آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت، بیکینی و زیر بغل

آیا می‌دانید اگر سه بار در هفته موهای بدن خود را اصلاح کنید، تعداد دفعات اصلاح موهای زائد در طول ۲۵ سال به ۳۹۰۰ بار می‌رسد؟ افرادی که رشد موهای بدن آنها سریع‌تر است، حتی بیشتر از این نیز اصلاح می‌کنند. اگر نمی‌خواهید تمام این زمان (و پول) را برای اصلاح کردن موهای زائد بدن خود صرف کنید، انجام جلسات لیزر درمانی برای رفع موهای زائد یک گزینه عالی است.

بنابراین برای خلاص شدن از شر موهای زائد به چند جلسه لیزر درمانی احتیاج است؟ قطعاً چندین هزار بار کمتر از اصلاح کردن! تعداد دقیق جلسات مورد نیاز به بدن شما و ناحیه‌ای که دوست دارید تحت درمان قرار بگیرد، بستگی دارد. در اینجا اطلاعاتی آورده شده است که می‌تواند در تعیین تعداد جلسات لیزر درمانی مورد نیاز به شما کمک کند.

لیزر موهای زائد چیست؟ 


این روش درمانی، یک روش موثر برای از بین بردن موهای زائد است که از فناوری نوری پیشرفته برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو در عمق پوست استفاده می‌کند. به این معنی که قسمتی از مو که روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند، توسط این روش مورد توجه قرار می‌گیرد. فولیکول‌های مو مسئول تولید مو هستند. با تغییراتی که لیزر درمانی در آنها ایجاد می‌کند، می‌توان پوستی صاف و بدون مو را به دست آورد.

این روش درمانی چگونه عمل می‌کند؟ 


لیزرهایی که درجه پزشکی درمانی دارند و توسط ما مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ توسط سازمان FDA تایید شده‌اند و پالس‌های کوتاه نور متمرکز شده را منتشر می‌کنند. لیزرها نسبت به رنگ حساس هستند و نوری را تولید می‌کنند که به رنگ دانه‌های ملانین موجود در موهای شما جذب می‌شود. سپس گرمای حاصل از نور لیزر، فولیکول مو را تغییر می‌دهد. چند روز پس از درمان همه موها می‌ریزند و فولیکول دیگر قادر به تولید موهای جدید نیست.

مزایا


 مزایا لیزر موهای زائد

صرفه جویی در زمان 

این روش درمانی می‌تواند در کمتر از نیم ساعت برای بسیاری از نواحی بدن انجام شود. برای مثال، برای لیزر کردن نواحی وسیع مانند پاها، احتمالاً نیازی به حضور در کلینیک بیش از دو ساعت ندارید. اما برای استفاده از تیغ برای اصلاح موها، ممکن است حداقل ۱۵ دقیقه بیشتر زیر دوش بمانید. برای حفظ پوست بدون مو برای ۲۵ سال آینده، باید بیش از ۳۹۰۰ بار اصلاح کنید. اگر هر بار اصلاح ۱۵ دقیقه زمان بگیرد، به طور کلی شما ۵۰۰ ۵۸ دقیقه را هدر می‌دهید.

مدت زمانی که برای کرم‌های موبر صرف می‌کنید، تقریباً به همان اندازه اصلاح کردن است و نیاز به تکرارهای مشابه دارد. اپیلاسیون در دفعات کمتری انجام می‌شود اما نتایج آن دائمی نیست و شما باید زمان لازم برای رانندگی کردن و رفتن به مرکز مخصوص را نیز در نظر بگیرید. اما وقتی در نظر بگیرید که برای داشتن یک پوست صاف و بدون مو با لیزر درمانی سالانه فقط به ۶ جلسه اولیه و سپس یک یا دوبار در سال نیاز دارید، متوجه خواهید شد که این روش چقدر وقت شما را صرفه‌جویی می‌کند.

صرفه جویی در هزینه 

برای آنکه تمام عمر از روش‌های اصلاح با تیغ، اپیلاسیون یا کرم‌های موبر استفاده کنید، باید محصولات زیادی خریداری کنید. استفاده از این روش‌ها مستلزم خرید تیغ اصلاح، کرم اصلاح، افتر شیو، کرم‌های موبر، و مواد وکس است که می‌تواند جایگزینی برای هزینه جلسات درمانی لیزر باشد.

شما می‌توانید با استفاده از لیزر برای دستیابی به نتایج ماندگارتر؛ تمام این ولخرجی‌ها را کنار بگذارید.

کاهش تحریک پوستی 

کرم‌های اصلاح، مواد اپیلاسیون، کرم‌های موبر همگی برای پوست تحریک‌کننده هستند. آنها می‌توانند منجر به بریدگی، سوختگی، قرمزی، موهای مرده و سوزش رازر شوند. این تاثیرات منفی حتی به مرور افزایش هم پیدا می‌کنند زیرا روش‌هایی که باعث این‌گونه تحریکات پوستی می‌شوند، باید برای حفظ پوست بدون مو به شکل مداوم تکرار شوند. استفاده از لیزر درمانی پوست شما را از استفاده مداوم از تیغ، موم داغ و یا مواد شیمیایی موبر راحت می‌کند.

داشتن پوست صاف به صورت تمام وقت 

چند بار تا به حال پیش آمده که یک شلوارک یا شورت کوتاه بپوشید و ناگهان به خاطر بیاورید که پاهای خود را شیو نکرده‌اید؟ وقتی با استفاده از لیزر درمانی خود را از شر موهای زائد خلاص می‌کنید، دیگر کاملاً نیاز به اصلاح کردن را فراموش می‌کنید. می‌توانید به ساحل بروید، آستین کوتاه بپوشید و به هر شکلی بدون اینکه به موهای بدن خود فکر کنید روز خود را ادامه دهید.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیزر درمانی هستند؟ 


چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیزر درمانی هستند؟

این روش درمانی برای بیشتر افراد با هر نوع پوست و هر رنگ پوستی بی‌خطر است. زنان و مردان می‌توانند به طور یکسان از مزایای آن بهره‌مند شوند. وقتی بین رنگ مو و رنگ پوست شما تضاد وجود داشته باشد برای لیزر درمانی بسیار موثر است. خبر خوب این است که این امر بدین معنا است که لیزر روی تیره‌ترین و قابل مشاهده‌ترین موها بهترین عملکرد را دارد. برای افزایش اثربخشی درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب در زمان نزدیک به جلسه درمانی خود خودداری کنید.

شما به چند جلسه درمانی احتیاج خواهید داشت؟ 


با توجه به بدن شما

هر فرد میزان موی متفاوتی دارد و سرعت رشد موهای هر کس با فرد دیگر متفاوت است. برای خلاص شدن از شر تمام موهای زائد در یک ناحیه مشخص باید چندین جلسه، متناسب با چرخه رشد موهای شما برنامه ریزی شود. ما همه چیز درباره چرخه رشد موهای شما را در یک قرار ملاقات اولیه توضیح خواهیم داد. تعداد جلسات لیزر مورد نیاز برای هر فرد در افراد مختلف متفاوت است؛ زیرا بدن همه افراد با یکدیگر تفاوت دارد.

با توجه به ناحیه‌ای از بدن که می‌خواهید تحت درمان قرار بگیرد 

برخی از نواحی بدن نسبت به سایر نواحی به جلسات درمانی بیشتری احتیاج دارند. رایج‌ترین مناطق بدن برای زنان شامل موارد زیر است:

  • پاها
  • زیر بغل
  • نواحی صورت
  • خط بیکینی
  • نواحی برزیلی

برای بیشتر این نواحی ۴ تا ۶ جلسه درمانی کافی است. به ندرت اتفاق می‌افتد که بیماران برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود به بیش از ۸ جلسه درمانی احتیاج داشته باشند.

با توجه به نتایجی که می‌خواهید به دست بیاورید. 

بیشتر افرادی که جلسات لیزر درمانی برای رفع موهای زائد را انتخاب می‌کنند، می‌خواهند از شر تمام موهای ناخواسته خلاص شوند؛ اما افرادی نیز وجود دارند که فقط می‌خواهند حجم موها را کاهش دهند. افرادی که تمایلی به از بین بردن کامل موهای بدن خود ندارند، به جلسات درمانی کمتری احتیاج خواهند داشت.

به عنوان مثال برخی آقایان برای صورت خود یک یا دو جلسه درمانی درخواست می‌کنند که این امر به جای از بین بردن همه موهای صورت، فقط باعث کاهش حجم آنها می‌شود و به اصلاح آسانتر صورت کمک می‌کند. مزیت انجام این کار برای آنها این است که همچنان می‌توانند ریش داشته باشند؛ اما سوختگی رازر کمتری را تجربه کنند.

مراحل مختلف رشد مو


برای درک اینکه چرا نیاز به چندین جلسه درمانی دارید، ابتدا باید چرخه رشد مو در بدن را درک کنید. وقتی پزشکان جلسات لیزر درمانی را برای از بین بردن موهای زائد برای بیماران تعیین می‌کنند، این جلسات به نحوی تنظیم می‌شوند که با چرخه رشد موها هماهنگ شده و اطمینان حاصل می‌شود که همه موها تحت درمان قرار می‌گیرند.

تمام موهای بدن شما مراحل رشد زیر را به صورت چرخشی طی می‌کنند:

  • مرحله آناژن: در طول این مرحله، موها فعال بوده و روی سطح پوست شما قابل مشاهده هستند.
  • مرحله کاتاژن: در این مرحله، موها از حالت رشد فعال به استراحت کردن در یک حالت ساکن در می‌آیند.
  • مرحله تلوژن: در این مدت موی بدن ساکن است. در این مرحله، مو در پوست شما باقی می‌ماند اما روی پایه خود استراحت می‌کند. در زیر آن، فولیکول شروع به تولید یک موی جدید می‌کند.
  • مرحله اگزوژن: طی این مرحله موها خود به خود می‌ریزند. با از بین رفتن موهای قبلی، موی جدیدی که در مرحله تلوژن رشد می‌کرد می‌تواند به سطح پوست بیاید.

چرخه‌های رشد مو چگونه تعداد و زمان جلسات درمانی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟ 


تاثیر رشد مو در تعداد وزمان جلسات لیزر موهای زائد

پزشکان جلسات درمانی شما را با مراحل رشد مو هماهنگ می‌کنند. در هر لحظه و طی هر مرحله از این چرخه، شما به طور همزمان در بدن خود مو دارید. در این وضعیت برخی موها در حال ریزش هستند در حالیکه برخی دیگر در اوج رشد خود می‌باشند. این چرخه تضمین می‌کند که شما همیشه مقداری موی قابل مشاهده داشته باشید که متاسفانه برای آن دسته از ما که ترجیح می‌دهیم در برخی از نواحی خاص بدن خود هیچگونه مویی نداشته باشیم، حضور دائمی مو چیزی نیست که طالب آن باشیم.

جلسات لیزر موهای زائد در از بین بردن موهایی که در مرحله آناژن قرار دارند موثرتر است. بنابراین پس از اولین جلسه، چند هفته منتظر می‌مانیم تا جلسه بعدی را انجام دهیم. این مدت گروه جدیدی از موها وارد مرحله آناژن می‌شوند؛ یعنی مرحله‌ای که می‌توان آن‌ها را تحت درمان قرار داد. پزشکان روند تکرار جلسات درمانی و انتظار برای جلسه بعد را تا زمانی که از نتایج خود راضی باشید، تکرار خواهند کرد.

بین جلسات درمانی مقدار زمان مناسبی بگذارید 


زمان بین جلسات درمانی لیزر موهای زائد

هر جلسه درمانی می‌تواند بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از موهای زائد بدن شما را از بین ببرد. شما در هر جلسه پیشرفت تدریجی را مشاهده خواهید کرد. برای هدف قرار دادن حداکثر تعداد موها در هر جلسه، بهتر است بین جلسات درمانی ۴ تا ۶ هفته فاصله باشد. این امر بدین معنا است که در بیشتر موارد شما می‌توانید در کمتر از یک سال هیچ‌گونه مویی در ناحیه انتخابی خود نداشته باشید.

جلسات پیگیری


بیشتر افراد پس از پایان یافتن جلسات اولیه فقط باید یک یا دو بار در سال برای درمان‌های پیگیری مراجعه کنند. برای برخی افراد حتی تعداد جلسات تمدید درمان کمتری نیز احتیاج است.

تعداد جلسات مناسب برای خود را پیدا کنید 


اگر می‌خواهید بدانید برای به دست آوردن نتایج دائمی حذف موهای زائد، به چه تعداد جلسه لیزر درمانی احتیاج دارید؛ پزشک می‌تواند برای شما یک جلسه مشاوره ترتیب دهد. پزشک می‌تواند نوع پوست و وضعیت فعلی موهای بدن شما را ارزیابی کرده و پس از صحبت کردن با شما درباره نواحی از بدن که می‌خواهید تحت درمان قرار بگیرد، تعداد جلسات درمانی مناسب را به شما توصیه کند.

دستیابی به نتایج از بین بردن موهای زائد ماندگار 


دستیابی به نتایج از بین بردن موهای زائد ماندگار

پس برای از بین بردن موهای زائد چند جلسه لیزر موهای زائد احتیاج است؟ پاسخ این سوال به نیازهای فردی شما بستگی دارد اما بیشتر افراد می‌توانند درمان اولیه خود را  طی ۴ تا ۶ جلسه درمانی به پایان برسانند.

وقتی جلسات درمانی به پایان برسد شما می‌توانید از مزایای بی‌شمار زندگی بدون موهای ناخواسته لذت ببرید. پوست شما سالم‌تر خواهد بود زیرا دیگر تحریک مداوم ناشی از تیغ زدن، اپیلاسیون یا استفاده از کرم‌های موبر را تجربه نخواهید کرد. شما می‌توانید بدون اینکه همیشه نگران زمان لازم برای اصلاح کردن موهای زائد باشید، لباس مورد نظر خود را بپوشید. این مزایا شامل مزایای مالی نیز هستند؛ زیرا نیازی به صرف هزینه برای محصولات از بین برنده موهای زائد نخواهید داشت.

آیا روش لیزر موهای زائد بی‌خطر است؟ 


این روش به طور کامل بی‌خطر است. نوری که لیزرها از خود تابانده و جذب می‌شود، تنها توسط موهای شما جذب می‌شود و به بافت‌های اطراف آنها نفوذ نمی‌کند. بنابراین، نور لیزر قادر است موهای زائد شما را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت‌های اطراف آنها از بین ببرد. این روش درمانی غیرتهاجمی است و به هیچ وجه نیازی به ایجاد زخم یا آسیب در پوست ندارد. شما می‌توانید بلافاصله پس از پایان جلسه درمانی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.

در واقع، مقایسه‌ای با سایر روش‌های درمانی نشان می‌دهد که روش از بین بردن موهای زائد با استفاده از تکنیک لیزر بسیار ایمن‌تر است. شما نیازی به آسیب زدن به خود با چاقو ندارید. هیچ ماده شیمیایی تحریک‌کننده پوست وجود ندارد، در حالی که اینگونه مواد ممکن است در کرم‌های موبر موجود باشند. لیزر درمانی باعث سوختگی مانند اپیلاسیون با موم داغ نمی‌شود. همچنین، اپیلاسیون می‌تواند لایه‌های بالایی پوست را تخریب کند، به خصوص اگر به طور نادرست انجام شود.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان