آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

کاشت ابروی طبیعی به روش اف یو ای(FUE)

در گذشته تمایل به نازک کردن ابروها به دلایل زیبایی شناختی یا با بیرون کشیدن موها (به عنوان مثال با موچین) یا با تکنیک‌های دائمی‌تر مانند لیزر وجود داشت.

در سال‌های اخیر این تمایل برعکس شده است و زنان جوان و میانسال آرزو می‌کنند که ابروهای متراکم‌تر و بیشتری داشته باشند. در بعضی موارد کلفت شدن ابروهای طبیعی پراکنده همان چیزی است که افراد می‌خواهند. اما در موارد دیگر که کندن ابروها منجر به نازک شدن دائمی ابروها شده، ترمیم جزئی یا کل ابروهای از بین رفته ضروری است.

کاشت ابرو یک گزینه دائمی و مناسب برای رفع همیشگی مشکل کم پشتی ابروهاست. یکی از موثر ترین روش­های کاشت ابرو، کاشت ابرو به روش اف یو ای(FUE) است.

کاشت ابرو به روش FUE


کاشت ابروی طبیعی به روش اف یو ای

 

کاشت ابرو به روش FUE می‌تواند برای معالجه مردان و زنان در هر سنی مورد استفاده قرار گیرد، اگرچه در بیشتر موارد ترمیم ابرو مربوط به زنان 30 تا 50 ساله است. کاشت ابرو با روش FUE انجام می‌شود، روش منتخب در این موارد است. این روش با حداقل تهاجم می‌تواند با استفاده از میکروتول‌ها انجام شود تا از برداشتن بافت و زخم‌های بعدی پوست جلوگیری شود. برخلاف تکنیک FUT یا Strip که نیاز به خارج کردن نوار پوست از محل اهدا کننده دارد. به این ترتیب در پوست سر یک اسکار دائمی ایجاد می‌کند. FUE مناسب‌ترین روش است زیرا عملا بدون درد است و هیچ علامت یا زخم خطی باقی نمی‌گذارد.

رشد موهای جدید بلافاصله پس از اتمام جلسه کاشت شروع می‌شود و نتایج نهایی به لطف خون‌رسانی غنی منطقه، در طی 4-6 ماه نسبتاً زود ظاهر می‌شود. رشد موهای جدید حتی تا 12 ماه پس از کاشت ابرو نیز ادامه می‌یابد.

کاشت ابرو به روش FUE چگونه انجام می‌شود؟


یک جلسه پیوند ابرو با تکنیک FUE ممکن است به چند ده فولیکول مو برای پوشاندن جای زخم‌های کوچک، و تا چند صد فولیکول برای ترمیم کامل ابرو در موارد آلوپسی آره‌آتا یا سوختگی شدید نیاز داشته باشد.

با توجه به کاشت ابرو با تکنیک FUE، فولیکول‌های مو با استفاده از ابزارهایی با قطر بسیار کم (0.7-0.8 میلی‌متر) از پوست سر گرفته می‌شوند تا بتوانند فولیکول‌های بسیار ریز را بدست آورند که تا حد ممکن شبیه به موهای طبیعی ابرو باشند.

کل عمل تحت بی‌حسی موضعی با محلول لیدوکائین و آدرنالین انجام می‌شود. با توجه به ماهیت خاص کاشت ابرو که بطور معمول در بیماران خانم انجام می‌شود و نیاز به فولیکول‌هایی با قطر کوچک از محل اهدا کننده به میزان محدود وجود دارد، می‌توان به لطف تکنیک FUE، استخراج فولیکول‌های مو را بدون تراشیدن محل اهدا کننده انجام داد. معمولاً فقط باید یک قسمت کوچک از پوست سر به صورت دایره بریده شود، و بجز این ناحیه اهداکننده ممکن است کاملاً تراشیده نشود.

کاشت ابرو FUE معمولاً برای حداکثر نتایج ممکن به 1 تا 2 جلسه نیاز دارد، به خصوص در صورت ترمیم کامل و نیاز به تراکم بالا.

مراحل درمان در طول جلسات


قبل از انجام این عمل، طراحی شکل و تعیین طول و عرض هر ابرو مطابق با خواسته‌های هر فرد و ویژگی‌های آناتومیکی صورت بیمار انجام می‌شود.

فولیکول‌های مو به قطر کوچک که برای کاشت ابرو لازم است معمولاً با استفاده از روش دستی یا خودکار استخراج می‌شوند. کاشت گرافت برای ترمیم ابرو یک کار چالش برانگیز است که نیاز به قرارگیری دقیق در زاویه و جهت موهای ابروی طبیعی بیمار دارد.

کاشت با استفاده از دستگاه مخصوص کاشت ایمپلنت انجام می‌شود که امکان قرارگیری هر فولیکول مو را در عمق و زاویه مناسب برای رسیدن به یک اثر طبیعی انجام می‌دهد.

چه چیزهایی را در حین عمل و بعد از عمل تجربه می‌کنیم؟


FUE روشی کاملاً بی‌خطر است. دوره نقاهت بعد از عمل با حداقل درد سپری می‌شود، اگرچه احتمال وجود تورم در پیشانی در روزهای اول پس از عمل وجود دارد. بیمار می‌تواند بعد از چند روز تا یک هفته کار یا هر فعالیت طبیعی یا ورزش را از سر بگیرد.

 دوره نقاهت بعد از عمل کاشت ابرو و نتایج آن


کاشت ابروی طبیعی به روش اف یو ای

 

پیش‌بینی می‌شود درد و پوسته پوسته شدن جزئی در ناحیه عمل جراحی وجود داشته باشد. اما این علائم طی یک هفته از بین می‌روند. انتظار می‌رود که بیمار 48 ساعت بعد از عمل جراحی کارهای روتین خود را از سر بگیرد، به شرط آنکه هیچکدام از فعالیت‌ها سخت و شدید نباشد. ریزش موهای پیوند شده از حدود 3 تا 5 هفته بعداز عمل آغاز می‌شود که کاملاً طبیعی است و نباید باعث نگرانی شود. حدود 2 ماه بعد از عمل رشد مو دوباره شروع می‌شود و رشد چشمگیر مو در هر نقطه نزدیک به 4 تا 6 ماه بعد از عمل آغاز می‌شود.

عوامل تعیین کننده در مناسب بودن شما برای عمل کاشت ابرو


به طور کلی، بیمارانی که به دنبال ترمیم یا پرپشت کردن ابروهای خود هستند واجد شرایط جراحی کاشت ابرو هستند، اما داشتن شرایط سلامت و منطقی توصیه می‌شود تا خطر عوارض را به حداقل برساند.

آیا نتایج کاشت ابرو دائمی است؟


نتایج عمل کاشت ابرو دائمی بوده و طی چند ماه قابل رویت می‌باشد. معمولاً موهای جدید که از پوست سر گرفته می‌شوند در ابتدا به منظور حفظ طول صحیح نیاز به پیرایش منظم دارند، اما به تدریج همان رفتار و جهت مشابه با موهای ابروی طبیعی خود را به دست می‌آورند.

هزینه جراحی کاشت ابرو چقدر است؟


هزینه هر جلسه کاشت ابرو بستگی به این دارد که آیا این عمل فقط به یک ابرو یا به هر دو ابرو مربوط می‌شود. همچنین به میزان نازک شدن موها نیز بستگی دارد که از یک بیمار تا دیگری متفاوت است.

مشاوره رایگان