آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

هزینه (قیمت) کاشت ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

عواملی که روی هزینه ترمیم ابرو تاثیر می گذارند، شامل هزینه هایی سیاست گذاری مانند پزشکانی که این عمل را انجام داده اند، تعداد پیوند هایی که در درمان انجام می شود و همچنین هزینه بی حسی می شود. هزینه پزشکی اغلب، توسط اقتصاد ناحیه ای که پزشک در آن فعالیت می کند مشخص می شود. افرادی که می خواهند تحت جراحی کاشت ابرو قرار بگیرند باید برای فهرست کامل هزینه های مربوط به جراحی که مراکز مختلف ارائه می دهند، درخواست کنند تا قادر به مقایسه هزینه ها و انتخاب گزینه و پزشک مناسب باشند.

اگر در مورد پر کردن ابروهای خود فکر می کنید، بدانید گزینه های جراحی زیادی وجود دارند. اگر در مورد تکنیک های مختلف و هزینه های مربوط به آن ها پرسشی دارید، ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رازی هستیم تا به شما کمک کنیم.
برای وقت نوبت دهی در کلینیک پوست و مو رازی با شماره ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس بگیرید.

 

کاشت ابرو چیست؟


کاشت ابرو چیست؟

ترمیم ابرو، که گاهی به عنوان کاشت ابرو نیز شناخته می‌شود، روشی متفاوت از کاشت مو است. در این روش، پزشک موهای اهدا شده را از ناحیه‌ای در سر بیمار استخراج می‌کند که دید کمتری دارد، سپس این موها را در ابروی بیمار قرار می‌دهد.

بنابراین، ریشه مویی که استخراج می‌شود، بسیار کوچک است و هیچ ردی از آن باقی نمی‌ماند. ممکن است تعدادی حدود ۴۰ تا ۵۰ یا ۴۰۰ تا ۵۰۰ پیوند را استخراج کنیم و در جایی که نیاز است قرار دهیم. در محل کاشت، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود، بنابراین در طول و پس از درمان، بیمار هیچ دردی حس نمی‌کند.

کاشت ابرو به عنوان یک روش درمانی زیبایی محسوب می‌شود، اما شرکت‌های بیمه درمانی معمولاً هزینه آن را پوشش نمی‌دهند و بیمار می‌بایست هزینه ترمیم ابرو را خود تقبل کند.

 

 

انواع تکنیک های کاشت ابرو چیست؟


انواع تکنیک های کاشت ابرو چیست؟

اگر به دنبال انجام کاشت ابرو هستید، بهتر است که اطلاعات کافی در مورد روش‌های مختلف این درمان را بدست آورید. بدون توجه به علت ریزش مو مانند آلوپسی یا اصلاح بیش از حد، کاشت ابرو معمولا به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود: استخراج واحد فولیکولی (FUE) و کاشت واحد فولیکولی (FUT).

این دو روش به دلیل تفاوت‌های تکنیکی‌شان شناخته می‌شوند. هر دو FUT و FUE از مناطق یا نواحی اهداکننده پیوند‌های مو را برمی‌دارند و آن‌ها را در ناحیه ابرو قرار می‌دهند تا به عنوان یک راهکار دائمی برای ترمیم و رشد مو عمل کنند. اما FUT به دلیل برداشت نواری از موهای اهدایی، ممکن است زخم قابل مشاهده‌ای در ناحیه اهداکننده ایجاد کند. به همین دلیل، این روش به افرادی که موهای کوتاه دارند توصیه نمی‌شود و همچنین دارای عوارض جانبی بیشتر و دوره نقاهت طولانی‌تری است. از سوی دیگر، FUE به نظر می‌رسد کمترین زخم را ایجاد می‌کند اما روشی طولانی‌تر و با ریسک بیشتر در مورد نتایج جانبی است.

از نظر هزینه، روش‌های FUT و FUE معمولا هزینه یکسانی دارند، اما FUE احتمالا در برخی موارد گران‌تر است. به طور کلی، هزینه کاشت و ترمیم مو بر اساس هزینه هر فولیکول قیمت‌گذاری می‌شود. برداشت فولیکول بیشتر به معنی هزینه کلی بیشتر برای کاشت مو است. اعلام میانگین هزینه هر فولیکول در سراسر کشور دشوار است، به همین دلیل بیشتر هزینه‌ها بر اساس هزینه کل درمان به جای هر فولیکول بیان می‌شود.

 

 

چه عواملی هزینه کاشت ابرو را مشخص می کنند؟


چه عواملی هزینه کاشت ابرو را مشخص می کنند؟

تخصص و تجربه متخصص کاشت ابرو

در حالی که کاشت مو اخیرا به وفور انجام شده است، این فرایند نیاز به تخصص و مهارت قابل توجهی دارد. هر چه پزشک در این زمینه مجرب تر و ماهرتر باشد، کیفیت بهتری را خواهید داشت. شرایط مستقیما روی هزینه تاثیر می گذارد. این یعنی باید اطلاع رسانی شود که هر چه پزشک بهتری را برای کاشت مو بخواهیم، هزینه بالاتر می رود. با این حال، اگر برای کاهش هزینه از پزشکی نامناسب استفاده شود، میزان موفقیت نیز کاهش خواهد یافت. به همین دلیل توصیه می کنیم که با ما برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

کلینیک کاملا مجهز

کلینیک یکی از عوامل مهمی است که بر هزینه کاشت ابرو تأثیر می‌گذارد. بیمار باید در انتخاب کلینیک کاشت مو دقت کند. فناوری کاشت مو به طور مداوم در حال پیشرفت است و استفاده از وسایل جدید پزشکی نیازمند است. علاوه بر این، حداقل سه تکنیسین یا دستیار نیز در جراحی کاشت ابرو باید حضور داشته باشند. بسته به تعداد افرادی که در عمل جراحی شرکت می‌کنند، هزینه کل متغییر خواهد بود.

لوازم جراحی

تکنیک‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد و هر تکنیک به لوازم جراحی خاص خود نیاز دارد. برای مثال، قلم چویی که در تکنیک کاشت موی DHI استفاده می‌شود، نمونه‌ای از این ابزار است. این نوع قلم پس از استفاده دور انداخته می‌شود و برای هر بیمار باید قلم جدیدی استفاده شود. این امر هزینه را بالا می‌برد. اما باید در نظر داشت که انجام و ادامه این عمل‌ها به شدت به این قلم‌ها وابسته است. برای تکنیک FUE نیز مثال مشابهی وجود دارد. هزینه این روش نیز با استفاده از پتری دیش‌ها، بخیه‌ها، میکرو موتورها و تجهیزات جراحی مشابه، افزایش می‌یابد.

داروها و آزمایشات

جراحی کاشت مو یک فرآیند پیچیده است که نیازمند مراحل پیشگیری و آماده‌سازی است. قبل از اقدام به جراحی، بیمار باید تست‌های مختلفی را انجام دهد تا از مطلوبیت وضعیتش برای این جراحی اطمینان حاصل شود. این تست‌ها ممکن است شامل آزمون‌های اضافی نیز شود و نتایج آن‌ها برای برنامه‌ریزی درمانی و دوره بعد از عمل اهمیت دارد. همچنین، تعداد و نوع تست‌ها می‌تواند بر هزینه کلی جراحی تأثیرگذار باشد.

در ضمن، داروهای تجویز شده نیز می‌توانند بر هزینه و نیازهای پس از جراحی تأثیرگذار باشند. این داروها بسته به وضعیت پوست و مو واحد هر بیمار ممکن است متفاوت باشند. همچنین، برای برخی افراد با مشکلات متعدد پوستی، نیاز به مراقبت‌های ویژه‌تر نیز ممکن است وجود داشته باشد تا اثرات جانبی داروها بر روند کاشت مو کاهش یابد.

حجم کار

حجم کار و زمان مورد نیاز برای انجام جراحی نیز می‌تواند بر هزینه تأثیرگذار باشد. برخی از جراحی‌های کاشت مو ممکن است بیش از ۱۰ ساعت به طول بینجامند و این موضوع می‌تواند به عنوان یکی از عوامل افزایش هزینه‌ها مطرح شود.

موقعیت کلینیک

هزینه کاشت مو به شدت تحت تاثیر محل کلینیک می باشد.

در حقیقت، هزینه کلی یک کلینیک در محله ای لوکس، که اجاره بزرگترین هزینه است، بیشتر از کلینیکی در محله ای معمولی خواهد بود. بنابراین، کلینیک ها این موضوع را در هزینه های خود قرار می دهند. افرادی که جراحی کاشت مو را می خواهند هزینه بیشتری به کلینیکی در محله لوکس پرداخت خواهند کرد. مهمترین عوامل موثر بر هزینه در بالا ذکر شدند. به جز موردی که در بالا به آن ها اشاره شد، موارد دیگری نیز وجود دارند. با افزایش تعداد این متغییرها هزینه ها نیز افزایش می یابند.

تعداد پیوند ها

تعداد پیوند ها

در مجموعه ما، کاشت ابرو با استفاده از تجهیزات و امکانات به روز انجام می‌شود.

ابتدا، پزشک همراه با بیمار یک طرح دقیق از ابرو را تهیه می‌کنند. نتایج به دست آمده بسیار زیبا و به حد ممکن طبیعی خواهند بود. در ناحیه کاشت، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا بیمار با هیچ گونه درد و آزاری روبرو نشود. به تعداد کاشت ابرو بستگی دارد، آیا یک ترمیم کوچک باشد یا برای افزایش ضخامت ابرو به منظور پوشش دادن جای زخم باشد. در هر صورت، هر پیوند شامل یک یا دو فولیکول است که بین ۵۰ تا ۴۰۰ پیوند را در هر ابرو کاشته می‌شود. تعداد پیوندهای موجود در هر ابرو به طور قابل توجهی بر روی کاشت ابرو تأثیر می‌گذارد. پس از درمان، ناحیه اهدا کننده با استفاده از باند بسته می‌شود و بیمار می‌تواند در همان روز با کمترین درد کلینیک را ترک کند.

 

 

آیا بیمه هزینه کاشت ابرو را پوشش می دهد؟


بیمه هزینه های درمان های زیبایی را پوشش نمی دهد. در مورد کاشت ابرو، به ندرت نشانه ای برای احتیاج به عمل وجود دارد. پس، چون درمانی زیبای است، بیمه در پوشش هزینه ها مساعدتی نخواهد داشت.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان