عمل جراحی کاشت پروتز گونه؛ مزایا، عوارض و هزینه

goone

گونه‌ها نقش مهمی در جذابیت صورت دارند و استخوان‌های مشخص گونه از دیرباز به عنوان نشانه زیبایی شناخته شده‌اند. برای جوان به نظر رسیدن صورت باید حجم گونه‌ها به اندازه کافی باشد. مالارپلاستی یک اصطلاح پزشک برای توصیف عمل جراحی برجسته‌سازی گونه یا تغییر شکل گونه‌ها است. جراحی کاشت پروتز گونه یک عمل زیبایی است که هم برای مردان و هم برای زنان قابل انجام بوده و از طریق آن می‌توان ناحیه استخوان گونه را تغییر شکل داده و هماهنگی اجزای صورت را بهبود بخشید.

اگر استخوان‌های گونه شما کوچک شده یا متناسب با بقیه اجزای صورت نیست می‌توانید جراحی کاشت پروتز گونه را انجام دهید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی با شما در مورد انتظاراتتان از انجام عمل مشورت کرده و استخوان گونه را مورد معاینه قرار می‌دهند تا بهترین نوع پروتز که مناسب شرایط شما است انتخاب شود.

برجسته‌سازی گونه از طریق استفاده از پروتز یک جراحی کوچک با حداقل زمان مورد نیاز برای بستری شدن و فرایند بهبودی سریع است که برای زیباسازی گونه‌ها به کار می‌رود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پروتز گونه یا رزرو نوبت با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

پروتز گونه


کاهش حجم صورت یکی از عوارض افزایش سن است. پروتز و کاشت گونه که برای برجسته‌سازی گونه به کار برده می‌شوند یک روش جراحی زیبایی است که حجم ناحیه گونه‌ها و تناسب بین اجزای صورت را افزایش می‌دهد. افزایش سن، کاهش حجم عضلات و چربی زیر جلدی پوست می‌تواند باعث صاف شدن گونه‌ها شود. پروتزهای گونه برای افرادی که صورت باریک و صافی دارند یا افرادی که برجستگی گونه آن‌ها به دلیل مشکلات مادرزادی، آسیب‌دیدگی‌های صورت یا افزایش سن کاهش یافته است مناسب است. پروتزهای گونه شکل‌ها و سایزهای مختلفی دارند و می‌توانند ساختار ضعیف شده صورت را متناسب با هر نوع ظاهری تقویت کرده و با ظواهر پیری و لاغری مبارزه کند. جایگزین پروتزهای گونه تزریق ژل و چربی است که می‌توانند باعث افزایش حجم گونه‌ها شوند.

کاشت پروتز گونه برای چه کسانی مناسب است؟


این عمل برای افرادی که گونه‌های آن‌ها در اثر عوامل وراثتی یا به دلیل افزایش سن، نامشخص، شل شده و تورفته و باعث شده که بافت گونه‌های آن‌ها تحلیل برود مناسب است. همچنین کاشت پروتز گونه می‌تواند برای افرادی که بافت استخوانی گونه‌های آنها به دلیل آسیب‌دیدگی یا ناهنجاری‌های مادرزادی از بین رفته است نیز مناسب است.

مزایای کاشت پروتز گونه


 • بهبود ظاهر فرد
 • ایجاد تناسب و تعادل در اجزای صورت
 • ظاهر جوان‌تر
 • افزایش اعتماد به نفس

انواع پروتزهای گونه


goone4

پروتزهای گونه در شکل‌ها و سایزهای مختلف و متناسب با نیازهای هر فرد ساخته می‌شوند. سه نوع عمومی پروتز گونه وجود دارد که عبارتند از: پروتز مالار، پروتز ساب مالار و پروتز ترکیبی

 • پروتز مالار: برای اصلاح نقص‌های استخوان گونه با قرار دادن مستقیم پروتز روی استخوان گونه به کار برده می‌شوند. با این عمل ناحیه استخوان گونه برجسته شده و صورت جذاب‌تر به نظر می‌رسد.
 • پروتز ساب مالار: برای اصلاح کمبود گوشتی قسمت گونه به کار برده می‌شود و مستقیماً در زیر برجسته‌ترین قسمت استخوان گونه قرار داده می‌شود. با پر شدن این ناحیه، گونه بازسازی شده و فرورفتگی‌های ناشی از افزایش سن یا بیماری از بین می‌رود.
 • پروتز ترکیبی: هم نقص‌های استخوان گونه و هم نقص‌های قسمت گوشتی گونه را اصلاح می‌کند.

مواد مورد استفاده در پروتز


مواد مختلف و متنوعی برای ساخت پروتز به کار برده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

پروتزهای سیلیکونی

goone5

پروتزهای سیلیکونی با تنوع فراوان در شکل و سایز متناسب به نیازهای هر فرد موجود هستند که به عنوان یک حجم دهنده دائمی برای گونه‌ها استفاده می‌شوند. جراح پس از آنالیز دیجیتالی ساختار صورت بیمار، سایز و شکل پروتز را انتخاب می‌کند. فرورفتگی‌هایی که در استخوان گونه ایجاد شده‌اند توسط این پروتز پوشیده شده و بخیه می‌شوند. این نوع از سیلیکون متفاوت از ژل‌های سیلیکونی که در سینه مورد استفاده قرار می‌گیرند بوده و گزینه‌های مطمئن‌تری هستند زیرا جامد بوده و احتمال نشت و آب شدن آن‌ها وجود ندارد.

پروتزهای پلی‌اتیلنی متخلخل

goonee6

یک پروتز محبوب دیگر پروتزهای پلی‌اتیلنی متخلخل هستند که مانند پروتزهای سیلیکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجا که این پروتزها متخلخل هستند، مطابق با برجستگی‌های داخلی گونه شکل طبیعی به خود می‌گیرند. این نوع از پروتز، بهتر به استخوان‌ها و بافت‌های متصل شده و به بافت‌ها اجازه می‌دهند که به شکل طبیعی رشد نمایند. عیب این نوع از پروتز این است که به دلیل ماهیت متخلخل آن و یکپارچگی که با بافت پیدا می‌کند در صورتی که بیمار بخواهد این پروتز را بردارد، درآوردن آن بسیار مشکل است.

نحوه انجام درمان


سایز و میزان برجستگی که باید به وسیله پروتز تأمین شود در خلال جلسه مشاوره توسط تیم پزشکی مشخص می‌شود. جراحی کاشت پروتز گونه معمولاً از طریق ایجاد یک شکاف در داخل دهان دقیقاً بالای خط لثه انجام می‌شود. فضایی در بالای سطح استخوانی گونه ایجاد شده تا پروتز در آن قرار داده شود. پروتز با استفاده از پیچ‌های تثبیت‌کننده در دوران بهبودی در محل قرار گرفته و ثابت می‌شود. پیچ‌ها برای همیشه در بدن باقی می‌مانند. معمولاً این عمل یک ساعت طول می‌کشد اما این زمان به برنامه‌ریزی شما برای ترکیب عمل‌های زیبایی که می‌خواهید انجام دهید نیز بستگی دارد. عمل جراحی برجسته‌سازی گونه معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی محسوب می‌شود و شما چند ساعت پس از انجام جراحی می‌توانید به منزل مراجعه کنید.

اقدامات پس از عمل جراحی

این عمل در مدت 1 تا 1.5 ساعت انجام شده و یک عمل سرپایی محسوب می‌شود. پس از جراحی، پوششی روی صورت شما پوشانده می‌شود که باعث می‌شود محل عمل فشرده شود. با این کار تورم به حداقل رسیده و از این که پروتز دقیقاً در محل مورد نظر و در سطح استخوان گونه قرار گرفته است اطمینان حاصل می‌شود و همچنین از تکان خوردن پروتز جلوگیری می‌شود.

دوران نقاهت و بهبودی


با این که مقداری تورم موجود باعث می‌شود که گونه در دو هفته اول بزرگ‌تر به نظر برسند اما نتایج حاصل از انجام این عمل بلافاصله مشخص می‌شود. تورم و کبودی‌های ایجاد شده روی گونه معمولاً پس از 2 هفته کاهش می‌یابند و بسیاری از بیماران یک هفته پس از جراحی می‌توانند سر کار خود برگردند. در برخی موارد ممکن است تورم برای مدت بیشتر و تا 6 هفته باقی بماند که در این مواقع داروهایی برای کاهش تورم تجویز می‌شود. حرکات لب بالایی می‌تواند در هفته‌های اول پس از عمل سخت باشد که به مرور خودبه‌خود حل می‌شود.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی کاشت پروتز گونه


برخی از خطرات احتمالی که ممکن است پس از کاشت پروتز گونه رخ دهند عبارتند از:

 • خونریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • به جای ماندن اسکار (جای زخم)
 • تورم

هزینه‌ها


هزینه‌های کاشت گونه به نوع پروتز، نوع بیهوشی، تبحر جراح و محل جغرافیایی بستگی دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است