آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

زاویه دار کردن صورت و فک

zav1

فک پایین خیلی بزرگ یا فک مربعی شکل به‌طورکلی یک ویژگی مردانه محسوب می‌شود و باعث می‌شود صورتتان بزرگ و ناخوشایند به نظر برسد. زاویه دار کردن صورت یا به عبارتی شکل صورت مانند خطوط حرف v به افرادی برمی‌گردد که دارای صورتی باریک و بیضی‌شکل هستند که به چانه‌ای نوک‌دار و تیز منتهی می‌شود. صورت v شکل، صورتی ایده آل است زیرا باعث می‌شود صورت زنانه‌تر به نظر برسد. راه‌های مختلفی برای زاویه دار کردن صورت و فک وجود دارد. متخصصان پزشکی می‌توانند این مسئله را بررسی کنند که بهترین روش برای شما کدام روش می‌باشد. این روش‌ها شامل: بوتاکس، برجسته کردن چانه ، لیفت با نخ و جراحی فک می‌باشد. با اصلاح فک مربعی شکل، شما می‌توانید صورتی کوچک‌تر و زیباتر داشته باشید. علاوه بر این صورتتان دارای خطوطی ملایم می‌شود و گردنتان خیلی بلندتر به نظر می‌رسد.


اگر به دنبال راهی برای زاویه‌دار کردن صورت و فک خود هستید تا متناسب با صورت شما شود، راه‌های بسیاری وجود دارند که با زاویه‌دار کردن صورت شما، شکل و فرم زیبایی به‌صورت شما می‌دهند. با مراجعه به کلینیک زیبایی رازی مشکل صورت خود را رفع کنید. متخصصین ما در این کلینیک با انجام انواع روش‌های بوتاکس، لیفت با نخ، برجسته کردن چانه و جراحی فک می‌توانند صورت شما را زاویه‌دار کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره‌ی 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 

متقاضیان درمان برای زاویه‌دار کردن صورت و فک


افرادی که به جراحی زاویه کردن صورت نیاز دارند شامل موارد زیر هستند:

 • کسانی که می‌خواهند شکل چهره بهتری از هر زاویه داشته باشند.
 • کسانی که فک پایین گرد و پهنی دارند.
 • کسانی که فک پایین صاف و تختی دارند.
 • کسانی که فک بلند یا فک نامتقارنی دارند.
 • کسانی که فک مربعی شکل دارند.

راه‌های درمان


 بوتاکس

zav2

خطوط چهره زائیه دار به خاطر ایجاد ویژگی سنگینی و متانت زنانه در صورت بسیار موردعلاقه و محبوبیت قرارگرفته‌اند که می‌توان از طریق فرایند تزریق بوتاکس بدون عمل جراحی به آن دست‌یافت. بوتاکس عضله‌ی بزرگ فک به نام ماستر که در کنار گوش قرار دارد را شل و منقبض می‌کند و به‌این‌ترتیب با ملایم کردن خط قسمت پایین صورت باعث ایجاد ظاهری صاف به همراه خط فک قلبی شکل می‌شود. پس از تزریق بوتاکس، سم بوتولیسم با استفاده از همان پدیده رفع چین‌وچروک صورت از فعالیت عضلات هدف جلوگیری می‌کند و باعث کوچک شدن یا تحلیل رفتن عضلانی بعدی (کاهش اندازه آن عضله) می‌شود. بیماران می‌توانند نرم شدن عضله‌ی ماستر را طی یک هفته و شل شدن خط فک را طی حدود 6 تا 8 هفته مشاهده کنند. کامل شدن این فرایند 15 دقیقه طول می‌کشد.

زاویه دار کردن صورت با برجسته‌سازی چانه

zav3

برجسته‌سازی چانه از طریق پروتزها و پرکننده‌های پوستی چانه می‌توانند صورت را زاویه دار کند. برای چانه‌های کوتاه یا زبر برجسته کننده‌های چانه با تزریق ژل و چربی می‌توانند چانه را خوش‌ترکیب‌تر کنند- نه‌تنها می‌توانند چانه را در کسانی که چانه‌هایشان عقب است، جلو بیاورند بلکه می‌توانند آن را تیزتر و یا برای کسانی که چانه‌های کوتاه و کوچک دارند چانه‌هایشان را بلندتر کنند. این کار باعث زاویه دار کردن صورت می‌شود که مطلوب همه است دربیاید. پروتز چانه به‌نوبه خود به شما همان نتیجه‌ی جراحی زاویه دار کردن صورت را نمی‌دهد. پروتز چانه به این خاطر متداول شده است که به نظر می‌رسد راه‌حل آسانی است هرچند ما معتقدیم که قرار دادن یک جسم خارجی (یک پروتز) درون بدنمان می‌تواند مشکل‌ساز باشد و ممکن است عوارض داشته باشد زیرا آن‌ها به‌صورت طبیعی بخشی از بدن خود شما نیستند.

لیفت با نخ

zav4

لیفت با نخ  که به لیفت بخیه‌ای نیز معروف است، جایگزینی ست بدون عمل جراحی برای صورت جراحی‌شده یا لیفت گردن. در این روش از نخ استفاده می‌شود که نخ‌های بخیه‌ای مخصوص هستند که پوست صورت را تا جایی که مطلوب‌تر و جوان‌کننده‌تر شود بالا می‌کشند. این کار ازکارافتادگی، ناراحتی و خطر خیلی کمتری نسبت به فرایند جراحی دارد. لیفت با نخ باعث ایجاد یک لیفت طولانی‌مدت در پوست می‌شود. لیفت با نخ، خط فک و زاویه فک را مشخص و تعیین می‌کند. این کار سبب بازسازی بافت که تأثیر محکم‌تری از بیرون ایجاد می‌کند، می‌شود. هنگامی‌که پوست سفت می‌شود، پوست یکدست  مجسمه‌ای‌تر و صاف‌تری را ایجاد می‌کند. در این کار یا فرایند نخ‌ها یا نخ‌های بخیه تجزیه شدنی به‌کاربرده می‌شوند که سال‌ها برای جراحی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شده است. این فرایند شامل قرار دادن نخ‌های تجزیه شدنی زیرپوست می‌شود.

جراحی زاویه دار کردن صورت و فک

zav5

قبل از جراحی

 •  از مصرف داروهایی که کنترل خونریزی را مختل می‌کند، حداقل دو هفته قبل از جراحی خودداری کنید (قرص‌های ضدبارداری، داروهای هورمونی، ویتامین E و آسپیرین). اگر برای فشارخون بالا، بیماری قلبی، دیابت و تیروئید تحت درمان هستید، مشاور یا جراح خود را مطلع کنید.
 • حداقل 3 روز قبل از جراحی سیگار کشیدن را کنار بگذارید و درصورتی‌که سرماخورده‌اید مشاور یا جراح خود را آگاه سازید تا سیستم تنفسی شما را چک کند.
 • توصیه می‌شود که در روز جراحی با یک صابون ملایم دوش بگیرید و قبل از آمدن به درمانگاه لنزها، طلا و جواهر و لوازم اضافی را درآورده و لاک ناخن و آرایش خود را پاک‌کنید.
 • 8 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید (شامل آب‌نبات، آدامس و آب).
 • لباس‌های راحت بپوشید (هودی یا پیراهن دکمه‌دار تا پایین)، ماسک، روسری، کلاه و عینک. پس از جراحی رانندگی کردن مشکل است بنابراین لطفاً با همراه بیایید.

استئوتومی فک مربعی شکل و دارای منحنی بلند

استئوتومی فک مربعی شکل و دارای منحنی بلند، عملی است که فک پایین را به شکل یک منحنی بلند از قسمت پایین گوش تا گوشه‌ی دهان میبرد. این عمل فک مربعی شکل پایین را به یک خط فک صاف و زیبا هم در جلو و هم در کنار تبدیل می‌کند. جراحی زاویه دار کردن صورت و فک برای کسانی قابل انجام می‌باشد که فکشان به‌شدت نامتقارن است.

استئوتومی T شکل

به‌طورکلی استئوتومی T شکل برای کسانی که فک مربعی شکل پهنی دارند انجام می‌شود. استخوان فک جلوآمده به شکل حرف T برش داده می‌شود و به سمت داخل سفت می‌شود. استئوتومی T شکل که پهنای فک را کم می‌کند، برای ایجاد خط فک V شکل زیبا و باریک مؤثر است.

استئوتومی قشر مغز بیرونی

استخوان‌های انسان شامل سه لایه می‌شوند: استخوان بیرونی کورتیکال، استخوان اسفنجی و استخوان درونی کورتیکال. به‌طورکلی استخوان‌های کورتیکال، به‌اصطلاح استخوان‌های بیرونی کورتیکال، به سخت‌ترین ساختار استخوانی برمی‌گردد. ما تنها با بریدن لایه‌ی استخوان بیرونی کورتیکال می‌توانیم شکل زیبایی از صورت را ایجاد کنیم. همان‌گونه که شما پوست ضخیم یک موز را میکنید، ما استخوان بیرونی کورتیکال را میبریم تا خط فک باریک v شکلی را ایجاد کنیم. اگرچه استخوان بیرونی کورتیکال تنها حدود 2 میلی‌متر بریده می‌شود، اما تغییر بزرگی روی کل صورت ایجاد می‌کند. اگر بیمار چربی یا عضلات خیلی بزرگی داشته باشد آن‌ها را نیز لازم است برای تأثیرات بهتر بر روی صورت برداشت. اگر استخوان‌های کورتیکال مجاور پوست به‌طور صحیح بریده نشوند بیمار با اثرات جانبی ان مانند پوست ناهموار یا زوایای دیگری روی صورت روبرو می‌شود؛ بنابراین استئوتومی بیرونی قشر مغز باید توسط متخصصان باتجربه که دارای تجربه‌ی بالایی هستند انجام شود.

کوچک کردن عضله‌ی ماستر

ما می‌توانیم به‌جای کاهش اندازه سلول‌های عضلانی، تعداد سلول‌های عضلانی را با تابش فرکانس بالا به‌وسیله‌ی یک میکرو سرنگ کم کنیم. سلول‌های عضلانی کم شده هرگز بازسازی نخواند شد. خصوصاً کسانی که عضلات جونده خیلی بزرگی دارند می‌توانند از اثرات قابل‌توجه آن لذت ببرند.

پس از عمل جراحی

 • از خوردن غذاهای شور برای جلوگیری از ایجاد شدن ورم خودداری کنید. بشدت توصیه می‌شود که تا 7 روز پس از جراحی غذاهای مایع و آبکی بخورید؛ و هم‌چنین از خوردن غذاهای سفت در طول دوره‌ی بهبود یافتن حداقل به مدت 4 هفته خودداری کنید.
 •  هنگام خوابیدن سر خود را پایین نگذارید و 2 تا 3 بالش بگذارید تا به خوابیدن ورم و بهبود کمک کند.
 •  در صورت وجود برش درون دهان لطفاً پس از هر وعده غذایی غرغره انجام دهید تا دهانتان را تمیز باشد و از ایجاد عفونت جلوگیری شود.
 •  از اثرات قوی طی دوره‌ی بهبودی مطلع و آگاه باشید.
 • نوشیدن الکل و سیگار کشیدن به مدت 4 هفته پس از جراحی ممنوع است

تزریق زاویه فک

مشاوره رایگان