آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

 

جراحی شکم

در جراحی زیبایی شکم که به آن ابدومینوپلاستی هم گفته می‌شود، پوست شکافته شده و چربی‌های انباشته‌شده در شکم تخلیه می‌شود و عضلات شکم برای مشخص شدن ظاهر زیبا و تخت شکم کشیده و بسته می‌شود. در این عمل می‌توان خطوط کشیدگی پوست که در اثر کاهش وزن یا حاملگی روی پوست ایجاد شده است را برطرف کرد. هم مردان و هم زنان این عمل را برای دستیابی به شکمی لاغرتر، خوش‌فرم تر و سخت‌تر انجام می‌دهند. جراحی زیبایی شکم یکی از محبوب‌ترین جراحی‌هایی است که ما انجام می‌دهیم و نتایج بسیار عالی را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.

اگر شما آرزوی داشتن شکمی صاف را دارید و می‌خواهید پوست شل شده اضافی آن را بردارید تا ظاهر شکم و عضلات آن را بهبود بخشید می‌توانید عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) را انجام دهید. متخصصین کلینیک تخصصی پوست و موی رازی برای مشخص کردن میزان چربی انباشته شده در شکم و ارزیابی ظاهر پوست و تعیین نوع ابدومینوپلاستی مناسب برای شما، مشاوره لازم را انجام خواهند داد.

عمل جراحی زیبایی شکم یک عمل سنگین است که نتایج آن برای مدت طولانی باقی می‌ماند. برای مطرح کردن سؤالات خود و دریافت مشاوره یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) چیست؟


عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) چیست؟

حاملگی، کاهش زیاد وزن و افزایش سن می‌تواند باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و عضلات شکم شود. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک جراحی پلاستیک است که از طریقه آن پوست شل شده و چربی اضافی ناحیه شکم برداشته شده و عضلات شکم سفت می‌شود تا ظاهر و عملکرد آن بهبود یابد. این عمل همچنین به بازسازی عضلات کشیده شده شکم در دوران حاملگی که باعث برآمدگی قسمت زیر شکم شده است کمک می‌کند. نتیجه انجام این عمل داشتن شکمی جوان‌تر، صاف‌تر و سخت‌تر است. ابدومینوپلاستی یکی از عمل‌هایی که خانم‌ها پس از زایمان برای بازگرداندن شکل بدن به قبل از زایمان در کنار عمل برجسته‌سازی سینه، لیفت سینه و لیپوساکشن انجام می‌دهند.

چه افرادی می‌توانند عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟


افرادی که یک یا چند بیماری یا شرایط زیر را داشته باشند، گزینه‌های مناسبی برای انجام ابدومینوپلاستی هستند:

 • پوست شکم اضافی یا شل شده و افتاده
 • عضلات شکم آن‌ها جدا یا ضعیف شده باشد.
 • بافت چربی اضافی که در ناحیه شکم انباشته شده باشد.
 • در حال حاضر وزن آن‌ها مناسب باشد.
 • از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند.
 • اگر شما زن هستید، برنامه‌ای برای باردار شدن نداشته باشید.
 • داخل بازه 10 درصد تلورانس وزن خود باشید.
 • وزن شما در 6 ماه گذشته ثابت بوده باشد.
 • رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی منظمی داشته باشید.
 • پوست شما خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد.
 • ذهن و عواطف پایداری داشته باشید.
 • خطرات احتمالی ناشی از انجام عمل جراحی را درک کنید.
 • انتظارات واقع‌بینانه از نتایج نهایی عمل داشته باشید.

روش‌های انجام عمل جراحی زیبایی شکم


ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی کامل

در این عمل حجم بیشتری از عضلات و پوست شکم سفت می‌شود. جراحی زیبایی کامل شکم یا ابدومینوپلاستی کامل بر سه مؤلفه شکم، پوست و چربی عضلات تأثیر می‌گذارد بنابراین برای بیماران که تغییرات عمده‌ای به دنبال خواهد داشت. یک شکاف معمولاً زیر بالای خط بیکینی درست در بالای ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود. طول این شکاف به میزان خاصیت الاستیکی پوست بستگی دارد و ممکن است از یک طرف باسن تا طرف دیگر ادامه یابد و ممکن است شکاف‌های کوچک‌تری برای دست‌یابی به نتایج مطلوب ایجاد شود.

شکاف دوم در اطراف ناف ایجاد می‌شود. پوست و چربی از دیواره شکم جدا می‌شود. سپس پوست شل و جدا شده از ماهیچه در زیر فاسیا به کمک بخیه سفت می‌شود. با انجام این مرحله پوست دیواره شکم سفت شده و کمر باریک می‌شود. یک شکاف دیگر برای جابجایی ناف ایجاد می‌شود. سپس این شکاف بسته می‌شود و پانسمان محکمی در شکم قرار داده می‌شود. لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافه از باسن و پهلوها همراه با عمل جراحی زیبایی شکم انجام می‌شود تا ظاهر بدن زیباتر شود.

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی یک روش مؤثر برای افرادی است که عضلات ناحیه زیر شکم آن‌ها ضعیف بوده و دارای پوست و چربی اضافی است. این عمل ممکن است تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود و دو ساعت یا کمتر طول می‌کشد که به حجم هر عمل بستگی دارد. شکاف مینی ابدومینوپلاستی در بالای ناحیه تناسلی ایجاد شده و ناف دست‌نخورده باقی می‌ماند. این عمل به یک شکاف کوچک مشابه بخش C (6 تا 8 اینچ) نیاز دارد. با این شکاف جراح می‌تواند پوست اضافی را برداشته و چربی‌های انباشته شده را خارج کند. ممکن است برخی از عضلات برای تکمیل ابدومینوپلاستی ترمیم شوند. لیپوساکشن غالباً همراه با این عمل انجام می‌شود تا چربی اضافی در بالا و پایین ناف، باسن و پهلوها را برداشته و بر زیبایی ظاهر بدن بیفزاید.

عمل زیبایی شکم باز

عمل زیبایی شکم باز

این روش برای بیمارانی که افتادگی پوست آن‌ها در اطراف شکم و باسن زیاد است به کار برده می‌شود. شکاف از شکم شروع شده و از پشت لگن خاصره گذشته از جلوی شکم رد می‌شود و در پشت لگن خاصره طرف دیگر بدن تمام می‌شود. در این عمل همه شکم اصلاح نمی‌شود اما دور کمر باریک می‌شود.

ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک

ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک

این نوع از ابدومینوپلاستی با استفاده از یک برش افقی 4 اینچی (10 سانتی‌متری) در طول بالای خط موی ناحیه تناسلی مشابه شکاف بخش C ایجاد می‌شود. هدف اولیه، اصلاح ماهیچه‌های رکتوس و شکم است. لیپوساکشن می‌تواند به طور همزمان برای تخلیه چربی پهلوها و شکم به کار برده شود. با ابدومینوپلاستی اندوسکوپیک فقط مقدار کمی از پوست شل شده را می‌توان برداشت.

پس از عمل جراحی زیبایی شکم


پس از عمل زیبایی شکم ، شکاف ایجاد شده روی شکم و ناف پانسمان می‌شود. لوله‌های کوچکی در شکاف برای تخلیه خون و مایعات اضافی قرار داده می‌شود. تخت شما به گونه‌ای تنظیم می‌شود که قسمت فوقانی بدن شما کمی بالاتر قرار گرفته و زانوهای شما در چند روز پس از عمل با زاویه قرار گیرد. در چند روز اول پس از انجام عمل جراحی، اعضای تیم پزشکی به شما در ر آه رفتن کمک می‌کنند تا از شکل‌گیری لخته‌های خون پیشگیری شود. شما ممکن است درد کمی احساس کنید که به وسیله داروهای مسکن کنترل می‌شود.

دوران بهبودی و نقاهت


متناسب با میزان گستردگی عمل جراحی زیبایی شکم انجام شده ممکن است پس از چند ساعت از بیمارستان ترخیص شوید یا به مدت 1 یا 2 روز در بیمارستان بستری شوید. ابدومینوپلاستی یک عمل سنگین است و انتظار می‌رود که پس از آن شما نتوانید حرکتی کنید. تا چند روز پس از انجام عمل وجود درد و تورم عادی است که می‌تواند به کمک داروهای تجویزشده مدیریت شود. بسیاری از بیماران می‌توانند پس از حدود 6 هفته به فعالیت‌های روزانه خود و تمرینات ورزشی بپردازند. شکم‌بند یا پوشش‌های فشرده‌ساز پس از عمل برای دو تا سه ماه باید استفاده شوند. نتایج مطلوب عمل جراحی به تدریج نمایان شده و با کاهش تورم مشخص‌تر می‌شود. اسکارها پس از چند ماه کمتر جلب ‌توجه می‌کنند و شما می‌توانید از دیدن شکم صاف و خوش‌فرم خود لذت ببرید.

مزایای عمل ابدومینوپلاستی شکم


 • شکم مسطح و تخت
 • برداشته شدن پوست شل شده و افتاده
 • از بین رفتن خطوط کشیدگی پوست
 • بهتر شدن وضعیت بدن
 • افزایش حرمت نفس
 • ظاهر جوان‌تر
 • افزایش تناسب‌اندام

هزینه‌


هزینه انجام عمل زیبایی شکم به چندین عامل مانند محل جغرافیایی، تبحر جراح، روش انجام ابدومینوپلاستی، نوع بیهوشی و نرخ امکانات مورد استفاده بستگی دارد.

مشاوره رایگان