اصلاح فرم بینی با تزریق ژل: مزایای تزریق فیلر بینی بدون جراحی

افراد به دلایل مختلف چه از نظر زیبایی و چه از نظر عملکردی، از خلاص شدن از برجستگی و قوز بینی یا صاف کردن آن گرفته تا اصلاح مشکلات تنفسی، به دنبال عمل جراحی بینی هستند.

عمل زیبایی بینی به روشی غیر جراحی یک روش کم تهاجمی است که شامل تزریق فیلر یا ژل به داخل بینی برای تغییر فرم بینی، سوراخ‌های بینی یا ارتفاع پل بینی می‌باشد. فرم دهی بینی به روش غیر جراحی می‌تواند بسیاری از مشکلات و عیوبی را که یک روش جراحی می‌تواند رفع کند، انجام دهد، هر چند نتایج موقت است.

مزایای عمل اصلاح فرم بینی با تزریق ژل 


مزایای عمل اصلاح فرم بینی با تزریق ژل

اصلاح فرم بینی بدون جراحی که به آن رینوپلاستی غیر جراحی یا تزریق ژل بینی نیز گفته می‌شود، با استفاده از یک سری تزریقات به پوست بینی انجام می‌شود. پزشکان و متخصصان مان در این زمینه از تجربه و آموزش‌های کافی برخوردار هستند و بنابراین مطمئن باشید که در زیر دستان آن‌ها عملی کاملاً ایمن خواهید داشت. ” تزریق ژل بسیار ایمن و مؤثر است، با حداقل تورم و هرگونه کبودی که ایجاد می‌شود، باید در عرض 48 ساعت محو شود “. از مزایای فرم دهی بینی بدون عمل جراحی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پستی و بلندی‌ها و خطوط ناهموار را صاف می‌کند
 • فرم بینی و برجستگی چانه را برای تقارن بهتر بهبود می‌بخشد
 • فرم سوراخ‌های بینی را زیباسازی می‌کند
 • درمان “بینی قوزدار “
 • فرمی طبیعی به بینی‌تان می‌بخشد
 • حداقل دوره نقاهت / عوارض جانبی را دارد
 • می‌توان آن را همراه با تزریقاتی برای جوان‌سازی/ ژل لب ترکیب کرد تا ظاهری جذاب‌تر و چشمگیرتر داشته باشید

تزریق ژل بینی دوره‌ی نقاهت ندارد و شما می‌توانید برخلاف سایر روش‌های تهاجمی، فوراً به سراغ کار خود بروید. وقتی عمل جراحی بینی (یا رینوپلاستی) انجام می‌دهید، برای هفته اول باید یک آتل روی بینی‌تان قرار داشته باشد و بعد از آن تا سه هفته بانداژ روی بینی‌تان می‌باشد. همچنین باید به مدت 6 هفته از ورزش یا هرگونه سفر اجتناب کنید. عمل بینی با تزریق ژل، دائمی نیست و مجبور خواهید بود سالی یک بار تزریق‌های مکرر انجام دهید. دلیل دیگر اینکه فرم دهی بینی با روش غیر جراحی ممکن است بهترین گزینه برای کوتاه مدت باشد، هزینه‌ی آن است. اگر کسی این عمل را به طور منظم، برای چندین سال انجام دهد، هنوز هم ممکن است هزینه‌هایی تقریباً نزدیک یا کمتر از آنچه برای جراحی پرداخت می‌کند، متحمل شود.

این روش درمانی برای چه کسانی مناسب است؟ 


کاندیدا مناسب تزریق فیلر بینی

برای افرادی که برای اولین بار دست به این کار می‌زنند، پزشکان اعتقاد دارند که به طور کلی، این روش باید یک راه‌حل کوتاه مدت در نظر گرفته شود که وقتی برای اصلاح و تغییراتی نسبتاً جزئی انجام می‌شود، بهترین نتایج را در بر خواهد داشت. همچنین معمولاً برای درمان هرگونه مشکل عملکردی که ممکن است فرد با آن روبرو باشد استفاده نمی‌شود. مانند مشکلات سینوس‌ها در حالی که جراحی زیبایی بینی می‌تواند برای این منظور نیز انجام شود. برخی از پزشکان با استفاده از تزریق ژل، مواردی مانند باز کردن مجرای تنفسی داخل بینی برای کمک به تنفس، برطرف می‌کنند.

اگرچه یک جراحی زیبایی بینی غیر جراحی ممکن است بلافاصله نتایج مطلوبی را ارائه دهد، ژل‌ها شکل خود را برای همیشه حفظ نمی‌کنند. با انجام جلسات تزریق مكرر، به ویژه هنگام تلاش برای افزودن حجم در امتداد پشت بینی (دورسوم)، ماده ژل “اندكی در بافت بینی پخش می‌شود.” در نتیجه، ممکن است بافت‌ها کمی ضخیم‌تر به نظر برسند و با گذشت زمان بینی پهن‌تر به نظر برسد.

وقتی فرد به دنبال تغییرات جزئی است، روش غیر جراحی یا همان تزریق ژل بهتر عمل می‌کند. به‌عنوان‌مثال تزریق ژل می‌تواند مناطقی را که کمی خمیده هستند پر کنند.

استفاده از ژل برای پر کردن قسمت‌های دچار کمبود برای فرم دهی بینی و صاف نشان دادن آن بهتر است، زیرا شاید نخواهید که این مواد غیر جامد به مرور ثابت مانده و جای خود را حفظ کنند. شما با تزریق ژل، فقط قسمت‌های کمی را پر کرده و تصویر را از یک بینی با فرمی صاف‌تر را ایجاد می‌کنید. از فرم دهی بینی با تزریق ژل همچنین می‌توان برای ایجاد “تغییرات بسیار ظریف ” استفاده کرد که لزوماً با گذشت زمان بر سایر قسمت‌های بینی تأثیر نمی‌گذارد.

  پروتز باسن: عمل بزرگ کردن باسن با پروتز

پزشکان به این نکته اشاره می‌کنند که برخی از افراد قبل از اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی، برای ایده گرفتن از نتیجه‌ی عمل فرم دهی بینی‌شان و اینکه چه شکلی خواهد شد، تحت روش غیر جراحی قرار می‌گیرند و بتوانند تصمیم بگیرند که آیا زیر چاقوی جراحی بروند یا خیر. با این اوصاف، اگر کسی می‌داند که در نهایت خواهان جراحی است، نباید عمل غیر جراحی را حداکثر دو یا سه بار انجام دهد. تزریق بیش از حد ژل در صورت می‌تواند عمل جراحی را دشوارتر کند.

اگر هر نوع روش پزشکی را در نظر می‌گیرید، چه عمل فرم دهی زیبایی بینی غیر جراحی باشد یا غیر از این، باید همیشه با یک پزشک معتبر که می‌تواند به شما کمک کند، مشورت کنید تا تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است. همچنین باید به خوبی تحقیق کنید، سؤال کنید، از دیگران در مورد تجربیات خود بپرسید و به عکس‌های قبل و بعدی که پزشک در آرشیو کارهای خود دارد مراجعه کنید تا درک بهتری از کار آن‌ها داشته باشید.

در طول مشاوره


انتظارات شما در جریان جلسه‌ی مشاوره اولیه با یکی از کارشناسان پزشکی ما مورد بحث قرار خواهد گرفت. پزشک با توجه به فرم بینی شما در ارتباط با ساختار کلی صورت، پروفایل بینی شما را بررسی می‌کند و بینی‌تان باید متناسب با قد و عرض صورت شما باشد. پزشک همچنین برای اطمینان از تعادل و تقارن به برآمدگی چانه و لب نگاه می‌کند و همه‌ی این موارد را بررسی می‌کند.

نحوه انجام این تزریق چگونه است؟ 


نحوه انجام تزریق تزریق فیلر بینی

تزریق بینی شامل یک سری شات‌های کوچک ژل است که در بافت نرم بینی تزریق می‌شود تا بینی فرم گرفته، صاف و کانتور شود. تزریق ژل به بینی کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد و نتایج نه تنها فوری خواهد بود، بلکه حدود 12 ماه دوام خواهند داشت. پزشکان و متخصص در این کار، برای دستیابی به نتایج عالی بدون نیاز به جراحی زیبایی بینی، با شما همکاری خواهند کرد.

در کلینیک زیبایی ما، از بالاترین نوع ژل‌ها استفاده می‌شود و با محصولات مختلفی از جمله محصولات زیر کار می‌کنند:

 • JUVÉDERM® (ژوویدرم)، یک محصول فیلر پوستی صنعت پیشرو است. مجموعه ژل‌های پوستی JUVÉDERM® از اسید هیالورونیک ساخته شده است که ماده‌ای طبیعی در پوست می‌باشد که مواد مغذی را برای پوست تأمین می‌کند و به آن کمک می‌کند تا رطوبت و لطافت را حفظ کند و حجم بیشتری را به پوست بخشد.
 • Sculptra (اسکالپرا)، یکی دیگر از مواد ژل تولید شده در صنعت پیشرو است. Sculptra از پلی- ال-لاکتیک اسید می‌باشد، ماده‌ای که هنگام ورزش در بدن تولید می‌شود و یک ماده مصنوعی که در بخیه‌های قابل جذب و پروتزهای مختلف یافت می‌شود.

در طی جلسه‌ی مشاوره اولیه، پزشک به نگرانی‌های شما گوش می‌دهد و در مورد بهترین و مناسب‌ترین محصول برای دستیابی به نتایج مطلوب شما تصمیم‌گیری می‌کند.

بسیاری از مراجعین، فرم دهی بینی با تزریق ژل را با سایر روش‌های درمانی و تزریق ژل از جمله تزریق ژل لب و تزریقاتی برای جوان‌سازی ترکیب می‌کنند. پزشک در مورد بهترین روش‌های درمانی برای دستیابی به ظاهری که می‌خواهید با شما صحبت خواهد کرد.

آیا این روش درد دارد؟ 


این عمل کاملاً بدون درد است، اگرچه برخی بیماران ممکن است برای مدت کوتاهی، کمی احساس ناراحتی کنند. احتمال بروز کبودی و تورم بعد از آن وجود دارد.

از نظر دوره‌ی نقاهت، واقعاً مشکلی وجود ندارد. معمولاً فرد در عرض یک ساعت، می‌تواند به کارهای عادی خود ادامه دهد.

مشاوره قبل از درمان


بسیاری از مراجعین نگران علائمی هستند که پس از تزریق ژل قابل مشاهده بماند. چند روش اساسی وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند تا هم کبودی و تورم محسوس و معلوم احتمالی را به حداقل برسانید و هم در اسرع وقت بهبود یابید. هرچه این مراحل را با دقت دنبال کنید، سریع‌تر بهبود می‌یابید و علائم کمتری قابل مشاهده است:

 • از داروهای رقیق کننده خون (به‌عنوان‌مثال آسپیرین، ویتامین E، برخی از داروهای گیاهی و مکمل‌ها) به مدت 2 روز قبل و 2 روز پس از تزریق خودداری کنید. رقیق بودن خون منجر به افزایش خطر کبودی می‌شود، بنابراین متوقف کردن مصرف هر چیزی که می‌تواند خون شما را رقیق کند، در به حداقل رساندن کبودی کمک می‌کند.
 • قرص آرنیکا را به صورت زیر مصرف کنید: هر 2 ساعت، 2 قرص و به مدت 5 روز قبل از درمان. بهترین نوع این دارو، با قدرت 30c است.
 • کمپرس گرم: پارچه تمیزی را در آب بسیار داغ خیس کنید، خیلی محکم بچلانید، آن روی صورت قرار دهید تا گرما و بخار به سمت صورتتان برسد. این کار را چندین بار تکرار کنید، در صورت امکان هر 2 ساعت تکرار کنید.
 • داروی ضد حساسیت بنادریل – Benadryl – (حاوی آکریواستین): موجود در داروخانه‌ها، در مدت زمان 15 دقیقه اثر می‌کند و باید طبق دستورالعمل مصرف کنید.
 • کرم آرنیکا: در داروخانه‌ها موجود می‌باشد، قبل از خواب به مقدار زیادی از آن استفاده شود. این دارو به رفع کبودی کمک می‌کند.
 • بلافاصله پس از تزریق، ممکن است قرمزی جزئی، تورم، حساسیت به لمس و احساس خارش در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد. این مورد، نتیجه‌ی طبیعی تزریق است. این ناراحتی موقتی بوده و به طور کلی طی چند روز از بین می‌رود. در صورت ادامه یا بروز واکنش‌های دیگر، با پزشک خود تماس بگیرید.
 • نتایجی را که فوراً پس از درمان مشاهده می‌شود، نباید نتیجه نهایی دانست زیرا بعد از تزریق برای مدتی، ورم خواهید داشت.
 • از لمس ناحیه‌ی تحت درمان، برای 6 ساعت پس از تزریق خودداری کنید. بعد از آن می‌توان محل را به ‌آرامی با آب و صابون شستشو داد و می‌توان از مواد آرایشی سبک بر روی آن استفاده کرد.
 • تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه برطرف نشده است، ناحیه تحت درمان را در معرض گرمای شدید (به‌عنوان‌مثال سولاریوم و حمام آفتاب گرفتن) یا سرمای شدید قرار ندهید.
 • به مدت 4 هفته بعد از عمل فرم دهی بینی با تزریق ژل، عینک نزنید. در این مدت، ژل تزریق شده هنوز قابل انعطاف است و فشار عینک می‌تواند در محلی که روی بینی‌تان می‌نشیند، فرورفتگی ایجاد کند. پس از 4 هفته، فیلر پوستی کاملاً یکپارچه شده و می‌توان از عینک استفاده کرد.
 • اگر از آسپرین یا هر داروی مشابه دیگری استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که این موارد باعث افزایش کبودی و خونریزی در محل تزریق می‌شوند.
  عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

هزینه عمل فرم دهی بینی بدون جراحی چقدر است؟ 


بسته به مقدار ژل مورد نیاز، قیمت‌ها متفاوت است. پزشک برای شما مشخص خواهد کرد که برای رسیدن به نتیجه‌ای که می‌خواهید، به چه مقدار تزریق ژل نیاز دارید. نوبتی را نزد پزشک موردنظر خود برای جلسه‌ی مشاوره رزرو کنید که در این جلسه، پزشک روش درمان را مرور و بررسی خواهد کرد و به هر گونه سؤالتان پاسخ خواهد داد.

سؤالات متداول 


سؤالات متداول درباره تزریق فیلر بینی

آیا برای عمل فرم دهی بینی با تزریق ژل، به بی‌حسی نیاز داریم؟

خیر. تزریق ژل، درد بسیار کمی ایجاد می‌کند و فقط کمی ناراحت کننده است. این عمل بسیار ساده است و فقط 30 دقیقه طول می‌کشد.

چه زمانی می‌توانیم نتایج فرم دهی بینی با تزریق ژل را مشاهده کنیم؟ 

بسته به نوع محصول مورداستفاده، نتایج فوری را مشاهده خواهید کرد.

نتایج تزریق ژل تا چه مدت دوام دارد؟ 

مشاهده‌ی نتایج تزریق ژل تدریجی خواهد بود؛ و این نتایج با گذشت زمان رفته‌رفته از بین می‌روند. برخی از افراد زودتر متوجه این تغییرات می‌شوند و برای برخی دیگر مدت زمان بیشتری طول می‌کشد. برخلاف جراحی زیبایی بینی، نتایج حاصل از این روش غیر جراحی موقتی است و فقط تا زمانی که مواد فیلر در محل باقی بمانند، دوام خواهند داشت که این مدت زمان می‌تواند از 6 تا 12 ماه باشد. پزشکان این محدوده را بین 10 ماه تا یک سال تخمین می‌زنند.

اگر از نتیجه‌ی کاملاً ناراضی باشیم چه کار باید کرد؟

یکی از مزایای عمل فرم دهی بینی با تزریق ژل، این است که اگر کسی از نتایج آن ناراضی باشد، می‌تواند با تزریق آنزیمی که ماده‌ی ژل را حل می‌کند، برداشته شود و بینی شما به همان فرمی که قبلاً بوده است برگردد.

آنزیمی که برای حل فیلرهای اسید هیالورونیک استفاده می‌شود، هیالورونیداز نامیده می‌شود. اگر فیلر و ژل‌های استفاده شده بر پایه اسید هیالورونیک نباشند، این آنزیم آن‌ها را تجزیه نمی‌کند.

مشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ