تزریق چربی و ژل: بازیابی حجم از دست رفته و برجسته کردن گونه‌ها

ژل1

روش‌های متعددی برای بهبود خصوصیات چهره وجود دارند که می‌توانند منجر به تغییرات اساسی در ظاهر کلی صورت شوند. برای مثال اصلاح بینی می‌تواند موجب تغییرات بسیاری در ظاهر کلی صورت شود. با جراحی گوش نیز می‌توان تغییرات مشابهی را ایجاد کرد. چیزی که بیشتر افراد در نظر نمی‌گیرند، تفاوت قابل ملاحظه‌ای است که استخوان‌های گونه می‌توانند در ظاهر چهره ایجاد کنند. برجسته بودن گونه می‌تواند موجب خوش‌تراش شدن و زیبایی شود که همیشه به دنبال آن بوده‌اید.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#c06c7c”]
جهت بازیابی حجم از دست رفته گونه‌ها در اثر افزایش سن یا خوش‌فرم کردن صورت، متخصصین ما در کلینیک رازی می‌توانند فیلرهایی (پر کننده) را در ناحیه گونه تزریق کنند. در حالی که مواد قابل تزریق متعددی وجود دارد، اما انواع مختلف تاثیرات متغیری به همراه خواهند داشت و میزان ماندگاری آنها نیز یکسان نمی‌باشد. برای اصلاح موقت، ممکن است پزشک فیلرهای اسید هیالورونیک و نیز محرک‌های کلاژن (که ماندگاری بیشتری دارند) را توصیه کند. برای یک راه حل دائمی‌تر می‌توان تزریق چربی را در نظر گرفت که در آن چربی از شکم یا ران برداشته شده و به صورت تزریق می‌شود. با اینکه ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب به چندین جلسهٔ درمان نیاز باشد، اما نتایج آن ماندگاری بیشتری دارد که برخی از بیماران آن را ترجیح می‌دهند. برای ارتباط با مشاورین کلینیک رازی و طرح سؤالات خود می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.[/alert]

 

برجسته‌سازی گونه با روش‌های جراحی و غیر جراحی


روش‌های جدید برای مردان و زنانی که تمایل به بهبود ظاهر صورت خود بدون قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی دارند وجود دارد. از مزایای این روش‌ها می‌توان به هزینه پایین، دوران بستری کوتاه و عوارض جانبی کمتر آنها اشاره کرد. در دهه گذشته، استفاده از فیلرهای بافت نرم (ژل‌های پوستی) به یک روش استاندارد برای تغییر شکل قسمت‌های مختلف صورت مانند گونه و برجسته‌سازی آن تبدیل شده است. فیلرها گزینه‌های ایده آلی برای افرادی که گونه‌های آنها دچار افتادگی شده و می‌خواهند تغییراتی خفیف تا متوسط در آن ایجاد کنند تا علائم پیری و افزایش سن آنها برطرف شود هستند.

چگونه بدون انجام عمل جراحی می‌توان گونه را برجسته کرد؟


استفاده از فیلرها روشی عالی برای برجسته‌سازی گونه‌ها و قسمت میانی بدون نیاز به انجام عمل جراحی صورت هستند. تزریق ژل‌ها در مطب انجام شده و نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است. برای دست‌یابی به نتایج و ترمیم کامل باید برخی از بیماران یک یا دو سرنگ از فیلر تزریق کنند و معمولاً نتایج حاصله 9 تا 12 ماه باقی مانده و اگر درمان تجدید شود این مدت به بیش از 12 ماه افزایش می‌یابد.

تزریق ژل چگونه بر گونه اثر می‌گذارد؟


تزریق ژل و چربی یک روش عالی برای برجسته‌سازی استخوان‌های گونه است. استفاده از ایمپلنت‌ها نیز یک روش دیگر برای برجسته‌سازی گونه است که نیاز به انجام عمل جراحی دارد و گران‌تر بوده و همچنین عوارض جانبی آن نیز بیشتر است.

برجسته‌سازی گونه با تزریق ژل


ژل2

در کلینیک رازی، چندین نوع از مؤثرترین و بهترین ژل‌های تزریقی ارائه می‌شوند که هر یک دارای خصوصیات ضد پیری خاصی جهت برطرف کردن مشکلات مختلف هستند. تنها یک متخصص ماهر می‌تواند میزان ژل تزریقی را بررسی کرده و بهترین ژل و نواحی مطلوب تزریق را جهت دستیابی به نتایج طبیعی تعیین کند. تزریق فیلرهای درم در واقع یک نوع هنر است و ما در کلینیک رازی سال‌ها تجربه در زمینه تزریق ژل‌های صورت داریم. ژل‌ها موجب صاف شدن پوست شده و ظاهری پُرتر و جوان‌تر ایجاد می‌کنند. نتایج این روش برای برجسته‌سازی گونه معمولاً فوری بوده و گاهی اوقات در طول زمان با تحریک بدن به تولید کلاژن بیشتر بهبود پیدا می‌کنند.
انواع مختلف ژل عبارتند از:

 •  Juvéderm XC: یک ژل نرم است که حاوی اسید هیالورونیک می‌باشد که به‌طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. این ژل موجب برطرف شدن چین و چروک‌های گردن و نیز خطوط لبخند می‌گردد. این ژل را همچنین می‌توان برای برجسته‌سازی گونه ولب استفاده کرد یا با لیفت صورت ترکیب کرد. نتایج آن بین ۹ تا ۱۲ ماه ماندگار است.
 • Juvéderm Voluma XC: این ژل نوع غلیظ‌تر ژل Juvéderm است که به‌صورت عمیق‌تر در پوست تزریق می‌شود و اغلب برای برجسته‌سازی گونه بدون جراحی جهت ترمیم گونه‌های تخت و افتاده که حجم خود را از دست داده‌اند، استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای اصلاح ناحیه زیر چانه استفاده کرد. تزریق گونه در برخی بیماران تا دو سال دوام دارند.

دوره بهبود پس از برجسته‌سازی گونه چقدر است؟


دوره بهبودی پس از تزریق ژل Voluma معمولاً بسیار کوتاه است. Voluma یک نوع ژل حاوی اسید هیالورانیک است که چسبناک‌تر است و در برخی قسمت‌ها درست بالای استخوان تزریق می‌شود. با این تزریق عمیق که تقریباً در استخوان انجام می‌شود به دلیل تورم عمیق که ممکن است آزاردهنده هم باشد باعث احساس سفت شدن در ناحیه تزریق می‌شود. خبر خوب این که این تورم‌های سخت و عمیق در مدت 10 روز بهبود یافته و در بلند مدت اثری از آنها نخواهد ماند. کبودی‌های سطحی و عمقی نیز معمولاً به وجود می‌آید که این نیز به طور مشابه برطرف می‌شود. اگر کبودی‌های سطحی آزاردهنده باشند، پزشک می‌تواند با استفاده از لیزر مناسب آنها را به سرعت و به راحتی برطرف کند.

 • Juvéderm Volbella XC: این ژل به منظور اضافه کردن حجم گونه‌ها یا لب‌ها به‌صورت نامحسوس و ظریف و برطرف کردن خطوط عمودی دور لب استفاده می‌شود.
 • Radiesse: این محصول از میکروسفرهای هیدروکسی‌آپاتیت کلسیمی زیست سازگار معلق در ژل تشکیل شده است. این ژل برای چین و چروک‌ها و خطوط عمیق مؤثر بوده و می‌تواند نواحی زیر چانه را لیفت کند. رادیس برای برجسته کردن گونه نیز قابل استفاده است.
 • Belotero Balance: این ژل یک فیلر اسید هیالورونیک است که گزینه‌ای مناسب برای برجسته‌سازی گونه بوده و برای خطوط و چین و چروک‌های سطحی صورت بهترین تأثیر را دارد. این خطوط شامل گودی‌ زیر چشم‌ها، خطوط اخم، خطوط دور لب، خطوط نازولابیال، خطوط لبخند و خطوط ماریونت می‌باشند. ماندگاری این محصول بین ۴ تا ۹ ماه است. بیشتر ژل‌های تزریقی همراه با لیدوکائین هستند تا در حین عمل راحتی بیمار فراهم شود. از بی‌حسی موضعی نیز می‌توان برای کاهش درد استفاده کرد. یک سوزن بسیار نازک برای تزریق ژل گونه به لایه‌های عمیق پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش معمولاً تنها چند دقیقه طول می‌کشد اما در صورت استفاده از بی‌حسی، باید برای اثر کردن ماده بی‌حس‌کننده برای مدت کوتاهی منتظر بمانید. واکنش‌های آلرژیک در اثر این محصولات بسیار نادر می‌باشند بنابراین نیازی به آزمایش پوست نیست.

چه افرادی شرایط قرار گرفتن تحت این روش درمانی را دارند؟


ژل3

این روش درمانی هم برای مردان و هم برای زنانی که احساس می‌کنند گونه‌های آنها به اندازه کافی برجسته نیست انجام می‌شود. برجسته‌سازی گونه برای بیشتر بزرگسالان انجام می‌شود. افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و وزن آنها نزدیک به وزن سالم است می‌توانند تحت این فرایند قرار گیرند. اگر چه این روش درمانی در وهله اول روی افراد بالغی که آثار پیری و افزایش سن روی چهره آنها پیدا شده است انجام می‌شود اما ممکن است افراد جوانی که گونه‌های آنها به اندازه کافی برجسته نیست نیز متقاضی انجام این فرایند باشند. برخی از بیماران از روش تزریق برای تست نتایج احتمالی قبل از قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی زیبایی تهاجمی‌تر استفاده می‌کنند. این یک روش متداول برای افرادی است که تمایل دارند ظاهر گونه‌های خود را بهبود داده و برجسته کنند. اگر شما می‌خواهید که گونه‌هایی برجسته‌تر داشته باشید، یک قرار مشاوره تنظیم کنید تا مشخص شود که آیا استفاده از این روش درمانی برای شما مناسب است یا نه؟

ژل‌ها در گونه‌ها چه مدت باقی می‌مانند؟


اثر تزریق رستالین و پرلین حدود 6 تا 12 ماه باقی می‌مانند اما تزریق جوودرم تا دو سال باقی می‌ماند. اثبات شده است که استفاده از این ژل‌ها باعث می‌شود که بیماران 5 سال جوان‌تر به نظر برسند.

چه مدت طول می‌کشد تا اثر تزریق ژل مشخص شود؟


معمولاً دو هفته طول می‌کشد تا اثر درمان مشخص شود و به مدت 3 تا 6 ماه نیز باقی می‌ماند. به مرور زمان، نیاز شما به درمان کاهش می‌یابد زیرا آرتروفی عضلات ضعیف‌تر شده و به تزریق کمتری نیاز دارد.

آیا تزریق ژل دردناک است؟


در مورد هر روش درمانی افراد می‌خواهند بدانند که آیا آن روش ضرر دارد یا نه، هر کاری که با سوزن انجام شود کاملاً طبیعی است که شگفت‌آور باشد. با ترکیب محصولات مرغوب و به کار گیری روش صحیح، تزریق ژل کاملاً بدون درد انجام می‌شود. ما از جودرم که حاوی بیحس کننده نیز هست استفاده می‌کنیم همچنین از یک بسته یخ نیز برای بیحس کردن صورت استفاده می‌شود. قبل از شروع تزریق از یخ برای بیحس کردن صورت استفاده می‌شود که باعث می‌شود درد این فرایند کمتر از یک خراش ساده شود.

چه میزان ژل لازم است؟


ژل4

این تغییرات در اشخاص متفاوت است ما برخی عوامل هستند که در میزان استفاده از ژل تأثیر دارند از جمله:

 • سن شما
 • میزان چربی از دست رفته
 • میزان تغییرات مطلوب که می‌خواهید پس از انجام فرایند مشاهده کنید

برای لیفت صورت مایع ما از 8 تا 10 میلی‌لیتر ژل استفاده می‌کنیم که یک گزینه عالی به جای عمل جراحی لیفت صورت بوده و نیازی به مرخصی گرفتن نداشته و احتمال ایجاد کبودی نیز پس از انجامان بسیار کم است.

یک جلسه درمانی چقدر طول می‌کشد؟


فرایند تزریق 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد، شما به زمانی برای بحث و تبادل نظر با پزشک در مورد نتایج مورد انتظار قبل از انجام فرایند نیز نیاز دارید.

آیا برای انجام این عمل باید مرخصی گرفت؟


قطعاً خیر! شما می‌توانید این فرایند را در ساعات ناهاری انجام داده و بلافاصله به محل کار خود بازگردید.

آیا چیزی هست که لازم باشد من قبل از انجام این فرایند از آن اطلاع داشته باشم؟


دکتر شما، توصیه می‌کند که چند روز قبل از انجام این فرایند از مصرف آسپیرین و داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی دیگر اجتناب کنید (مگر این که لازم باشد آنها را برای درمان بیماری‌های مزمن خود مصرف کنید). پرهیز از مصرف این داروها احتمال کبودی و خونریزی در محل تزریق را کاهش می‌دهد.

آیا نیازی به انجام تست پوست هست؟


نیازی به انجام تست‌های پوستی نیست زیرا ژل‌های پوستی حاوی اسید هیالورانیک حاوی مواد با منشأ حیوانی نیستند.

چه مراقبت‌هایی بعد از تزریق به گونه‌ها نیاز است؟


مراقبت‌های پس از تزریق ژل عبارتند از:

 • کبودی و تورم: هر چه می‌توانید در چند روز اول پس از انجام فرایند از یخ استفاده کنید. 20 دقیقه یخ را روی صورت قرار داده و 20 دقیقه آن را بردارید، این کار را 5 مرتبه در روز انجام دهید. استفاده بیشتر از یخ می‌تواند تأثیر بیشتری داشته باشد.
 • سر درد یا درد در ناحیه تزریق: مصرف تایلنول یا موترین در این مواقع ضروری است.
 • قرمزی، تاول و خارش: بنادریل بهترین دارو است که می‌توانید آن را بدون نیاز به نسخه پزشک تهیه کنید.
 • توده‌ها و برآمدگی‌ها: ماساژ ناحیه تزریق با فشار ملایم و مستمر به مدت 2 دقیقه می‌تواند اثربخش باشد. این کار را 4 تا 5 مرتبه در روز تکرار کنید.

آیا تزریق چربی برای برجسته‌سازی گونه‌ها مؤثر است؟


ژل5

تزریق چربی ممکن است یک گزینه مناسب برای اشخاصی باشد که به دنبال بازیابی حجم صورت خود هستند. افرادی که این روش را انجام می‌دهند باید در وضعیت سلامتی خوبی بوده و مقدار چربی کافی برای انتقال داشته باشند. هم مردان و هم زنان می‌توانند از روش تزریق چربی به منظور برجسته‌سازی گونه‌های خود استفاده کنند. در حالی که افراد پیرتر ممکن است به منظور بازیابی حجم از دست رفته صورت خود بیشتر به این روش تمایل داشته باشند، اما به‌طور کلی هر شخصی که از میزان برجستگی گونه‌های خود ناراضی است می‌تواند این روش را انتخاب نماید. برجسته کردن گونه با تزریق چربی یک روش سرپایی است و بلافاصله پس از درمان، بیمار می‌تواند به منزل خود مراجعه کند.

فرایند تزریق یا انتقال چربی به گونه چگونه انجام می‌گیرد؟


فرایند برجسته کردن گونه با تزریق چربی بسیار ساده است، هرچند نیاز به مهارت و تخصص کافی بالایی دارد.

 • اعمال بی‌حس‌کننده: برای شروع، ناحیه صورت با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود.
 • برداشت چربی: سپس پزشک چربی را جهت برجسته کردن گونه برداشت می‌کند. چربی ممکن است از باسن، ران یا شکم برداشته شود.
 • فراوری چربی: چربی برداشته شده فراوری می‌گردد. این مرحله شامل جدا کردن و سپس استخراج سلول‌های چربی از مایعات اطراف چربی است.
 • سلول‌های چربی برداشته شده به گونه‌ها تزریق می‌شوند.

آیا بعد از پیوند چربی به گونه، قرمزی و کبودی طبیعی است؟


پس از تزریق چربی جهت برجسته کردن گونه، ممکن است مقداری تورم، قرمزی و کبودی در ناحیه‌ای که چربی برداشته شده است، مشاهده شود. این عوارض پس از یک تا هفت روز برطرف می‌شوند.

گن تا چه مدت روی صورت قرار می‌گیرد؟


گن‌های فشاری بر روی ناحیه اطراف صورت قرار می‌گیرند و از بیمار خواسته می‌شود تا حدود یک هفته فشاری بر این ناحیه وارد کند.

آیا این درمان درد دارد؟


درد ناشی از تزریق چربی در همه موارد جزئی است. ناراحتی به مدت کوتاهی ادامه داشته و معمولاً می‌تواند با مصرف داروهای مسکن خوراکی مدیریت شود. اگر شما نگران درد هستید می‌توانید از داروهای تجویزی پس از تزریق چربی استفاده کنید.

آیا تزریق چربی به گونه عوارضی هم دارد؟


یکی از اصلی‌ترین عوارض مرتبط با تزریق چربی جهت برجسته کردن گونه، جذب مجدد چربی است. مقدار مشخصی از چربی جذب بدن می‌شود اما این اتفاق برای ژل‌ها رخ نمی‌دهد. سایر عوارض احتمالی شامل ایجاد توده‌های ریز و سفت شدن چربی تزریق شده است. با اینکه ویژگی این روش طبیعی بودن آن است، اما ممکن است چربی به صورت توده‌های ریز یا سخت تبدیل شود. ممکن است در اثر موارد بالا درد و ناراحتی وجود داشته باشد. همچنین خطر ایجاد کیست‌هایی در ناحیه تزریق وجود دارد.
هماتوم، آسیب عصبی، خون‌ریزی، عفونت و حتی آمبولی ریوی خطرات دیگری هستند که ممکن است در نتیجهٔ برجسته کردن گونه رخ دهند. ظاهر غیر جذاب نیز از دیگر عوارض می‌باشد. در صورتی که این روش بصورت صحیح انجام نشود، ممکن است ظاهر صورت، متورم و غیر طبیعی باشد یا فاقد تقارن کافی باشد.

برای برجسته‌سازی گونه، تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟


تزریق چربی ماندگاری بیشتری دارد و چون چربی از خود بیمار گرفته می‌شود، عوارض کمتری دارد.
مهم‌ترین تفاوت بین تزریق چربی اتولوگ و روش‌های دیگر تزریق ژل‌های پوستی در این است که با تزریق چربی، جسم خارجی وارد بدن بیمار نمی‌شود. این ویژگی تزریق چربی یک مزیت عمده برای افرادی است که نسبت به محصولاتی مانند کلاژن یا هیلافورم آلرژی یا حساسیت دارند. عامل دیگری که باعث تمایز تزریق چربی از روش‌های دیگر می‌شود دوام اثر ناشی از تزریق چربی است. معمولاً اثرات تزریق چربی از چند ماه تا 2 سال یا بیشتر باقی می‌ماند. در بیشتر موارد، اثرات تزریق چربی مدت زمان نامحدودی باقی می‌ماند. در مقابل، ژل‌های پوستی حاوی اسید هیالورانیک مانند رستالین پس از چند ماه تجزیه شده و ناپدید می‌شوند که باعث نیاز با درمان مجدد می‌شود.

دوران بهبودی پس از تزریق چربی چگونه است؟


دروان بهبودی پس از تزریق چربی نسبتاً کوتاه و در مقایسه با فرایندهای جراحی دیگر آسان است. معمولاً برای انجام این فرایند شکافی ایجاد نمی‌شود و ناراحتی‌های ناشی از آن نیز جزئی است. بیشتر بیماران بلافاصله پس از تزریق و در همان روز می‌توانند به ادامه فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

آیا برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید فرایند تزریق چربی تجدید شود؟


با این که این موضوع به میزان تغییرات دلخواه بیمار بستگی دارد اما در غالب اوقات جراحان زیبایی توصیه می‌کنند که این فرایند در چندین نوبت تجدید شود. تقسیم این فرایند به چندین مرحله باعث می‌شود که بافت‌های بیشتری با آسیب‌دیدگی کمتر در محل اهدا و محل گیرنده انتقال یابند. پزشک در مورد مزایا و معایب هر یک از روش‌های درمانی به تفصیل برای شما توضیح خواهد داد.

آیا احتمال نامتقارن شدن گونه‌ها وجود دارد؟


اگر تزریق ژل و چربی توسط یک پزشک ماهر صورت نگیرد احتمال نامتقارن شدن گونه‌ها وجود دارد. چون این ماده‌ها به صورت مایع و نرم بوده و مقداری از آنها هم ممکن است به صورت نامتقارن توسط بدن جذب می‌شود.

آیا ممکن است افتادگی پوست به مرور زمان ایجاد شود؟


بله. اگر تزریق ژل و چربی به درستی صورت نگیرد به دلیل سنگین بودن ممکن است افتادگی پوست اتفاق بیافتد و مواد تزریق شده به پایین‌تر از صورت انتقال یابند.

آیا با تزریق فیلر به گونه‌ها احتمال عفونت وجود دارد؟


تزریق ژل‌های پوستی نسبت به روش‌های جراحی زیبایی یک روش کم تهاجمی و بی‌خطر محسوب می‌شود اما این روش‌ها هم ممکن است با برخی خطرات احتمالی همراه باشند. مهم‌ترین خطر احتمالی همراه با برجسته‌سازی گونه خونریزی و عفونت است.

هزینه


هزینه تزریق چربی یا ژل متغیر است. تجربه و اعتبار پزشک و نیز موقعیت جغرافیایی کلینیک نیز بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد. عامل دیگر، میزان چربی یا ژل مورد نیاز و نوع آنها است.

تفاوت بین روش تزریق چربی اسکالپترا چیست؟


اسکالپترا نوع خاصی ژل است که برای برجسته‌سازی کل صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جای درمان برخی چین و چروک‌ها، اسکالپترا تمام گونه‌ها، زوایای صورت و شقیقه‌ها را برجسته می‌کند. اسکالپترا یک روش برجسته‌سازی با اثر بلند مدت 3 ساله است. بسیاری از افراد باید برای دست‌یابی به نتایج مطلوب روش اسکالپترا را 4 تا 9 مرتبه با فواصل زمانی 4 تا 6 هفته‌ای انجام دهند. تزریق چربی نیز برای برجسته‌سازی کل صورت به کار برده می‌شود. لیپوترانسفر در گونه‌ها، زوایای صورت و شقیقه‌ها انجام می‌شود. لیپوترانسفر یک روش دائمی بوده و پس از یک جلسه درمانی، نتایج آن مشخص می‌شود.

آیا تزریق چربی در رفع جای جوش روی گونه‌ها مؤثر است؟


جای جوش یک درمان چالش‌برانگیز است که هیچ موقع به طور کامل برطرف نمی‌شود. بهترین نتایج با ترکیب روش‌های مختلف حاصل می‌شود. بسیاری از جای جوش‌های سطحی به درمان با لیزر CO2 پاسخ می‌دهد.

برجسته‌سازی گونه با استفاده از ایمپلنت


ژل6
در این روش از ایمپلنت‌های ثابت گونه استفاده می‌شود که معمولاً از سیلیکون ساخته می‌شوند. این ایمپلنت‌ها جوانی را به گونه‌ها بازگردانده و باعث لیفت فوری صورت می‌شوند. با این که استفاده از ایمپلنت‌ها یک روش دائمی به حساب می‌آید اما در صورت بروز عوارض جانبی می‌توان آنها را برداشت. برجسته‌سازی گونه با استفاده از ایمپلنت برای افرادی که به برجسته‌سازی زیاد گونه نیاز دارند مناسب است.

نحوه برجسته‌سازی گونه با استفاده از ایمپلنت‌ها


برجسته‌سازی گونه‌ها با استفاده از ایمپلنت‌ها یک عمل سرپایی است که کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. برای انجام این عمل شکاف‌هایی در داخل دهان ایجاد شده و ایمپلنت‌ها روی استخوان گونه‌ها قرار داده می‌شوند. معمولاً پس از برجسته‌سازی گونه با ایمپلنت در ناحیه درمان شده تورم ایجاد می‌شود که در مدت 10 روز برطرف می‌شود. توصیه می‌شود که بیمار برای تسریع فرایند بهبودی زیاد استراحت کند. استفاده از این روش عوارض جانبی بسیار جزئی به همراه دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *