آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

درمان ریزش مو با پی آر پی(PRP)

ریزش مو به عنوان یک نگرانی درباره زیبایی فرد، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. موهای پرپشت و حجیم می‌توانند نماد جوانی، زیبایی، نشاط و قدرت باشند. اگر در حال حاضر با مشکل ریزش زودرس مو یا نازک شدن موها روبه‌رو هستید، درمان با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) می‌تواند به شما در بازگشت این فرایند که نشانه افزایش سن است، کمک کند.

درمان ریزش مو با پی آر پی(PRP)

درمان با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک روش ترمیمی جدید در خصوص بازسازی موها محسوب می‌شود که از سلول‌های خون و پلاکت خود بیمار بهره می‌گیرد. با تزریق این سلول‌ها به منطقه هدف، فولیکول‌های نهفته مو می‌توانند دوباره فعال شوند، و مجدد موهای شما احیا گردد.

اگر شما از ریزش مو و نازک شدن آن‌ها رنج می‌برید و به دنبال یک گزینه درمانی غیرتهاجمی و امن برای بازگرداندن حجم موهای خود هستید، درمان (PRP) می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی موهای شما را ارزیابی و معاینه می‌کنند، سپس معین می‌کنند که آیا تزریق پلاکت برای شما مناسب می‌باشد یا نه. درمان با پی‌آرپی در افزایش حجم مو و ضخیم شدن موهای ضعیف و نازک، بسیار مؤثر است.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پی‌آرپی یا رزرو نوبت در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید. 

علل ریزش مو


 • عوامل ارثی
 • بارداری
 • یائسگی
 • استرس
 • عدم تعادل هورمونی
 • شیمی‌درمانی برای درمان سرطان
 • اختلالات تیروئید
 • کم‌خونی
 • بیماری‌های خود ایمنی
 • پسوریازیس و دیگر بیماری‌های پوستی
 • آسیب در اثر مواد شیمیایی، رنگ‌ها و ابزارهای حرارتی مربوط به موها

پی آر پی موی سر می‌تواند به‌ طور مؤثر ریزش موهایی که در اثر عوامل بالا ایجاد شده‌اند را درمان و از آن جلوگیری به عمل آورد.

پی‌آرپی چیست؟


پی‌آرپی چیست؟

بدن شما به‌طور طبیعی مملو از فاکتورهای رشد و سلول‌های بنیادی است. هنگام ترمیم زخم‌ها و بازسازی سلول‌ها، این عناصر توسط پلاکت‌ها فعال می‌شوند. در درمان با پی‌آرپی با بهره‌گیری از این عوامل رشد طبیعی و سلول‌های بنیادی، مجدداً رشد موها احیا خواهد شد، این کار توسط پلاکت‌های غنی‌شده که از خون بیمار دریافت می‌شود، امکان‌پذیر می‌گردد. غلظت پلاکت‌ها و فاکتورهای رشد در این روش درمانی می‌تواند تا ده برابر افزایش یابد. (PRP) باعث تحریک رشد مو جدید و فعال شدن دوباره فولیکول‌های نهفته می‌شود، با بهبود فولیکول‌ها در سطح سلولی، موهای شما سالم‌تر و ضخیم‌تر خواهند شد. این روش باعث تحریک پوست، مو و فولیکول‌های موجود بر روی سر می‌شود که در پایان تارهای مو ضخیم‌تر شده و حجم موها بیشتر به نظر خواهد رسید.

آیا (PRP) در مناطق طاس شده نیز باعث رشد مجدد موها می‌شود؟


اگر فولیکول‌های مو دیگر زنده نباشند، پی‌آرپی نمی‌تواند باعث رشد مجدد موها شود. هدف درمان کمک به متوقف کردن روند ریزش مو می‌باشد. افزایش جریان یافته و پاسخ‌های طبیعی به تزریق PRP به پوست سر، کمک می‌کند تا موهای نازک شده دوباره احیا گردند. هنگامی‌ که موهای شما نازک‌تر می‌گردد، هر چه شما زودتر اقدامات درمانی را آغاز کنید، احتمال موفقیت درمان در آینده بیشتر خواهد شد.

متقاضی مناسب


اگر کیفیت موهای شما ضعیف شده، حجم آنها کاهش یافته، بخشی از پوشش موها در سرتان از بین رفته یا با ریزش مو مواجه شده‌اید، می‌توانید مناسب برای درمان با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) باشید. با این حال، توصیه می‌شود قبل از شروع به این روش درمانی، یک معاینه و ارزیابی جامع از موهایتان صورت بگیرد. درمان با استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت‌ها به عنوان یک روش مکمل برای ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند جایگزینی برای روش‌های جراحی و غیرجراحی در ترمیم موها باشد.شما فرد مناسبی برای درمان PRP نیستید، اگر:

 • دچار بیماری‌هایی همچون: بیماری‌های مزمن کبدی، بیماری‌های پوستی و سرطان، بیماری‌های مربوط به سوخت‌ و ساز و اختلالات سیستمیک باشید.
 • تحت درمان با اندروژنهای ضد انعقادی باشید.
 • اگر مبتلا به هر نوع از سندرم اختلال عملکرد پلاکت‌ها باشید.

مزایا


درمان پی‌آرپی یک راه عالی برای معکوس کردن ریزش مو است، ازجمله به دلیل موارد زیر:

 • یک راه‌حل طبیعی برای احیا و جوان‌سازی مجدد موها می‌باشد.
 • خطر ابتلا به آلرژی یا عفونت‌ها وجود ندارد، چراکه از پلاسمای خود بیمار استفاده می‌شود.
 • یک جایگزین مؤثر برای جراحی پیوند مو محسوب می‌شود.
 • یک جایگزین مناسب برای داروها و کرم‌های موضعی روزانه فراهم می‌کند.

چگونه PRP از ریزش مو جلوگیری به عمل می‌آورد؟


به منظور افزایش سرعت فرایند درمان و ترمیم، در موارد مختلف از تزریق پی‌آرپی (PRP) می‌توان بهره برد. اما استفاده از پی‌آرپی برای درمان ریزش مو می‌تواند چرخه طبیعی رشد مو را تحریک کند. تزریق پی‌آرپی برای درمان ریزش مو می‌تواند فولیکول‌های موی غیرفعال را تحریک کرده و باعث رویش مجدد موها شود. در این روش، از پلاسمای خون افراد برای تزریق استفاده می‌شود و با غنی‌سازی پلاکت‌ها، رشد موها را تحریک می‌کند.

موها دارای چرخه‌ای چهار مرحله‌ای هستند: مرحله رشد، مرحله پسرفت، مرحله استراحت و مرحله ریختن. در مرحله رشد، فولیکول‌ها با تولید تارهای مو منحصر به فرد در مرحله رشد را آغاز می‌کنند، سپس در مرحله پسرفت، فولیکول‌های مو کوچک‌تر می‌شوند و از پایه خود جدا می‌شوند. در مرحله استراحت، فولیکول مو شروع به تولید تارهای جدید می‌کند که جایگزین موهای قدیمی می‌شوند. سپس موهای قدیمی ریخته و چرخه رشد مجدد آغاز می‌شود. اگر پس از مرحله ریختن موها، مرحله رشد دوباره آغاز نشود، ریزش مو رخ می‌دهد. تزریق PRP می‌تواند به این چرخه کمک کرده و فولیکول‌های نهفته را دوباره وارد مرحله رشد کند.

روش درمان


فرایند ترمیم موها به کمک PRP

این روش بسیار ساده، طبیعی و غیرتهاجمی است. ابتدا، یک نمونه از خون گرفته می‌شود و در یک لوله آزمایش قرار می‌گیرد. سپس لوله آزمایش در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا پلاکت‌ها جدا شده و غنی و خالص شوند. در همین حین، پوست سر تمیز و ضدعفونی می‌شود و کرم بی‌حس کننده موضعی بر روی آن اعمال می‌شود. سپس پی‌آرپی (PRP) به مناطقی از سر که موهای آن‌ها ریزش کرده است، تزریق می‌شود. از یک دستگاه میکرونیدل استفاده می‌شود تا منطقه مورد نظر ماساژ داده شود و فولیکول‌های مو تحریک شوند. این کار باعث افزایش نفوذ پی‌آرپی در ناحیه مورد نظر می‌شود. کل فرایند کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.

آیا (PRP) یک درمان بی‌خطر است؟


PRP بسیار امن است و عوارض جانبی آن محدود است. در مطالعات انجام‌ شده در خصوص استفاده از درمان ریزش مو با پی آر پی ، عوارض جانبی منفی معنی‌داری مشاهده نگردیده است.

چند جلسه درمانی موردنیاز است؟


ما به شما توصیه می‌کنیم که برای دستیابی به نتایج مطلوب، ۱ جلسه درمانی در هر ماه و به طور کلی ۳ جلسه درمانی را در نظر بگیرید. معمولاً، برای رشد اولیه مو، ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است. با این حال، بسیاری از زنان نتیجه مورد انتظار خود را در زمان کوتاه‌تری مشاهده می‌کنند. برای دیدن حداکثر نتیجه، ممکن است تا یک سال زمان لازم باشد.

دوره بهبودی


دوره بهبودی پس از درمان، عموماً نیازی به فرآیند خاصی نیست. در صورت وجود درد، می‌توان با استفاده از داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن به‌راحتی درد را کنترل کرد. در برخی موارد، ممکن است مقداری تورم در منطقه تزریق ایجاد شود که طبیعی است و در طی ۴۸ ساعت آینده بهبود می‌یابد. توصیه می‌شود تا تا زمانی که تورم کاملاً رفع نشده است، فعالیت‌های شدید را انجام ندهید. در این روش درمانی نیازی به بستری شدن نیست و تأثیر چشمگیری بر روی بیمار ندارد. بیماران می‌توانند موهای خود را بلافاصله پس از تزریق به طور معمول شستشو دهند.

هزینه‌


هزینه درمان ریزش مو با پی آر پی بستگی به‌اندازه منطقه موردنظر برای درمان، تعداد جلسات موردنیاز برای رسیدن به نتایج موردنظر و هزینه پزشک دارد.

 

فهرست مطالب

مشاوره رایگان