آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

کاشت ابروی طبیعی به روش اف یو ای(FUE)

در گذشته تمایل به نازک کردن ابروها به دلایل زیبایی شناختی یا با بیرون کشیدن موها (به عنوان مثال با موچین) یا با تکنیک‌های دائمی‌تر مانند لیزر وجود داشت.

در سال‌های اخیر این تمایل برعکس شده است و زنان جوان و میانسال آرزو می‌کنند که ابروهای متراکم‌تر و بیشتری داشته باشند. در بعضی موارد کلفت شدن ابروهای طبیعی پراکنده همان چیزی است که افراد می‌خواهند. اما در موارد دیگر که کندن ابروها منجر به نازک شدن دائمی ابروها شده، ترمیم جزئی یا کل ابروهای از بین رفته ضروری است.

کاشت ابرو یک گزینه دائمی و مناسب برای رفع همیشگی مشکل کم پشتی ابروهاست. یکی از موثر ترین روش­های کاشت ابرو، کاشت ابرو به روش اف یو ای(FUE) است.

کاشت ابرو به روش FUE


کاشت ابروی طبیعی به روش اف یو ای

روش کاشت ابرو با استفاده از تکنیک FUE (استخراج واحدهای Follicular Unit Extraction) مناسب برای مردان و زنان در هر سنی است. اگرچه بیشتر موارد ترمیم ابرو معمولاً مربوط به زنان در رده سنی ۳۰ تا ۵۰ سال است. این روش با استفاده از میکروتول‌ها و با حداقل تداخل انجام می‌شود تا از جراحی باز کردن بافت و ایجاد زخم‌های پوستی جلوگیری شود. در مقابل، تکنیک FUT یا Strip نیازمند برداشتن یک نوار از پوست منطقه دهنده است که می‌تواند در پوست سر اسکار دائمی ایجاد کند. به همین دلیل، FUE به عنوان روش مناسب‌تر در نظر گرفته می‌شود زیرا عملیات بدون درد است و هیچ علامت یا زخم خطی باقی نمی‌گذارد.

رشد موهای جدید بلافاصله پس از اتمام جلسه کاشت شروع می‌شود و نتایج نهایی به لطف خون‌رسانی غنی منطقه، در طی ۴-۶ ماه نسبتاً زود ظاهر می‌شود. رشد موهای جدید حتی تا ۱۲ ماه پس از کاشت ابرو نیز ادامه می‌یابد.

کاشت ابرو به روش FUE چگونه انجام می‌شود؟


جلسه پیوند ابرو با استفاده از تکنیک FUE ممکن است نیازمند تا چند ده تا چند صد فولیکول مو برای پوشش زخم‌های کوچک یا ترمیم کامل ابرو در مواردی مانند آلوپسی آره‌آتا یا سوختگی شدید باشد.

در روش کاشت ابرو با استفاده از تکنیک FUE، فولیکول‌های مو با استفاده از ابزارهایی با قطر بسیار کم (۰.۷-۰.۸ میلی‌متر) از پوست سر گرفته می‌شوند تا بتوانند فولیکول‌های بسیار ریز را بدست آورند که به طور حداکثر شبیه به موهای طبیعی ابرو باشند.

این فرآیند تحت بی‌حسی موضعی با استفاده از محلول لیدوکائین و آدرنالین انجام می‌شود. با توجه به نیاز به فولیکول‌های با قطر کوچک از محل اهدا کننده و ماهیت خاص کاشت ابرو، تکنیک FUE امکان استخراج فولیکول‌های مو را بدون تراشیدن محل اهدا کننده فراهم می‌کند. معمولاً تنها یک قسمت کوچک از پوست سر به صورت دایره بریده می‌شود و بجز این ناحیه اهداکننده، تراشیده نمی‌شود.

کاشت ابرو FUE معمولاً به ۱ تا ۲ جلسه نیاز دارد تا به حداکثر نتایج ممکن برسد، به خصوص در صورت نیاز به ترمیم کامل و دستیابی به تراکم بالا.

 

مراحل درمان در طول جلسات


قبل از انجام کاشت ابرو، ابتدا شکل و اندازه ابرو با توجه به ویژگی‌های آناتومیکی صورت بیمار و خواسته‌های او طراحی می‌شود. سپس فولیکول‌های مو با قطر کوچک برای کاشت ابرو با استفاده از روش دستی یا خودکار استخراج می‌شوند. این فرآیند نیازمند قرارگیری دقیق در زاویه و جهت موهای ابروی طبیعی بیمار است.

برای انجام کاشت ابرو، از دستگاه مخصوص کاشت ایمپلنت استفاده می‌شود که امکان قرارگیری هر فولیکول مو در عمق و زاویه مناسب برای داشتن یک ابرو طبیعی را فراهم می‌کند. این فرآیند یک کار چالش برانگیز است و نیازمند دقت و حرفه‌ایت است.

چه چیزهایی را در حین عمل و بعد از عمل تجربه می‌کنیم؟


FUE روشی کاملاً بی‌خطر است. دوره نقاهت بعد از عمل با حداقل درد سپری می‌شود، اگرچه احتمال وجود تورم در پیشانی در روزهای اول پس از عمل وجود دارد. بیمار می‌تواند بعد از چند روز تا یک هفته کار یا هر فعالیت طبیعی یا ورزش را از سر بگیرد.

 دوره نقاهت بعد از عمل کاشت ابرو و نتایج آن


کاشت ابروی طبیعی به روش اف یو ای

 

پیش‌بینی می‌شود که در ناحیه عمل جراحی، درد و پوسته پوسته شدن جزئی اتفاق بیفتد. اما این علائم معمولاً طی یک هفته از بین می‌روند. منتظر هستیم که بیمار ۴۸ ساعت پس از عمل جراحی بتواند کارهای روزمره خود را انجام دهد، با شرط آنکه هیچ یک از فعالیت‌ها سخت و زیاد نباشد. ریزش موهای پیوند شده حدوداً ۳ تا ۵ هفته پس از عمل آغاز می‌شود که به طور کاملاً طبیعی است و نباید نگرانی ایجاد کند. تقریباً ۲ ماه پس از عمل، رشد موها دوباره شروع می‌شود و رشد چشمگیر موها در نزدیکی هر نقطه، تقریباً ۴ تا ۶ ماه پس از عمل آغاز می‌شود.

عوامل تعیین کننده در مناسب بودن شما برای عمل کاشت ابرو


به طور کلی، بیمارانی که به دنبال ترمیم یا پرپشت کردن ابروهای خود هستند واجد شرایط جراحی کاشت ابرو هستند، اما داشتن شرایط سلامت و منطقی توصیه می‌شود تا خطر عوارض را به حداقل برساند.

آیا نتایج کاشت ابرو دائمی است؟


نتایج عمل کاشت ابرو دائمی بوده و طی چند ماه قابل رویت می‌باشد. معمولاً موهای جدید که از پوست سر گرفته می‌شوند در ابتدا به منظور حفظ طول صحیح نیاز به پیرایش منظم دارند، اما به تدریج همان رفتار و جهت مشابه با موهای ابروی طبیعی خود را به دست می‌آورند.

هزینه جراحی کاشت ابرو چقدر است؟


هزینه هر جلسه کاشت ابرو بستگی به این دارد که آیا این عمل فقط به یک ابرو یا به هر دو ابرو مربوط می‌شود. همچنین به میزان نازک شدن موها نیز بستگی دارد که از یک بیمار تا دیگری متفاوت است.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان