آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی:‌ نحوه انجام + هزینه

تزریق ژل لب عروسکی همانطور که از نامش پیداست ظاهر لب ها را ظریف و قسمت مرکزی لب را حجیم تر میکند. این نوع تزریق به جای افزایش بیش از حد حجم لب فرم طبیعی لب را بهتر میکند.  این روش برای کسانی که به دنبال بهتر کردن فرم طبیعی لب خود هستند مناسب است. این روش همچنین به لب ها ظاهری صاف تر میدهد.

نتایج تزریق ژل لب مدل عروسکی بسته به شرایط بیمار و نوع ژل مورد استفاده متفاوت است.

فیلرهای مورد استفاده دراین تکنیک میتوانند شامل Restylane یا Juvederm باشند. هر دوی این فیلرها باعث ایجاد نتایج طبیعی میشوند.

تزریق فیلر لب مدل عروسکی یا باربی چیست؟


 

تزریق فیلر لب

روش تزریق ژل لب مدل عروسکی در درجه اول برای ایجاد شکل و ارتفاع لب، لیفت و حجم دادن به قسمت مرکزی لب است. برای رسیدن به این نتایج فیلر لب با مقادیر جزئی در یک جهت عمودی  و از قسمت مرکزی به سمت گوشه های لب تزریق میشود. قطرات ریز محصول با دقت بین بافت لب نفوذ میکنند و این باعث باز شدن و حجیم تر شدن و بالا تر رفتن لب میشود. این یک تکنیک پیچیده است که باعث ایجاد نتایج ظاهری طبیعی میشود.

مزایای کلیدی تزریق ژل لب مدل عروسکی


 

مزایای کلیدی تزریق ژل لب

علاوه بر تمام مزایای قبلی فیلرهای لب (بهبود حالت منحنی و برجسته شدن لب) تزریق ژل لب مدل عروسکی مزایای دیگری هم دارد که عبارتند از:

  • برجسته کردن کمان کوپید
  • ایجاد ظاهر قلبی لب
  • به اندازه فیلرهای قدیمی ماندگاری دارد
  • افزایش ارتفاع لب ها به جای افزایش بیش از حد حجم لب

تفاوت مدل لب عروسکی یا باربی با فیلر لب مرسوم چیست؟


 

تفاوت مدل لب عروسکی با باربی

تفاوت اصلی بین فیلر لب مدل عروسکی و فیلرهای معمولی در روش انجام آنها قرار دارد. در فیلر لب مدل عروسکی، ژل از مرکز لب به سمت گوشه‌های لب تزریق می‌شود، در حالی که در فیلرهای معمولی، ژل معمولاً از گوشه لب به سمت مرکز لب تزریق می‌شود. روش تزریق فیلرهای لب مدل عروسکی نسبت به روش معمولی، طولانی‌تر است، زیرا قطرات ریز ژل به طور دقیق و با دقت تزریق می‌شوند تا شکل عروسکی را ایجاد کنند. از طرف دیگر، فیلرهای معمولی برای افزایش حجم لب استفاده می‌شوند.

نتیجه نهایی این دو نوع فیلر کمی متفاوت است. اگرچه هر دو نوع فیلر باعث آبرسانی و افزایش حجم لب می‌شوند، اما نتیجه ظاهری نهایی آنها متفاوت خواهد بود. فیلرهای لب مدل عروسکی بدون استفاده از فیلر در گوشه لب، باعث مشخص‌تر شدن ناحیه کمان کوپید و افزایش ارتفاع لب می‌شوند و حالت صاف لب را در صورت تا حد زیادی حفظ می‌کنند. از سوی دیگر، فیلرهای معمولی در گوشه لب تزریق می‌شوند و لب‌ها را نسبت به صورت حجیم‌تر می‌کنند. هر دو روش باعث زیبایی لب می‌شوند و با توجه به اینکه حالت لب‌ها در افراد مختلف متفاوت است، نتایج درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

فیلرهای لب مدل عروسکی برای چه کسانی مناسب است؟


 

فیلرهای لب مدل عروسکی

فیلر لب مدل عروسکی یک روش بسیار خوب برای بزرگ کردن لب است چون یک  ظاهر طبیعی و دلخواه به لب های شما میدهد. فیلر های لب مدل عروسکی برای کسانی که میخواهند حجم قسمت مرکزی لب خود را افزایش دهند، کمان کوپید لب و فرم قلب مانند را مشخص تر کنند مناسب است. این روش همچنین یک گزینه عالی برای کسانی است که میخواهند شکل و حجم لب های خود را بدون استفاده از فیلرهای قدیمی که لب را به طور کلی حجیم میکردند افزایش دهند.

مراحل قبل از تزریق فیلرهای لب مدل عروسکی


  • شما باید قبل از تزریق در یک جلسه مشاوره شرکت کنید. در این جلسه پزشک از شما درباره سابقه پزشکی، نیازها و اهداف زیبایی شناختی شما سوال میکند و از لب های شما عکس گرفته میشود.
  • پزشک لب های شما را معاینه میکند تا با دقت درمانی را انتخاب کند که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.
  • پزشک بعد از معاینه و پرسیدن سوال های لازم میتواند مناسب ترین فیلر را برای شما انتخاب کند (معمولا Restylane یا Juvederm).

مراحل تزریق فیلر لب مدل عروسکی


 

مراحل تزریق فیلر لب

مراحل تزریق فیلر لب مدل عروسکی ساده و راحت است. قبل از تزریق برای جلوگیری از هر گونه درد و ناراحتی احتمالی یک کرم بی حس کننده موضعی روی ناحیه مورد نظر اعمال میشود. سپس پزشک فیلر لب را تزریق میکند. فیلر را به سمت مرکز لب هدایت میکند تا ارتفاع لب بیشتر و شکل قلب مانند لب مشخص تر شود. حجم و خط لب با دقت فرم داده میشوند تا زیبایی ظاهر لب ها تکمیل شود.

بعد از تزریق فیلر لب مدل عروسکی


 

بعد از تزریق فیلر لب

بعد از تزریق فیلر لب، شما می‌توانید بلافاصله به روال عادی زندگی خود بازگردید. با این حال، بهتر است تا ۴۸ ساعت پس از تزریق از انجام ورزش‌های پرفشار و قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنید.

یکی از دلایل شایعی که باعث شده برجسته کردن لب‌ها از طریق فیلرهای تزریقی غیر تهاجمی بسیار محبوب شود، این است که این روش نیازی به استراحت بعد از درمان ندارد و نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است.

برای کاهش تورم، کبودی و درد بلافاصله بعد از تزریق لب و در طول روز اول، می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. همچنین، برای کاهش تورم، مصرف آب را افزایش دهید و مصرف سدیم را محدود کنید. اگر لازم باشد، پزشک شما ممکن است برای کاهش تورم دارو تجویز کند.

تصاویر قبل و بعد تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی


قبل و بعد تزریق ژل لب

قبل و بعد تزریق ژل لب

مراحل تزریق فیلر لب مدل عروسکی چقدر طول میکشد؟


به طور کلی تزریق فیلر لب میتواند بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. اما برای تزریق فیلر لب مدل عروسکی با توجه به اینکه فیلر بیشتری تزریق میشود زمان بیشتری هم صرف میشود و ممکن است ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول بکشد.

ماندگاری فیلرهای لب مدل عروسکی چقدر است؟


 

ماندگاری فیلرهای لب

ماندگاری فیلرهای لب مدل عروسکی به اندازه فیلرهای قدیمی است. محصولات استفاده شده برای فیلرهای لب مدل عرسکی و فیلرهای قدیمی تفاوتی ندارند فقط تکنیک استفاده از آن ها متفاوت است.

در هر دو مورد از با کیفیت ترین محصولات استفاده میشود که سرشار از اسید هیالورونیک هستند. نتایج تزریق فیلر لب بسته به بیمار، نوع فیلر مصرفی و میزان فیلر تزریق شده میتواند از ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار باشد.

نتایج تزریق فیلر لب مدل عروسکی چند وقت بعد از تزریق قابل مشاهده است؟


نتایج تزریق فیلر لب مدل عروسکی فورا قابل مشاهده است اما ممکن است کمی تورم یا کبودی در ناحیه تزریق وجود داشته باشد. این علائم بعد از ۱۴ روز به طور کامل برطرف میشوند. بهتر است تا ۱۲ ساعت پس از تزریق از مواد آرایشی لب استفاده نکنید.

آیا تزریق فیلر لب مدل عروسکی عوارض دارد؟


 

عوارض تزریق فیلر لب

استفاده از فیلر در لبها ممکن است منجر به تورم و کبودی خفیف شود، زیرا فیلرها در چندین نقطه مختلف روی لب تزریق می‌شوند. این درمان ممکن است به دلیل نقاط تزریق متعدد، ناراحتی بیشتری نسبت به فیلرهای معمولی ایجاد کند.

برای کاهش عوارض ممکن است تا ۴۸ ساعت پس از تزریق، پیشنهاد می‌شود الکل را در شب قبل از تزریق نمیل کنید، از کمپرس سرد قبل و بعد از تزریق استفاده کنید و از حمام‌های آب داغ، سونا و اتاق‌های بخار پرهیز کنید.

تورم، حساسیت یا کبودی بعد از تزریق به طور کاملاً طبیعی است و این علائم در طی یک هفته بهبود خواهند یافت.

به منظور جلوگیری از بروز هرگونه عوارض جانبی ناخواسته، بهتر است به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید.

هزینه های تزریق فیلر لب مدل عروسکی


هزینه تزریق ژل لب مدل عروسکی بسته به میزان ژل مورد استفاده، نوع ژل مورد استفاده و تجربه پزشک متفاوت می‌باشد. پزشک متخصص در جلسه مشاوره، کل هزینه‌ها را به شما اعلام خواهد کرد.

سوالات پرتکرار


آیا تزریق فیلر لب مدل عروسکی دردناک است؟

خیر. با توجه به اینکه فیلرها بیشتر به مرکز لب تزریق میشوند تا گوشه های لب فقط احساس سوزن سوزن شدن دارند تا درد.

آیا تزریق فیلر لب مدل عروسکی باعث کبودی یا تورم میشود؟

با توجه به اینکه در تزریق فیلر لب مدل عروسکی تزریق ها کوچکتر اما به دفعات بیشتر انجام میشوند ممکن است بعد از تزریق کبودی بیشتری مشخص باشد اما جای نگرانی وجود ندارد.

بعد از تزریق فیلر لب مدل عروسکی چه انتظاری باید داشت؟

تورم و کبودی: به احتمال زیاد لب ها بعد از تزریق دچار تورم خفیف میشوند که کاملا طبیعی است و به تدریج در عرض ۵ روز کاهش میابد. اکثر افراد میتوانند بلافاصله بعد از تزریق فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند.

آیا تزریق فیلر لب مدل عروسکی درد دارد؟

تزریق فیلر لب مدل عروسکی درد ندارد بنابراین بهتر است بدون بیهوشی انجام شود.

برای تزریق فیلر لب مدل عروسکی از چه نوع فیلری استفاده میشود؟

برای این تزریق از فیلر هایRestylane یا Juvederm استفاده میشود که هر دو از کربوهیدرات طبیعی و کاملا زیست سازگار یعنی اسید هیالورونیک ساخته شده اند.

تزریق فیلر لب مدل عروسکی به چند جلسه درمان نیاز دارند؟

تزریق فیلر لب مدل عروسکی در یک جلسه انجام میشود اما برای طولانی تر کردن نتایج میتوانید جلسات را تکرار کنید.

تزریق فیلر لب مدل عروسکی برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که میخواهند لب های کاملا طبیعی داشته باشند میتوانند از این تکنیک استفاده کنند اگر اخیرا فیلر تزریق کرده اید و در حال حاضر میخواهید فیلر لب مدل عروسکی تزریق کنید باید دو هفته قبل از درمان فیلرهای موجود در لب شما حل شوند.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان