آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

دوران نقاهت جراحی زیبایی واژن و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بنابراین، شما بخش‌های زنانه بدن خود به ویژه واژنتان را به ظاهری که از آن احساس راحتی بیشتری می‌کنید، تبدیل کرده‌اید. دیگر لب‌های درونی واژن شما بزرگ‌تر از لب‌های بیرونی آن نیست. اما این تنها آغاز راه است. دانستن چگونگی مراقبت از زخم‌های خود پس از جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی : مراحل ، عوارض ، هزینه) بهبودی شما را بسیار راحت‌تر و بدون درد خواهد کرد.

قبل از جراحی زیبایی واژن


قبل از جراحی زیبایی واژن

 

قبل از عمل جراحی، موارد و تدارکاتی وجود دارد که لازم است تهیه کنید و همچنین چیزهایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • ممکن است بخواهید یک هفته قبل از عمل قرص‌های آرنیکا و برملاین را شروع کنید تا کبودی و تورم کم‌تری بعد از عمل داشته باشید. وقتی یک هفته قبل از عمل مصرف دارو را شروع کنید، دارو این شانس را دارد که وارد سیستم بدن شما شود و به طور مؤثرتری کار کند. تورم کمتر به معنی درد کمتر است.
  • ممکن است شما نیاز به چند روز مرخصی از محل کار و / یا هرگونه فعالیت یا ورزش روزانه خود داشته باشید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، ممکن است بخواهید مجدداً در مورد زمان انجام جراحی تجدید نظر کنید و آن را به زمانی موکول کنید که امکان استراحت داشته باشید.
  • ممکن است بخواهید قبل از انجام عمل، موهای ناحیه تحت عمل را شیو کنید.
  • اگر نمی‌توانید بیش از سه تا شش هفته بدون رابطه جنسی باشید، برای این نوع عمل جراحی مناسب نیستید. زخم‌های شما به زمان کافی برای بهبودی نیاز دارد. در غیر این صورت نتیجه جراحی را خراب کرده و به یک عمل جراحی ترمیمی نیاز پیدا خواهید کرد.

 

 

 

مراقبت و نقاهت بعد از لابیاپلاستی


مراقبت و نقاهت بعد از لابیاپلاستی

روز اول

روز اول بعد از عمل انتظار داشته باشید که لب‌های داخلی و خارجی که به ترتیب به نام‌های لابیا مینورا و لابیا ماژورا شناخته می‌شوند کاملاً متورم باشد. ممکن است پوست بالای کلیتوریس شما ملتهب باشد، حتی اگر در این منطقه هیچگونه برش و زخمی وجود نداشته باشد. انتظار نداشته باشید که آن‌ها کاملا “طبیعی” به نظر برسند. بافت موجود در این ناحیه کاملاً سازگار است، به این معنی که می‌تواند به طور قابل توجهی کشیده شود. ممکن است تورم ناحیه تحت درمان شما را نگران کند و حتی ممکن است تورم همچنان افزایش یابد. فریب نخورید!

در روز اول بعداز عمل، استفاده از کمپرس سرد در منطقه به تسکین درد و تورم کمک خواهد کرد. از نگه داشتن کمپرس سرد در محل بیش از 15 دقیقه متوالی برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی پوست خودداری کنید. امیدوارم که یک هفته قبل از عمل خود، مصرف قرص‌های آرنیکا و برملاین را شروع کرده باشید تا به کاهش کبودی و تورم کمک کنید.

قرص‌های مسکن خود را طبق دستور جراح مصرف کنید. درد برخی از افراد فقط با مصرف استامینوفن (تایلنول) تسکین می‌یابد و برخی دیگر به چیزی کمی قوی‌تر مانند یک ماده مخدر (Norco ، Vicodin و غیره) نیاز خواهند داشت. اگر جراح شما پس از عمل جراحی Marcaine ، داروی ضد درد طولانی مدت را به آن منطقه تزریق کرده است، ممکن است الان احساس کنید که اثر آن از بین رفته است. قبل از اینكه این اتفاق بیفتد، مصرف قرص‌های مسکن خود را شروع كنید. برخی از جراحان ممکن است یک پماد لیدوکائین برای شما تجویز کنند که می‌توانید برای برطرف کردن درد بر روی زخم خود بمالید.

ترشح خفیف خون طبیعی است. برخی از جراحان به شما توصیه می‌كنند كه پماد آنتی‌بیوتیك را به این منطقه بمالید.

ممکن است نشت ادرار داشته باشید. هنگام ادرار کردن با استفاده از یک اسپری مقداری آب را روی خود بپاشید. در این صورت ادرار هنگام عبور کردن از زخم‌ها رقیق شده و سوزش را کم‌تر می‌کند. علاوه بر این، با این کار منطقه را بعد از ادرار تمیز می‌کنید

اصطکاک لباس زیر شما و حتی فقط پیاده‌روی کردن ممکن است باعث ناراحتی یا درد متوسط ​​تا شدید شود. به همین دلیل ممکن است لازم باشد مدتی را از محل کار خود مرخصی بگیرید.

روز دوم

روز دوم اساساً مانند روز اول است. اما ممکن است تورم وخیم‌تر شود. اغلب تورم قبل از بهتر شدن کمی بدتر می‌شود. نگران نباشید. برای تسکین درد و تمیز کردن ناحیه، بعد از ادرار از بطری اسپری استفاده کنید. وقتی که بیش از 24 ساعت از جراحی بگذرد، جراح ممکن است به شما اجازه دهد که از حمام سیتز استفاده کنید.

انتظار نداشته باشید که واژنتان در روز دوم بعداز عمل ظاهر طبیعی داشته باشد. زیرا هنوز هم تورم خواهید داشت. در حقیقت، وقتی کمی بیشتر حرکن کنید، ممکن است متوجه نوسان در میزان تورم لب‌های واژن خود شوید. تورم نامتقارن می‌تواند طبیعی باشد.

در این مدت باید به مصرف داروهای مسکن خود ادامه دهید و پمادها را مطابق دستور جراح خود  بر روی زخم‌های خود بمالید. درد و یا ناراحتی همچنان طبیعی است. ترشح با خون روی لباس زیر یا دستمال بهداشتی / پانتیلنر طبیعی است. اگر حساس به فشار هستید، نباید لباس زیر تنگ بپوشید. اگر جراح اجازه داد یا اگر احساس می‌کنید که به تسکین دهنده درد بیشتری نیاز دارید تا به کاهش درد و توم شما کمک کند، به یخ گذاشتن روی موضع ادامه دهید.

اگر در هفته اول درد غیرقابل تحمل، بوی ناخوشایند، چرک، ترشح بیش از حد، تب یا هر نگرانی دیگری داشتید باید با جراح خود تماس بگیرید.

روز 6 تا 7

تورم باید اندکی بهبود یابد اما هنوز حالت عادی نخواهد داشت. درد وجود دارد اما باید نسبت به روزهای اول کاهش یابد. پمادها و داروهای ضد درد باید مطابق دستور جراح شما استفاده شوند. جراح به احتمال زیاد دوز مصرف داروهای مسکن شما را کاهش خواهد داد. بعد از استفاده از دستشویی ناحیه مورد نظر را تمیز کنید. برخی از خارش‌ها در اطراف بخیه طبیعی است. احتمالاً در این مدت یا طی یک یا دو روز دیگر برای ویزیت پیگیری باید به پزشک خود مراجعه کنید.

سؤالات متداول


معمولا تورم و خارش بعد از لابیاپلاستی چه مدت طول می‌کشد؟

دو مورد متداول که ممکن است در دوره بهبودی اولیه تجربه کنید، تورم و خارش است. به طور کلی، تورم 2 تا 3 روز بعد از عمل به اوج خود می‌رسد و در طی هفته‌های بعدی به تدریج فروکش می‌کند. خارش بعد از لابیاپلاستی در هفته اول شایع است در حالی که همه چیز در حال بهبود است. اگر خارش ادامه داشته باشد باید جراح خود را در جریان قرار بدهید، زیرا ممکن است نشانه عفونت مخمر یا باکتریایی یا واکنش آلرژیک به یک دارو باشد. پس از یک هفته تورم، درد اولیه بعد از عمل و خارش باید به طرز چشمگیری کاهش یابد.

اسکار (جای زخم) بعد از جراحی زیبایی واژن چگونه است؟

جراحان پلاستیک در طی عمل جراحی زیبایی واژن اغلب از بخیه‌های جذبی استفاده می‌کنند که معمولاً طی 3-4 هفته جذب بدن شده و از بین می‌روند. جای زخم در بیشتر موارد در بافت لبیلا مینورا، که به طور طبیعی دارای چین و چروک‌های متعدد است، بسیار خوب پنهان می‌شود. شاید به قدری پنهان باشد که حتی یک متخصص زنان و زایمان نیز متوجه آن نشود. پس از جذب شدن بخیه‌ها، بافت اسکار سفت شده و بعد از چند ماه نرم می‌شوند.

چند روز بعد از عمل می‌توانم به فعالیت‌های عادی خود برگردم؟

خانم‌ها معمولاً 2-4 هفته بعد از عمل به زندگی روزمره و فعالیت‌های ورزشی خود برمی‌گردند. ممکن است 6-8 هفته زمان ببرد تا زخم‌های شما به به اندازه کافی بهبود یابند تا بتوانید روابط جنسی خود را از سر بگیرید، اما ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

جراحی زیبایی واژن روشی کاربردی و مؤثر و با نتایج ماندگار است. اگر فکر می‌کنید لابیاپلاستی ممکن است برای شما مناسب باشد، حتما با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنید.

مشاوره رایگان