آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟ راه های افزایش اثر دیسپورت

دیسپورت یک نوع تزریق است که توسط پزشکان متخصص برای درمان چین و چروک‌های بین ابرو (خطوط اخم) متوسط تا شدید استفاده می‌شود. این تزریق حاوی یک نوروتوکسین به نام بوتولینوم (abobotulinumtoxinA) است که عامل مهار کننده آزادسازی استیل کولین و مواد مسدودکننده اعصاب عضلات است. این تزریق به‌طور موقت از حرکات عضله‌ای که باعث ایجاد اخم می‌شوند، جلوگیری می‌کند. مدت زمان این تزریق معمولاً ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است، اگرچه ممکن است در هر مطبی متفاوت باشد.

بیماران معمولاً چند روز طول می‌کشد تا اثرات دیسپورت را پس از تزریق مشاهده کنند و بیشتر افراد حداکثر بهره را با کاهش حداقل یا عدم انقباض عضلانی در ۵-۷ روز بدست می‌آورند. سپس تغییرات کمی در بین ۳ تا ۴ ماه دیده می‌شود، تا زمانی که اثرات به تدریج کاهش یافته و عضلات ضعیف یا فلج شده دوباره شروع به فعالیت طبیعی می‌کنند و چین و چروک‌ها دوباره ظاهر می‌شوند.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟ 


ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر استاثرات دیسپورت در تمام بیماران برای مدت زمان یکسانی باقی نمی‌ماند و اثرات آن برای برخی از مشکلات غیر زیبایی بیشتر طول می‌کشد. بعضی از بیماران بیان می‌کنند که درمان آنها ۴-۵ ماه دوام داشته است در حالی که سایر افراد می‌گویند که فقط ۲-۳ ماه طول می‌کشد و پس از آن اثرات آن از بین می‌رود. غیر معمول نیست که بیماران متوجه این نکته شوند که اگر آنها درمان بعدی خود را قبل از از بین رفتن کامل آخرین تزریق انجام دهند، درمان بعدی دوام بیشتری خواهد داشت. از آنجا که اثرات به تدریج از بین می‌روند، این بیماران برای تزریق بعدی خود مراجعه می‌کنند و می‌بینند که عضلات آنها دوباره شروع به حرکت می‌کنند.

 

 

کدام ماندگارتراست؟ بوتاکس یا دیسپورت؟ 


کدام ماندگارتراست؟ بوتاکس یا دیسپورت

بوتاکس و دیسپورت هر دو از تعدیل کننده‌های عصب هستند که با شل شدن عضلات صورت، خطوط و چین و چروک‌ها در پوست ایجاد می‌کنند. این خطوط به عنوان خطوط انعکاس زبان بدن نیز شناخته می‌شوند و هر دو تعدیل کننده عصب از طریق تزریق‌های موثر و سریع، خطوط را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهند. این دو تعدیل کننده عصب در سراسر جهان توسط پزشکان به طور گسترده استفاده می‌شوند و به نظر می‌رسند که ایمن هستند. تاکنون هیچ نگرانی قابل توجهی در مورد آلرژی یا عفونت وجود نداشته است. همچنین، هر دو دارای دامنه مشابهی از ماندگاری نتایج هستند که حدود ۳ تا ۸ ماه است.

در مورد اینکه کدام یک از این مواد تزریقی بیشتر دوام دارد، بحث‌های زیادی وجود دارد. برخی بیماران گزارش داده‌اند که ماندگاری دیسپورت بیشتر است و ممکن است دلایل علمی برای تأیید این موضوع وجود داشته باشد. میزان بار پروتئینی دیسپورت نسبت به بوتاکس کمتر است، بنابراین پادتن‌های ما احتمالاً کمتر بر روی آن تأثیر می‌گذارند. از آنجا که آنتی بادی‌ها وظیفه تخریب پروتئین‌های خارجی را دارند، گفته شده است که نتایج دیسپورت کمی بیشتر از بوتاکس دوام می‌آورند.

چگونه ماندگاری بوتاکس دیسپورت را افزایش دهیم؟


چگونه ماندگاری بوتاکس دیسپورت را افزایش دهیم؟

بوتاکس و دیسپورت محبوب ترین درمانی هستند که بیماران برای مبارزه با علائم پیری به آن روی می‌آورند. این روش می‌تواند عضلات را شل کرده و روند پیری را در نواحی دارای مشکل مانند چشم، پیشانی و گلابلا (ابرومیان) کاهش دهد. بسیاری از بیماران به دنبال این هستند که آیا راهی برای ماندگاری بیشتر بوتاکس و سایر درمان‌های فیلر وجود دارد؟ بنابراین، روش‌های زیر به شما کمک می‌کند تا بوتاکس دوام بیشتری داشته باشد.

از استفاده از محصولات ساینده خودداری کنید 

در طول سالها، بیماران انواع مختلفی از محصولات را که برای مقابله با علائم پیری استفاده کرده اند با ما در میان گذاشته اند. به طور طبیعی، بسیاری از آنها دوست دارند از این محصولات در ترکیب با دیسپورت استفاده کنند تا نتایج خود را به حداکثر برسانند. با این حال، پزشکان توصیه می‌کنند حداقل یک هفته پس از انجام بوتاکس از پاک کننده‌های صورت، ماسک‌ها، اسکراب‌ها و تونرها استفاده نکنید.

محصولات اسکراب صورت باعث ماندگاری بیشتر بوتاکس و فیلرهایی مانند یوودرم یا Restylane نمی‌شوند. در واقع، این محصولات می‌تواند عملکرد موثر بوتاکس را در صورت شما به طور کلی مختل کند. مواد فیلر باید بتوانند در نواحی که تزریق انجام شده است مستقر شوند. محصولات ساینده باعث حرکت مواد فیلر به نواحی دیگر می‌شود که می‌تواند نتایج ناخواسته ای برای شما ایجاد کند.

برنامه ریزی منظم برای تزریق بوتاکس 

اگر می‌خواهید پوستی صاف و درخشان داشته باشید، باید به طور مرتب تزریق بوتاکس انجام دهید. بوتاکس و مواد فیلر فقط نتایج موقتی را ارائه می‌دهند و بنابراین پس از مدت زمان مشخصی از بین می‌روند. با قرار ملاقات‌های منظم، به طور طبیعی عضلات صورت خود را آموزش می‌دهید تا خطوط و چین و چروک ایجاد نکند. طبق تجربه ما، این یکی از روش‌های کلیدی برای ماندگاری بیشتر بوتاکس، دیسپورت، یوودرم  و Restylane است.

بوتاکس را به دفعات بیش از حد انجام ندهید 

بوتاکس را به دفعات بیش از حد انجام ندهید

اگرچه تزریق بوتاکس برای بهبود ظاهر صورت موثر است، اما توصیه نمی‌شود که این تزریق‌ها به صورت نامنظم و با فواصل زمانی کوتاه انجام شود. ویزیت‌های مکرر برای تزریق بوتاکس ممکن است باعث مقاومت عضلات صورت در برابر درمان شوند. یک پزشک متخصص پوست با تجربه می‌تواند بهترین دوز بوتاکس را برای شما تعیین کرده و در فواصل زمانی مناسب، درمان مورد نیاز شما را انجام دهد.

بطور خلاصه، تزریق مداوم بوتاکس ممکن است نتایج طولانی مدتی به همراه نداشته باشد. به جای اینکه به طور نامنظم تزریق بوتاکس را دریافت کنید، این کار ممکن است باعث ایجاد آنتی بادی‌های خنثی کننده شود و در نهایت باعث کاهش اثربخشی درمان شود. بهترین روش این است که به توصیه پزشک پوست، هر ۱۲ هفته یکبار برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید. به طور کلی، باید پیشنهادات پزشک خود را رعایت کرده و بر اساس آن عمل کنید.

از قرارگیری در معرض خورشید تا حد ممکن خودداری کنید 

ما به شدت توصیه می‌کنیم که بیماران در روز انجام بوتاکس از گرفتن آفتاب پرهیز کنند. اشعه ماورا بنفش می‌تواند گردش خون را افزایش دهد و باعث گشاد شدن رگ‌های خونی شود. این امر باعث می‌شود بوتاکس با سرعت بیشتری پراکنده شود، که می‌تواند درمان را ناکارآمد کند.

اگر به هر دلیلی قادر به دوری از آفتاب نیستید، از کرم ضد آفتابی استفاده کنید که حاوی SPF 30+ باشد. همچنین می‌توانید با پوشیدن کلاه لبه دار پهن از خود محافظت کنید. این دو مرحله ساده نه تنها از پوست شما محافظت می‌کند، بلکه به ماندگاری بیشتر بوتاکس، دیسپورت، رستیلین یا یوودرم نیز کمک می‌کند.

انجام روتین مراقبت از پوست 

انجام روتین مراقبت از پوست برای افزایش ماندگاری بوتاکس دیسپورت

یکی از مزایای تزریق بوتاکس و دیسپورت این است که ماندگاری آن برای کسانی که از پوست خود به خوبی مراقبت می‌کنند بیشتر خواهد بود. مراقبت از پوست شامل نوشیدن مقدار زیادی آب و استفاده از مرطوب کننده روزانه است. این کار می‌تواند اثر جذب آب مواد فیلر بر پایه هیالورونیک را افزایش دهد، که باعث می‌شود پوست شما پرتر و لطیف تر شود.

اگر وقت بگذارید و صبح و شب پوست خود را مرطوب کنید و آب کافی بخورید ، در این صورت نواحی درمان شده پر و بدون چروک به نظر می‌رسند. گاهی اوقات تنها نیاز به تغییر رویه مراقبت از پوست برای یادگیری نحوه دوام بیشتر دیسپورت دارید.

رژیم غذایی مناسب داشته باشید 

رژیم غذایی شما همچنین می‌تواند ظاهر پوست شما را تحت تأثیر قرار دهد. رژیم خود را تغییر دهید و از خوردن غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده خودداری کنید. همچنین باید مصرف قند را محدود کنید. با رعایت یک برنامه منظم ورزشی روی یک وزن ایده آل بمانید.

همچنین باید بدانید که کاهش وزن شدید، به ویژه در صورت، می‌تواند اثربخشی و طول عمر تزریق بوتاکس را کاهش دهد. اگر در مرحله کاهش وزن هستید، با یک متخصص پوست صحبت کنید تا در مورد گزینه‌های مناسب شما صحبت کند.

روی بیشتری مصرف کنید 

مطالعات نشان می‌دهد که سطح روی در بدن شما می‌تواند اثر بوتاکس را افزایش دهد. با این حال، بیشتر افراد ناآگاهانه دچار کمبود روی می‌شوند. مصرف مکمل روی را جدی بگیرید تا اثرات درمانی بوتاکس را طولانی کند.

استرس را در زندگی خود کاهش دهید 

همچنین باید سعی کنید عوامل ایجاد استرس در زندگی خود را از بین ببرید. گرچه استرس امری شایع است، اما از بسیاری جهات می‌تواند بر بدن شما تأثیر منفی بگذارد. حتی می‌تواند اثرات طولانی مدت درمان بوتاکس شما را ضعیف کند. در حقیقت، میزان بالای استرس می‌تواند کورتیزول و سایر هورمون‌ها را در بدن آزاد کند، که می‌تواند روند پیری را تسریع کرده و علائم ناخواسته پیری را بیشتر کند. برای افزایش طول عمر درمان‌های تزریقی خود، در نظر گرفتن برخی از تکنیک‌های کاهش استرس مانند مراقبه و یوگا استفاده کنید.

عضلات صورت خود را ورزش دهید 

روش دیگر برای کمک به دوام بیشتر مواد فیلر بوتاکس، دیسپورت و یوودرم ورزش عضلات صورت است. شما می‌توانید با کارهای مختلف مانند لبخند زدن، پوزخند زدن یا اخم کردن، این عضلات را ورزش دهید. علاوه بر این، فیلرهای شما نه تنها ماندگاری بیشتری دارند ، بلکه ممکن است زودتر اثرات خود را نشان دهند. یک مطالعه نشان داد که ۶۸٪ از شرکت کنندگان معتقدند که تمرینات صورت باعث می‌شود که شل شدن عضلات و کاهش چین و چروک پس از بوتاکس سریعتر ظاهر شود.

در قرار ملاقات خود از متخصص پوست تان بپرسید که آیا ورزش دادن عضلات صورت برای شما مناسب است یا خیر.

ورزش بعد از ۲۴ ساعت منعی ندارد 

ورزش بعد از 24 ساعت برای افزایش ماندگاری بوتاکس دیسپورت

بسیاری از بیماران ما اغلب به باشگاه می‌روند و نگرانند که تزریق بوتاکس و فیلر آنها تا زمانی که تجویز می‌شود دوام نداشته باشد. این فکر درستی نیست. ورزش مکرر باعث از بین رفتن بوتاکس، دیسپورت یا رستیلین نمی‌شود، اما ورزش بلافاصله پس از انجام درمان می‌تواند نتایج شما را کاهش دهد. برای مشاهده اثرات معکوس کننده پیری بوتاکس، نیازی نیست که تمرین روزمره خود را متوقف کنید. با این حال، ممکن است مجبور شوید یک روز به خودتان استراحت دهید تا اطمینان حاصل کنید که تزریقات به قسمت دیگری از صورت شما حرکت نمی‌کنند.

تقویت بوتاکس با Argirelox  

Argirelox حاوی پپتیدهایی است که میزان ACh را که اعصاب شما آزاد می‌کنند را کاهش می‌دهد. شبیه بوتاکس است که در آن عضلات صورت را شل می‌کند ، اما می‌تواند تزریق شود. اگر می‌خواهید نتایج درمان بوتاکس خود را طولانی کنید، میتوانید این ماده را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست خود در نظر بگیرید. زنانی که پس از درمان بوتاکس از کرم پپتید Argirelox استفاده کردند ، در طی شش ماه سه برابر کاهش چین و چروک داشتند.

Zytaze  را امتحان کنید 

Zytaze یک ماده دیگر است که تولید می‌شود. این یک ماده مغذی است که پزشکان ممکن است برای افزایش ماندگاری Restylane توصیه کنند. از آنجا که بوتاکس برای عملکرد خود به ماده آنزیمی نیاز دارد، استفاده از مکمل Zytaze یک گزینه بسیار مناسب است، زیرا می‌تواند از رژیم غذایی شما جذب شود. متخصص پوست احتمالاً به شما پیشنهاد خواهد داد که چند روز قبل از تزریق بوتاکس، مصرف Zytaze را شروع کنید.

صبور باشید 

مهمترین کاری که باید انجام شود صبوری است. دیدن اثرات کامل تزریق بوتاکس ممکن است چندین هفته و چندین جلسه طول بکشد. در طول مشاوره برنامه ریزی شده، پزشک اهداف مراقبت از پوست شما را بررسی می‌کند و سپس بازخورد واقعی درباره آنچه انتظار دارید ارائه می‌دهد. شما و پزشکتان با هم، یک برنامه درمانی منحصر به فرد ایجاد خواهید کرد که در عین حفظ امنیت، نتایج شگفت انگیزی به همراه خواهد داشت. اگر تزریقات بعدی را خیلی زود انجام دهید، ممکن است اثر برعکس داشته باشد.

 

 

انتخاب متخصص پوست مناسب 

یکی از بهترین راه‌ها برای ماندگارتر کردن بوتاکس کار با یک متخصص پوست معتبر است. یک متخصص باتجربه می‌تواند با اطمینان توصیه کند که بهترین روش برای مورد خاص شما چه چیز خواهد بود.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان