زاویه سازی صورت با تزریق ژل: مزایا، مراحل و مراقبت ها

تزریق ژل به خط فک و چانه، روشی است که با تزریقات دقیق ژل انجام می‌شود و در مدت‌زمان چند دقیقه یک خط فک مشخص‌تر، تراشیده و فرم دارتری را ایجاد کند.

با بالا رفتن سن، حجم استخوان در فک و چانه کاهش می‌یابد. چانه و فک‌مان به مرور زمان، فرم، ساختار و سفتی خود را از دست می‌دهد. البته ژنتیک نیز در این مورد نقش دارد. برخی از افراد به طور طبیعی خط فک یا چانه ضعیف‌تری دارند. با ژل یا فیلرهایی مانند ژوویدرم، رستیلن و تئوسیال، افراد حرفه‌ای این کار، می‌توانند خطوط فکتان را مجدداً خوش‌فرم کنند، تغییر شکل دهند و دوباره بسازند.

روش درمان و نوع تزریق شما بسته به هدف مورد نظرتان برنامه ریزی می‌شود: ممکن است بخواهید برای داشتن صورتی قوی‌تر و پهن‌تر، فک و چانه‌ای برجسته‌تر داشته باشید یا برای داشتن صورتی لاغرتر و ظریف‌تر، فک و چانه‌ای زاویه‌دارتر داشته باشید.

مزایای زاویه سازی صورت با ژل


مزایای زاویه سازی صورت با ژل

برجسته کردن و فرم دادن به فک یا چانه می‌تواند صورت‌تان را منسجم‌تر کند، هماهنگی صورت را بهبود ببخشد، تعادلی در صورتتان برقرار کند و تقارن در ویژگی‌های صورتتان را افزایش دهد، در حالی که نتیجه نهایی، داشتن ظاهری جوان‌تر و خوش فرم تر است.

فرم دهی فک و چانه دیگر چیزی نیست که نیاز به یک عمل جراحی داشته باشد. ژل‌ها، فیلرهای تزریقی ایمنی هستند که به‌طور طبیعی باعث تقویت فک و چانه می‌شوند. این روش خطرات جراحی را در پی ندارد، حداقل دوره بهبودی را دارد و تجربه‌ای راحت‌تر خواهد بود.

مزایای زاویه سازی صورت و فرم دهی چانه با تزریق ژل شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نتایج فوری است و بیمار می‌تواند فوراً فک و چانه جدید فرم داده‌ی خود را ببیند.
 • فرم دهی فک به روش غیر جراحی و برجسته کردن چانه مقرون‌به‌صرفه تر از روش جراحی برای رسیدن به این اهداف است.
 • کل عمل حدود 20 دقیقه طول می‌کشد، درحالی‌که یک عمل جراحی می‌تواند 1-2 ساعت طول بکشد.
 • در جراحی برجسته کردن فک بیمار باید زیر چاقو برود و باید در طی عمل، تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. جراحی برجسته کردن فک همچنین می‌تواند خطر زخم و عفونت بعد از عمل را ایجاد کند. استفاده از تزریق ژل برای برجسته کردن و فرم دادن فک و چانه، یک روش سریع و قابل اجرا در مطب (سرپایی) است که نیازی به بیهوشی ندارد.
 • روش غیر جراحی را می‌توان در طول تایم ناهار انجام داد و در همان روز به کار خود برگشت. در صورتی که عمل جراحی ممکن است شما را مجبور کند تا برای حدود 1-2 هفته از کارتان مرخصی بگیرید.

چه کسانی می‌توانند کاندیدای این روش باشند؟


فیلرهای پوستی یا همان ژل‌ها (Voluma، Restylane Lyft، Sculptra & Radiesse) بسیاری از نگرانی‌های آرایشی مربوط به خط فک را کاهش داده‌اند. این روش به هرکسی که از مشکلاتی مانند موارد زیر رنج می‌برد توصیه می‌شود:

 • خط فک کم و نامشخص
 • پیش آمدگی کم چانه
 • چربی اضافی در زیر چانه (غبغب)
 • افتادگی پوست گردن
 • شل شدن پوست اطراف خط فک
 • چین و چروک‌هایی در چانه

تزریق ژل و فیلر در چانه و فک چگونه است و اسید هیالورونیک چیست؟ 


فیلرهای متنوعی برای پوست وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد یک فک فرم دارتر استفاده کرد. اکثر ژل‌های پرکننده‌ی چانه و فک با اسید هیالورونیک ساخته می‌شوند که یک ماده بسیار بی‌خطر و طبیعی است که در پوست نیز وجود دارد. ژل‌های اسید هیالورونیک غلظت‌های متنوعی دارند. چگالی ژل غلیظتر (فیلرهای پر فشار G) برای بیشتر کردن حجم، ساختار و پوشش دادن در مناطقی مانند خط فک و چانه استفاده می‌شود. متخصص و فرد تزریق کننده‌ی ژل، در هنگام مشاوره، نوع ژل مناسب را برای درمان شما تشخیص می‌دهد. عوامل تعیین کننده نوع ژل، شامل آناتومی صورت، نواحی تحت درمان، طول عمر ژل، هزینه هر سرنگ و فرم مورد نظری که می‌خواهید به دست آورید، می‌باشند.

در طی زاویه سازی صورت با تزریق ژل، انتظار چه چیزی را باید داشته باشیم؟


در طی زاویه سازی صورت با تزریق ژل، انتظار چه چیزی را باید داشته باشیم

در روز درمان، متخصص تزریق ژل، شما را در اتاق خود ملاقات می‌کند تا در مورد اهداف زیبایی شما به تفصیل صحبت کند. وی د این جلسه مشاوره، آناتومی صورت شما را ارزیابی کرده تا مشخص کند کدام نوع ژل برای رسیدن به نتایج زیبایی و ظاهر مورد نظر شما بهترین است. قبل از شروع کار زاویه سازی، محل‌های تزریق بر روی پوست شما تمیز می‌شود تا هرگونه مواد آرایشی یا چربی روی سطح پوست شما پاک شود (بسیار مهم است). حالا که پوست شما تمیز شده است، متخصص تزریق ژل شما آماده‌ی تزریق ژل به چانه و فک شما با استفاده از یک کانولا یا یک سوزن فوق العاده ریز است (که ممکن است احساسی مثل یک نیشگون ریز داشته باشید). کانولا یک لوله ریز است که ژل را وارد پوست می‌کند. برخی از متخصصان تزریق ژل برای کاهش خطر کبودی، ترجیح می‌دهند از یک کانولا استفاده کنند. البته همه‌ی متخصصان تزریق ژل باید بتوانند از هر دو روش (یعنی کانولا و سوزن روی سرنگ) استفاده کنند. متخصص شما مشخص خواهد کرد که کدام روش برای درمان شما بهتر است.

کار تزریق ژل به آرامی پیش خواهد رفت و ژل به صورت مرحله به مرحله تزریق شده تا اینکه به نتایج زیبایی و ظاهر مورد نظرتان برسید. پس از تزریق ژل، ممکن است آن را با انگشت فرم دهند تا قبل از نشستن کامل در زیر پوست، آن را در جای مناسب خود قرار دهند. برای کاهش تورم و کبودی ناحیه باید محل مورد نظر را با استعمال یخ سرد کرد. جلسه تزریق ژل شما تقریباً 20 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید.

مدت زمان بهبودی پیش بینی شده پس از این درمان چقدر است؟ 


تورم و کبودی بعد از زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل، طبیعی است. این تورم 1 تا 2 روز پس از درمان به اوج خود می‌رسد و بعد از 3 تا 5 روز خیلی بهتر می‌شود.

چه زمانی می‌توانم نتایج پس از تزریق ژل به فک و چانه را ببینم؟


چه زمانی می‌توانم نتایج پس از تزریق ژل به فک و چانه را ببینم

نتایج تزریق ژل را بلافاصله مشاهده خواهید کرد. بعد از تزریق، کمی تورم خواهید داشت بنابراین بعد از 7 تا 10 روز بعد می‌توانید بهترین نتایج این درمان را مشاهده کنید.

نتایج این درمان چقدر دوام خواهد داشت؟


ژل‌های اسید هیالورونیک به طور طبیعی و به تدریج با گذشت زمان جذب بدن می‌شوند. اکثر ژل‌ها هنگامی که در ناحیه فک و چانه تزریق می‌شوند، بین 1 تا 2 سال دوام خواهند داشت. این مدت زمان بسته به آناتومی و میزان سرعت سوخت و ساز بدن شما متفاوت است. برای حفظ نتایج، لازم است جلسات بعدی تزریق را ادامه دهید.

هزینه زاویه سازی صورت با تزریق ژل چقدر است؟


ه هزینه زاویه سازی صورت با تزریق ژل، بسته به آناتومی طبیعی صورت شما متفاوت است. متخصص تزریق ژل شما ساختار چهره شما را ارزیابی می‌کند تا نوع و حجم ژل مورد نیاز را برای دستیابی به نتایج زیبایی مورد نظرتان تعیین کند. در طول جلسه مشاوره، یک بحث و بررسی دقیقی خواهید داشت.

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل به فک و چانه بدانید 


پزشکان می‌خواهند تا شما به نتایج شگفت انگیزی دست یابید و عاشق ظاهر احیاشده‌ی خود شوید. در اینجا اطلاعات مهمی در مورد ژل‌ها و فیلرهای تزریقی آورده شده است تا بتوانید خطر کبودی را کاهش داده و بدانید که چه کارهایی را می‌توانید برای رسیدن به بهترین نتایج انجام دهید.

بیمارانی که باردار هستند و یا شیر می‌دهند، نمی‌توانند تزریق ژل انجام دهند.

برای افزایش دوام و ماندگاری نتایج درمان، پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت 48 ساعت بعد از تزریق، از تمرینات بدن‌سازی خودداری کنید و به مدت 2 هفته بعد از درمان، از قرار گرفتن در گرمای بیش‌ازحد (سونا، یوگا داغ) خودداری کنید. برای نتیجه مطلوب، پزشکان توصیه می‌کنند که این دستورالعمل‌ها را رعایت کنید تا بتوانید خطر کبودی را کاهش دهید:

مکمل‌ها 

10 روز قبل از تزریق ژل، از مصرف مکمل‌ها، گیاهان دارویی و مولتی‌ویتامین‌هایی همچون موارد زیر خودداری کنید:

 • ویتامین E، امگا 3، 6، 9
 • جینکو، جینسنگ، زنجبیل، چای سبز
 • تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، تخم کتان
 • روغن کبد ماهی، روغن ماهی
 • سوشی، ماهی سالمون، تن
 • قرص سیر، دارچین

رقیق کننده های خون

10 روز قبل از تزریق ژل، از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون موارد زیر خودداری کنید:

 • ایبوپروفن، Motrin، Advil
 • Anacin، Excedrin
 • آسپرین
 • فیورینال
 • Robaxisal
 • میدول، تلقین

قرص

10 روز قبل از تزریق ژل از مصرف قرص‌های آرتروز همچون موارد زیر خودداری کنید:

 • ایبوپروفن، موترین، Advil، Anacin، Excedrin
 • وافارین، پلاویکس، ورن اس تی، جانز ورت
 • آناپروکس، آلوی، ناپروکسن
 • ولتارا، دیکلوفناک
 • فلدن، تورادول
 • Fiorinal، Robaxisal
 • میدول، تلقین

روش‌های محبوب دیگری که همراه با زاویه سازی صورت با تزریق فیلر انجام می شوند


بوتاکس و سایر مواد تزریقی مانند ژل لب، ژل گونه و لیفت ابرو اغلب هم‌زمان با زاویه سازی صورت با تزریق ژل انجام می‌شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان