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوساکشن برای افرادی که جوان بوده و وزن آنها نزدیک به وزن ایده آل است و افرادی که پاکت‌های چربی مقاوم به رژیم‌ های غذایی و ورزش دارند و افرادی که انتظارات واقع‌ بینانه‌ای از نتایج این عمل دارند مفید است. در صورتی که شما پوست مناسبی داشته باشید می‌توانید این عمل را انجام دهید. شما باید پوستی سالم با خاصیت ارتجاعی خوب داشته باشید تا بتواند پس از برداشتن چربی‌ها سفت شده و خود را جمع کند.

  بزرگ کردن و حجیم کردن باسن با تزریق چربی: مزایا و هزینه

لیپوساکشن چیست؟

نواحی که به کمک لیپوساکشن درمان می‌شوند


نواحی که به کمک لیپوساکشن درمان می‌شوند

معمولاً نواحی زیر از بدن برای انجام عمل لیپوساکشن انتخاب می‌شوند:

 • برای تخلیه چربی‌های دهانی
 • شکم و پهلوها
 • کمر
 • باسن
 • قفسه سینه
 • قسمت داخلی زانوها
 • ران‌ها
 • زانوها
 • پهلوها
 • خط گردن و نواحی زیر چانه
 • ران‌ها – قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها
 • قسمت بالایی بازوها

مزایای لیپوساکشن


 • ایجاد ظاهری زیبا و خوش‌اندام
 • افزایش اعتماد به نفس
 • خارج کردن چربی‌ها
 • این روش می‌تواند برای قسمت‌های مختلف بدن به کار برده شود

انواع لیپوساکشن


 • لیپوساکشن تامسنت: که به عنوان استاندارد طلایی تراش بدن مورد توجه قرار می‌گیرد، در لیپوساکشن تامسنت از یک محلول مخصوص استریلیزه برای شکست سلول‌های چربی استفاده می‌شود تا چربی‌ها آسان‌تر از بدن خارج شده و نتایج بسیار خوبی حاصل شود
 • لیپوساکشن پاور: با کمک لیپوساکشن پاور، جراح قادر به برداشتن مقادیر بیشتر چربی با به کار بردن نیروی کمتر است. در نتیجه، کبودی و تورم کمتری در ناحیه تحت درمان ایجاد شده و فرایند بهبودی تسریع می‌شود.
 • لیپوساکشن اولتراسوند: امواج اولترا سوند، سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به بافت‌ها و عروق خونی اطراف هدف قرار می‌دهند. این رویکرد برای لیپوساکشن قسمت‌هایی از بدن که به طور سنتی سخت‌تر درمان می‌شوند مانند عضلات مردانه قفسه سینه یا قسمت فوقانی کمر به کار برده می‌شود.
 • لیپوساکشن لیزری: با استفاده از قدرت انرژی لیزر، سلول‌های چربی به شکل ذرات ریز آسان‌تر خارج می‌شوند در حالی که برای به حداقل رساندن خونریزی، لیزر خون را در رگ‌های خونی اطراف منعقد می‌کند. تولید کلاژن با این روش افزایش یافته و سطح پوست هموارتر و سفت‌تر می‌شود.

لیپوساکشن چیست؟

 مشاوره


هر بیماری که تصمیم به انجام عمل لیپوساکشن داشته باشید باید ابتدا در جلسه مشاوره شرکت کند. در این جلسه مشخص می‌شود که آیا بیمار شرایط انجام عمل لیپوساکشن را دارد یا نه، تمامی خطرات احتمالی به وی توضیح داده خواهد شد و نتایج واقع‌بینانه مورد بحث قرار می‌گیرد. همه بیماران باید قبل از ترک جلسه، درک کاملی از عمل و نتایج واقع‌بینانه حاصل از آن پیدا کنند.

در خلال انجام عمل لیپوساکشن


عمل لیپوساکشن

برخی از عمل‌های لیپوساکشن ممکن است فقط به بیهوشی موضعی یا محلی نیاز داشته باشند که دران بیهوشی به قسمت خاصی از بدن محدود می‌شود. برخی دیگر از عمل‌های لیپوساکشن هم تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شوند که در آن فرد موقتاً بیهوش می‌شود. ممکن است داروهای آرامش‌بخش وریدی به شما تزریق شود تا به شما کمک کند تا راحت و آرام باشید. محل تحت درمان توسط جراح علامت‌گذاری می‌شود و سپس شکاف‌های کوچکی در خط علامت زده‌شده ایجاد می‌شود تا چربی‌های اضافی از طریق آن استخراج شوند. استخراج چربی ممکن است از طریق چندین روش انجام شود. این عمل چند ساعت طول کشیده که مدت زمان آن به میزان چربی که باید از بدن خارج شود بستگی دارد. پس از انجام عمل جراحی، جراح شکاف را برای مدتی باز گذاشته تا مایعات آن تخلیه شود و سپس آن رامی بندد.

  علت و درمان پف زیر و بالای چشم

دوران نقاهت و بهبودی


ممکن است شما پس از عمل، درد، کبودی و تورم داشته باشید که پس از چند هفته از بین می‌روند. استفاده از کمپرس سرد روی ناحیه درمان شده می‌تواند تورم و کبودی را کاهش دهد. ممکن است شکاف ایجاد شده در محلی که کانولا وارد بدن شده است، ترشحاتی داشته باشد و تا چند روز پس از عمل لیپوساکشن مایعاتی از آن تخلیه شود. به بیمارانی که عمل لیپوساکشن را انجام داده‌اند توصیه می‌شود که هر چه زودتر شروع به قدم زدن کنند اما تا حدود یک ماه از انجام فعالیت‌های شدید پرهیز کنند. احتمالاً از شما خواسته خواهد شد که پس از عمل، پوشش فشرده‌ساز مخصوص لیپوساکشن را بپوشید. این پوشش مشابه یک کمربند است و به کنترل تورم کمک می‌کند. این پوشش همچنین به بدن کمک می‌کند تا بر اساس برجستگی‌های جدید شکل گرفته پس از عمل سریع‌تر بهبود یابد.

 نتایج حاصل از عمل لیپوساکشن چه مدت دوام دارد؟


نتایج نهایی معمولاً پس از 6 تا 12 ماه مشخص می‌شود اما بسیاری از بیماران نتایج حاصله را پس از یک ماه مشاهده خواهند کرد. نتایج لیپوساکشن دائمی است و سلول‌های چربی که برداشته می‌شوند دوباره رشد نخواهند کرد. به هر حال، این به این معنی نیست که اگر شما دچار اضافه وزن شوید، سلول‌های چربی دوباره در این ناحیه از بدن رشد نخواهند کرد.

خطرات احتمالی


 • پخش مایعات و از دست دادن خون
 • عفونت
 • آسیب‌دیدگی عصب‌ها یا پوست
 • ناهنجاری‌های ظاهری و بدشکلی‌های احتمالی ناشی از اتفاقات ناخواسته در عمل

هزینه


قیمت لیپوساکشن به عوامل متعددی مانند محل جغرافیایی، نوع بیهوشی، اجرت جراح، تعداد نواحی تحت درمان قرار گرفته، نوع لیپوساکشن و هزینه امکانات مورد استفاده بستگی دارد.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ