آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

بهترین کاندیدهای کاشت مو (سن و میزان ریزش موی متقاضی)

بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا موهایی فراوان و سالم داشته باشند، اما به دلیل عواملی مانند پیری، ژنتیک و ابتلاء به برخی بیماری‌ها، ممکن است ریزش مو پیدا کنند. این یک مشکل رایج است و ممکن است باعث ایجاد خجالت در برخی افراد درباره ظاهرشان شود. بعضی افراد به جراحی کاشت مو روی می‌آورند. پزشک بر اساس عوامل مختلفی تصمیم می‌گیرد که آیا شما مناسب کاشت مو هستید یا خیر.

در سال‌های اخیر، کاشت موسیار مورد توجه قرار گرفته است. برخی از روش‌های کاشت مو، روش‌های کم تهاجمی هستند که نیازی به قرار دادن بخیه ندارند و به طور طبیعی به نظر می‌رسند. این روش‌های کاشت مو به سرعت انجام می‌شوند و زمان بازگشت به طبیعت پس از آنها نیز بسیار کم است.

 اضطراب یک واکنش طبیعی انسانی به خصوص قبل از انجام عمل‌های جراحی زیبایی مانند کاشت مو است. به علاوه، ارزش رضایت حاصله از کاشت موفقیت‌آمیز مو فراتر از انتظار بیماران است. اگر شما تمایل به کاشت مو دارید باید نسبت به این عمل آگاهی بیشتری پیدا کنید. این که با مشکلات احتمالی ناشی از انجام این عمل و روش‌های پیشگیری از بروز آنها آشنا شوید برای شما مفید خواهد بود. اگر قبل از انجام عمل کاشت مو به این مسائل توجه داشته باشید جای نگرانی برای انجام این عمل وجود نخواهد داشت. نکته مهم این است که یک کلینیک و متخصص کاشت مو پیدا کنید که بتوانید در آن پاسخ سؤالات خود را دریافت کرده و به نتایج مطلوب دست یابید.در کلینیک زیبایی رازی انواع روش‌های کاشت مو طبق جدیدترین روش‌های روز دنیا زیر نظر متخصصین انجام می‌شود.

 

کاشت مو برای چه کسانی مناسب است؟


ظاهر و حس عمومی تندرستی برای افرادی که واجد شرایط هستند و تحت این عمل قرار می‌گیرند به میزان چشمگیری بهبود می‌یابد. به هر حال، همه افراد شرایط کاشت مو را ندارند. برخی از عواملی که باید برای کاشت مو در نظر گرفته شوند عبارتند از:

سن 

در همه سنین می‌توان عمل کاشت مو را انجام داد اما اگر بیمار بسیار جوان باشد پزشکان ترجیح می‌دهند برای انجام این عمل صبر کنند. بسیاری از بیماران جوان دچار ریزش زودرس مو می‌شوند به این معنی که با افزایش سن، ریزش موی آنها بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، یک بیمار ممکن است برای حفظ ظاهر خط رویش موی خود به چندین عمل کاشت مو نیاز داشته باشد. بیمارانی که سن آنها بیشتر است کاندیداهای بهتری هستند زیرا ظاهر آنها پس از کاشت مو تغییر نخواهد کرد. سن بیش از ۳۰ سال برای انجام عمل کاشت مو عالی است زیرا الگوی ریزش مو در این سنین کامل شده است.

سبک زندگی 

بهترین افراد برای کاشت مو، افرادی هستند که به طور فیزیکی از خودشان مراقبت می‌کنند. آنها از یک رژیم غذایی سالم پیروی می‌کنند، به طور منظم ورزش می‌کنند و سعی می‌کنند خود را در مواقع استرس‌زا قرار ندهند. یکی از نکات مهم درباره انتخاب کاندیداهای کاشت مو، بیماری‌هایی است که فرد ممکن است در حال حاضر به آنها مبتلا باشد. اگر فرد بیماری مزمن داشته باشد یا مشکلات مرتبط با سیستم ایمنی بدن داشته باشد، فرایند بهبودی او ممکن است طولانی‌تر و دشوارتر باشد.

 دسته‌بندی انواع ریزش مو 

در دسته‌بندی انواع ریزش مو، مهم‌ترین معیار شدت ریزش موی فرد است. برای پزشکان، مقدار موی موجود در ناحیه اهداکننده برای کاشت در قسمت‌های کم‌مو بسیار حائز اهمیت است. اگر میزان ریزش موی فرد بسیار زیاد باشد یا ناحیه‌ای برای اهدا مو نداشته باشد، نتایج کاشت مو ممکن است ضعیف‌تر و کمتر از انتظارات باشد. پزشک و بیمار قبل از انجام عمل کاشت مو در این مورد با هم مشورت خواهند کرد. مردانی که ریزش موی آنها مطابق با الگوی مردانه طاسی است و بیش از ۵ سال از ریزش موی آنها گذشته است یا افرادی که در دسته‌بندی ۳ مقیاس نوروود قرار می‌گیرند، برای عمل کاشت مو مناسب هستند.

 عوامل دیگر 

بهترین کاندیداها برای انجام عمل کاشت مو افراد زیر هستند:

  • مردانی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به کاشت مو داشته و افرادی که درک می‌کنند ممکن است ریزش موی آنها پس از کاشت مو حتی اگر داروهای ضد ریزش مو مصرف کنند نیز ادامه داشته باشد. برخی مردان باید مصرف این داروها را پس از انجام عمل کاشت مو ادامه دهند تا ریزش موی آنها کاهش یابد
  • مردانی که سال‌های زیادی از طاسی آنها می‌گذرد و الگوی طاسی آنها تثبیت شده و افرادی که تمایل دارند با اضافه کردن مو، ظاهر جوان خود را بازیابند.
  • مردان و زنانی که ریزش موی آنها به دلیل آسیب‌دیدگی یا سوختگی باشد
  • مردان و زنانی که ریزش موی آنها به دلیل انجام عمل‌های زیبایی دیگر مانند لیفت صورت باشد.

چه کسانی کاندید خوبی برای کاشت مو نیستند؟


کاشت مو یک روش عالی برای بهبود کیفیت زندگی افراد است اما به یاد داشته باشید که همه افراد واجد شرایط برای کاشت مو نیستند. قبل از کاشت مو، سوابق پزشکی و اطلاعات ژنتیکی شما به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و موضوعاتی مانند نحوه انجام عمل جراحی و مراحل مهم پس از عمل برای شما تبیین می‌شود.این کار ترس ندارد! تعیین این که آیا فرد می‌تواند تحت عمل کاشت مو قرار بگیرد یا نه کار سخت و دشواری نیست.

 

 

 شدت ریزش مو 

گاهی اوقات ریزش مو به حدی شدید است که افراد می‌توانند به جراحی کاشت مو مراجعه کنند؛ به عبارت دیگر، شاید هنوز زمان مناسبی برای انجام عمل کاشت مو برای شما نرسیده باشد.

این فرایند بسیار جذاب به نظر می‌رسد، اما برای دستیابی به نتایج قابل قبول، میزان ریزش موی شما باید بیشتر باشد. اگر شما در زمان مناسب مناسب برای کاشت مو عمل نکنید، ممکن است ظاهر موهای شما طبیعی به نظر نرسد. تصور کنید که اگر شما قبل از اینکه ریزش موی شما به حداکثر برسد موهای خود را کاشته و ریزش موهای شما پس از عمل کاشت مو ادامه یابد، در نتیجه بخشی از موهای کاشته شده به شکل یک جزیره تنها روی سر شما باقی خواهد ماند.

 ناکافی بودن مو در قسمت اهداکننده 

به عبارت دیگر، اگر در قسمت اهداکننده، موی کافی وجود نداشته باشد، شما باید به دنبال روش‌های دیگر باشید. در مواردی که موی کافی در ناحیه اهداکننده وجود ندارد، نتایج مطلوب به دست نخواهد آمد

زمانی که فولیکولارهای مو از ناحیه اهداکننده استخراج می‌شوند دوباره رشد نخواهند کرد. اگر شما مقدار کافی فولیکول مو در پشت سر خود برای استخراج نداشته باشید ممکن است پس از عمل پشت سر شما دچار ریزش شدید و نازک شدن مو شده و این قسمت خالی شود.

 علل ریزش مو 

یک عامل مهم و مؤثر دیگر در موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن عمل کاشت مو، تشخیص دلیل اصلی ریزش مو است. پزشک این مسئله را در جلسه معاینه مورد ارزیابی قرار داده و علت ریزش موی شما را تشخیص می‌دهد. ممکن است شما فکر کنید که دلیل ریزش مو اهمیت ندارد و در نهایت شما می‌خواهید که موهای خود را بازیابید در حالی که ریزش مو همیشه دائمی نیست.

در کل، ممکن است شما حتی نیاز به کاشت مو نداشته باشید. به عنوان مثال، اگر ریزش موی شما ناشی از استرس باشد، شما هنوز شانس دارید. ریزش موی ناشی از استرس معمولاً موقتی است، به همین دلیل اگر شما در قسمتی از سر که دچار طاسی موقتی شده مو بکارید، پس از رویش مجدد موهای اصلی، ظاهری متفاوت و غیرطبیعی پیدا می‌کنید.

 چگونه بفهمم کاشت مو برای من مناسب است؟


در جلسه مشاوره، پزشک عوامل فوق را برای تعیین این که آیا شما می‌توانید تحت عمل کاشت مو قرار بگیرید یا نه را بررسی می‌کند. در خلال انجام معاینات طبی، پزشک آزمایش‌ها و فرایندهای مختلفی را برای ارزیابی شاخص‌هایی مانند الگوی ریزش مو در آینده، نوع ریزش مو و تشخیص علت ریزش مو انجام می‌دهد. درک این عوامل به تعیین این که آیا شما می‌توانید تحت عمل کاشت مو قرار بگیرید یا نه کمک می‌کند. این ارزیابی‌های تفصیلی مشخص می‌کنند که آیا شما واجد شرایط برای عمل کاشت مو هستید یا نه و همچنین آیا نتایج حاصله پس از عمل مطلوب خواهد بود یا نه.

 چرا کاشت موی برخی افراد موفقیت‌آمیز نیست؟


ممکن است شما شنیده باشید که عمل کاشت مو برای برخی افراد موفقیت‌آمیز نبوده است. چنین نتایج نامطلوبی ممکن است در صورتی حاصل شوند که بیمار کاندیدای مناسبی برای این عمل نبوده باشد همچنین ممکن است دلایل زیر باعث ناموفق بودن کاشت مو باشند:

 بی‌تجربگی جراح 

تجربه یک جراح بسیار مهم در عمل پیچیده کاشت مو است. بنابراین، در صورتی که به دنبال جراح کاشت مو هستید، باید به تجربه جراح توجه کنید. این موضوع بسیار مهم است و نباید خود را در معرض سعی و خطای کلینیک کاشت مو قرار دهید. بهتر است جراحی با تجربه را انتخاب کنید و همچنین از بیماران قبلی وی در مورد کار او تحقیق کنید.

در برخی موارد، کاشت مو توسط یک جراح بی‌تجربه انجام می‌شود و در نتیجه عمل پیوند به درستی انجام نشده و عمل موفقیت‌آمیز نخواهد بود. پزشکان مجرب با استفاده مؤثر از نرخ اهدا گیرنده آشنا هستند.

احتمال اشتباه کردن پزشکان بی‌تجربه در پیش‌بینی دائمی بودن موهای اهدایی بیشتر است. اگر پزشکان گروهی از فولیکول‌ها را به روشی نامناسب از ناحیه اهداکننده و غیراهداکننده استخراج کنند، نتایج نهایی عمل بد، هم در ناحیه گیرنده و هم در ناحیه اهداکننده به طور نامطلوبی مشخص و منعکس می‌شود.

با این حال، برداشتن گرافت‌های زیاد توسط یک جراح بی‌تجربه باعث آسیب‌دیدگی زیاد به ناحیه اهداکننده می‌شود و ممکن است باعث نتایج بسیار نامطلوبی که در حد طاسی است بشود. بنابراین، در انتخاب جراح باید به تجربه و مهارت او توجه کرد و با دقت و دقت بالا اقدام به انتخاب جراح کاشت مو کرد.

مراقبت‌های ناکافی پس از کاشت مو 

مراقبت از خود پس از عمل کاشت مو، همان‌قدر که خود عمل کاشت مو مهم است. پس از انجام عمل کاشت مو، پزشک دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت‌های پس از عمل و همچنین اطلاعات جامعی درباره فعالیت‌های پس از عمل که باید به مدت چند روز تا چند هفته انجام داده شود، به شما ارائه می‌دهد. برخی از بیماران ممکن است در اطراف ساقه موها پوسته‌پوسته شوند. خراشیدن منطقه درمان شده و شستشوی موها به روش نامناسب ممکن است منجر به آسیب رسیدن به گرافت‌های زنده شده و تأثیر منفی بر نتایج عمل کاشت مو داشته باشد. در مواردی، عدم رعایت بهداشت ممکن است منجر به عفونت‌های خطرناک و جدی شود. اما خبر خوب این است که این آسیب‌های دائمی فقط در صورتی رخ می‌دهند که شما به طور کامل بی‌توجه، بی‌مسئول و بی‌ملاحظه عمل کنید.

در دوران پس از عمل باید از دستورالعمل پزشک در مورد نحوه شستشوی موی سر پیروی کنید، به آرامی سر خود را بشورید تا مدتی که پزشک تعیین کرده در معرض نور خورشید قرار نگیرید و ورزش‌هایی انجام ندهید که باعث عرق کردن شما می‌شوند. با رعایت این نکات، نتایج از هر لحاظ مطلوب و رضایت‌بخش خواهد بود. برای پیشگیری از عوارض پس از عمل، توصیه‌های پزشک را به دقت به کار ببندید. اگر موضوعی باعث نگرانی شما می‌شود، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

 سوءتفاهم 

مسائلی که در اینجا بیان شد واقعاً “شکست ” نیست. عمل جراحی کاشت مو فقط اولین مرحله این فرایند بوده و پس از آن دوره بهبودی آغاز می‌شود که دوره‌ای طولانی است. برخی افراد تمایل دارند که خیلی سریع نتیجه کیری کنند و قبل از کامل شدن این فرایند و قبل از رشد موها، عمل را ناموفق بخوانند. شما می‌توانید نتایج حاصل از عمل کاشت مو را حداقل ۱۲ ماه پس از عمل مشاهده کنید. این که تمایل دارید نتایج را هر چه سریع‌تر مشاهده کنید کاملاً طبیعی است. قبل از انجام عمل با پزشک در مورد نتایج مورد انتظار پس از کاشت مو مشورت کنید تا از سوءتفاهم شما پیشگیری شود

[/av_textblock]

فهرست مطالب

مشاوره رایگان