آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

راز زیبایی چهره در توازن و تناسب بین اجزای صورت است. برجسته‌‌سازی چانه یک روش بسیار خوب برای زیباتر کردن و افزایش تناسب بین اجزای صورت است. چانه‌ای که کوچک باشد یا در واقع بزرگی آن متناسب با اندازه سایر اجزای صورت نباشد، می‌تواند باعث نامتوازن شدن شکل کل چهره فرد شود.

برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

در حال حاضر زیباسازی چانه به روش غیر جراحی با استفاده از تزریق ژل یا چربی به عنوان آخرین راهکار ایمن و با حداقل تهاجم شناخته می‌شود که نیازی به بیهوشی و بخیه ندارد و هیچ جای زخمی در صورت باقی نمی‌گذارد.

 

چانه برجسته و خوش‌فرم یکی از مهم‌ترین عناصر یک چهره جذاب به شمار می‌رود. چانه بزرگ می‌تواند فرم کلی صورت را زیباتر کند و به ایجاد تقارن و تناسب در بین اجزای صورت کمک کند. برای افرادی که اندازه چانه کوچک تا متوسط دارند، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی روش‌های غیر جراحی برجسته‌سازی چانه را در کلینیک زیبایی رازی با استفاده از تزریق ژل و چربی انجام می‌دهند. این تکنیک‌ها به عنوان جایگزین‌های سریع و بسیار مؤثری برای جراحی‌های تهاجمی شناخته می‌شود. علاوه بر آن برای افراد متقاضی برجسته‌سازی چانه به روش جراحی که می‌خواهند شمایی از نتایج نهایی این جراحی را قبل از انجام آن ببینند، روش‌های غیر جراحی شامل تزریق ژل و چربی می‌تواند راهکار بسیار خوبی برای شروع کار باشد. جهت ارتباط با مشاورین ما می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید. 

 

چرا برجسته‌سازی چانه انجام می‌شود؟


چرا برجسته‌سازی چانه انجام می‌شود؟

هر چقدر سن ما بیشتر می‌شود، اندازه استخوان فک (ماندیبل) ما نیز کوچک‌تر می‌شود و مقدار بیشتری از چربی‌های اطراف دهان و چانه ما از دست می‌رود. این تغییرات تدریجی می‌تواند به مرور باعث پیدایش خطوط ماریونت، نازک شدن و ایجاد چین و چروک در اطراف لب‌ها و نیز پیدایش چانه دوم یا غبغب در چهره ما شود. با تزریق ژل در اطراف دهان و در امتداد خط چانه می‌توان حجم صورت را بزرگ‌تر کرد و چهره‌ای جوان‌ تر ایجاد نمود.

برجسته‌سازی چانه هم در مردان و هم در زنان انجام می‌شود. هر فردی که چانه ضعیف یا کوچک دارد، می‌تواند برای رفع این مشکل از روش برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل و چربی استفاده کند. آقایان اغلب این جراحی را برای فرم‌دهی و تقویت شکل چانه خود انجام می‌دهند.

سن شما هر چقدر که باشد، اگر نگرانی اصلی شما تجمع چربی‌های زائد در ناحیه گردن و پیدایش چانه دوم است، احتمالاً تزریق کیبلا (KYBELLA) برای شما راهکار بهتری خواهد بود. این درمان مبتنی بر تزریق نیز چربی‌های زائد این ناحیه را بدون نیاز به انجام عمل جراحی حذف می‌کند.

برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل


برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل

ژوویدرم ولوم و رادیس رایج‌ترین ژل‌هایی هستند که متخصصین از آنها برای برجسته‌سازی چانه استفاده می‌کنند. متخصصین بر اساس علایق بیمار و نیز خصوصیات صورت او، یک برنامه درمانی مناسب را برای او تنظیم می‌کنند تا به چانه‌ای زیبا و خوش فرم دست پیدا کند. با وجود آنکه بسیاری از افرادی که قصد استفاده از تزریق ژل برای بزرگ کردن چانه را دارند، تصور می‌کنند که این درمان‌ها با درد و ناراحتی همراه است، اما هر گونه ناراحتی احتمالی بیمار را می‌توان با استفاده از کرم‌های بی‌حسی و روش تزریق مناسب کاملاً حذف نمود.

برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل برای چه افرادی مناسب است؟

هر کسی که بخواهد شکل ظاهری و میزان برجستگی چانه خود را بهبود ببخشد، می‌تواند فرد مناسبی برای برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل باشد. افرادی که علاقه‌ای به انجام عمل جراحی یا کاشت پروتز چانه ندارند، اما در عین حال دوست دارند چانه‌ای زیباتر داشته باشند نیز افراد مناسبی برای استفاده از این روش هستند.

روش کار

برای برجسته‌سازی چانه به روش غیر جراحی، یک ژل مناسب از قبیل رادیس، ژوویدرم یا ژوویدرم ولوم با استفاده از یک سوزن ریز یا میکروکانولا به زیر پوست تزریق می‌شود تا حجم و برجستگی چانه را افزایش دهد.

بهبودی بعد از درمان

بعد از تزریق ژل انتظار می‌رود که ورم مختصری در محل تزریق ایجاد شود. این ورم معمولاً بعد از یک تا دو روز برطرف می‌شود. در درصد کمی از بیماران ممکن است کبودی جزئی نیز در محل تزریق به وجود بیاید که معمولاً خیلی خفیف است و با استفاده از یک آرایش ملایم می‌توان آن را مخفی کرد. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند باید تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل از انجام هر گونه فعالیت ورزشی خودداری کنند تا ورم صورت به حداقل ممکن برسد. بعد از این مدت این افراد می‌توانند کار و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

نتایج برجسته‌سازی چانه با تزریق ژل تا چه مدت دوام دارد؟

متخصصین ما معمولاً ترجیح می‌دهند که برای برجسته‌سازی چانه از ژل رادیس استفاده کنند که نتایج آن تا یک سال دوام خواهد داشت و بعد از آن در فواصل شش ماهه باید مجدداً تزریق ژل انجام شود. نتایج حاصل از ژل ژوویدرم ولوم می‌تواند تا دو سال دوام داشته باشد. برای افرادی که می‌خواهند نتایج کوتاه مدت داشته باشند، متخصصین ما ژل‌هایی از قبیل رستیلان را توصیه می‌کنند که معمولاً نتایج آن تا شش ماه دوام دارد و بعد از آن در فواصل سه ماهه تکرار می‌شود.

معمولاً به افرادی که اندازه چانه آنها خیلی کوچک است، توصیه می‌شود که از عمل جراحی پروتز چانه برای برجسته‌سازی چانه استفاده کنند.

برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی


برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی

برای بزرگ‌تر یا پُرتر نشان دادن شکل ظاهری چانه، روش‌های متعددی وجود دارد که تزریق چربی یکی از آنها است.

تزریق چربی شامل برداشتن بافت چربی از قسمتی از بدن یک فرد و تزریق آن در قسمت دیگری از بدن است. تزریق چربی با هدف برجسته‌سازی چانه یکی از روش‌های جدیدی است که کارآیی بالا و چشم‌انداز بسیار امیدبخشی را برای این منظور نشان داده است.

چانه قوی و برجسته معمولاً حالت مردانه‌تری دارد و چهره آقایان را جوان‌تر نشان می‌دهد. در خانم‌ها نیز روش برجسته‌سازی چانه در صورتی که به خوبی انجام شود، می‌تواند تفاوت چشمگیری را در شکل ظاهری چهره ایجاد کند. در خانم‌ها معمولاً از این روش برای اصلاح کوچکی یا افتادگی چانه استفاده می‌شود. در واقع در خانم‌ها هدف از این کار، قوی نشان دادن چانه و خط فک نیست بلکه بیشتر با هدف افزایش تناسب بین اجزای صورت انجام می‌شود.

تزریق چربی برای برجسته‌سازی چانه در صورتی که پزشک متخصص آن را به خوبی انجام دهد، می‌تواند روش بسیار موفقی باشد. تنظیم دقیق مقدار چربی تزریق شده نقش بسیار مهمی در ایجاد فرم مطلوب در چانه دارد. در صورتی که مقدار چربی تزریق شده بیش از حد کم باشد، تفاوت مشهودی در شکل چانه ایجاد نمی‌شود. از طرفی تزریق چربی به مقدار بیش از حد لازم نیز باعث می‌شود که چهره فرد خیلی سنگین و نتایج نهایی به شکل غیر طبیعی به نظر برسد.

روش کار

مرحله 1- آماده کردن بیمار: در این مرحله بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی همراه با داروی آرامبخش مناسب به بیمار داده می‌شود. جایگاه محل برداشت چربی نیز بی‌حس می‌شود.

مرحله 2- برداشتن چربی: چربی معمولاً از کشاله ران، لگن، پشت زانوها و یا شکم برداشته می‌شوند.

مرحله 3- فرآوری و خالص‌سازی چربی: در این مرحله چربی برداشت شده از بدن بیمار، فرآوری و خالص‌سازی می‌شود. این مرحله شامل جدا کردن سلول‌های چربی از مایع بستر آنها می‌باشد.

مرحله 4- تزریق: چربی در ناحیه چانه تزریق می‌شود.

بهبودی بعد از درمان

پس از پایان تزریق چربی در چانه، بیمار مدت کوتاهی را در مطب استراحت می‌کند و سپس مرخص می‌شود. احتمال دارد که بعد از تزریق چربی، بیمار درد مختصری را در محل تزریق احساس کند. برای چنین مواقعی یک قرص مسکن مناسب برای بیمار تجویز می‌شود. معمولاً بعد از یک تا دو روز این درد خفیف به اندازه کافی تسکین پیدا می‌کند و بیمار دیگر نیازی به مصرف قرص‌های تجویز شده نخواهد داشت و یا استفاده از داروهای مسکن بدون نسخه برای تسکین درد او کفایت می‌کند.

حداقل تا یک هفته بعد از تزریق چربی در چانه لازم است از هر گونه فعالیت بدنی شدید و یا ماساژ دادن چانه خودداری شود. ورم چانه نیز معمولاً بعد از دو تا چهار هفته به طور کامل برطرف می‌شود. احتمال دارد که یک کبودی مختصر هم در محل برداشت و هم در محل تزریق چربی وجود داشته باشد. همچنین در هر دوی این قسمت‌ها احتمالاً یک سوزش خفیف و یک جای زخم کوچک وجود خواهد داشت.

به طور کلی برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی به عنوان روشی با نتایج دائمی شناخته می‌شود، اما از آنجا که احتمال دارد مقدار قابل توجهی از چربی تزریق شده مجدداً توسط بدن جذب شود، ممکن است لازم باشد که تزریق چربی در آینده باز هم تکرار شود.

عوارض جانبی

برجسته‌سازی چانه با تزریق چربی می‌تواند چند مورد عوارض جانبی احتمالی را به دنبال داشته باشد. چربی تزریق شده ممکن است به حالت برآمده و سخت در بیاید و ظاهر ناخوشایندی را در شکل چانه ایجاد کند و درد زیادی را نیز به همراه داشته باشد.

بخشی از چربی تزریق شده در چانه ممکن است دوباره توسط بدن جذب شود. اگر مقدار چربی جذب شده خیلی زیاد باشد، ممکن است لازم باشد که تزریق چربی مجدداً تکرار شود. عفونت، کبودی و نتایج ظاهری نامطلوب نیز از دیگر عوارض احتمالی تزریق چربی در چانه هستند. یک خطر دیگری که در این روش وجود دارد، بروز واکنش حساسیت نسبت به داروی بی‌حسی یا بیهوشی می‌باشد.

مشاوره رایگان