آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

درمان ریزش مو با پی آر پی(PRP)

ریزش مو به‌عنوان یک نگرانی در خصوص زیبایی افراد، ذهن اکثر مردم را به خود درگیر کرده است. اگر در سر موها پرپشت و پرحجم باشند، می‌تواند، نشانه جوانی، زیبایی، نشاط، و قدرت باشد.  اگر شما در حال حاضر دچار ریزش موی زودرس شده‌اید و یا موهای شما نازک شده‌اند، درمان با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) می‌تواند به معکوس شدن این فرایند که نشانه‌ای از افزایش سن می‌باشد، کمک کند.

درمان ریزش مو با پی آر پی(PRP)

درمان با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک روش ترمیمی جدید در خصوص بازسازی موها محسوب می‌شود که از سلول‌های خون و پلاکت خود بیمار بهره می‌گیرد. با تزریق این سلول‌ها به منطقه هدف، فولیکول‌های نهفته مو می‌توانند دوباره فعال شوند، و مجدد موهای شما احیا گردد.

اگر شما از ریزش مو و نازک شدن آن‌ها رنج می‌برید و به دنبال یک گزینه درمانی غیرتهاجمی و امن برای بازگرداندن حجم موهای خود هستید، درمان (PRP) می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی موهای شما را ارزیابی و معاینه می‌کنند، سپس معین می‌کنند که آیا تزریق پلاکت برای شما مناسب می‌باشد یا نه. درمان با پی‌آرپی در افزایش حجم مو و ضخیم شدن موهای ضعیف و نازک، بسیار مؤثر است.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پی‌آرپی یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید. 

علل ریزش مو


 • عوامل ارثی
 • بارداری
 • یائسگی
 • استرس
 • عدم تعادل هورمونی
 • شیمی‌درمانی برای درمان سرطان
 • اختلالات تیروئید
 • کم‌خونی
 • بیماری‌های خود ایمنی
 • پسوریازیس و دیگر بیماری‌های پوستی
 • آسیب در اثر مواد شیمیایی، رنگ‌ها و ابزارهای حرارتی مربوط به موها

پی آر پی موی سر می‌تواند به‌ طور مؤثر ریزش موهایی که در اثر عوامل بالا ایجاد شده‌اند را درمان و از آن جلوگیری به عمل آورد.

پی‌آرپی چیست؟


پی‌آرپی چیست؟

بدن شما به‌طور طبیعی مملو از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی است. هنگام ترمیم زخم‌ها و بازسازی سلول‌ها، این عناصر توسط پلاکت‌ها فعال می‌شوند. در درمان با پی‌آرپی با بهره‌گیری از این عوامل رشد طبیعی و سلول‌های بنیادی، مجدداً رشد موها احیا خواهد شد، این کار توسط پلاکت‌های غنی‌شده که از خون بیمار دریافت می‌شود، امکان‌پذیر می‌گردد. غلظت پلاکت‌ها و فاکتورهای رشد در این روش درمانی می‌تواند تا ده برابر افزایش یابد. (PRP) باعث تحریک رشد مو جدید و فعال شدن دوباره فولیکول‌های نهفته می‌شود، با بهبود فولیکول‌ها در سطح سلولی، موهای شما سالم‌تر و ضخیم‌تر خواهند شد. این روش باعث تحریک پوست، مو و فولیکول‌های موجود بر روی سر می‌شود که در پایان تارهای مو ضخیم‌تر شده و حجم موها بیشتر به نظر خواهد رسید.

آیا (PRP) در مناطق طاس شده نیز باعث رشد مجدد موها می‌شود؟


اگر فولیکول‌های مو دیگر زنده نباشند، پی‌آرپی نمی‌تواند باعث رشد مجدد موها شود. هدف درمان کمک به متوقف کردن روند ریزش مو می‌باشد. افزایش جریان یافته و پاسخ‌های طبیعی به تزریق PRP به پوست سر، کمک می‌کند تا موهای نازک شده دوباره احیا گردند. هنگامی‌ که موهای شما نازک‌تر می‌گردد، هر چه شما زودتر اقدامات درمانی را آغاز کنید، احتمال موفقیت درمان در آینده بیشتر خواهد شد.

متقاضی مناسب


شما می‌توانید فرد مناسبی برای درمان با پی‌آرپی باشید، اگر کیفیت موهای شما ضعیف شده باشد، حجم آن‌ها کاهش یافته باشد، بخشی از پوشش موها در سر از بین رفته باشد و یا مبتلا به ریزش مو گردیده باشید. با این‌ حال، توصیه می‌شود قبل از اقدام برای این روش درمانی، یک معاینه و ارزیابی جامع از موهای خود به عمل آورید. درمان با پلاسمای غنی از پلاکت‌ها، برای ریزش مو به عنوان یک درمان مکمل محسوب می‌شود و می‌تواند جایگزینی برای روش‌های جراحی و غیر جراحی‌ ترمیم موها در نظر گرفته شود. شما فرد مناسبی برای درمان PRP نیستید، اگر:

 • دچار بیماری‌هایی همچون: بیماری‌های مزمن کبدی، بیماری‌های پوستی و سرطان، بیماری‌های مربوط به سوخت‌ و ساز و اختلالات سیستمیک باشید.
 • تحت درمان با اندروژنهای ضد انعقادی باشید.
 • اگر مبتلا به هر نوع از سندرم اختلال عملکرد پلاکت‌ها باشید.

مزایا


درمان پی‌آرپی یک راه عالی برای معکوس کردن ریزش مو است، ازجمله به دلیل موارد زیر:

 • یک راه‌حل طبیعی برای احیا و جوان‌سازی مجدد موها می‌باشد.
 • خطر ابتلا به آلرژی یا عفونت‌ها وجود ندارد، چراکه از پلاسمای خود بیمار استفاده می‌شود.
 • یک جایگزین مؤثر برای جراحی پیوند مو محسوب می‌شود.
 • یک جایگزین مناسب برای داروها و کرم‌های موضعی روزانه فراهم می‌کند.

چگونه PRP از ریزش مو جلوگیری به عمل می‌آورد؟


به‌ منظور تسریع روند درمان و ترمیم، در بسیاری از موارد می‌توان از تزریق PRP بهره گرفت، اما استفاده از پی‌آرپی برای موضوع ریزش مو می‌تواند چرخه طبیعی رویش مو را تحریک نماید.  تزریق پی‌آرپی برای درمان ریزش مو می‌تواند فولیکول‌های موی افرادی را که غیرفعال گردیده است تحریک کرده و باعث رویش مجدد موها گردد. در  تزریق پی‌آرپی برای ریزش مو، از پلاسمای خون افراد استفاده می‌شود و با غنی کردن پلاکت‌ها رویش موها را تحریک می‌کنند.  موهای ما دارای یک چرخه‌ای می‌باشند که چهار مرحله دارد: مرحله رشد، مرحله پسرفت، مرحله استراحت و مرحله ریختن. در مرحله رشد، فولیکول‌ها با تولید تارهای مو منحصر به‌ فرد در مرحله رشد را آغاز می‌کنند، پس‌ از آن در مرحله پسرفت، فولیکول‌های مو کوچک‌تر شده و از پایه خود جدا می‌شوند. در طول مرحله استراحت، فولیکول مو شروع به تولید تارهای جدید مو خواهند کرد که جایگزین موهای قدیمی خواهد شد. سپس موهای قدیمی شما خواهند ریخت و دوباره چرخه رشد آغاز خواهد شد.   زمانی که پس از مرحله ریختن موها، مرحله رشد مجدداً آغاز نگردد، طاسی رخ خواهد داد. تزریق PRP می‌تواند کمک کنند تا این چرخه مجدداً آغاز شود و فولیکول‌های نهفته دوباره وارد مرحله رشد گردند.

روش درمان


فرایند ترمیم موها به کمک PRP

این فرایند بسیار ساده، طبیعی و غیرتهاجمی است. نمونه‌ای از خون گرفته شده و داخل لوله‌ آزمایش ریخته می‌شود. سپس لوله‌ آزمایش داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار داده‌ شده تا پلاکت‌ها غنی و خالص گردند.  در همین حال، پوست سر تمیز و ضدعفونی شده و کرم بی‌حس‌کننده موضعی بر آن اعمال می‌شود. سپس پی‌آرپی به مناطقی از سر که موی خود را از دست‌ داده‌اند، تزریق می‌شود. از یک دستگاه میکرو نیدل کمک گرفته می‌شود تا منطقه موردنظر ماساژ داده‌ شده و فولیکول‌های مو تحریک گردند، این کار باعث می‌شود (PRP) بیشتر بتواند در ناحیه مورد نظر نفوذ کند. کل فرایند کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

آیا (PRP) یک درمان بی‌خطر است؟


PRP بسیار امن است و عوارض جانبی آن محدود است. در مطالعات انجام‌ شده در خصوص استفاده از درمان ریزش مو با پی آر پی ، عوارض جانبی منفی معنی‌داری مشاهده نگردیده است.

چند جلسه درمانی موردنیاز است؟


ما توصیه می‌کنیم 1 جلسه درمانی در هرماه و به‌ طور کلی سه جلسه درمانی برای افراد در نظر گرفته شود. معمولاً 3 تا 6 ماه طول می‌کشد تا رشد اولیه مو ایجاد شود، اما برای دیدن حداکثر نتیجه مورد نظر، ممکن است تا یک سال زمان لازم باشد. با این‌ حال، بسیاری از زنان خیلی زودتر نتیجه مورد انتظار خود را مشاهده خواهند نمود.

دوره بهبودی


 در دوره بهبودی معمولاً نیاز به فرایند خاصی نمی‌باشد. در صورت وجود درد به‌راحتی می‌توان در اکثر موارد با داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن درد افراد را کنترل نمود. گاهی اوقات 1 الی 2 روز پس از تزریق، مقداری تورم جزئی در پیشانی ایجاد می‌شود. این موضوع طبیعی است و ظرف 48 ساعت برطرف می‌شود. توصیه می‌شود تا زمانی که تورم از بین نرفته است، از فعالیت شدید  اجتناب شود. در این روش نیازی به بستری شدن نیست، اثر قابل‌توجهی نیز بر بیمار نخواهد گذاشت. بیماران می‌توانند موهای خود را به‌طورمعمول بلافاصله پس از تزریق بشویند.

هزینه‌


هزینه درمان ریزش مو با پی آر پی بستگی به‌اندازه منطقه موردنظر برای درمان، تعداد جلسات موردنیاز برای رسیدن به نتایج موردنظر و هزینه پزشک دارد.

 

مشاوره رایگان