آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

لیفت باسن برزیلی: مزایای فرمدهی باسن با تزریق چربی به باسن

عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، که به عنوان عمل بزرگ کردن باسن نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی زیبایی است که هدف از آن، افزایش سایز باسن برای رسیدن به ظاهری برجسته‌تر و جذاب‌تر در ناحیه ی باسن است. عمل لیفت باسن برزیلی که با تزریق چربی به باسن انجام می‌شود، یک عمل جراحی است که با هدف بزرگ و برجسته کردن و لیفت باسن انجام می‌شود که در طی آن، فرم و سایز باسن اصلاح شده و همچنین ظاهر جذاب‌تر، جوان‌تر و متناسب‌تری را از طریق لیپوساکشن به اندام می‌بخشد.

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت باسن برزیلی


کاندیدای مناسب و ایده آل برای عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی به باسن، کسانی هستند که مایل به افزایش سایز باسن خود هستند و البته مقدار زیادی چربی در زیر پوست نواحی مختلف بدن خود مانند شکم، پهلو، باسن و قسمت پایین کمر دارند.

همچنین بیمار باید از نظر سلامتی در شرایط مطلوبی باشد و اهداف و انتظارات واقع ‌بینانه‌ای از این عمل داشته باشد. بعد از اتمام این عمل، بیماران باید چند هفته را برای دوره ی بهبودی اختصاص دهند. آن‌ها باید این نکته را بدانند كه همه‌ی بیماران نتیجه‌ی یکسانی از عمل بزرگ کردن و لیفت باسن نخواهد داشت؛ بنابراین، مقایسه‌ی عکس‌های قبل و بعد عمل‌های لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی تنها در صورتی که بیماران از نوع بدنی مشابه برخوردار باشند، حائز اهمیت است.

عمل لیفت باسن برزیلی یا عمل پروتز باسن؟


عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، به علاوه عمل لیپوساکشن، می‌تواند بهبود و شکل دهی مناطق مختلف بدن را فراهم کند. بیشتر بیماران این عمل را در مناطقی که اضافه‌وزن دارند مانند شکم، باسن، کمر و ران انجام می‌دهند. برداشتن چربی از این مناطق، به طور فوری به تغییراتی در شکل بدن و فرم دهی آن منجر می‌شود و ممکن است شکل بدن به صورت دلخواه و ساعت شنی شکل بگیرد.

عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، کمترین تهاجم را به بدن دارد و به همین دلیل دوره بهبودی کوتاه‌تری برای بیمارانی که تحت این عمل قرار می‌گیرند فراهم می‌آورد. برش‌های ایجاد شده در طول انجام عمل انتقال و تزریق چربی اندک هستند و باعث ایجاد محل‌های زخم تقریباً نامرئی می‌شوند. در عمل کاشت پروتز باسن، برش‌های ایجاد شده برای کاشت پروتز باسن باید طول بیشتری داشته باشند.

در عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود که منجر به عوارض کمتر و نتیجه طبیعی‌تری خواهد شد. با این حال، این چربی باید از بدن خود بیمار گرفته شود و نمی‌تواند از طریق یک شخص ثالث اهدا کننده گرفته شود. در عمل کاشت پروتز باسن، یک جسم خارجی مانند یک پروتز مخصوص در باسن بیمار قرار می‌گیرد که ممکن است منجر به ایجاد ظاهری غیرطبیعی باسن شود. همچنین، در این عمل جراحی پروتز باسن، این امکان وجود دارد که پروتز باسن نشت کند یا از جای خود تکان بخورد که منجر به ایجاد ظاهری غیرطبیعی باسن شود.

آماده‌سازی برای یک عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی


آماده‌سازی برای یک عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی

در جلسه مشاوره اولیه، پزشک شما ابتدا شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا تشخیص دهد که آیا شما برای عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی مناسب هستید یا خیر. پس از ارزیابی، او با شما در مورد تکنیک مناسب عمل لیفت باسن برزیلی و اهداف و خواسته‌های شما صحبت خواهد کرد. پزشک و جراح زیبایی، با توجه به اهداف شما، بهترین نتیجه ممکن از عمل را برای شما توضیح می‌دهد. همچنین، جراح شما فهرستی از داروها و وسایل مورد نیاز برای جراحی‌تان را تهیه می‌کند.

بیماران باید از تمام دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک پیروی کنند تا یک عمل جراحی موفقیت‌آمیز و بدون عوارض انجام شود. قبل از تاریخ عمل جراحی، بیماران باید مصرف برخی چیزها را، از جمله سیگار، داروهای رقیق کننده خون، الکل، داروهای ضدالتهابی و مکمل‌های گیاهی را متوقف کنند. پزشک همچنین فهرستی از داروهای خاص را که باید از آن‌ها اجتناب کنید را برای شما تهیه می‌کند.

قبل از عمل، باید این موارد را جمع کنید و آماده باشید: برخی از این موارد شامل لباس‌های گشاد، کیسه‌های یخ، داروهای ملین، باندها، داروهای مسکن و غذا و نوشیدنی‌های سالم می‌باشند.

مراحل تزریق چربی به باسن


مراحل تزریق چربی به باسن

عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، از لحاظ تکنیکی به عنوان گلوتوپلاستی شناخته می‌شود. برای درک چگونگی عملکرد این روش، نگاهی به هر مرحله‌ای که در طی این عمل زیبایی انجام می‌شود، می‌اندازیم.

بدن بیمار برای انتقال و تزریق چربی به باسن علامت گذاری می‌شود

ناحیه‌ای که چربی اضافی مورد نظر در آنجا قرار دارد، با یک ماژیک مخصوص جراحی مشخص و علامت گذاری می‌شود. جراح شما همچنین محل‌های برش را از طریق آن‌ها قرار است چربی تزریق شود، مشخص می‌کند. برش‌ها کوچک هستند و طول آن‌ها ممکن است تقریباً ۲ تا ۳ میلی‌متر باشد (تقریباً اندازه‌ی یک دانه برنج)، اما بسته به نوع عمل ممکن است بزرگ‌تر هم باشند. از جراح خود در مورد اندازه‌ی پیش بینی شده برای برش‌ها سؤال کنید – آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا بریدگی شما حداقل و مطلوب باشد. برخی از آن‌ها در قسمت خط چین‌خوردگی باسن پنهان خواهند شد.

بیهوشی انجام می‌شود

برای راحتی شما در طی این عمل زیبایی، از مواد بی‌حسی استفاده می‌شود. البته می‌توان از بیهوشی عمومی نیز استفاده کرد. اگرچه ممکن است از بی‌حسی موضعی، با آرام بخشی (خواب کردن) داخل وریدی یا بدون آرام بخشی استفاده کرد که به عنوان “سدیشن ” نیز شناخته می‌شود. نوع بیهوشی و بی‌حسی که برای شما انجام می‌شود، به شرایط شما و تصمیم پزشک جراح بستگی دارد. بدون استفاده از بیهوشی عمومی، عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی نیز امکان‌پذیر است.

محل برداشت چربی و ناحیه‌ی باسن برای جراحی آماده می‌شوند

محل برداشت چربی، منطقه‌ای است که از آن چربی‌ها از طریق عمل لیپوساکشن خارج می‌شوند. محل برداشت چربی و ناحیه‌ی باسن با صابون ضد باکتریایی، تمیز و ضدعفونی می‌شود. ضدعفونی کردن این نواحی، احتمال ابتلا به عفونت در نقاط جراحی را کاهش می‌دهد.

برش‌هایی در سایت (های) برداشت چربی ایجاد می‌شود

برش‌ها در محل برداشت چربی و ناحیه‌ی باسن ایجاد می‌شوند. برش ایجاد شده در محل (های) برداشت چربی، محل‌های برای ورود به میله‌ی مخصوص (کانول) فیلتراسیون و کانول لیپوساکشن هستند. در عمل لیپوساکشن، لوله‌ی کانول فیلتراسیون یک لوله فلزی نازک و باریکی است که برای تحویل مایع متورم کننده (مایع تامی سِنت) یا برای مکش چربی از ناحیه، در سایت برداشت قرار می‌گیرد. میله‌ی کانول فیلتراسیون از ساخت بخصوصی برای تزریق مایعات تومی سنت به بافت‌های چربی بدن بیمار برخوردار است. این کانول فیلتراسیون از کانول مخصوص لیپوساکشن کوچک‌تر است. برش‌های ایجاد شده در ناحیه باسن، محل‌های ورودی برای کانول مخصوص تزریق و انتقال چربی هستند.

 مایع تامی سِنت به سایت‌های برداشت و اهدا کننده تزریق می‌شود

مایع تامی سِنت (مخلوطی از سرم نمکی یا سرم رینگر به‌علاوه ماده بی‌حس‌کننده به‌علاوه ماده تنگ‌کننده رگ و گاهی چند ماده دیگر) از طریق یک کانول فیلتراسیون به مناطق دارای چربی که قرار است تحت لیپوساکشن قرار گیرند تزریق می‌شود. مقدار کمتری به محل گیرنده تزریق می‌شود – فقط تا جایی که عمل تزریق چربی قابل تحمل باشد. مایعات تامی سنت از دو دارو تشکیل شده است – لیدوکائین و اپی نفرین. این دو دارو در یک لیتر از محلول نوع سالینی رقیق می‌شوند. لیدوکائین مناطقی را که تحت درمان قرار می‌گیرند بی‌حس می‌کند. اپی نفرین عروق خونی را تنگ می‌کند تا کبودی و خونریزی به حداقل برسد.

چربی از محل (های) اهدا کننده گرفته می‌شود

چربی از محل (های) اهدا کننده گرفته می‌شود

برای انتقال چربی به باسن، نیاز است که چربی از نقاط دیگری جمع‌آوری شود. این کار از طریق عمل لیپوساکشن انجام می‌شود که معمولاً چربی از مناطق مانند شکم و پهلوها گرفته می‌شود. این انتقال چربی به باسن به این دلیل است که چربی در این نواحی حتی پس از کاهش وزن نیز باقی می‌ماند. امیدواریم که چربی‌های منتقل شده به باسن، در مقابل اثرات روش‌های کاهش وزن مقاومت کنند.

چربی جمع‌آوری شده درون یک ظرف ویژه کشیده می‌شود و سپس به باسن منتقل می‌شود. این ظرف ویژه از آلودگی چربی‌ها جلوگیری کرده و خطر عفونت را کاهش می‌دهد. همچنین، این ظرف از تأثیرات هوا بر چربی جلوگیری می‌کند و باعث کاهش دوام چربی می‌شود. برای افرادی که چربی کافی برای لیفت باسن برزیلی ندارند، کاشت پروتز باسن گزینه‌ای مناسب‌تر است.

چربی گرفته شده، به سرنگ‌های بزرگ منتقل می‌شود

پس از جمع‌آوری چربی در ظرف مخصوص، آن را به سرنگ‌های بزرگی منتقل می‌کنند. در اینجا چربی می‌تواند از مایع جدا شود. این مایع، مایع تامی سنت است که جذب بدن نمی‌شود. این مایع دور ریخته می‌شود و سپس چربی به سرنگ‌های کوچک‌تر منتقل می‌شود. یک کانول مخصوص تزریق چربی به انتهای سرنگ کوچک‌تر وصل می‌شود. یک سرنگ کوچک‌تر امکان تزریق دقیق‌تر چربی را فراهم می‌کند.

تکنیک‌های تزریق چربی

تکنیک‌های تزریق چربی

لیفت باسن میامی تونگ

این تکنیک یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تغییرات روش‌های عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی است. این شامل یک برش کوچک است که در زیر خط شکاف طبیعی باسن که به راحتی پنهان می‌شود و تا پایین می‌رود. اندازه برش بستگی به میزان چربی استخراج شده و پر بودن چین داخلی دارد. این تکنیک قابلیت خوش فرم کردن، بزرگ کردن و لیفت کردن و ایجاد فرمی جذاب‌تر در باسن را دارد. برای افزایش حجم و در باسن تحتانی، چربی مجدداً به باسن تزریق می‌شود و برای ایجاد انحنای بیشتر، در قسمت پایین باسن تزریق می‌شود.

لیفت پروانه‌ای

هدف از به کار بردن تکنیک پروانه‌ای برای لیفت باسن برزیلی، اصلاح کم‌حجم بودن و کمبود بافت چربی در نواحی بالای باسن می‌باشد. این تکنیک، لیفت پروانه‌ای نامیده می‌شود زیرا مانند پروانه‌ای که بال‌های خود را باز می‌کند تا بال‌های بزرگ‌تری را در قسمت بالایی نشان دهد، بال‌های بالاتر بیشتر از بال‌های پایین بیرون زده است؛ بنابراین این تکنیک بخصوص برای فرم دادن باسن، برای برجسته‌تر کردن قسمت‌های بالاتر باسن به کار برده و در نتیجه ظاهری متناسب‌تر برای باسن به کار برده می‌شود.

لیفت داخلی و خلفی

لیفت باسن، داخلی و خلفی بیشترین تأثیر را در بین افرادی دارد که وزن قابل توجهی از دست داده‌اند. در این روش، برش‌ها در امتداد کشاله ران ایجاد می‌شوند که باعث می‌شود جای زخم بسیار کمتر دیده شود. با این برش، جراح این توانایی را دارد که پوست اضافی را از قسمت خارجی و داخلی پایتان خارج کند.

لیفت C شکل

تکنیک لیفت C از ترکیب تکنیک‌های تانگ لیفت، لیفت خلفی پا و سفت کردن باسن استفاده می‌کند. جراح برای لیفت کردن قسمت‌های بیرونی و فوقانی باسن، برشی به شکل “C” ایجاد می‌کند. بسیاری از بیمارانی که کاهش وزن چشمگیری را تجربه کرده‌اند، بهترین کاندیدا برای انجام این تکنیک هستند.

برش‌ها با نخ‌های بخیه بسته می‌شوند

برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند تا چربی از باسن خارج نشود. نخ بخیه رشته‌ای الیافی است، مشابه نخ ماهیگیری که برای دوختن لبه‌های پوست برش خورده استفاده می‌شود. ممکن است بعد از بسته شدن برش‌ها، نوارهای استریپ بر روی آن‌ها قرار گیرند.

چه مقدار چربی را می‌توان به باسن تزریق کرد؟


چه مقدار چربی را می‌توان به باسن تزریق کرد

تعیین مقدار چربی که در هنگام عمل لیفت باسن برزیلی باید به باسن تزریق شود، بر اساس چندین عامل می‌باشد:

  • مقدار چربی موجود که با لیپوساکشن قابل برداشت است- به طور کلی بیمارانی که برآمدگی‌های بیشتری در نواحی بدن خود دارند، دارای چربی بیشتری هستند در حالی که بیماران دارای بدن‌های باریک یا ورزشی ممکن است در هنگام لیپوساکشن چربی کافی برای برداشت نداشته باشند.
  • آناتومی بدن بیمار: دستیابی به نتایج رضایت‌بخش در بیمارانی که دارای یک باسن A شکل هستند نسبت به بیمارانی که دارای باسن V شکل هستند که معمولاً نیاز به انتقال چربی بیشتری دارند، آسان‌تر است. ناحیه‌ی باسن در هر شخص، تنها می‌تواند مقداری خاص از چربی را دریافت کند. به‌طورمعمول، جراح مقدار زیادی چربی را هنگام عمل جراحی منتقل می‌کند زیرا همه چربی‌های پیوند شده زنده و در زیر پوست باقی نمی‌مانند.
  • خاصیت ارتجاعی پوست نیز نقش اساسی دارد زیرا بر میزان کشیده شدن پوست باسن تأثیر می‌گذارد. ظاهر شدن جای زخم و سلولیت نیز می‌تواند هنگامی که پوست با چربی پر می‌شود، بهبود یابد.
  • و در آخر، اولویت و نظر بیمار مهم است. برخی از بیماران شکل برجسته‌تر و گردتری را ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر شکل ورزشی‌تری را مدنظر دارند. این‌ها مواردی است که می‌توانید در طول جلسه‌ی اولیه مشاوره با جراح خود صحبت کنید. می‌توانید عکس‌هایی از فرم‌ باسنی را که دوست دارید با خود نزد پزشک جراح خود بیاورید و از او پرسید که آیا این نتیجه برای شما نیز حاصل می‌شود یا خیر.

به طور خلاصه، میزان چربی قابل انتقال بر اساس میزان چربی موجود برای برداشت و انعطاف‌پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست ناحیه‌ی گیرنده برای انتقال چربی است. به‌طورمعمول، جراحان بسته به فرم مورد نظر بیمار و نتایج معاینه جسمی قبل از عمل می‌توانند از ۳۰۰ سی‌سی تا ۶۰۰ سی‌سی را در هر طرف باسن تزریق کنند.

بهبودی بعد از عمل لیفت باسن برزیلی چگونه است؟


بهبودی بعد از عمل لیفت باسن برزیلی چگونه است

اکثر افراد بعد از انجام عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، بعد از دو هفته بهبود می‌یابند. حداقل دو هفته بعد از عمل باید از نشستن مستقیم روی باسن خودداری کنید. در مدت زمان بهبودی، از رانندگی خودداری کنید و در هنگام خواب، به پهلو یا شکمتان دراز بکشید، بر روی پشتتان.

ممکن است در باسن و نواحی اهدا کننده‌ی چربی لیپوساکشن شده، کمی احساس درد و سوزش را تجربه کنید که با بهبودی بدن، شروع به کاهش می‌کند. یک گن فشرده کننده‌ای به شما داده می‌شود تا در طی روند بهبودی بپوشید تا به کاهش تورم و ناراحتی‌تان و همچنین محافظت از کمر باریک‌تر شده و باسن‌ حجیم‌تر شده‌تان کمک کند.

نتایج حاصل شده از عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی تا چقدر دوام خواهند داشت؟


نتایج حاصل شده از عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی تا چقدر دوام خواهند داشت

نتایج حاصل از عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی، تا طول عمر ادامه دارد. وقتی بافت چربی در باسن مجدداً پراکنده می‌شود، به طوری عمل می‌کند که به نظر می‌رسد در اصل و همواره در آنجا وجود داشته است؛ بنابراین، اگر بیمار پس از این عمل وزن خود را کاهش دهد، باسن نیز کوچکتر می‌شود، اما این کاهش به همان اندازه و نسبت به سایر بخش‌های بدن رخ می‌دهد. این به این معنی است که شما می‌خواهید فرم پس از عمل را همچنان حفظ کنید. در صورت افزایش وزن، باسن همراه با سایر بخش‌های بدن نیز بزرگتر می‌شود. به همین دلیل، داشتن برنامه ورزشی منظم برای حفظ فرم مناسب بدن و رعایت یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است.

عوارض احتمالی


درست مانند اکثر روش‌های جراحی، عمل لیفت باسن برزیلی با تزریق چربی نیز عوارض و خطراتی را در پی دارد. از آنجا که این روش شامل انتقال چربی و لیپوساکشن برای رسیدن به ظاهری جذاب‌تر و جوان‌تر است، هر دوی این عمل‌ها خطرات خاص خود را دارند از جمله عدم تقارن، هماتوما، عفونت، آمبولی، چربی بیش از حد، تورم طولانی مدت، نکروز چربی، اصلاح ضعیف ناحیه‌ی مورد نظر و آسیب عصبی… .

تمام عوارض جانبی احتمالی ناشی از این عمل را می‌توان با استفاده از دستورالعمل‌های مناسب و داروهای لازمب که پزشک جراح برای کنترل درد و عوارض تجویز کرده است، به حداقل رساند. بهترین راه برای جلوگیری از بروز این عوارض، پیروی از دستورات پزشک جراحتان است. در این خصوص، باید از مصرف داروهای رقیق کننده ب خون و همچنین از سیگار کشیدن خودداری کنید، آب فراوانی بنوشید و مراجعات پیگیری بعد از عملتان را به طور منظم انجام دهید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان