آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

هزینه (قیمت) کاشت ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

عواملی که روی هزینه ترمیم ابرو تاثیر می گذارند، شامل هزینه هایی سیاست گذاری مانند پزشکانی که این عمل را انجام داده اند، تعداد پیوند هایی که در درمان انجام می شود و همچنین هزینه بی حسی می شود. هزینه پزشکی اغلب، توسط اقتصاد ناحیه ای که پزشک در آن فعالیت می کند مشخص می شود. افرادی که می خواهند تحت جراحی کاشت ابرو قرار بگیرند باید برای فهرست کامل هزینه های مربوط به جراحی که مراکز مختلف ارائه می دهند، درخواست کنند تا قادر به مقایسه هزینه ها و انتخاب گزینه و پزشک مناسب باشند.

اگر در مورد پر کردن ابروهای خود فکر می کنید، بدانید گزینه های جراحی زیادی وجود دارند. اگر در مورد تکنیک های مختلف و هزینه های مربوط به آن ها پرسشی دارید، ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی هستیم تا به شما کمک کنیم.
برای وقت نوبت دهی در کلینیک پوست و مو رازی با شماره 02145379 تماس بگیرید.

 

کاشت ابرو چیست؟


کاشت ابرو چیست؟

ترمیم ابرو که گاهی کاشت ابرو نیز نامیده می شود روشی شبیه به کاشت مو نمی باشد. در طی این روش، پزشک موی اهدا شده را از ناحیه ای که در سر بیمار دید کمتری دارد، خارج می کند و سپس این موها را در ابروی بیمار می کارد.

بنابراین ریشه ای که خارج می شود کوچک است و هیچ ردی از آن باقی نخواه ماند. ممکن است 40 – 50 یا 400-500 تا پیوند استخراج کنیم و در جایی که نیاز است قرار دهیم. در محل کاشت بی حسی موضعی استفاده می شود، بنابراین در هنگام و بعد از درمان، بیمار دردی حس نمی کند.

کاشت ابرو درمانی، زیبایی محسوب می شود که شرکت های بیمه درمانی معمولا آن را پوشش نمی دهند و بیمار باید هزینه ترمیم ابرو را خودش بپردازد.

 

 

انواع تکنیک های کاشت ابرو چیست؟


انواع تکنیک های کاشت ابرو چیست؟

اگر برای کاشت ابروهای خود آماده اید، پس وقت آن است که در مورد درمان های موجود کاشت ابرو نیز بدانید. بدون در نظر گرفتن اینکه ریزش مو بر اثر بیماری مثل آلوپسی یا اصلاح بیش از حد است، کاشت ابرو می تواند به دو گروه اصلی تقسیم شود: استخراج واحد فولیکولی (FUE) و کاشت واحد فولیکولی (FUT)
این روش ها عمدتا به خاطر تکنیکشان متفاوت هستند.FUT و FUE هر دو پیوند های مو را از مناطق یا نواحی اهدا کننده می گیرند و در ناحیه ابرو می کارند تا راهی دائمی برای ترمیم و رشد مو باشد. کاشت واحد فولیکولی (FUT) به خاطر اینکه نواری از موهای اهدایی را برمی دارد ممکن است جای زخم قابل مشاهده ای را در پشت سر باقی بگذارد، بنابراین به افرادی که موهای کوتاه دارند پیشنهاد نمی شود و همچنین عوارض جانبی بیشتر و دوران نقاهت طولانی تری نیز دارد. استخراج واحد فولیکولی (FUE) به نظر می رسد جای زخم کمتری را بگذارد، اما روشی طولانی تر با خطر بیشتر در مورد نتایج جانبی می باشد.
از نظر هزینه، روش های کاشت مو FUT و FUE معمولا هزینه یکسانی دارند، اما FUE احتمالا در برخی وارد، مقداری گرانتر باشد. در کل، کاشت و ترمیم مو بر اساس هزینه هر فولیکول قیمت گذاری می شود. برداشت فولیکول بشتر، یعنی هزینه کلی بیشتر کاشت. اعلام میانگین هزینه هر فولیکول در سراسر کشور دشوار می باشد به همین دلیل است که بیشتر هزینه ها را بر اساس کل درمان به جای هر فولیکول بیان می کنیم.

 

 

چه عواملی هزینه کاشت ابرو را مشخص می کنند؟


چه عواملی هزینه کاشت ابرو را مشخص می کنند؟

تخصص و تجربه متخصص کاشت ابرو

در حالی که کاشت مو اخیرا به وفور انجام شده است، این فرایند نیاز به تخصص و مهارت قابل توجهی دارد. هر چه پزشک در این زمینه مجرب تر و ماهرتر باشد، کیفیت بهتری را خواهید داشت. شرایط مستقیما روی هزینه تاثیر می گذارد. این یعنی باید اطلاع رسانی شود که هر چه پزشک بهتری را برای کاشت مو بخواهیم، هزینه بالاتر می رود. با این حال، اگر برای کاهش هزینه از پزشکی نامناسب استفاده شود، میزان موفقیت نیز کاهش خواهد یافت. به همین دلیل توصیه می کنیم که با ما برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

کلینیک کاملا مجهز

کلنیک یعنی جایی که فرایند جراحی در آن انجام می شود واین مورد عامل دیگری است که روی هزینه کاشت ابرو تاثیر می گذارد. بیمار باید در مورد انتخاب کلینیک کاشت مو دقت کند. همانگونه که می دانید، فناوری کاشت مو به طور مداوم در حال پیشرفت است. این ماجرا استفاده از وسایل جدید پزشکی را نیاز دارد. علاوه بر این، حداقل سه تکنیسین یا دستیار نیز در جراحی کاشت ابرو باید حضور داشته باشند. باید دانست که بسته به تعداد افرادی که در عمل جراحی شرکت می کنند، هزینه کل متغییر خواهد بود.

لوازم جراحی

همانطور که می دانید، شاید تکنیک های متفاوتی برای کاشت مو نیاز باشد. در واقع، چون لوازم مختلفی استفاده می شود، روش ها نیز متفاوت می شوند و در عوض باعث هزینه های متفاوت می شوند. قلم چویی که در تکنیک کاشت موی DHI استفاده می شود، نمونه ای از این ابزار است. این نوع قلم بعد از استفاده دور انداخته می شود، بنابراین، قلم های جدیدی برای هر بیمار استفاده می شوند. این امر هزینه را بالا می برد. اما باید درک کرد که انجام و ادامه این عمل ها به شدت به این قلم ها وابسته است. برای تکنیک FUE، مثال مشابهی نیز وجود دارد. هزینه این روش نیز با استفاده از پتری دیش ها، بخیه ها، میکرو موتورها و تجهیزات جراحی مشابه افزایش می یابد.

داروها و آزمایشات

کاشت مو یک جراحی است. یعنی هیچ چیزی مانند رفتن پیش پزشک و انجام درمان وجود ندارد. قبل از درمان، تست هایی باید انجام بدهید و بر اساس نتایج آن ها، می توان تعیین کرد که آیا بیمار مناسب کاشت مو هست یا خیر و همچنین، بسته به شرایط بیمار، تست های اضافی نیز ممکن است نیاز باشد. این موارد برای دوره بعد از عمل هم می توانند استفاده شوند. تعداد و نوع آزمایش ها عامل مهمی هستند که روی هزینه تاثیر می گذارند.

داروی تجویز شده نیز مانند آزمایش ها روی هزینه تاثیر می گذارد. داروها ممکن است برای هر بیمار متفاوت باشند. قابل ذکر است که این مسئله مربوط به شرایط کلی پوست کف سر می باشد. برخی افراد ممکن است چندین مشکل روی پوست سر خود داشته باشند. شاید مراقبت های بیشتر برای جلوگیری از اثرات مخرب این داروها بر کاشت مو نیز نیاز باشد.

حجم کار

هر چه فرایند بزرگتر باشد، تلاش پزشک و تکنیسین ها نیز بیشتر خواهد شد. این را می توان به عنوان حجم کار در نظر گرفت. برخی از عمل های جراحی کاشت مو می توانند بیشتر از 10 ساعت زمان ببرند. در این نوع موارد هزینه بیشتری نیز باید پرداخت شود.

موقعیت کلینیک

هزینه کاشت مو به شدت تحت تاثیر محل کلینیک می باشد.

در حقیقت، هزینه کلی یک کلینیک در محله ای لوکس، که اجاره بزرگترین هزینه است، بیشتر از کلینیکی در محله ای معمولی خواهد بود. بنابراین، کلینیک ها این موضوع را در هزینه های خود قرار می دهند. افرادی که جراحی کاشت مو را می خواهند هزینه بیشتری به کلینیکی در محله لوکس پرداخت خواهند کرد. مهمترین عوامل موثر بر هزینه در بالا ذکر شدند. به جز موردی که در بالا به آن ها اشاره شد، موارد دیگری نیز وجود دارند. با افزایش تعداد این متغییرها هزینه ها نیز افزایش می یابند.

تعداد پیوند ها

تعداد پیوند ها

در مجموعه ما، کاشت ابرو با امکانات به روز انجام می شود.

در ابتدا، پزشک همراه بیمار طرحی از ابرو را ایجاد می کنند. نتایج بسیار زیبا می باشند و تا حد ممکن طبیعی خواهند بود. در ناحیه کاشت بی حسی موضعی استفاده می شود به طوری که بیمار با هیچ گونه آزردگی روبرو نشود. بسته به میزان کاشت ابرو، چه یک ترمیم کوچک باشد، چه ترمیمی برای ضخیم کردن ابرو به منظور پوشاندن جای زخم، با هر پیوند یک یا دو فولیکول کاشته می شوند که بین 50 تا 400 پیوند را در هر ابرو خواهد داشت. کاشت ابرو تا حد زیادی به  تعداد پیوندهای موجود در هر ابرو بستگی دارد. بعد از درمان، ناحیه اهدا کننده توسط باند بسته می شود و بیمار در همان روز با کمترین درد می تواند کلینیک را ترک کند.

 

 

آیا بیمه هزینه کاشت ابرو را پوشش می دهد؟


بیمه هزینه های درمان های زیبایی را پوشش نمی دهد. در مورد کاشت ابرو، به ندرت نشانه ای برای احتیاج به عمل وجود دارد. پس، چون درمانی زیبای است، بیمه در پوشش هزینه ها مساعدتی نخواهد داشت.

مشاوره رایگان