کاشت ابرو با موی طبیعی : روش وهزینه

کاشت ابرو

ابروها نقش مهمی در ظاهر کلی و زیبایی صورت دارند و همانند قابی هستند که چشمان شما را در برمی‌گیرند. با این حال برداشتن موی ابروها و همچنین روند طبیعی پیری به تدریج باعث نازکی و کم پشتی آنها شده و در نتیجه از زیبایی صورت و اعتماد به نفس شما می‌کاهد. عمل کاشت ابروی طبیعی محبوبیت روز افزونی در میان زنان و مردان یافته است و به خوبی می‌تواند نیازهای افرادی که دچار ریزش موی ابرو هستند و همچنین کسانی که موی ابروی آنها تراکم و ضخامت کافی و حالت مشخصی ندارد، برآورده سازد.

اگر به دنبال ترمیم ابرو و افزایش تراکم و ضخامت آن هستید و می‌خواهید ابروهای طبیعی و زیبایی داشته باشید، عمل کاشت ابرو گزینه مناسبی برای شما است. برای این منظور می‌توانید با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی به منظور تعیین وضعیت ابروهایتان و بیان اهداف خود از کاشت ابرو مشورت کنید. متخصصین ما از موهای شما برای کاشت ابرویتان استفاده کرده و نتایج دائمی و طبیعی را به شما ارائه خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت ابرو با موی طبیعی  یا تعیین وقت قبلی در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

 

دلایل ریزش ابرو


دلایل ریزش ابرو

ریزش کل ابرو یا بخشی از آن به دلایل متعددی رخ می‌دهد، از جمله:

 • برداشتن بیش از حد موهای زیر ابرو: اولین دلیلی که ممکن است موجب از دست دادن موهای ابرو شود برداشتن زیاد موهای ابرو با موچین است. کندن موی ابرو با موچین یکی از رایج‌ترین روش‌های تمیزکردن ابرو در بین زنان است. اگر بخواهیم این روش را با روش تراشیدن با تیغ مقایسه کنیم باید بگوییم که برداشتن موی ابرو با موچین ماندگاری بیشتری دارد و تقریبا 6 هفته طول می‌کشد تا موی برداشته شده مجددا رشد کند.
 • سن: با افزایش سن نه‌تنها موهای بدن نازک و خشک می‌شوند بلکه شروع به ریزش می‌کنند. تقریبا هر فردی به دلیل روند طبیعی پیری ریزش مو را تجربه می‌کند. با گذشت زمان و افزایش سن، سرعت رشد موها در تمام قسمت‌های بدن ازجمله پوست سر، بدن و صورت نیز آهسته می‌شود.
 • کمبود برخی از مواد مغذی: کمبود یا افزایش زیاد برخی از موادمغذی می‌تواند موجب ریزش موهای پوست سر و بدن ازجمله موهای ناحیه ابرو و مژه‌ها شود. خصوصا کم خونی ناشی از کمبود آهن یکی از مواردی است که موجب ریزش موها می‌شود. علاوه‌بر این طبق اطلاعات سایت com” وجود سلنیوم بیش از حد در خون نیز می‌تواند موجب ریزش موها شود.
 • کم کاری تیروئید: این بیماری موجب ریزش و نازک شدن موها می‌شود. درحقیقت مشکلات تیروئیدی یا به‌عبارتی بیماری پرکاری زیاد و یا کم کاری زیاد تیروئید یکی دیگر از علت‌های ریزش مو شناخته شده‌اند. زیادی هورمون تیروئید در خون باعث می‌شود موهای تمام نواحی پوست سر به‌تدریج ظریف و نازک شوند. از طرفی کمبود این هورمون نیز می‌تواند موجب ریزش موهای سر و تمام نواحی بدن شود.
 • تاسی منطقه‌ای: آلوپسی آرآتا یا همان تاسی منطقه‌ای نوعی بیماری شایع پوستی است که ناشی از اختلالات خودایمنی بدن است و موجب ریزش موهای پوست سر و نقاط دیگر بدن می‌شود. با وجود این‌که بروز چنین ناهنجاری در ناحیه ابروها خیلی شایع نیست اما می‌تواند موجب ریزش موهای ابرو شود. لازم به ذکر است که نوع یونیورسالیس بیماری آلوپسی آرآتا در مردان و زنان موجب ریزش موهای کل بدن می‌شود.
 • بیماری هانسن: بیماری هانسن یا جذام می‌توند باعث ریزش موها شود. این بیماری اغلب پوست ناحیه ابرو را تحت تاثیر قرار داده و منجربه از دست دادن حس و ریزش دائمی موهای ابرو ‌می‌شود. از آن‌جایی که این بیماری ناشی از باکتری است در چنین شرایطی پزشکان اغلب داروهای آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند و بیماران معمولا باید طبق توصیه پزشک به مدت 6 ماه تا 2 سال این دارو را مصرف نمایند.
 • اگزما (درماتیتیت آتوپیک): اگزما یا درماتیتیت آتوپیک نوعی شرایط پزشکی است که منجربه نازک شدن موهای ابرو می‌شود. این ناهنجاری موجب التهاب پوست شده و باعث سرخی، پوسته پوسته شدن، خارش و تورم پوست می‌شود. با وجود این‌که اگزما در بین افراد جوان‌تر رایج است اما می‌تواند هر فردی؛ چه زن و چه مرد؛ را تحت تاثیر قرار دهد.
 • شیمی درمانی: شیمی درمانی ممکن است نه تنها موجب ریزش موهای پوست سر بلکه موهای کل بدن شود. برخی مواقع، موهای مژه، ابرو، زیربغل، موی شرمگاهی و نواحی دیگر بدن شروع به ریزش می‌کنند. این داروها فقط به سلول‌های سرطانی که به سرعت در حال رشد هستند حمله نمی‌کنند بلکه سلول‌های درحال رشد دیگر ازجمله ریشه موها را نیز مورد هدف قرار می‌دهند.
 • بیهوشی عمومی و جراحی: معمولا در طی 3 ماه اول، استرس ناشی از بیهوشی و عمل جراحی می‌تواند موجب ریزش موقت موهای ناحیه آسیب دیده شود.
 • بارداری و زایمان: در طول بارداری موهای بدن زنان نمی‌ریزد و معمولا براق، سالم و ضخیم است اما بلافاصله بعد از زایمان ریزش مو در برخی زنان مشاهده می‌شود. این حالت موقت بوده و ناشی از تغییرات سطح استروژن است.
 • استرس بیش از حد: استرس زیاد برای مدت طولانی می‌تواند موجب ریزش موها به‌ویژه موهای ابرو شود. این شرایط به‌دلیل تغییرات هورمونی ناشی از تنش زیاد روانی رخ می‌دهد. اما لازم به ذکر است که ریزش موی ناشی از استرس کاملا موقت است.
 • عوارض جانبی داروها: برخی از داروها ازجمله داروی رقیق‌کننده خون، مکمل ویتامین A، برخی از داروهای آرتروز، داروهای ضد افسردگی، داروهای نقرس، داروهای خاص بیماری‌های قلبی، داروهای فشار خون و داروهای جلوگیری از بارداری می‌توانند موجب ریزش موها شوند. پزشکان باید داروهای جایگزین تجویز کنند که باعث ریزش موها نمی‌شوند.
 • تومورهای پوست: برخی از غدد پوستی نظیر خال، زگیل، همانیگویم، هیپرپلازی سباسه و  کراتوز سبوره‌ای در ناحیه ابرو ممکن است رشد موهای ناحیه ابرو را با مشکل مواجه کند. اگر این تومورها با دقت خارج شوند این امکان وجود دارد که ابروها مجدد شروع به رشد کنند. البته جای زخم ناشی از جراحی نیز ممکن است مانع رشد مجدد موها شود.

چه افرادی می‌توانند عمل کاشت ابرو را انجام دهند؟


چه افرادی می‌توانند عمل کاشت ابرو را انجام دهند؟

از آن‌جایی که کاشت ابرو عوارض جانبی بسیار محدودی دارد اما تقریبا همه افرادی که بدنبال بهبود ابروهای نازک و کم‌پشت خود هستند می‌توانند این روش را امتحان کنند. اگر موهای ابروهای شما ریخته و نسبتا در سلامت عمومی به سر می‌برید درحقیقت واجد شرایط کاشت ابرو هستید.

بهترین متقاضیان کاشت ابرو افرادی هستند که میزان قابل توجهی از موهای ابروی خود را از دست دادند و بدنبال یک روش سالم و موثر برای بازیابی ابروهای خود هستند. این افراد نسبت به کاشت ابرو و نتایج حاصل از آن انتظارات معقولی دارند.

مزایای کاشت ابرو با موی طبیعی


 • این روش درمانی اعجاب‌انگیز باعث می‌شود برای همیشه از شر اصلاح ماهانه ابرو راحت شویم.
 • کاشت ابرو توسط جراحان زیبایی مجرب انجام می‌شود و در نهایت موجب بهبود و تغییر کامل ظاهر می‌شود.
 • از آن‌جایی که دیگر نیازی به اصلاح ماهانه ابرو نیست نوعی صرفه‌جویی در هزینه است.
 • علی‌رغم این حقیقت ‌‌که کاشت ابرو باعث می‌شود شکل ابرو همیشگی شود اما همچنان می‌توان برای ابروی جدید از مداد ابرو استفاده کرد. اینکار دیگر نیازی به تخصص ندارد چراکه ابروها مرتب و خوش فرم هستند.

تکنیک‌های کاشت(پیوند) ابرو


 

ترمیم کامل ابرو

ترمیم ابرو

این روش برای کسانی انجام می‌شود که فاقد ابرو یا دارای ابروهای نازک و کم پشت هستند و یا کسانی که به علت ژنتیک، بیماری، صدمات یا سوختگی دارای مناطق بدون مو در ابروهای خود هستند. ترمیم کامل ابرو شامل پیوند 200+ گرافت می‌باشد.

افزایش ضخامت ابرو

افزایش ضخامت ابرو

این روش برای کسانی که از تراکم ابروهای خود راضی نیستند و می‌خواهند ابروهای ضخیم‌تری داشته باشند، مناسب است. همچنین زنانی که موهای ابروی آنها به علت اصلاح بیش از حد ابرو رشد نکرده است، می‌توانند این روش را انجام دهند. در این روش 101-199 گرافت مو در ابروها کاشته می‌شود.

اصلاح جزئی خط ابرو

اصلاح خط ابرو

برخی از زنان برای کامل شدن شکل ابروی خود فقط نیاز به ترمیم جزئی دارند. اگر چه مداد ابرو بهترین وسلیه برای این نوع ترمیم است، اما اثر آن موقتی است. در حالی که در این روش شکل ابرو با کاشت 50 تا 100 گرافت مو به طور دائمی تکمیل می‌شود.

تعیین شکل ابروی نهایی


تعیین شکل ابرو

قبل از عمل، جراح مدل کاشت ابرو را با توجه به سلیقه و نیازهای بیمار مشخص می‌کند. پس از تعیین شکل نهایی ابرو و تصمیم قطعی بیمار، زمان عمل کاشت (پیوند) ابرو مشخص می‌شود. اغلب ضخامت نهایی ابرو کمی بیشتر از ابروی اولیه در نظر گرفته می‌شود تا بیمار بتواند ابروی خود را به راحتی اصلاح کرده و فرم زیبا و دلخواه خود را اِعمال کند.

مراحل عمل کاشت ابرو


مراحل عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل جراحی ساده است که به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این جراحی به طور متوسط 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد. مراحل کاشت ابرو در ادامه آورده شده است:

 • ترسیم طرح کلی ابرو- جراح خطوط بیرونی ابرو را با توجه به شکل و تراکم مورد نظر و همچنین تقارن صورت بیمار ترسیم می‌کند.
 • آماده‌سازی ناحیه اهداء پیوند مو- پس از ترسیم ابرو، جراح ناحیه‌ای را که قرار است موی پیوندی از آن برداشته شود، آماده می‌سازد. برای این منظور، قسمتی از پشت سر بیمار را در نظر گرفته و موهای آن قسمت را تراشیده یا کوتاه می‌کند. جراح سپس نقاط استخراج فولیکول‌های مو را علامت گذاری می‌کند.
 • بی‌حسی موضعی- جراح ابتدا با بی‌حسی موضعی، منطقه اهداء کننده مو را بی‌حس کرده و سپس فولیکول‌های مو را بدون درد و ناراحتی بیمار استخراج می‌کند.
 • استخراج موی پیوندی– جراح با استفاده از روش فولیکولار (استخراج یک به یک فولیکول‌های مو) تعداد گرافت مورد نظر را برای پیوند ابرو استخراج می‌کند. ناحیه پشت سر برای برداشت موی پیوندی مناسب است، زیرا موهای آن قسمت بیشترین تطابق را با موهای ابرو دارد.
 • آماده سازی منطقه ابرو- پس از استخراج موهای پیوندی، جراح منطقه ابرو را با ایجاد برش‌های کوچکی در جهات خاص و در زاویه صحیح آماده می‌کند. ایجاد قوس یا افزایش قوس ابرو دقت زیادی لازم دارد. جراح قبل از کاشت موی ابرو از بی‌حسی موضعی در منطقه ابرو استفاده می‌کند.
 • کاشت گرافت مو- آخرین مرحله از عمل پیوند مو ابرو وارد کردن فولیکول‌های مو در داخل برش‌هایی است که در داخل ابرو ایجاد شده است. جراح با دقت گرافت‌های فولیکولی را در این برش‌ها وارد می‌کند. دقت جراح در این مرحله برای ایجاد یک ابروی زیبا و طبیعی حیاتی است. معمولاً در هر ابرو 400 گرافت و در حدود 600-800 در کل ابروها کاشته می‌شود. اِعمال هنر و دقت در زاویه کاشت هر تار مو برای دستیابی به ابروی طبیعی و ایده‌آل بسیار مهم است.

بهبودی پس از کاشت ابرو


بهبودی پس از کاشت ابرو

بیمارانی که کاشت ابرو انجام دادند دوره بهبود سریع و بدون دردی را سپری می‌کنند اما ممکن است برای یک دوره موقت دچار کبودی و تورم شوند. لازم به ذکر است که این موارد بعد از جراحی کاملا طبیعی است. نتایج حاصل از کاشت ابروی کامل یا جزئی دائمی است اما درک تاثیرات کامل آن به گذشت زمان نیاز دارد.

بلافاصله بعد از جراحی، شکل و تراکم ابرو قابل مشاهده است اما باید خاطر نشان کرد که بسیاری از موهای پیوند شده در عرض 2 هفته شروع به ریزش خواهند کرد. این حالت کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. درحقیقت این ریزش موها بخشی از فرایند بهبود است و بعد از مدتی موهای جدید به جای موهای ریخته شده رشد خواهند کرد. 12 ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی مشاهده شود.

از آن‌جایی که موها بعد از کاشت به رشد خود ادامه می‌دهند درنتیجه برای حفظ شکل ابرو باید حداقل چند ماهی یکبار آن‌ها را اصلاح کنیم. کوتاه و مرتب کردن موهای ابرو باید به‌طور مداوم انجام شود درغیر اینصورت موهای پیوند شده همچنان رشد کرده و ظاهری نامرتب پیدا خواهند کرد.

نتایج کاشت ابرو


فولیکول‌های کاشته شده در ابرو در ابتدای رشد خود مانند ته ریش به نظر می‌رسند، اما در طی 6 تا 12 هفته بعد بلندتر و پرپشت‌تر خواهند شد. نتیجه نهایی پیوند ابرو 8-10 ماه بعد از عمل مشخص خواهد شد. موهای ابروی تازه باید به طور منظم کوتاه و آراسته شوند. پس از جراحی کاشت ابرو، موهای دائمی و طبیعی در ناحیه ابروها رشد خواهد کرد.

 

 

هزینه کاشت ابرو


هزینه این جراحی بستگی به نوع روش کاشت ابرو، تعداد گرافت و همچنین حق‌العمل جراح دارد.

 

 

سوالات متداول کاشت ابرو


آیا برداشت مو از پشت سر باعث طاسی آن منطقه می‌شود؟

خیر. جراح برای عمل پیوند موی ابرو، از هر 3 یا 4 تار مو، یک گرافت را استخراج می‌کند. این عمل، تغییری در تراکم موهای آن قسمت ایجاد نمی‌کند، حتی اگر موهای سر بسیار کوتاه باشد.

برای کاشت ابرو به چه تعداد گرافت مو نیاز است؟

هر کدام از ابروها به 250 تا 400 گرافت نیاز دارند تا ظاهری طبیعی و سالم داشته باشند. تعداد دقیق گرافت‌ها به سایز، ظاهر و همچنین نتایج مطلوب بستگی دارد. در طول این دوره به‌دلیل این‌که بیمار به‌صورت موضعی بی حس میشود، هیچ درد و ناراحتی را احساس نمی‌کند و در آرامش کاملا به سر می‌برد. بعد از اتمام کاشت ابرو، نیازی به بستری شدن در کلینیک نیست و بیمار می‌تواند برای سپری کردن دوره بهبود به خانه برود.

نمونه کاشت ابرو

چه نوع شکل ابرویی را می‌توان انتظار داشت؟

یکی از مزایای مهم کاشت ابروی طبیعی این است که طبق خط ابروی فعلی و شکل صورت  می‌توان موهای ابرو را بازسازی کرد. البته باید خاطر نشان کرد که بازسازی ابروها از طریق روش کاشت به معنای خداحافظی با ابروهای پر و نامرتب پیری نیست. نتیجه نهایی چیزی است که شما انتخاب خواهید کرد.

 

مطالب مرتبط

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان