رینوپلاستی: فرق روش باز و بسته جراحی بینی

 

فرق روش باز و بسته جراحی بینی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی جراحی برای تغییر شکل بینی است. این جراحی می‌تواند به منظور بزرگ‌تر یا کوچک‌تر کردن بینی، تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا، تغییر نوک بینی یا اصلاح برآمدگی‌ها، تورفتگی‌ها یا نقص‌های دیگر در بینی انجام شود.دو نوع اصلی از جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی وجود دارند: جراحی بینی باز یا بسته.

بسیاری از افراد جراحی زیبایی را برای بهبود ظاهر و اعتماد به نفس خود انتخاب می‌کنند. یکی از متداول‌ترین روش‌های رینوپلاستی معمولاً تحت عنوان عمل بینی نامیده می‌شود. اگر در فکر انجام جراحی زیبایی بینی هستید، دانستن اصول اولیه‌ی آن مهم است. از آنجا که هر بینی منحصر به فرد است، بیش از یک راه برای انجام جراحی بینی وجود دارد. پیش از انجام این عمل، مشاوره با یک جراح مجرب و تعیین بهترین نوع جراحی بسیار مهم است. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در جلسه مشاوره با بررسی شرایط شما و توضیح کامل در مورد هر روش گزینه مناسب را به شما معرفی خواهند کرد. جهت دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

جراحی زیبایی بینی چقدر خوب کار می‌کند؟


جراحی زیبایی بینی چقدر خوب کار می‌کند؟

نتایج رینوپلاستی بسته به نوع اصلاح مورد نظر ممکن است جزئی و یا قابل ملاحظه باشد. توافق شما و جراح درباره‌ی اهداف جراحی بسیار مهم است. اگر انتظارات شما واقع‌بینانه باشد و جراح پلاستیک نیز با آنها موافقت کند، احتمالا قادر خواهد بود نتایجی که به دنبال آن هستید را برایتان ایجاد کند.نتایج حاصل از جراحی زیبایی بینی دائمی هستند، هرچند آسیب‌های بعدی یا عوامل دیگر می توانند ظاهر بینی را تغییر دهند. جراحی زیبایی بینی تنها باید بر روی بینی‌های با رشد کامل انجام شود. رشد کامل بینی معمولاً در 15 یا 16 سالگی در زنان و 17 یا 18 سالگی در مردان رخ می‌دهد. اگر جراحی قبل از این زمان انجام شود ادامه‌ی رشد بینی باعث تغییر نتایج جراحی و احتمالاً موجب بروز عوارض شود.

تفاوت بین انواع روش‌های جراحی بینی


جراحی باز بینی

تفاوت بین انواع روش‌های جراحی بینی

جراح پلاستیک عمل جراحی باز بینی را با ایجاد یک برش کوچک در ستون پوستی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند و کلوملا نام دارد، آغاز می‌کند. پس از ایجاد برش، می‌توان پوست بیمار را از نوک بینی جدا کرد. ایجاد این برش، مشاهده و کار بر روی غضروف بینی را بسیار آسان‌تر می‌کند. جای زخم ناشی از برش در کلوملا بسیار نامحسوس است یعنی در اثر عمل باز بینی جای زخم قابل توجهی بر روی صورت بیمار ایجاد نمی‌شود.رینوپلاستی باز دارای مزیت متمایز مشاهده مستقیم غضروف‌ها است. هرچند شاید مهم‌تر از آن قابلیت دستکاری و تغییر شکل بینی با کنترل، دقت بیشتر و به شکلی است که با رینوپلاستی بسته قابل انجام نمی‌باشد. برای بیمارانی که نیاز به جلو‌آمدگی یا تورفتگی بینی دارند اغلب جراحی باز بینی موثرتر است.در برخی از انوع بینی از جمله در آنهایی که غضروف‌های نوک بینی متمایل هستند، رینوپلاستی باز قابل توجیه است. غضروف‌هایی که به جای اینکه به طرف گوش‌ها متمایل باشند به طرف بالای سر تمایل دارند (به صورت عمودی) در بخش بیرونی غضروف ضعیف هستند. با انجام جراحی از طریق برش‌های داخلی، اغلب میزان گرد شدگی برجسته‌تر است و در امتداد بیرونی بینی بیماران حالت تورفتگی وجود دارد.

جراحی بسته بینی

جراحی بسته بینی

رینوپلاستی بسته شامل این نوع برش نمی‌باشد. جراح پلاستیک تمام فرایند عمل را از طریق حفره‌های بینی انجام می‌دهد و و هیچ برشی را در قسمت بیرونی صورت بیمار ایجاد نمی‌کند. بسیاری از جراحان پلاستیک بر این باورند که جراحی بسته بینی دقت کمتری دارد و انجام موفقیت‌آمیز آن دشوارتر از جراحی باز بینی است. با این حال عمل بسته بینی مزایای خود را دارد. برای مثال، ساختارهای عملکردی و نگهدارنده‌ی بینی درگیر نمی‌شوند، مدت زمان انجام جراحی کوتاه‌تر است و تورم کمتری پس از عمل ایجاد می‌شود.. رینوپلاستی بسته یک روش عالی برای بیمارانی است که از ظاهر نوک بینی خود رضایت داشته و نیازی به تغییر در این ناحیه ندارند.هنگام انتخاب بین جراحی باز یا بسته بینی باید با جراح پلاستیک درباره‌ی اینکه کدام روش بهترین نتایج را برای شما به همراه خواه داشت صحبت کنید. بسیاری از جراحان تمایل دارند از تکنیک‌هایی استفاده کنند که در آن تخصص دارند، بنابراین اگر برای انجام جراحی زیبایی بینی مضطرب هستید باید با جراح خود در مورد اهداف زیبایی مد نظر خود صحبت کنید.

کدام تکنیک جراحی زیبایی بینی برای شما بهتر است؟


کدام تکنیک جراحی زیبایی بینی برای شما بهتر است؟

روش جراحی باز و بسته بینی مزایا و معایب خود را دارند. جراحی باز بینی اغلب برای بیمارانی استفاده می‌شود که می‌خواهند تغییرات گسترده در نوک بینی خود ایجاد کنند یا یک عمل رینوپلاستی اصلاحی را انجام می‌دهند. دلایل مختلف زیادی برای انتخاب یکی نسبت به دیگری وجود دارد، اما قانون سفت و سختی درباره‌ی اینکه بیمار چه عملی را انتخاب کند وجود ندارد.تنها راه برای تشخیص قطعی روش بهتر مشورت با جراح پلاستیک صورت است. هر جراح اولویت‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های رینوپلاستی خود را دارد. در نهایت تصمیم‌گیری بر اساس گفت‌گو درباره بینی و تغییراتی که به دنبال آن هستید، انجام خواهد شد. کار با یک متخصص بهترین راه برای مشاهده نتایج واقعی فارق از روش مورد استفاده است.

پرسش های متداول


جنبه‌های منفی استفاده از روش جراحی زیبایی باز بینی چیست؟

فرایند لیفت پوست بینی در طول جراحی باز بینی منجر به تورم بیشتر پوست در مقایسه با روش بسته می‌شود. بی‌حسی موقت پوست نیز طبیعی است و به تدریج پس از 8 یا 9 ماه برطرف می‌شود. ممکن است پزشک متوجه شود که ارزش مزایای بلند مدت استفاده از روش باز بیشتر از اثرات کوتاه مدت این عوارض جانبی موقتی است.

چرا برش جراحی باز بینی زیگ زاگ است؟

دلیل اصلی از برش‌های پیچیده‌تر پوشاندن محل برش است. خط برش نامنظم نسبت به یک خط مستقیم بسیار کمتر محسوس است.

آیا همچنان نگران برش‌های خارجی هستید؟

نگرانی شما راجع به جای زخم بر روی بینی قابل درک است. در حقیقت، برش جراحی بینی باز هنگامی که به درستی ایجاد شود، بسیار عالی بهبود یافته و تقریباً غیر قابل مشاهده می‌شود. متخصصین ما با استفاده از دو لایه بخیه در حین جراحی به دقت خط برش را می‌بندند. لایه‌های عمیق و پنهان پس از چند ماه به خودی خود جذب می‌شوند. سپس از چند بخیه بسیار ریز در بیرون محل بسته شدن پوست استفاده می‌شود که یک هفته پس از جراحی بریده می‌شوند.

جای زخم پس از جراحی بینی چگونه است؟

برای نشان دادن طیف وسیعی از نمونه نتایج، در ادامه تصاویری از چندین بیمار پس از جراحی باز بینی نشان داده شده است. این تصاویر شامل موارد اولیه و ثانویه جراحی زیبایی بینی، بینی‌های زنانه و مردانه و بیماران با سنین مختلف می‌باشند. برش‌ها با دقت بسته شده و به خوبی بهبود پیدا کرده‌اند.

اگر برای جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) و جراحی بینی استخوانی برنامه ریزی می کنید مسلماً برآورده قیمت و هزینه جراحی زیبایی بینی یکی از اولویت های شما خواهد بود. هزینه جراحی بینی بستگی به فاکتورهای زیادی دارد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است. این مقاله به شما کمک می کند که برای برنامه ریزی عمل جراحی زیبایی بینی بتوانید کمترین هزینه ها و خرج عمل و حداقل قیمت را برآورده کرده و سپس نسبت به آن اقدام نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان