آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

هزینه بزرگ کردن آلت تناسلی به روش های مختلف

زمانی تصور می‌شد که این دست از عمل‌ها بیشتر شبیه رویا و افسانه هستند، اما امروزه داروها و روش‌هایی برای افزایش سایز آلت در دسترس هستند که مردانی که قصد دارند سایز آلت خود را تغییر دهند به راحتی می‌توانند از این روش‌ها استفاده کنند. در صورتی که قصد انجام روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی را دارید، باید تحقیقات پزشکی مرتبط، میزان موفقیت و هزینه‌ها را در نظر بگیرید.در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد: هزینه عمل بزرگ کردن آلت تناسلی چقدر است؟ چه عواملی می‌توانند بر بزرگ شدن آلت تناسلی تأثیر بگذارند؟ آیا بیمه عمل بزرگ کردن آلت تناسلی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟توجه به این نکته مهم است که زمانی که قصد دارید عمل بزرگ کردن آلت تناسلی یا دیگر عمل‌های مربوط به آلت تناسلی را انجام دهید، باید به پزشک ماهر و باتجربه مراجعه کنید که اطلاعات کافی در مورد درمان‌ها، مدیریت عوارض و ارائه بسته‌های مالی داشته باشد.

 عوامل موثر بر هزینه‌های عمل بزرگ شدن آلت تناسلی


هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

• پیچیدگی عمل

• جراح

• محل جغرافیایی می‌خواهیم نگاهی دقیق‌تر به هریک از این عوامل بیندازیم.

پیچیدگی عمل

پیچیدگی عمل

از آنجایی که هیچ 2 مردی شبیه هم نیستند (به جز دوقلوهای همسان، اما حتی دوقلوهای همسان نیز می‌توانند اهداف متفاوتی داشته باشند)، روش‌های مورد استفاده نیز متفاوت هستند.در زیر لیستی از رایج‌ترین دلایل مردان برای انجام عمل بزرگ کردن آلت تناسلی آورده شده است:

برای اکثر مردان، روش فالوپلاستی شامل دو تکنیک اصلی برای افزایش طول و قطر آلت تناسلی است:

 • آزادسازی رباط پشتی
 • تزریق چربی اتولوگ، گرافت‌های پوستی، فیلرهای تزریقی یا ایمپلنت‌ها در بدنه آلت تناسلیدر شرایط خاص، ممکن است تکنیک‌های اضافی نیز مورد نیاز باشد، مانند:
 • ترمیم مونس پوبیس (حذف چربی، برداشتن پوست)
 • اصلاح آلت تناسلی دفن شده یا میکروپنیس (مونس‌پلاستی، پنوپلاستی)
 • ترمیم کیسه بیضه گیرکرده (اسکروتوپلاستی)
 • ترمیم پوست اضافی ختنه گاه (ختنه)

معمولا، هرچه این روش پیچیده‌تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر است.مهم نیست که عمل تا چه حد ساده یا پیچیده باشد، فالوپلاستی روشی است که برای دستیابی به نتایج ثابت نیاز به حداکثر مهارت، توجه به جزئیات و هنرمندی دارد.

جراح

جراح

جراحان بسته به تجربه، مهارت و تقاضای بیمار، دستمزدهای گوناگونی را دریافت می‌کنند. یک ضرب‌المثل قدیمی هست که می‌گوید هرچقدر پول بدهی همان قدر آش می‌خوری دقیق مصداق بارز این شرایط است، چراکه هرچه کار جراحی بهتر باشد، دستمزد او نیز بیشتر است. جراحان ماهری که اغلب تجربه و مهارت خاصی نسبت به انجام عمل بزرگ کردن آلت تناسلی دارند، در مقایسه با جراحان کم تجربه هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. مراقب انتخابتان باشید، معمولا جراحانی که دستمزد کمی می‌گیرند نشان از بی‌تجربگی و بی‌اعتباری آنها دارد و ممکن است باعث ایجاد عوارض بدی برای بیمار شوند. همچنین برای انجام عمل بزرگ کردن آلت تناسلی از انتخاب پزشکانی که ادعا دارند جراح زیبایی هستند (مانند پزشکان اورژانس یا جراحان عمومی که خود را جراح زیبایی می‌نامند) جدا دوری کنید. این پزشکان علاوه بر نداشتن دانش، آموزش و تجربه مناسب در زمینه جراحی پلاستیک، از امتیازات بیمارستانی برای انجام این عمل نیز برخوردار نیستند. در نتیجه، به احتمال زیاد نه تنها نتیجه دلخواه‌تان را به دست نمی‌آورید بلکه ممکن است دچار عوارض جانبی بدی هم بشوید. حتما مدارک پزشکی جراح مورد نظر را بررسی کنید و از او عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی را درخواست کنید. هرچقدر برای ظاهرتان سرمایه‌گذاری کنید ارزشش را دارد، پس در انتخاب جراح دقت کنید.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی نیز بر هزینه جراحی تاثیر دارد. معمولا هزینه جراحی در نواحی‌ای که هزنیه زندگی پایین است، کمتر می‌باشد. در شهرهایی مانند تهران که هزینه‌های زندگی بالاست، هزینه جراحی بالاتر از شهرهای دیگر است. شاید هزنیه‌های زیاد به نظر خوشایند نرسند، اما به یاد داشته باشید که کلانشهرهایی مثل تهران دارای جراحان پلاستیک ماهر زیادی است. بسیاری از بیماران از سراسر جهان برای انجام عمل‌های جراحی به تهران سفر می‌کنند.

نوع و مقدار فیلرها

نوع و مقدار فیلرها

رایج‌ترین و ماندگارترین فیلر مورد استفاده برای بزرگ کردن آلت تناسلی، اسید هیالورونیک است که با نام‌های تجاری متعددی مانند ژوویدرم ولوما و رستیلن در دسترس است. هزینه عمل بسته به نوع فیلر مورد استفاده متغیر است. حجم این فیلرها نیز مهم است. مثلا برای استفاده از ژوویدرم ولوما ایکس‌سی به منظور بزرگ کردن آلت تناسلی معمولا نیاز به استفاده از 5 تا 15 سرنگ است؛ که خب این موضوع بر افزایش هزینه عمل تاثیر می‌گذارد.

نوع ایمپلنت‌های آلت تناسلی

نوع ایمپلنت‌های آلت تناسلی

هزینه پروتز یا ایمپلنت بستگی به نوع پروتز انتخابی دارد (پروتز 3 تکه بادی گرانتر از پروتز غیر بادی آلت تناسلی است.)

محل جراحی و بیهوشی

محل جراحی و بیهوشی

هزینه بیهوشی و اتاق عمل بستگی به زمان مورد نیاز برای انجام عمل بزرگ کردن آلت تناسلی دارد (که بستگی به پیچیدگی عمل دارد). مثلا، کاشت ایمپلنت آلت تناسلی در بیمار مبتلا به فیبروز شدید (اسکار) یا بیماری پیرونی معمولاً زمان بیشتری لازم دارد. انتخاب اتاق عمل نیز تاثیر زیادی بر هزنیه دارد. زمانی که عمل در یک مرکز جراحی انجام شود هزینه کمتری نسبت به روشی که در بیمارستان انجام می‌شود دارد.معمولا بیمارانی که مشکلات پزشکی جدی مانند نارسایی مزمن کلیه تحت همودیالیز، دیابت کنترل نشده و مشکلات قلبی دارند باید جراحی را در بیمارستان انجام دهند. سایر بیماران می‌توانند در یک مرکز جراحی سرپایی عمل جراحی انجام دهند که قطعا باعث کمتر شدن هزینه‌های جراحی می‌شود.تجربه و مهارت جراح بر هزینه‌های عمل تأثیر می‌گذارد. بیهوشی عمومی نیازمند تخصص بیشتری است و نسبت به بی‌حسی موضعی هزینه بیشتری دارد. برای استفاده از اکثر بی‌حس کننده‌های موضعی نیازی به متخصص بیهوشی نیست.

انواع روش‌های بزرگ کردن آلت

انواع روش‌های بزرگ کردن آلت

چندین روش برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد. برخی از روش‌ها ازجمله تزریق چربی و پیوند پوستی غیرجراحی و غیرتهاجمی  هستند. روش‌های جراحی، معروف به فالوپلاستی، شامل ایمپلنت‌های سیلیکونی و آزادسازی رباط تعلیقی است. هزینه روش‌های جراحی ازجمله برش رباط و انتقال چربی معمولاً نسبت به تزریق فیلر پوستی غیرجراحی بیشتر است.روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد و اینکه هرکسی کاندید کدام روش است بستگی به خود فرد دارد. جدول زیر شامل جزئیات بیشتری در مورد هر روش می‌باشد.

نوعتاثیر بر هزینه
بزرگ کردن آلت تناسلی: قطع رباطپیچیده‌ترین، دائمی و پرهزینه‌ترین.
بزرگ کردن آلت تناسلی: انتقال چربیترکیب لیپوساکشن و انتقال چربی با نتایج موقت و هزینه متوسط
بزرگ کردن آلت تناسلی: پرکننده های پوستیموقت و غیر جراحی؛ کمترین هزینه

 بهبودی 

بهبودی پس از عمل بزرگ کردن آلت تناسلی و عوارض جانبی بسته به نوع روش مورد استفاده متفاوت است. دوره بهبودی ممکن است شامل مصرف دارو، پوشیدن لباس‌های مخصوص، مراجعه منظم به مطب برای چکاپ و مرخصی از سر کار باشد.

سایر هزینه‌هایی که باید در نظر گرفته شود

سایر هزینه‌هایی که باید در نظر گرفته شود

برای اینکه یکباره غافلگیر نشوید بهتر است قبل از عمل از تمام هزینه‌های جراحی آگاه باشید. لیست زیر شامل هزینه‌های احتمالی برای جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی است:

 • داروها
 • مراقبت‌های بعدی
 • زمان بهبودی
 • رفت و آمد
 • ارزیابی‌های پزشکی، روش‌های تشخیصی، یا آزمایش‌ها (در صورت نیاز در شرایط خاص)
 • هزینه درمان هر گونه عارضه (در صورت نیاز در شرایط خاص)
 • مشاوره برای انجام عمل بزرگ کردن آلت تناسلی

آیا بیمه هزینه بزرگ کردن آلت تناسلی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟


آیا بیمه هزینه بزرگ کردن آلت تناسلی را تحت پوشش قرار می‌دهدهنگام تصمیم‌گیری برای انجام اکثر جراحی های پلاستیک این سوال پیش می‌آید و جواب “شاید” است. در صورتی که درمان مربوط به عمل‌های زیبایی باشد، شرکت‌های بیمه سلامت این عمل را پوشش نمی‌دهند. اما در صورتی که شرایط بیمار خاص باشد، یعنی درمان پزشکی باشد، بیمه‌ها آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند. جراحی‌های زیبایی و ترمیمی عبارتند از:

 • جراحی زیبایی: روش‌هایی برای تغییر شکل ساختارهای طبیعی به منظور بهبود ظاهر و عزت نفس.
 • جراحی ترمیمی: روش‌هایی که بر روی ساختارهای غیرطبیعی بدن ناشی از نقص‌های مادرزادی، ناهنجاری‌های رشدی، آسیب، بیماری، عفونت یا تومورها انجام می‌شود.

سخن پایانی


اگر می‌خواهید در مورد هزینه روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی اطلاعات کسب کنید، برای مشورت باید به یک پزشک ماهر و باتجربه مراجعه کنید. پس از ارزیابی کلی و دقیق نیازهای خود، می‌توانید یک حدود قیمت از روش مورد نظر به دست آورید. در صورتی که نیازمند دریافت تسهیلات هستید، پزشک پیشنهادات مختلفی برای پرداخت هزینه برای عمل بزرگ کردن آلت تناسلی به شما ارائه خواهد داد. در صورت نیاز می‌توانید هزینه را به صورت اقساط ماهانه پرداخت کنید.

مشاوره رایگان