بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز سینه:عوارض و هزینه

0

جراحی یکی از راه های بزرگ کردن سینه است که شامل قرار دادن پروتز برای افزایش سایز و تغییر فرم سینه‌ها است. اما قبل از اقدام، دلایل خود را به‌دقت بررسی نمایید. در تصمیم‌گیری خود تأمل کنید و پیش از هر چیز با یک جراح خوب مشورت نمایید.

تصمیم‌گیری در مورد بزرگ کردن سینه‌ها یک انتخاب کاملاً شخصی است و رضایت فردی در انجام این عمل از اهمیت بسیاری برخوردار است.ذشما ممکن است یک متقاضی مناسب برای بزرگ کردن سینه محسوب شوید اگر:

 • از نظر جسمی کاملاً سالم بوده و در دوران بارداری یا شیردهی نمی‌باشید.
 • دارای انتظارات واقع‌بینانه هستید.
 • رشد سینه‌های شما کامل شده است.
 • از کوچکی سینه‌هایتان رنج می‌برید.
 • از شکل و حجم سینه‌هایتان پس از حاملگی، کاهش وزن یا افزایش سن راضی نیستید.
 • سینه‌های شما نامتقارن هستند.
 • اشکالاتی در رشد، در یک یا هر دو سینه وجود دارد و یا سینه‌ها دارای فرم کشیده هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.

 1

مشاوره


2

قبل از جراحی بزرگ کردن سینه باید یک مشاوره با جراح خود داشته باشید. هرگونه پرسش در مورد جراحی و نتایج مورد انتظار خود را مطرح نمایید. جراح باید با توجه به شرایط خاص شما، به معرفی انواع مختلف پروتز، سایز، فرم و محل قرارگیری آن‌ها پرداخته و شمارا از خطرات و مزایای جراحی پروتز سینه آگاه نماید. به‌منظور کمک به درک بهتر شما از انتظارات و نتایج بالقوه عمل جراحی پروتز سینه ، جراح باید عکس‌هایی از قبل و بعد از جراحی بیماران دیگر در اختیار شما قرار دهد. در طول مشاوره، شما باید جراح را در جریان سوابق پزشکی خود ازجمله عارضه‌های پزشکی یا آلرژی دارویی قرار دهید. همچنین جراح را از سوابق جراحی خود، به‌ویژه جراحی سینه، و نیز داروهایی که مصرف می‌کنید، مطلع نمایید. چنانچه قصد انجام جراحی بازسازی سینه را دارید، باید در مورد شرایط خاص خود، از جمله سوابق شیمی‌درمانی و یا پرتودرمانی با جراح گفتگو کنید. جراح نیز باید شما را از میزان بافت باقیمانده سینه پس از جراحی و غربالگری پارگی پروتز سینه و سرطان سینه در آینده آگاه سازد.

قبل از جراحی


3

به‌منظور تشخیص ناهنجاری‌های سینه جراح ممکن است پیش از جراحی یک ماموگرافی و یا عکس‌برداری اشعه ایکس از سینه را برای شما تجویز نماید. به‌علاوه، تصویری از بافت سینه پیش از عمل نیز در اختیار جراح قرار خواهد گرفت. معمولاً از شما خواسته می‌شود تا از نیمه‌شب قبل از عمل از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید، و برای بعد از عمل لباس‌های آزاد ازجمله یک سینه‌بند گشاد همراه داشته باشید. اگر قصد بازگشت به خانه در همان روز جراحی رادارید، حتماً با یک نفر همراه مراجعه کنید. جراح باید در مورد شدت جراحی، زمان تخمینی آن و چگونگی درمان درد و تهوع با شما گفتگو کند.

در طول جراحی پروتز سینه


4

پس از تزریق داروی بیهوشی و اثرگذاری آن، جراح یک برش در یکی از نواحی زیر ایجاد می‌نماید:

 • زیر سینه
 • زیر بغل
 • دور نوک سینه
 • اسکار ماستکتومی (در مورد جراحی بازسازی سینه)

5

محل برش می‌تواند قابل‌رؤیت بودن اسکارها و نیز عوارض پس از جراحی را تحت تأثیر قرار دهد. برش زیر سینه‌ متداول‌ترین نوع برش است زیرا در محل چین طبیعی سینه‌ها ایجاد می‌شود. اسکار ناشی از این برش ممکن است کمی نمایان‌تر باشد، به‌ویژه اگر شما لاغر و جوان بوده و هنوز بچه‌دار نشده باشید. در کار گذاشتن پروتز از طریق برش زیر بغل، جراح به‌احتمال‌زیاد به یک آندوسکوپ، دستگاهی متشکل از یک دوربین و دیگر ابزارهای جراحی، نیاز خواهد داشت. واردکردن آندوسکوپ به محل برش به جراح کمک می‌کند تا پروتز را در محل مناسب قرار دهد. درحالی‌که به‌احتمال‌زیاد اسکار قابل‌ رویتی دور سینه‌ها ایجاد نخواهد شد، اما ممکن است یک اسکار در زیر بغل شما ایجاد شود.

برش دور نوک سینه (آرئول) ممکن است مشکلاتی از قبیل از دست دادن یا تغییر حس در نوک سینه را ‌ایجاد نماید. جراح پروتز را در زیر بافت سینه و بالای عضله سینه یا زیر عضله سینه قرار خواهد داد. قبل از جراحی حتماً در مورد جوانب مثبت و منفی پروتز انتخابی با جراح خود صحبت کنید. پروتزهای ژل سیلیکون، به‌طورمعمول از قبل با ژل سیلیکون پرشده‌اند. در صورت انتخاب پروتزهای آب‌نمک، چنانچه از قبل پر نشده باشند، جراح پوسته سیلیکون را کار گذاشته و سپس پروتز را با سطح مناسبی از آب‌نمک پر می‌کند. سپس برش با بخیه بسته می‌شود. به‌منظور جلوگیری از تجمع مایعات یا خون، جراح ممکن است از لوله‌های تخلیه موقت در داخل برش استفاده کند. کاتترهای انتقال داروهای مسکن نیز ممکن است قبل از بخیه زدن در محل برش قرار داده شود. لوله‌های تخلیه و یا کاتتر در مراجعه بعدی پس از جراحی خارج خواهند شد.

پس از جراحی بزرگ کردن سینه


6

پس از جراحی شما به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد تا وضعیت شما موردبررسی قرار گیرد. سینه‌های شما با گاز یا سینه‌بند طبی پوشانده خواهد شد. جراح باید اطلاعات لازم در مورد روند معمول بهبودی (پس از عمل)، عوارض بزرگ کردن سینه و نیز دوره بهبودی را در اختیار شما قرار دهد. پس از عمل، همانند تمام جراحی‌ها، شما ممکن است کمی درد، تورم، کبودی و حساسیت به لمس را تجربه کنید. این عوارض ممکن است یک ماه یا بیشتر طول بکشد، اما باید در طول زمان رفع شود. در مورد بسیاری از زنان، اسکارها باگذشت زمان به خطوط نازک تبدیل خواهد شد. هر چه پوست شما تیره‌تر باشد، اسکارها نمایان‌تر خواهد بود. جراح ممکن است داروهایی برای درد و یا تهوع تجویز کند.

در صورت تجربه خونریزی، تب، گرگرفتگی، قرمزی سینه، و یا دیگر علائم عفونت بعد از عمل بزرگ کردن سینه ، بلافاصله این علائم را به جراح خود گزارش کنید. جراح باید در مورد بهبود زخم و چگونگی مراقبت از آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهد. بنا بر توصیه جراح ، شما به‌احتمال‌زیاد پس از یک تا دو هفته می‌توانید به فعالیت‌های کاری خود بازگردید، اما باید از هرگونه فعالیت شدید جسمی که موجب بالا رفتن نبض و فشارخون شما می‌شود، به مدت حداقل دو هفته اجتناب کنید. ماموگرافی غربالگری سرطان سینه را به‌طور مداوم انجام دهید. حتماً مسئول ماموگرافی را از داشتن پروتز سینه آگاه سازید. پروتز سینه ممکن است مشاهده بافت پستان در ماموگرافی استاندارد را با مشکل مواجه سازد، به‌طوری‌که ممکن است نیاز به استفاده از تکنیک‌های مختلف باشد.

 

عوارض جانبی


در زیر به برخی از نکاتی که باید قبل از انجام جراحی بزرگ کردن یا بازسازی سینه در نظر داشته باشید، اشاره‌شده است.

 • پروتزهای سینه دائمی نیستند. هر چه زمان داشتن پروتز سینه طولانی‌تر باشد، احتمال نیاز به برداشتن آن‌ها بیشتر خواهد بود.
 • هر چه زمان داشتن پروتز سینه طولانی‌تر باشد، احتمال تجربه عوارض جانبی و نتایج معکوس بیشتر خواهد بود.
 • شایع‌ترین عوارض جانبی و نتایج معکوس عبارت‌اند از انقباض کپسولی، جراحی مجدد و برداشتن پروتز. از دیگر عوارض احتمالی می‌توان به پارگی و یا افتادگی پروتزها، چین‌وچروک، عدم تقارن، اسکار، درد و عفونت در محل برش اشاره کرد.
 • شما باید آمادگی انجام جراحی مجدد را داشته باشید.
 • بسیاری از تغییرات ایجادشده در سینه‌های شما پس از پروتز سینه ممکن است ازلحاظ زیباشناختی نامطلوب و غیرقابل‌برگشت باشد.
 • در صورت برداشتن پروتزها و عدم جایگزینی آن‌ها، شما ممکن است شاهد تغییراتی از قبیل افتادگی، جمع شدگی، چین‌وچروک، از دست دادن بافت پستان، و یا دیگر تغییرات ظاهری نامطلوب در فرم طبیعی سینه‌های خود باشید.

هزینه


هزینه‌های جراحی پروتز سینه به نوع پروتز، مراحل عمل و شرایط خاص شما بستگی دارد. هزینه مشاوره و یا مراقبت پس از عمل نیز ممکن است به هزینه‌ها افزوده شود. در صورت بروز مشکل در پروتز و نیاز به برداشتن آن، هزینه جایگزینی و جراحی مجدد بر عهده شما خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است