آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

راز زیبایی چهره در توازن و تناسب بین اجزای صورت است. برجسته‌‌سازی چانه یک روش بسیار خوب برای زیباتر کردن و افزایش تناسب بین اجزای صورت است. چانه‌ای که کوچک باشد یا در واقع بزرگی آن متناسب با اندازه سایر اجزای صورت نباشد، می‌تواند باعث نامتوازن شدن شکل کل چهره فرد شود.

برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

در حال حاضر زیباسازی چانه به روش غیر جراحی با استفاده از تزریق ژل یا چربی به عنوان آخرین راهکار ایمن و با حداقل تهاجم شناخته می‌شود که نیازی به بیهوشی و بخیه ندارد و هیچ جای زخمی در صورت باقی نمی‌گذارد.

 

چانه برجسته و خوش‌فرم یکی از مهم‌ترین عناصر یک چهره جذاب به شمار می‌رود. چانه بزرگ می‌تواند فرم کلی صورت را زیباتر کند و به ایجاد تقارن و تناسب در بین اجزای صورت کمک کند. برای افرادی که اندازه چانه کوچک تا متوسط دارند، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی روش‌های غیر جراحی برجسته‌سازی چانه را در کلینیک زیبایی رازی با استفاده از تزریق ژل و چربی انجام می‌دهند. این تکنیک‌ها به عنوان جایگزین‌های سریع و بسیار مؤثری برای جراحی‌های تهاجمی شناخته می‌شود. علاوه بر آن برای افراد متقاضی برجسته‌سازی چانه به روش جراحی که می‌خواهند شمایی از نتایج نهایی این جراحی را قبل از انجام آن ببینند، روش‌های غیر جراحی شامل تزریق ژل و چربی می‌تواند راهکار بسیار خوبی برای شروع کار باشد. جهت ارتباط با مشاورین ما می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید. 

 

چرا برجسته‌سازی چانه انجام می‌شود؟


چرا برجسته‌سازی چانه انجام می‌شود؟

هر چه سن ما بیشتر می‌شود، استخوان فک (ماندیبل) کمتر می‌شود و چربی‌های اطراف دهان و چانه نیز کاهش می‌یابد. این تغییرات ممکن است باعث پیدایش خطوط ماریونت، نازک شدن و ایجاد چین و چروک در اطراف لب‌ها و همچنین پیدایش چانه دوم یا غبغب در چهره شود. با تزریق ژل در اطراف دهان و در امتداد خط چانه می‌توان حجم صورت را بزرگ‌تر کرد و چهره‌ای جوان‌تر ایجاد کرد.

برجسته‌سازی چانه یک روش متداول و مناسب برای مردان و زنان است. افرادی که چانه ضعیف یا کوچک دارند، می‌توانند از روش برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل و چربی برای رفع این مشکل استفاده کنند. آقایان به طور معمول از این جراحی برای تقویت و بهبود شکل چانه خود استفاده می‌کنند.

اگر نگرانی اصلی شما تجمع چربی‌های اضافی در ناحیه گردن و پیدایش چانه دوم است، احتمالاً تزریق کیبلا (KYBELLA) بهترین راهکار برای شما خواهد بود. این درمان بر اساس تزریق انجام می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا چربی‌های اضافی در این ناحیه را بدون نیاز به عمل جراحی از بین ببرید.

برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل


برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل

ژوویدرم ولوم و رادیس رایج‌ترین ژل‌هایی هستند که متخصصین از آنها برای برجسته‌سازی چانه استفاده می‌کنند. متخصصین بر اساس علایق بیمار و نیز خصوصیات صورت او، یک برنامه درمانی مناسب را برای او تنظیم می‌کنند تا به چانه‌ای زیبا و خوش فرم دست پیدا کند. با وجود آنکه بسیاری از افرادی که قصد استفاده از تزریق ژل برای بزرگ کردن چانه را دارند، تصور می‌کنند که این درمان‌ها با درد و ناراحتی همراه است، اما هر گونه ناراحتی احتمالی بیمار را می‌توان با استفاده از کرم‌های بی‌حسی و روش تزریق مناسب کاملاً حذف نمود.

برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل برای چه افرادی مناسب است؟

هر کسی که بخواهد شکل ظاهری و میزان برجستگی چانه خود را بهبود ببخشد، می‌تواند فرد مناسبی برای برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل باشد. افرادی که علاقه‌ای به انجام عمل جراحی یا کاشت پروتز چانه ندارند، اما در عین حال دوست دارند چانه‌ای زیباتر داشته باشند نیز افراد مناسبی برای استفاده از این روش هستند.

روش کار

برای برجسته‌سازی چانه به روش غیر جراحی، یک ژل مناسب از قبیل رادیس، ژوویدرم یا ژوویدرم ولوم با استفاده از یک سوزن ریز یا میکروکانولا به زیر پوست تزریق می‌شود تا حجم و برجستگی چانه را افزایش دهد.

بهبودی بعد از درمان

بعد از تزریق ژل، انتظار می‌رود که ممکن است در محل تزریق ورمی کوچک ایجاد شود. این ورم معمولاً پس از یک یا دو روز به طور خودبخود کاهش می‌یابد. در صورت نیاز، می‌توان از آرایش ملایم برای پوشاندن کبودی جزئی در محل تزریق استفاده کرد. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، باید در طی ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل از فعالیت ورزشی خودداری کنند تا ورم صورت به حداقل ممکن کاهش یابد. پس از این مدت، آنها می‌توانند به کار و فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

نتایج برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل تا چه مدت دوام دارد؟

متخصصین ما معمولاً ترجیح می‌دهند که برای برجسته‌سازی چانه از ژل رادیس استفاده کنند که نتایج آن تا یک سال دوام خواهد داشت و بعد از آن در فواصل شش ماهه باید مجدداً تزریق ژل انجام شود. نتایج حاصل از ژل ژوویدرم ولوم می‌تواند تا دو سال دوام داشته باشد. برای افرادی که می‌خواهند نتایج کوتاه مدت داشته باشند، متخصصین ما ژل‌هایی از قبیل رستیلان را توصیه می‌کنند که معمولاً نتایج آن تا شش ماه دوام دارد و بعد از آن در فواصل سه ماهه تکرار می‌شود.

معمولاً به افرادی که اندازه چانه آنها خیلی کوچک است، توصیه می‌شود که از عمل جراحی پروتز چانه برای برجسته‌سازی چانه استفاده کنند.

برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی


برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی

برای نشان دادن چانه به شکل بزرگ‌تر یا پرتر، روش‌های متعددی وجود دارد که تزریق چربی یکی از آنها است.

در این روش، بافت چربی از یک قسمت از بدن برداشته شده و سپس در قسمت دیگری از بدن تزریق می‌شود. استفاده از تزریق چربی به منظور برجسته‌سازی چانه یک روش نوین است که به دلیل کارآیی بالا و چشم‌انداز امیدبخش، توجه زیادی به خود جلب کرده است.

چانه‌های قوی و برجسته معمولاً به شکل مردانه‌تری به چهره می‌دهند و ظاهر جوان‌تری را به آقایان می‌بخشند. این روش در خانم‌ها نیز می‌تواند تفاوت چشمگیری در شکل ظاهری چهره ایجاد کند، اگر به درستی انجام شود. در واقع، در خانم‌ها هدف اصلی این کار، نه تنها نشان دادن چانه و خط فک نیست، بلکه بیشتر برای افزایش تناسب بین اجزای صورت استفاده می‌شود.

تزریق چربی به منظور برجسته‌سازی چانه، اگر توسط پزشک متخصص به درستی انجام شود، می‌تواند به عنوان یک روش بسیار موفق محسوب شود. تنظیم دقیق مقدار چربی تزریق شده نقش بسیار مهمی در ایجاد فرم مطلوب چانه ایفا می‌کند. اگر مقدار چربی تزریق شده کمتر از حد لازم باشد، تفاوت چشمگیری در شکل چانه به وجود نمی‌آید. از سوی دیگر، تزریق چربی به مقدار بیش از حد، ممکن است باعث شود که چهره فرد به شکل غیرطبیعی و سنگین به نظر برسد.

روش کار

مرحله ۱- آماده کردن بیمار: در این مرحله بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی همراه با داروی آرامبخش مناسب به بیمار داده می‌شود. جایگاه محل برداشت چربی نیز بی‌حس می‌شود.

مرحله ۲- برداشتن چربی: چربی معمولاً از کشاله ران، لگن، پشت زانوها و یا شکم برداشته می‌شوند.

مرحله ۳- فرآوری و خالص‌سازی چربی: در این مرحله چربی برداشت شده از بدن بیمار، فرآوری و خالص‌سازی می‌شود. این مرحله شامل جدا کردن سلول‌های چربی از مایع بستر آنها می‌باشد.

مرحله ۴- تزریق: چربی در ناحیه چانه تزریق می‌شود.

بهبودی بعد از درمان

پس از پایان تزریق چربی در چانه، بیمار مدت کوتاهی را در مطب استراحت می‌کند و سپس مرخص می‌شود. احتمال دارد که بعد از تزریق چربی، بیمار درد مختصری را در محل تزریق احساس کند. برای چنین مواقعی یک قرص مسکن مناسب برای بیمار تجویز می‌شود. معمولاً بعد از یک تا دو روز این درد خفیف به اندازه کافی تسکین پیدا می‌کند و بیمار دیگر نیازی به مصرف قرص‌های تجویز شده نخواهد داشت و یا استفاده از داروهای مسکن بدون نسخه برای تسکین درد او کفایت می‌کند.

حداقل تا یک هفته بعد از تزریق چربی در چانه لازم است از هر گونه فعالیت بدنی شدید و یا ماساژ دادن چانه خودداری شود. ورم چانه نیز معمولاً بعد از دو تا چهار هفته به طور کامل برطرف می‌شود. احتمال دارد که یک کبودی مختصر هم در محل برداشت و هم در محل تزریق چربی وجود داشته باشد. همچنین در هر دوی این قسمت‌ها احتمالاً یک سوزش خفیف و یک جای زخم کوچک وجود خواهد داشت.

به طور کلی برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی به عنوان روشی با نتایج دائمی شناخته می‌شود، اما از آنجا که احتمال دارد مقدار قابل توجهی از چربی تزریق شده مجدداً توسط بدن جذب شود، ممکن است لازم باشد که تزریق چربی در آینده باز هم تکرار شود.

عوارض جانبی

برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی ممکن است به عوارض جانبی خاصی منجر شود. یکی از این عوارض می‌تواند به‌وجود آمدن چربی برآمده و سفت در منطقه تزریق شده باشد که می‌تواند ظاهر غیرطبیعی و نازکی به شکل چانه بدهد و باعث درد نیز شود.

بخشی از چربی تزریق شده ممکن است به صورت جذب شده از بین برود. اگر میزان جذب شده بسیار زیاد باشد، ممکن است نیاز به تزریق مجدد چربی باشد. عفونت، کبودی و نتایج ظاهری نامطلوب نیز از عوارض دیگری هستند که ممکن است در نتیجه تزریق چربی در چانه رخ دهند. همچنین، وجود ریسک واکنش حساسیتی نسبت به داروی بی‌حسی یا بیهوشی نیز یک خطر محسوب می‌شود.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان