آدرس: تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک تخصصی پوست و مو رازی

راه‌های برجسته و بزرگ کردن (قلوه‌ای کردن) لب‌ها

لب‌های برجسته نشانه جوانی و زیبایی هستند. با افزایش سن و تغییر در تعادل هورمونی بدن، لب‌ها نازک‌تر شده و مرزهای آنها نامشخص شده و شروع به افتادن می‌کنند. برخی روش‌های درمانی مانند تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز لب روش‌های بسیار عالی برای شکل و حجم دادن به لب‌های پیر و نازک هستند.

راه‌های برجسته و بزرگ کردن

در دهه‌های گذشته جراحان زیبایی غالباً از این روش‌ها برای بزرگ کردن لب استفاده کرده‌اند.

اگر شما ظاهری طبیعی می‌خواهید باید خیلی واضح نظر خود را در مورد طبیعی بودن لب بیان کنید. در کلینیک زیبایی رازی قبل از درمان، پزشک شما را برای انجام برجسته سازی لب معاینه می‌کند. وی لب‌ها و تعادل صورت شما را مورد ارزیابی قرار داده تا بتواند بهترین رویکرد در برجسته‌سازی لب شما ازجمله تزریق ژل، تزریق چربی، پروتز لب یا لیفت لب را به کار ببندد. متخصصین ما همه اطلاعاتی که برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب درمانی که شما را به اهدافتان برساند لازم دارید را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید

برجسته‌سازی لب‌ها


برجسته کردن لب یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی است. با افزایش سن، حجم لب‌ها که به آنها ظاهری جوان و زیبا می‌دهد کاهش می‌یابد. افزایش سن باعث می‌شود که لب‌ها نازک‌تر شده و چین و چروک در اطراف لب ها ظاهر شود.

بیشتر بیماران که امروزه به دنبال برجسته‌سازی لب خود هستند می‌خواهند که حجم و زیبایی از دست رفته لب‌ها را بازگردانده به طوری که ظاهر طبیعی لب‌ها هم حفظ شود. این مسئله بسیار ظریف‌تر از تزریق ژل در لب‌ها است. تعادل صورت شامل لب‌ها، ظاهر طبیعی آنها و تعادل و هارمونی بافت‌های اطراف آنها می‌شود.

 بهترین متقاضی‌ برای انجام فرایند برجسته‌سازی لب


برجسته‌سازی لب

برای انجام فرایند برجسته‌سازی لب‌ها شما باید از نظر سلامت عمومی در وضعیت مطلوبی قرار گرفته باشید. اگر شما به تبخال یا زخم و اسکار مبتلا شده باشید یا از بیماری‌هایی مانند دیابت، لوپوس، اختلالات بافت همبند یا مشکلات انعقاد خون رنج ببرید باید در مورد این بیماری‌ها و مشکلات با پزشک خود صحبت کنید.

افرادی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج حاصل از این فرایند دارند گزینه‌های مناسبی برای انجام فرایند برجسته‌سازی لب هستند. تزریق ژل لب یا کاشت پروتز می‌تواند ظاهر طبیعی صورت شما را بهبود ببخشد اما باعث ایجاد تغییرات بسیار اساسی در صورت شما نمی‌شوند. با این عمل اجزای صورت شما بهبود می‌یابد ولی تغییر کلی حاصل نمی‌شود. برخی خطرات یا بیماری‌های احتمالی مانند لخته شدن خون، دیابت یا گردش ضعیف جریان خون می‌تواند احتمال بروز عوارض را افزایش دهد. مشکلات شایع در لب که با برجسته‌سازی لب برطرف می‌شوند عبارتند از:

 • لب‌های نازک و تخت
 • نامشخص بودن لب بالا
 • لب‌های چرب
 • نامشخص بودن لب پایین
 • کج بودن لب‌ها
 • نامشخص بود خط لب و کمان کوپید

قبل از انجام فرایند برجسته‌سازی لب


بسیاری از پزشکان قبل از انجام عمل یک بسته اطلاعاتی در مورد نکاتی که باید قبل از عمل رعایت کنید به شما ارائه می‌دهند که در آن داروهایی که باید مصرف کنید و داروهایی که نباید مصرف کنید قید شده است. شما باید حتماً مطابق نظر جراح عمل کنید تا بتوانید به بهترین نتایج ممکن دست یابید.. از دو هفته قبل از انجام فرایند برجسته‌سازی لب از مصرف محصولات حاوی آسپیرین و برخی از مکمل‌های گیاهی باید پرهیز کنید.

پزشک قبل از عمل برای کمک به کاهش تورم و کبودی ممکن است برای شما ویتامین A تجویز نماید.

در مورد پنج قسمت از لب باید قبل از انجام فرایند برجسته‌سازی صحبت کنید که عبارتند از:

قبل از انجام فرایند برجسته‌سازی لب

 • مرز فرورفتگی لب‌ها
 • ستون فیلترال (راست و چپ)
 • تیوبریکل
 • اصلاح گوشه‌های لب
 • حاشیه قرمز لب بالا

روش‌های برجسته‌سازی لب


تزریق ژل برای برجسته‌سازی لب

روش‌های برجسته‌سازی لب

25 نوع مختلف از ژل‌های تزریقی وجود دارد. این ژل‌های تزریقی با تحریک کلاژن اطراف محل تزریق که باعث برآمدگی لب می‌شوند کار می‌کند. ژل‌های تزریقی هم موقتی هستند و هم انواع دائمی آن وجود دارد.

ژل‌های موقتی محصولاتی هستند که اثرشان به مدت چند هفته تا 9 ماه روی لب باقی می‌ماند؛ دوام بیشتر اثرات آنها به فرد، محصول و تزریق کننده بستگی دارد.

برخی از خطرات احتمالی ناشی از استفاده از ژل‌های تزریقی عبارتند از برآمدگی، سخت شدن لب، التهاب و حتی جابجایی ژل در لب. متناسب با گستردگی فرایند تزریق ژل، این عمل معمولاً بین 15 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

نحوه انجام فرایند تزریق ژل

قبل از شروع فرایند تزریق ژل، محل تزریق با محلول‌های الکلی تمیز می‌شود.

با استفاده از یک سرنگ، ژل‌های پوستی در چندین نقطه از پوست تزریق می‌شوند. پس از حدود 2 یا 3 تزریق، پزشک محل تزریق را ماساژ می‌دهد. سپس تزریق را در طول چین و چروک‌ها ادامه داده تا حداکثر نتیجه مورد انتظار حاصل شود.

 پیوند چربی برای برجسته‌سازی لب

 پیوند چربی برای برجسته‌سازی لب

پیوند چربی در لب (لیپواسکالتورینگ یا پیوند چربی ساختاری) نیز یک روش بزرگ کردن لب است. پیوند چربی معمولاً به راحتی انجام می‌شود. به هر حال پس از عمل مدتی طول می‌کشد تا بهبودی حاصل شود. پیوند چربی معمولاً به دلیل حرکت‌های زیاد لب خیلی دوام ندارد. به دلیل این واقعیت که لب‌ها به سادگی بسیار حرکت می‌کنند تا چربی به ناحیه تحت درمان پیوند بخورد.

 نحوه انجام فرایند تزریق چربی

برای پیوند چربی ساختاری باید چربی از ناحیه دیگری از بدن برداشته شود (معمولاً از شکم، ران‌ها یا پهلوها). ناحیه اهداکننده و محل تحت درمان با ترکیبی از بیهوشی موضعی و انسداد عصبی بیحس می‌شوند. چربی از ناحیه اهداکننده به کمک یک کونولای برداشت کننده که به یک سرنگ مکنده وصل است برداشته می‌شود.

چربی قبل از تزریق توسط سانتریفیوژهای ساده‌ای فراوری می‌شود. تقریباً دو برابر مقدار مورد نیاز چربی از بدن برداشته می‌شود. سلول‌های چربی به عضلات لب تزریق می‌شوند تا برجستگی مورد نظر حاصل شود.

 پروتز لب

 پروتز لب

با پروتز لب، لب به صورت دائمی برجسته شده و ظاهر آن تغییر می‌یابد. این پروتزها جمع نمی‌شوند و هرگز جذب بدن نمی‌شوند. این پروتزها در محل خود باقی می‌مانند زیرا در یک طرف آنها بافت‌های اسکار شکل می‌گیرند.

این مواد مانند فوم‌های پلاستیک هستند که برای مدت طولانی در بدن باقی می‌مانند. این مواد تنها موادی در بازار هستند که تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را دارند. برخی از عوارض احتمالی که ممکن است متعاقب کاشت این پروتزها در بدن ایجاد شود عبارتند از: خارج شدن پروتز، عفونت، کاهش تحرک لب‌ها یا محل درمان شده. همچنین ممکن است این پروتزها به مرور سخت شوند.

عمل پروتز لب

فرایند کاشت پروتز لب نسبت به تزریق ژل یک عمل جراحی نسبتاً تهاجمی‌تر است. نخست محل تحت درمان به صورت موضعی بیحس می‌شود مانند آنچه که دندانپزشکان برای بیحس کردن انجام می‌دهند. پس از بیحسی، چهار شکاف در گوشه‌های لب ایجاد شده و پروتز از طریق آنها درون لب قرار داده می‌شود. پروتز اصلاح شده و شکاف‌ها به وسیله بخیه بسته شده و زخم‌ها پانسمان می‌شوند. پزشک ممکن است از بخیه‌های جذبی یا بخیه‌های غیر جذبی استفاده کند. همچنین معمولاً خونریزی کمی وجود دارد.

لیفت لب

لیفت لب

لیفت لب یک عمل زیبایی است که در آن ناحیه بین بینی و لب بالا کشیده شده تا ظاهری جوان‌تر ایجاد شود. در اغلب اوقات لب کشیده شده بزرگ‌تر و پرتر به نظر می‌رسد و باعث می‌شود قسمتی از لب که قبلاً قابل توجه نبود اکنون جلب توجه کند.

هزینه


هزینه برجسته‌سازی لب به روش انتخابی جراح بستگی دارد. به علاوه هزینه می‌تواند بر اساس میزان ژل یا چربی مورد نیاز در خلال عمل تغییر کند.

مشاوره رایگان